Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Пресноводные животные > Рыбы > Африканские цихлиды
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

 
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 17.02.2018, 10:59   #1
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Вже біля року в моїй колекції цихлід оз. Танганьїки є представник роду Chalinochromis. А саме Chalinochromis sp. "Ndobhoi". Зараз, коли вони в віці вже більше року, сподіваюсь на те що підуть на нерест, а поки цього ще не відбувається, перечитую все що можливо знайти в і-неті на цю тему, яка мене цікавить. Хотілось поділитись деякими аспектами питання..
Звернув увагу на істотну невідповідність між тим, що пишуть в і-неті і тим що спостерігаю в себе. А саме неоноразово читаю про високу генетичну подібність між рибами роду Chalinochromis та родом Julidochromis. Відповідно до цієї тези і рекомендації по утриманню аналогічні з умовами утримання юлідохромісів, і описи поведінки нібито геть подібної на поведінку юліків. В мене ж чомусь С. показують зовсім іншу поведінку.
1) С. на відміну від J. значно менше прив'язані до печер. Більшість часу вони не ховаються між камінням, а плавають на вільному просторі. Та й на відміну від явної тенденції J. триматися придонних шарів води в акві, С. більше риба середніх рівнів.
2) в них значно менше виражена територіальність (принаймі в не нерестовий період) та міжвидова агресивність. Та і внутрішньовидова агресивність (в не нерестовий період) не висока. Це при тому, що я не перенаселяю акваріуми і в мене риба не плаває з подавленими стресом інстинктами. В 300 л 5 дорослих вже С. мирно уживаються. Тоді як в цьому ж акві в інший час дві пари в 2 рази менших по розміру J. транскриптусів активно суперничали, ділячи "сфери впливу".
3) по опису іноземних авторів у нерестовий період поведінка С. також відрізняється від поведінки J. У перших самець займає іншу печеру ніж самка і допускається нею на її територію тільки для запліднення ікри. Подібно як у бушерів чи лелеупі, але аж ніяк не у юліків.
4) та і харчова поведінка у С. відрізняється. Їдять не багато але голодні часто. Майже постійно вертяться біля місця подачі корму. J. геть не такі. Тим одноразового годування в день дорослим рибам вистарчає щоб не показувати ознак голоду.
От я і подумав, а на основі чого конкретно, два роди, демонструючі таку різну поведінку, пов'язують як близько споріднені? В англомовній Wiki. пише що у них значна генетична подібність mtDNA NADH дегідрогенази 2 типу. Не будучи генетиком ніяк не хочу применшити цього важливого факту. Але чи є він аж таким визначальним, якщо поведінка риб таки досить відрізняється? Знаю, знаю, дегідрогеназа необхідний фермент, займає важливу роль в циклі Кребса, а цикл Кребса це "наше всьо", ще на 3 курсі мед вузу проходили.. І тим не менше, от у людини і людиноподібних приматів до 95% спільних генів, але це не робить нас аж такими подібними у поведінці Ну хіба що окремих екземплярів)))
До чого я це все вище написав. Щось так видається, що чимало ресурсів в і-неті черпає свою інформацію не з власних спостережень, а з десь прочитаного.. Наприклад про генетичну подібність)))
І прочитану інформацію треба добряче таки "фільтрувати"

далі буде..

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (17.02.2018), barvinok62 (17.02.2018), myprog (17.02.2018), SLAVA TROPICAN (17.02.2018), Володимир Романович (17.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018)


Share/Bookmark

 


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 14:20. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts