Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Пресноводные животные > Рыбы > Африканские цихлиды
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

 
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 22.02.2018, 16:12   #1
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Давно вже маю думку скласти порівняльну таблицю поведінкових особливостей схожих видів роду Lamprologus. Суть ідеї в тому, що саме в порівнянні можна найточніше описати ту чи іншу властивість. Взагалі будь-яка якість найкраще пізнається в порівнянні.
Якщо розглянути різні види роду Lamprologus, навіть чисто фенотипово, по зовнішніх ознаках, можна побачити що деякі види мають між собою значну схожість. (яка, до речі, підтверджується і на основі наукових досліджень)
Наприклад:
Lamprologus multifasciatus - Lamprologus similis
Lamprologus kungweensis - Lamprologus signatus - Lamprologus ornatipinnis
Lamprologus speciosus - Lamprologus stappersi - Lamprologus ocellatus
Lamprologus brevis - Lamprologus calliurus
Lamprologus boulengeri - Lamprologus hecqui (якщо їх вважати лампрологусами а не лепідолампрологусами..)


І от, якщо б ці пари/трійки видів розмістити в одній таблиці і протестувати їх по якихось однакових поведінкових ознаках, думаю вийшло би цікаво
Одна складність: людина яка б цим займалась повинна мати досвід утримання, спостереження і розведення кожного з тестованих видів. Але хіба в нас мало таких? Сам знайомий з такими, що тримали і мільтифасціатусів і сімілісів, багато хто примав бревісів, а може серед них хто мав і каліурусів..
Мене особисто особливо зацікввили схожі види: спеціозус - міліагріс - оцелатум.. Є щось заворожуюче в цих невеличких цихлідках, яких чомусь частенько дещо зневажливо називають "бичками".. На сьогодні всі три види в моїй колекції є, нерестяться і показують свою поведінку в різних умовах, які я їм моделюю.
Отже можу прикинути по яких поведінкових ознаках їх порівняти
Придумалось що таке:
1. прив'язаність до ракушки
(деякі види ракушкових тільки нерестяться в ракушках, деякі і в позанерестовий період значну частину часу приділяють ракушці і т.д.)
за моїми спостереженнями вийшло таке:
L. ocellatus - значна прив'язаність до ракушки L. stappersi - помірна L. speciosus - ще помірніша

2.внутрішньо видова агресивність
(взаємовідношення дорослих риб при перебуванні на одній території, здатність утворювати колонії і т.д.)
L. ocellatus - у дорослих самців достатньо висока L. stappersi і L. speciosus - вагаюсь, не певний який з видів вважати агресивнішим?..

3.зовнішньо видова агресивність
L. ocellatus - в дорослих самців достатньо висока L. stappersi - помірна L. speciosus - незначна, імовірно в силу невеликих розмірів

4. прив'язаність до скель
(деякі види мушлевців в позанерестовий період в випадку небезпеки віддають перевагу ховатись не в ракушці а між камінням)
L. ocellatus - взагалі відсутня L. stappersi - незначна L. speciosus - присутня

5.стресовість
L. ocellatus - незначна L. stappersi - середня L. speciosus - достатньо висока

6. прив'язаність до нерестової ракушки у новонароджених мальків
(у деяких видів, напр. у бревісів після проходження личинкової стадії мальок зразу покидає ракушку, у деяких мальок може залишатися в ракушці навіть після повторного нересті самки)
L. ocellatus -висока L. stappersi - помірна L. speciosus - ще помірніша

7. ..... ?

Словом, запрошую всіх до обговорення, написання своїх коментарів і спостережень. Все вище мною написане є тільки "сирим" матеріалом, який треба уточнювати.. після остаточного узгодження даних для наочності можна було б занести їх в вигляді таблиці: по вертикалі перелік видів, по горизонталі порівнювані особливості поведінки
Цікаво було б проаналізувати подібним чином інші споріднені види. Сам я ще не готовий до цього. деяких видів цього надзвичайно цікавого для мене роду Танганьїкської фауни у мене поки що не було..

Отже, сподіваюсь, далі буде.. ))


P.S. - все вище написане написане мною самим, ні звідки не здерто, є тільки моїм скромним імхо, на науковість не претендує, вимагає критичного оцінювання;
- все написане в цій темі написано мною спеціально для Аquaforum. Копіювати на будь які приватні ресурси електронні чи паперові не дозволяю.

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
7 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
barvinok62 (27.02.2018), Gorn (27.02.2018), myprog (22.02.2018), SLAVA TROPICAN (26.02.2018), Володимир Романович (22.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018), Игорь Колосан (22.02.2018)


Share/Bookmark

 


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 06:08. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts