Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Пресноводные животные > Рыбы > Африканские цихлиды
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 22.02.2018, 17:12   #1
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Давно вже маю думку скласти порівняльну таблицю поведінкових особливостей схожих видів роду Lamprologus. Суть ідеї в тому, що саме в порівнянні можна найточніше описати ту чи іншу властивість. Взагалі будь-яка якість найкраще пізнається в порівнянні.
Якщо розглянути різні види роду Lamprologus, навіть чисто фенотипово, по зовнішніх ознаках, можна побачити що деякі види мають між собою значну схожість. (яка, до речі, підтверджується і на основі наукових досліджень)
Наприклад:
Lamprologus multifasciatus - Lamprologus similis
Lamprologus kungweensis - Lamprologus signatus - Lamprologus ornatipinnis
Lamprologus speciosus - Lamprologus stappersi - Lamprologus ocellatus
Lamprologus brevis - Lamprologus calliurus
Lamprologus boulengeri - Lamprologus hecqui (якщо їх вважати лампрологусами а не лепідолампрологусами..)


І от, якщо б ці пари/трійки видів розмістити в одній таблиці і протестувати їх по якихось однакових поведінкових ознаках, думаю вийшло би цікаво
Одна складність: людина яка б цим займалась повинна мати досвід утримання, спостереження і розведення кожного з тестованих видів. Але хіба в нас мало таких? Сам знайомий з такими, що тримали і мільтифасціатусів і сімілісів, багато хто примав бревісів, а може серед них хто мав і каліурусів..
Мене особисто особливо зацікввили схожі види: спеціозус - міліагріс - оцелатум.. Є щось заворожуюче в цих невеличких цихлідках, яких чомусь частенько дещо зневажливо називають "бичками".. На сьогодні всі три види в моїй колекції є, нерестяться і показують свою поведінку в різних умовах, які я їм моделюю.
Отже можу прикинути по яких поведінкових ознаках їх порівняти
Придумалось що таке:
1. прив'язаність до ракушки
(деякі види ракушкових тільки нерестяться в ракушках, деякі і в позанерестовий період значну частину часу приділяють ракушці і т.д.)
за моїми спостереженнями вийшло таке:
L. ocellatus - значна прив'язаність до ракушки L. stappersi - помірна L. speciosus - ще помірніша

2.внутрішньо видова агресивність
(взаємовідношення дорослих риб при перебуванні на одній території, здатність утворювати колонії і т.д.)
L. ocellatus - у дорослих самців достатньо висока L. stappersi і L. speciosus - вагаюсь, не певний який з видів вважати агресивнішим?..

3.зовнішньо видова агресивність
L. ocellatus - в дорослих самців достатньо висока L. stappersi - помірна L. speciosus - незначна, імовірно в силу невеликих розмірів

4. прив'язаність до скель
(деякі види мушлевців в позанерестовий період в випадку небезпеки віддають перевагу ховатись не в ракушці а між камінням)
L. ocellatus - взагалі відсутня L. stappersi - незначна L. speciosus - присутня

5.стресовість
L. ocellatus - незначна L. stappersi - середня L. speciosus - достатньо висока

6. прив'язаність до нерестової ракушки у новонароджених мальків
(у деяких видів, напр. у бревісів після проходження личинкової стадії мальок зразу покидає ракушку, у деяких мальок може залишатися в ракушці навіть після повторного нересті самки)
L. ocellatus -висока L. stappersi - помірна L. speciosus - ще помірніша

7. ..... ?

Словом, запрошую всіх до обговорення, написання своїх коментарів і спостережень. Все вище мною написане є тільки "сирим" матеріалом, який треба уточнювати.. після остаточного узгодження даних для наочності можна було б занести їх в вигляді таблиці: по вертикалі перелік видів, по горизонталі порівнювані особливості поведінки
Цікаво було б проаналізувати подібним чином інші споріднені види. Сам я ще не готовий до цього. деяких видів цього надзвичайно цікавого для мене роду Танганьїкської фауни у мене поки що не було..

Отже, сподіваюсь, далі буде.. ))


P.S. - все вище написане написане мною самим, ні звідки не здерто, є тільки моїм скромним імхо, на науковість не претендує, вимагає критичного оцінювання;
- все написане в цій темі написано мною спеціально для Аquaforum. Копіювати на будь які приватні ресурси електронні чи паперові не дозволяю.

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
7 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
barvinok62 (27.02.2018), Gorn (27.02.2018), myprog (23.02.2018), SLAVA TROPICAN (26.02.2018), Володимир Романович (22.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018), Игорь Колосан (22.02.2018)
Старый 22.02.2018, 23:28   #2
Активный участник форума
  
 
Аватар для Володимир Романович
 
Регистрация: 11.10.2013
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 1,182
Поблагодарил(а) : 2,027
Поблагодарили 1,858 раз(а) в 565 сообщениях
Re: Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Підтримаю Олега! Утримував L.multifasciatus та L.similis, тому:

1. прив'язаність до ракушки - обидва види не прив'язані до конкретної мушлі, часто їх міняють. Натомість люблять зависати над групою мушель, тут різниці між ними не побачив

2. внутрішньовидова агресивність - L.multifasciatus здатні створювати більші колонії ніж L.similis при однакових житлових умовах, відмітив більше бійок/танців у самців L.similis

3. зовнішньовидова агресивність - щоб проаналізувати цей критерій, треба спробувати утримувати з іншими видами. І в одних і в других цей тип агресії носить виключно захисний характер, L.similis здалися мені "сміливішими", жорсткішими, хоча... тут - суб'єктивно, дивлячись з ким посадити...

4. прив'язаність до скель - L.similis залюбки сидять в норах під скелями, навіть при наявності вибору мушель. Правда, на нерест лізуть в мушлю.

5. стресовість - низька

6. прив'язаність до нерестової ракушки у новонароджених мальків - і ті, і інші плавають навколо групи мушель, мені здається, що їм не принципово з якої мушлі вони родом))

7. дизайнерські особливості - L.multifasciatus копають завжди і багато, часто закидують фронтальне скло до половини, намагаються опустити мушлю на саме скло. L.similis, принаймні ті що в мене, копають тільки навколо своїх мушель, і то до певного, тільки їм зрозумілого, положення мушлі))

8. зовнішній вигляд - ну для мене це дві абсолютно різні риби!
L.similis - темний корпус, світлі смуги, що заходять на голову. Рот - швидше прямий (придивіться), з товстими губами. Черевні плавники - довші, ніж в L.multifasciatus.
L.multifasciatus - світлий корпус з темними смугами (навіть "ланцюжками"), які не заходять на голову, а зупиняються коло зябрових кришок. Рот - відверто верхній (дещо схожий на рот L.brevis), черевні плавники коротші, ну і ОЧІ - блакитні, наче волошки!..

На фото 1 - самець L.multifasciatus, на фото 2 - самиця L.similis, фото МОЇ, домашні))
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: DSC03513 - аквафото червень 2016.jpg
Просмотров: 348
Размер:	395.7 Кб
ID:	622738   Нажмите на изображение для увеличения
Название: DSC07292 - badc2017.jpg
Просмотров: 356
Размер:	397.2 Кб
ID:	622739  


__________________


Последний раз редактировалось Володимир Романович; 22.02.2018 в 23:35..
Володимир Романович поза форумом   Ответить с цитированием
11 пользователей поблагодарили Володимир Романович за данный пост:
ander67 (23.02.2018), barvinok62 (27.02.2018), Cognitio rerum (22.02.2018), Gorn (27.02.2018), Kercheg (21.11.2018), myprog (23.02.2018), SLAVA TROPICAN (26.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018), Игорь Колосан (24.02.2018), Ланжерон (08.12.2018), Цвилюк Андрей (19.04.2018)
Старый 24.02.2018, 21:18   #3
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8162.jpg
Просмотров: 320
Размер:	426.6 Кб
ID:	622911
Lamprologus speciosus, самка

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8179.jpg
Просмотров: 327
Размер:	477.1 Кб
ID:	622912
Lamprologus stappersi, самка

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8232.jpg
Просмотров: 297
Размер:	374.8 Кб
ID:	622913
Lamprologus speciosus, молодь

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
8 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (24.02.2018), barvinok62 (27.02.2018), Gorn (27.02.2018), myprog (24.02.2018), SLAVA TROPICAN (26.02.2018), Володимир Романович (25.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018), Игорь Колосан (24.02.2018)
Старый 25.03.2018, 15:59   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

От чим би ще зайнятись людині в вихідний день як не позаморочуватись над якоюсь незрозумілістю стосовно укоханого хоббі

Сьогоднішні мої заморочки стосуються рибки яка направду причаровує своєю симпатичністю - Lamprologus stappersi/meleagris

(ось фотка моїх)
Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8142.jpg
Просмотров: 330
Размер:	493.0 Кб
ID:	626199Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8144.jpg
Просмотров: 362
Размер:	406.1 Кб
ID:	626200Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8179.jpg
Просмотров: 327
Размер:	477.1 Кб
ID:	626201


Просто тримати рибу як на мене не цікаво, а от дізнаватись про неї щось таке, що зазвичай випадає з поля уваги більшості тих хто з цією рибою стикається, задіяти інтелект в розв'язанні невеликих ребусів, які ставить перед нами предмет зацікавлення - в цьому і азарт і задоволення. От наприклад чому в геть невеликої рибки Lamprologus stappersi/meleagris подвійна видова назва? І від чого власне вона походить? Можливо я в чомусь буду повторюватись і це питання вже піднімалось колись раніше на цьому форумі, дошукуватись мені неохота, то вже вибачайте, просто відсвіжу інформацію.

Отже вперше Lamprologus stappersi був описаний французьким зоологом/іхтіологом Жаком Пеллегріном (Jacques Pellegrin) в 1927 році. Риба була виловлена в о. Танганьїка поблизу міся впадіння ріки Самбала в залив Моба. Видова назва дана в честь іншого зоолога др. Л. Стапперса (L. Stappers), який в 1912 році в складі експедиції вивчав фауну о. Танганьїки і зібрав велику колекцію цихлід озера. Пеллегрін також досить подорожував, то чи описав він новий вид по взірцях привезених Стапперсом, чи сам знайшов рибу в Озері?
Думаю, вірогідніше друге. Стапперс свою колекцію привіз Буленджеру. Той ще видав працю під назвою: "Descriptions of new fishes from Lake Tanganyika forming part of the collection made by the late Dr. L. Stappers for the Belgian Government", а Пеллегрін був французом і працював не в Лондонському музеї, а в Паризькому.
(От не було у вчених тих часів національного егоцентризму і заздрості один до одного. Поважав вклад старшого колеги в науку і назвав в честь його новий вид. Без всяких політичних заморочок. Вище того були люди ( у всякому разі певного інтелектуального рівня)))
...(хоча правди заради мушу відмітити що можливо справа була дещо інакше - Стапперс відвідав Озеро ще раз, після привозу колекції риб Буленджеру в 1912р, в 1913 р, привіз нових риб, які не ввійшли в колекцію, і з ними вже працював Пеллергін. Може і так було..)

І вже досить багато років по тому в 1991 Х. Бушером в районі Bwassa, що знаходиться всього на відстані біля 70 км. від місця вилову в 1912 р Lamprologus stappersi, було виловлено досить таки подібну рибку
Сам Бушер вбачав достатньо причин для того щоб дати виловленій рибі нову видову назву - Lamprologus meleagris. Зокрема він зауважив що у риб різна передорбітальна глибина і діаметр ока, а також інтерорбітальна глибина ока.
На що Ед Конінг відповів що це все фігня, риби подібні, відстань невелина, течія в цих місцях сильна, от і зносило риб на якихось там 70 км та ше і за стільки років)) (ну це я так дещо вульгаризую, насправді Конінг звичайно сказав хоч і те ж саме по змісту але значно толерантніше ))
З того часу виловлених в різний час риб зазвичай вважають одним видом і називають Lamprologus stappersi/meleagris.
Хоча в загально признаній базі риб "Fish base" є таки два окремі види: http://www.fishbase.se/summary/8622
http://fishbase.org/summary/Lamprologus-meleagris.html

Оффтоп

це що стосується історії опису видів/виду Lamprologus stappersi/meleagris

Але далі особисто для мене постала не менш цікава загадка - а що впасне означає видова назва meleagris?
Дослідників/вчених під таким іменем наскільки мені вдалось прошерстити і-нет немає.. Зато є аж декілька персонажів під іменем Мелеагр в давньогрецькій міфології. Вчені минулого 20-го століття досконально вивчали латинську/грецьку мови і з міфологією стародавніх Греції-Риму вони звичайно чудово знайомі. Отже те що назва взята від імені міфологічного персонажа видається цілком вірогідною.. От тільки чому саме "мелеагріс" а не один з сотень інших давньогрецьких персонажів? ))))
Готової відповіді поки не маю. Іду вивчати міфи пов'язані з давньогрецьким Мелеагрісом. Що мені видається теж достатньо цікао, особливо якщо має відповідну мотивацію ))

може все вище написане кому видасться "бредом сивої кобили", і речами зовсім не суттєвими. Ну то звиняйте, проходьте мимо))).
Як відомо, кожен сходить з розуму по своєму


Последний раз редактировалось Cognitio rerum; 07.07.2019 в 18:06..
Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (26.03.2018), barvinok62 (18.04.2018), myprog (25.03.2018), Володимир Романович (26.03.2018)
Старый 07.04.2018, 14:16   #5
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Lamprologus ocellatus

Рибки які є улюбленцями багатьох любителів тримати акваріуми вдома. Заслужено популярні неповторним виглядом і відносною легкістю утримання, доступною навіть початківцям. І разом з тим знайти інформацію по цій рибі більшого інтелектуального наповнення ніж «голдики – симпатюлічки живуть в ракушках, порпаються в пісочку» виявляється не зовсім просто.

Я от спробував і нашукав таке:
Вперше описаний в 1909 році австрійським іхтіологом, герпетологом Францом Стейндачнером (Franz Steindachner)
Нажмите на изображение для увеличения
Название: Steindachner_Franz_1834-1919.png
Просмотров: 317
Размер:	121.6 Кб
ID:	627576
(статтю про якого планую підготувати пізніше), який сам багато подорожував і здається таки сам і знайшов цей вид.

Оригінально описаний як Julidochromis ocellatus, пізніше віднесений до роду Lamprologus

В 1943 році в іншому місці озера Танганьїки бельгійським іхтіологом Максом Поллом (Max Poll) було знайдено подібних риб і описано як новий вид Lamprologus lestradei. Пізніше, після детального вивчення було визнано що риби описані і Францом Стейндачнером і Максом Поллом належать до одного виду. І зараз видові назви Lamprologus ocellatus та Lamprologus lestradei вважаються синонімами:
http://www.fishbase.org/Nomenclature...Name=ocellatus

А взагалі даний вид існує в різних кольорових варіаціях (ось фото і назви морф деяких з них:
http://akwa-mania.mud.pl/ryby-i-rosl...gus-ocellatus/
), від сірого до золотисто-жовтого кольору. І саме завдяки цій останній жовтого кольору формі вид одержав ту популярність, якою користується сьогодні.

До речі золотисто-жовтих Lamprologus ocellatus було зловлено в Озері всього декілька штук. І тільки від цих декількох риб походить вся акваріумна популяція Lamprologus ocellatus "gold", яка поповнюється внутрішнім розмноженням між особами потомками цих виловлених риб!

Ау, палкі поклонники саме «дикої» риби в наших акваріумах! Ау, всі хто править подвійну і потрійну ціну за F1 та WD – чи втратили свій колір / неповторну поведінку Lamprologus ocellatus "gold", яким треба ставити напевно F20 чи F30?? ))

(до речі щодо дати виявлення в Озері саме морфи "gold" в і-неті розбіжності. Одні пишуть що це відбулось в 1989 році, інші, що перший імпорт до Америки був в 1979 р..)

А всього місць виявлення очевидно різних морф згідно цьому джерелу було 13. Ось посилання:
http://projects.bebif.be/enbi/albert...xoninfo?id=115
там і карта є..

Пару цікавих фактів:

- інстинктивна звичка оцелатусів закопувати лишні мушлі на контрольованій території за думкою етологів (назва науковців які займаються вивченням поведінки тварин) виникла як наслідок конкурентної боротьби – щоб конкурентам не було де хату облаштовувати

- кількість особин на 1 м2 в природніх умовах 3 – 4 шт.
(Думаю цей факт може дати нам розуміння того, скільки риб можна розмістити в наших аквах щоб вони зовсім не відчували стресу.
І думаю також, що мінімальна площа дна акваріума для групи цих риб буде такою, при якій вони вирощують своє потомство, а потім воно вільно виростає і не буває з’їджене/вбите дорослими рибами внаслідок їхнього стресу від перенаселення. Це моє імхо)

-природнім субстратом до якого прив’язані ці лампрологуси і в якому нерестяться, є раковини молюска Neothauma. Типова ширина раковини цього молюска від 4 до 5 см: https://en.wikipedia.org/wiki/Neothauma
Але як бачимо на фото
Нажмите на изображение для увеличения
Название: 760866.jpg
Просмотров: 326
Размер:	24.1 Кб
ID:	627577
діаметр отвору раковини в порівнянні з заг. шириною є досить вузьким, десь так, якщо прикинути, то напевно становить ¾.. це я приставляв лінійку до фото))
Отже насправді здається 3,0 – 3,5 см.. Це дещо менше від отвору в типових раковинах виноградних слимаків, які ми частенько пропонуємо нашим рибам не маючи раковин Neothauma (хоча, звичайно, можна підібрати і такі)
До чого я це все веду: особисто я для своїх оцелатумів в акв кладу раковини не виноградних слимаків, а з-під ампулярій і зауважив що самка завше вибирає таку, в яку може вільно поміститись сама, але в яку не може поміститись самець. Напевно що саме така нерестова поведінка цих риб є природньою)

На закінчення декілька фоток
Моїх:

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_5692.JPG
Просмотров: 307
Размер:	1.08 Мб
ID:	627578Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8188.jpg
Просмотров: 302
Размер:	495.8 Кб
ID:	627579

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_3410.jpg
Просмотров: 317
Размер:	415.3 Кб
ID:	627580Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_3423.jpg
Просмотров: 301
Размер:	382.6 Кб
ID:	627581

Та найкращих знайдених в і-неті:

Нажмите на изображение для увеличения
Название: L_ocellatus-Kjell_Fohrman.jpg
Просмотров: 293
Размер:	104.9 Кб
ID:	627582Нажмите на изображение для увеличения
Название: ocellatus_gold_1.jpg
Просмотров: 203
Размер:	168.4 Кб
ID:	627583



Ще все що я вишукав на сьогодні

Нагадуюсь що все вище написане знайдено мною самим, ні звідки не здерто, на науковість не претендує, за виправлення можливих помилок буду дуже вдячний
І ще нагадуюсь що все вище написане написано для Аквафорум і копіювання на інші ресурси не підлягає


Всіх з наступаючим світлим Святом Великодня!

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (07.04.2018), barvinok62 (18.04.2018), myprog (07.04.2018), Володимир Романович (07.04.2018)
Реклама помогает развиваться
Старый 16.04.2018, 15:08   #6
Активный участник форума
  
 
Аватар для Володимир Романович
 
Регистрация: 11.10.2013
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 1,182
Поблагодарил(а) : 2,027
Поблагодарили 1,858 раз(а) в 565 сообщениях
Re: Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Житло для мушльових лампрологусів теж має бути різним, з огляду на їхній розмір та спосіб життя, власне ця тема дотично стосується порівняння споріднених видів, отже:
Інформація по мушлям, які підходять для даних видів лампрологусів:

-Altolamprologus compressiceps Sumbu: Melongena corona, Melongena melongena
-Altolamprologus compressiceps: Melongena patula
-Altolamprologus calvus: Melongena patula
-Lamprologus boulengeri: Rapana rapiformis; Tonna dolium, galea, sulcosa; Turbo petholatus
-Lamprologus kungweensis: Babylonia areolata, spirata, zeylanica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, bruneus, petholatus
-Lamprologus meleagris: Achatina fulica, Helix pomatia, Turbo argyrostomus, petholatus
-Lamprologus meeli: Rapana rapiformis; Tonna dolium, galea, sulcosa; Turbo petholatus (L); Turbo marmoratus (S)
-Lamprologus ocellatus: Achatina fulica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, petholatus
-Lamprologus ornatipinnis: Achatina fulica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, petholatus
-Lamprologus signatus: Babylonia areolata, spirata, zeylanica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, bruneus, petholatus
-Lamprologus speciosus: Achatina fulica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, petholatus
-Neolamprologus brevis: Achatina fulica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, petholatus
-Neolamprologus multifasciatus: Babylonia areolata, spirata, zeylanica; Helix pomatia; Natica vitellus; Turbo argyrostomus, bruneus, petholatus
-Neolamprologus similis: Babylonia areolata, spirata, zeylanica; Helix pomatia, Natica vitellus; Turbo argyrostomus, petholatus


__________________

Володимир Романович поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили Володимир Романович за данный пост:
ander67 (16.04.2018), barvinok62 (18.04.2018), Cognitio rerum (16.04.2018), myprog (18.04.2018)
Старый 16.04.2018, 23:31   #7
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Володимир Романович Посмотреть сообщение
Житло для мушльових лампрологусів теж має бути різним, з огляду на їхній розмір та спосіб життя, власне ця тема дотично стосується порівняння споріднених видів, отже:
Інформація по мушлям, які підходять для даних видів лампрологусів:

-Altolamprologus compressiceps Sumbu: Melongena corona, Melongena melongena
-Altolamprologus compressiceps: Melongena patula
-Altolamprologus calvus: Melongena patula
-Lamprologus boulengeri: Rapana rapiformis; Tonna dolium, galea, sulcosa; Turbo petholatus
-Lamprologus kungweensis: Babylonia areolata, spirata, zeylanica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, bruneus, petholatus
-Lamprologus meleagris: Achatina fulica, Helix pomatia, Turbo argyrostomus, petholatus
-Lamprologus meeli: Rapana rapiformis; Tonna dolium, galea, sulcosa; Turbo petholatus (L); Turbo marmoratus (S)
-Lamprologus ocellatus: Achatina fulica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, petholatus
-Lamprologus ornatipinnis: Achatina fulica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, petholatus
-Lamprologus signatus: Babylonia areolata, spirata, zeylanica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, bruneus, petholatus
-Lamprologus speciosus: Achatina fulica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, petholatus
-Neolamprologus brevis: Achatina fulica; Helix pomatia; Turbo argyrostomus, petholatus
-Neolamprologus multifasciatus: Babylonia areolata, spirata, zeylanica; Helix pomatia; Natica vitellus; Turbo argyrostomus, bruneus, petholatus
-Neolamprologus similis: Babylonia areolata, spirata, zeylanica; Helix pomatia, Natica vitellus; Turbo argyrostomus, petholatus
Погуглив навмання по деяких назвах
Деякі з типово морським виглядом напевне зручні для риб але не біотопні

А от одна ну дуже сподобалась - Natica vitellus
Нажмите на изображение для увеличения
Название: thumb.jpg
Просмотров: 308
Размер:	24.2 Кб
ID:	628563Нажмите на изображение для увеличения
Название: 1015861.jpg
Просмотров: 326
Размер:	99.4 Кб
ID:	628564Нажмите на изображение для увеличения
Название: 63139_natica-vitellus.jpg
Просмотров: 308
Размер:	16.6 Кб
ID:	628565

ось тут ще пару фото:
http://www.vianetconchology.com/inde...ent3=0&level=3

знайшов інфу що вони морські, зустрічаються біля Філіппін

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (17.04.2018), barvinok62 (18.04.2018), myprog (18.04.2018), Володимир Романович (16.04.2018)
Старый 18.04.2018, 17:06   #8
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Сьогодні мої мілівгріси потішили новою цікавинкою
Живе в мене колонія міліагрісів кількістю 10 шт в акві довжиною біля 115 см
Як не дивно, але їм вистарчає. Агресії сильно вираженої немає, так хіба потасовки місцевого характеру))) Риба молода, з 3-х (здається) виводків, майже ровесники по віку. Точно скільки там самців/самок якщо чесно, навіть і не знаю. Визначилось два самці з контрастною окраскою і зо три самочки теж з такою ж окраскою і вже починають нереститися. Решту сірі, поки що активного статевого життя не ведуть
Так от, не так давно віднерестилась одна самка і десь зо півтора тижні вже пильнує невеликий виводок в мушлі ампулярії. Я їх не відсаджував, спеціально ростити малька мені немає потреби, то просто спостерігаю, пару разів в день підгодовуючи артемією з яйця. Вони і ростуть собі..
А вчора побачив що віднерестилась і друга самка, на відстані біля 20 - 25 см від першої в іншій мушлі. Сьогодні даю корм малькам, бачу - з мушлі в якій старший виводок, за кормом активно випливає і один дрібний мальок, точно такий як в виводку другої самки. Точно "перебіжчик"))) А якщо точніше то напевно сам він не перебігав, напевне його перша самка "свиснула" у своєї сестриці І в роті перенесла до своїх. Вони (міліагріси, на відміну від оцелатумів, по моїх спостереженнях) вміють ловити мальків що віддаляються від ракушки ротом і заносити їх до гнізда. Але щоб крали чужих ще не бачив ))

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (19.04.2018), barvinok62 (18.04.2018), myprog (18.04.2018), Володимир Романович (18.04.2018)
Старый 18.04.2018, 17:36   #9
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Lamprologus. спроба прівняння споріднених видів ===www.aquaforum.ua===

Ще зазначу: те що міліагріси самки можуть переносити мальків в роті вперше зауважив Володимир Романович, от!

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (19.04.2018), barvinok62 (18.04.2018), myprog (18.04.2018), Володимир Романович (19.04.2018)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 16:35. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts