Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Морская аквариумистика > Общие вопросы
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Общие вопросы Если не знаете в какой из морских разделов задать вопрос, пишите сюда

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 06.06.2013, 19:09   #1
Живу я тут
  
 
Аватар для Noe
 
Регистрация: 24.01.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 328
Поблагодарил(а) : 953
Поблагодарили 236 раз(а) в 141 сообщениях
Отправить сообщение для Noe с помощью ICQ
Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Честь!
Прошу допомогти порадою, бо я вже вичерпав всі свої здогадки. Питання в наступному – корали поступово втрачають колір і стають блідими… Мій акваріум:

1. Об’єм близько 700 літрів. Запущений 11 січня 2013 року. Близько 20кг каміння з акваріума, який проіснував 2 роки і 40 кг СРК. Свіжого каміння не додавав. Стартував по методу KZ, але через неякісне обладнання змушений був припинити. Неякісне обладнання маю на увазі цеоліт-рекатор замалих розмірів і неякісний вугільний фільтр. Вугілля використовував KZ і ATI, але результат був …. 1 літр вугілля промивав в 15 літрах осмоса, але це не допомогло, словом вугільна пилюка була по всьому акваріумі. Зараз в акваріумі вугілля немає.

2. Світло. Світильник ATI 8 x 80Вт. Лампи АТІ, Blue Plus, Coral Plus, Aquablue Special, Actinic. Використовую лише 4 з восьми ламп, оскільки, коли включав всі лампи, коральчики закривалися. Освітлення: Coral Plus (1шт), Aquablue Special (1шт) – 12 годин, Aquablue Special (1шт), Actinic(1шт) – 10 годин. Не включаю лампу Blue Plus – в будь-якій комбінації при включенні цієї лампи корали закриваються. Тобто, закриваються саркофітончики, еуфілії, бріаріум, каталофілія, на вигляд стресує трахіфілія, ксенія.

3. Корали. Еуфілії (жабяча ікра, анкора, параанкора, факельна), каталофілія, три види саркофітонів, невелика бластомуса, трахіфілія, кілька видів зоантусів, кауластрея, серіатопора хістрікс, ксенія, бріаріум – стандартний набір доступних коральчиків. Ростуть в моєму акваріумі, тобто розростаються лише ксенії, кауластрея, еуфілія параанкора, бріаріум. Решта корали, як на мене, в стресовому стані…

4. Параметри води: KH – 8, Ca – 420, Mg – 1420, NO3 – 0, NO2 – 0, PO4 – 0 (всі тести Salifert). рН – 8,4-8,6 користуюся двома електронними рН метрами. Є ще тест на йод, але тестую рідко. Водопідготовка стандартна: осмос і смоли, на виході 0ppm. Смолу міняю коли на виході 3-4ppm.

5. Обладнання.

- Два пінники ADP-900 від TuM. Зі слів продавця, один пінник мав би тягнути акваріум до 1000літрів. Я порахував, що при помпі 13Вт такі параметри дещо завищені і поставив два.

- Озонатор Weipro ET100 . Максимальна потужність 100 мг/год., в мене працює на половинній потужності, я вважаю, що близько 50мг озону за годину. Також є ОВП контролер, але він працює не коректно, тому я ним не користуюся сповна, а лише як індикатор що дійсно озон подається в акваріум. Озонатор під’єднав в на початку травня 2013р, думав з його допомогою побороти бріопсис, але крім більш прозорої водички нічого не получилося

- Кальцієвий реактор від Олександра Логінова, наповнювач Carib Sea ARM дрібна і велика фракції.

- Течія два стріми TUNZE 6105 (включені на 10 000л) і контролер TUNZE 7095. Течію можливо організував не правильно, бо стріми заховав за каміння і течію направив на бокові стінки. Стріми працюють почергово, змінюючи потужність від 5 000 до 10 000л/год.

- Самп близько 50 літрів. Дві помпи на повернення hydor l40, сумарно 5600 літрів за годину.

6. Населення. Два клоуни, два апогончики, мандаринка, собачка водорослеїд і дві Pseudochromis Fridman. Корм Omega One і заморожена артемія.


Ну і сама проблема – корали з часом втратили забарвлення, SPS взагалі не приживаються, поліпи випускають дуже маленькі. Коли почав додавати йод (Seachem) то ніби стало краще, SPS почали досить не погано випускати поліпи, але ця радість тривала не довго, десь протягом тижня. Пробував добавки від KZ: Amino Acid Concentrate, Coral Vitalizer, Sponge Power, Kaliumjodid-Fluor . Дозування як написано на упаковках. Бажаного результату не дало. Думаю, ці добавки добре працюють у нормально функіонуючому акваріумі а у проблемних випадках, таких як в мене, вони не рятують.
В акваріумі були майже всі типи водорослів. Зараз залишилось тільки бріопсис (маленькі, довжиною не більше двох міліметрів обростання на каміннях). Обростання на передньому склі потрібно чистити приблизно один раз на 5-7 днів.
Останнє, на що ще можу грішити, то це на температуру. Зараз в акваріумі близько 28С.

Які є думки щодо відновлення забарвлення коральчиків?

Noe поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 06.06.2013, 22:19   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для Петя77
 
Регистрация: 26.07.2011
Адрес: Львів
Сообщений: 269
Поблагодарил(а) : 412
Поблагодарили 491 раз(а) в 153 сообщениях
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Привіт Роман!
Зі всього написаного на думку спадае тільки освітлення.....
Сам розуміеш для СПС у 700 літрах лише 4 по 80Ват то замало,можливо і в тому проблема.
А взагалі розганяв світильник на початках на повну потужність?
Як що так то як реагували корали на початках?
П.С. Минулого літа до встановлення кондиціонера в моій акві майже постійно було 28 градусів.... і всі корали почувались добре,тому температура такого плану ні,то не критично....

Петя77 поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили Петя77 за данный пост:
kravask (13.07.2014), Noe (07.06.2013), Макs (25.06.2013)
Старый 06.06.2013, 23:28   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для taka
 
Регистрация: 03.12.2008
Адрес: г.Кременчуг
Сообщений: 1,086
Поблагодарил(а) : 1,362
Поблагодарили 2,669 раз(а) в 593 сообщениях
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Дело не в слабом освещении , а в голодных кораллах.....пустой воде....
-Выключите озонатор
-Добавьте рыбу, если планировали....кораллам на пользу....
-Отключите временно один пенник (если нитраты поднимутся до 4-5 включите.
-Добавляйте купленные добавки от КЗ, но с умом... и ждите!

taka поза форумом   Ответить с цитированием
5 пользователей поблагодарили taka за данный пост:
GreenD (04.06.2014), nickanya (23.12.2014), Noe (07.06.2013), TakedaMaru (02.06.2014), Макs (25.06.2013)
Старый 06.06.2013, 23:39   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для Александр Логинов
 
Регистрация: 24.07.2004
Адрес: Odessa 8066 763 93 64 aleksloga@mail.ru
Сообщений: 1,473
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 2,468 раз(а) в 606 сообщениях
Отправить сообщение для Александр Логинов с помощью Skype™
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

выруби озон,добавь свет, добавь рыбы ,больше корми рыбу и кораллы
попробуй добавки http://reefma.com.ua/index.php?page=...emart&Itemid=3
http://reefma.com.ua/index.php?page=...emart&Itemid=3
пока писал, Татьна опередила...
__________________
http://reefma.com.ua/


Последний раз редактировалось Александр Логинов; 06.06.2013 в 23:47..
Александр Логинов поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Александр Логинов за данный пост:
nickanya (23.12.2014), Noe (07.06.2013)
Старый 07.06.2013, 08:13   #5
Живу я тут
  
 
Аватар для Noe
 
Регистрация: 24.01.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 328
Поблагодарил(а) : 953
Поблагодарили 236 раз(а) в 141 сообщениях
Отправить сообщение для Noe с помощью ICQ
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Петя77, taka, Александр Логинов, дякую за відповіді! А чи існують рекомендації відносно заселення? Щось на зразок: "На кожні 100 літрів акваріума з SPS-коралами рекомендується [x] рибок довжиною [x]cм яких потрібно годувати [x] рази в день таким то кормом"?
Якщо чесно, не дуже хочеться заселяти рибами... Получиться калейдоскоп, а хотілось в першу чергу рифовий акваріум.
Можливо існують добавки, які б заміняли велику кількість риб? Наприклад, в травниках навіть мочевину додають в акваріум.

Оффтоп


Последний раз редактировалось Noe; 07.06.2013 в 08:23..
Noe поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 07.06.2013, 10:48   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для taka
 
Регистрация: 03.12.2008
Адрес: г.Кременчуг
Сообщений: 1,086
Поблагодарил(а) : 1,362
Поблагодарили 2,669 раз(а) в 593 сообщениях
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
Петя77, taka, Александр Логинов, дякую за відповіді! А чи існують рекомендації відносно заселення? Щось на зразок: "На кожні 100 літрів акваріума з SPS-коралами рекомендується [x] рибок довжиною [x]cм яких потрібно годувати [x] рази в день таким то кормом"?
Якщо чесно, не дуже хочеться заселяти рибами... Получиться калейдоскоп, а хотілось в першу чергу рифовий акваріум.
Можливо існують добавки, які б заміняли велику кількість риб? Наприклад, в травниках навіть мочевину додають в акваріум.

Оффтоп
Когда среди шикарных кустов СПС снуют стайки рыбёх это и есть настоящий риф. Конкретных рекомендаций о количестве рыбы дать никто не сможет ,всё зависит от способности системы..... да и для этих рекомендаций необходимы реальные эксперименты ....Один очень уважаемый моряк пробовал содержать риф совсем без рыбы.....цветов у СПС добиться не удалось.....точнее удалось после заселения рыбой!

taka поза форумом   Ответить с цитированием
5 пользователей поблагодарили taka за данный пост:
***шерхан*** (07.06.2013), Hroosh (07.06.2013), nickanya (23.12.2014), Noe (07.06.2013), виталий 1973 (07.06.2013)
Старый 07.06.2013, 16:36   #7
Живу я тут
  
 
Аватар для Александр Логинов
 
Регистрация: 24.07.2004
Адрес: Odessa 8066 763 93 64 aleksloga@mail.ru
Сообщений: 1,473
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 2,468 раз(а) в 606 сообщениях
Отправить сообщение для Александр Логинов с помощью Skype™
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
Петя77, taka, Александр Логинов, дякую за відповіді! А чи існують рекомендації відносно заселення? Щось на зразок: "На кожні 100 літрів акваріума з SPS-коралами рекомендується [x] рибок довжиною [x]cм яких потрібно годувати [x] рази в день таким то кормом"?
Якщо чесно, не дуже хочеться заселяти рибами... Получиться калейдоскоп, а хотілось в першу чергу рифовий акваріум.
Можливо існують добавки, які б заміняли велику кількість риб? Наприклад, в травниках навіть мочевину додають в акваріум.

Оффтоп
все зависит от мощности системы фильтрации
если хочешь без рыб попробуй убрать один скиммер и кормить кораллы
__________________
http://reefma.com.ua/

Александр Логинов поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Александр Логинов за данный пост:
Noe (07.06.2013)
Старый 07.06.2013, 18:44   #8
Живу я тут
  
 
Аватар для taka
 
Регистрация: 03.12.2008
Адрес: г.Кременчуг
Сообщений: 1,086
Поблагодарил(а) : 1,362
Поблагодарили 2,669 раз(а) в 593 сообщениях
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от taka Посмотреть сообщение
Дело не в слабом освещении , а в голодных кораллах.....пустой воде....
-Выключите озонатор
-Добавьте рыбу, если планировали....кораллам на пользу....
-Отключите временно один пенник (если нитраты поднимутся до 4-5 включите.
-Добавляйте купленные добавки от КЗ, но с умом... и ждите!
Саша , вроде и я о том же.

taka поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил taka за данный пост:
Noe (07.06.2013)
Старый 20.06.2013, 22:58   #9
Живу я тут
  
 
Аватар для Noe
 
Регистрация: 24.01.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 328
Поблагодарил(а) : 953
Поблагодарили 236 раз(а) в 141 сообщениях
Отправить сообщение для Noe с помощью ICQ
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Я думаю, буде цікаво початківцям, які так як і я, борються за колір коральчиків, тому хочу оживити тему. Я, як і порадили, замовив більше риб, але поки вони ще не приїхали, зробив дослід. Я додав нітра кальцію (Ca(NO3)2x4H2O), щоб збільшити кількість нітратів. Просто заради цікавості, чи дійсно нітрати поможуть моєму акваріуму (рифом його назвати важко )
Отже, по моїм розрахункам, я додавав нітрат кальцію так, щоб через десять днів нітрат був на рівні 5mg./l. Через три дні я поміряв нітрат, він був в межах 5 mg/l, тому я перестав лити.
Минуло ще 5 днів. Рівень нітратів чуть-зменшився, водорослів відверто побільшало, коральчики особливо не відреагували. Думаю, що нітрати це похідна від виділення риб. Тобто, коралам потрібні не нітрати, а дещо інше.

Noe поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 21.06.2013, 00:47   #10
Живу я тут
  
 
Аватар для Александр Логинов
 
Регистрация: 24.07.2004
Адрес: Odessa 8066 763 93 64 aleksloga@mail.ru
Сообщений: 1,473
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 2,468 раз(а) в 606 сообщениях
Отправить сообщение для Александр Логинов с помощью Skype™
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
. Тобто, коралам потрібні не нітрати, а дещо інше.

вопрос не так однозначен
начни с кормления и микроэлементов , нитрат и так повысится
__________________
http://reefma.com.ua/

Александр Логинов поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Александр Логинов за данный пост:
Noe (21.06.2013)
Старый 25.06.2013, 19:35   #11
Registered User
  
 
Аватар для Макs
 
Регистрация: 06.09.2007
Адрес: Украина
Сообщений: 1,743
Поблагодарил(а) : 881
Поблагодарили 2,989 раз(а) в 841 сообщениях
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Согласен с выше описанным только в этом:
Убрать озонатор, добавить свет
По освещению !!!
Я наоборот включал бы все и поставил бы так:
12 часов Blue+Actinic
6-7 часов все близко к белым.
Использовать химию KZ процентов 30-40% от рекомендованной, и потихоньку добавлять до 50%
Какие нитраты???? Вы о чем.
Вопрос: Так цеолиты функционируют или нет, чем тогда производится фильтрация?
Ничего не описано о подменах воды .
Температуру надо збивать, чем выше температура тем быстрее происходят в основном отрицательные процессы.


Последний раз редактировалось Макs; 25.06.2013 в 19:41..
Макs поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили Макs за данный пост:
nickanya (23.12.2014), Noe (25.06.2013), TakedaMaru (02.06.2014)
Старый 25.06.2013, 20:26   #12
Живу я тут
  
 
Аватар для taka
 
Регистрация: 03.12.2008
Адрес: г.Кременчуг
Сообщений: 1,086
Поблагодарил(а) : 1,362
Поблагодарили 2,669 раз(а) в 593 сообщениях
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
Я думаю, буде цікаво початківцям, які так як і я, борються за колір коральчиків, тому хочу оживити тему. Я, як і порадили, замовив більше риб, але поки вони ще не приїхали, зробив дослід. Я додав нітра кальцію (Ca(NO3)2x4H2O), щоб збільшити кількість нітратів. Просто заради цікавості, чи дійсно нітрати поможуть моєму акваріуму (рифом його назвати важко )
Отже, по моїм розрахункам, я додавав нітрат кальцію так, щоб через десять днів нітрат був на рівні 5mg./l. Через три дні я поміряв нітрат, він був в межах 5 mg/l, тому я перестав лити.
Минуло ще 5 днів. Рівень нітратів чуть-зменшився, водорослів відверто побільшало, коральчики особливо не відреагували. Думаю, що нітрати це похідна від виділення риб. Тобто, коралам потрібні не нітрати, а дещо інше.
Цитата:
Сообщение от taka Посмотреть сообщение
Дело не в слабом освещении , а в голодных кораллах.....пустой воде....
-Выключите озонатор
-Добавьте рыбу, если планировали....кораллам на пользу....
-Отключите временно один пенник (если нитраты поднимутся до 4-5 включите.
-Добавляйте купленные добавки от КЗ, но с умом... и ждите!
Неужели из вышеописанного можно сделать вывод что я советовала добавлять нитрат?

taka поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил taka за данный пост:
Noe (25.06.2013)
Старый 25.06.2013, 21:03   #13
Живу я тут
  
 
Аватар для Noe
 
Регистрация: 24.01.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 328
Поблагодарил(а) : 953
Поблагодарили 236 раз(а) в 141 сообщениях
Отправить сообщение для Noe с помощью ICQ
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Макs Посмотреть сообщение
Согласен с выше описанным только в этом:
Убрать озонатор, добавить свет
По освещению !!!
Я наоборот включал бы все и поставил бы так:
12 часов Blue+Actinic
6-7 часов все близко к белым.
Макс, а які лампи ти б використав? Світильник на 8 ламп Т5 80Вт.
Як я вже писав раніше, при включені Blu Plus корали закривають поліпи - бріареум, еуфілії, сакрофітони. Всі поліпи втягували... Тому залишив лише одну лампу ATI Bluе Plus і одну Actinic, 3шт Coral PLUS i 3шт Aquablue Special.
Зараз освітлення майже так як радить Макs: Актинік і Blu Plus 11 годин, 7 годин горять всі лампи, дві останні години горять Coral PLUS i Aquablue Special. Я переробив світильник, щоб можна було включати по дві лампи, в стандартному виконанні світильника горять або дві лампи, або шість ламп, або всі разом.

Цитата:
Сообщение от Макs Посмотреть сообщение
Использовать химию KZ процентов 30-40% от рекомендованной, и потихоньку добавлять до 50%
На хімію взагалі ніякої реакції... SPS, які я в тебе брав, поліпи майже не випускають, крім одної акропори. Решта коралів, які живуть в моєму акваріумі просто бліді... Краще я зроблю фото,щоб не описувати словами.


Цитата:
Сообщение от Макs Посмотреть сообщение
Вопрос: Так цеолиты функционируют или нет, чем тогда производится фильтрация?
Ничего не описано о подменах воды .
Цеоліт не використовується. Вугілля не використовується. Недавно добавив 10кг свіжого ЖК від Марченкова. Підміна води раз на місяць 60 літрів (загальний об'єм води близько 700 літрів).
Відносно фільтрації. Хотів провести дослід з озонатором. Задумка була така: якщо по методу Zeovit органіка забирається з допомогою цеоліта і вугілля, збіднюється середовище, потім додається хімія, то чи можна зробити подібну систему але замість цеоліта і вугілля використати озонатор? Тобто, з допомогою озонатора і сильного пінника вибивати максимум органіки і додавати хімію KZ. Ну, мій дослід не був успішним

Цитата:
Сообщение от Макs Посмотреть сообщение
Температуру надо збивать, чем выше температура тем быстрее происходят в основном отрицательные процессы.
Включив кондиціонер, дує прямо на акву, температура 26С.

Купив кілька нових риб. Брав з коліс, кілька риб пішло до Нептуна і пропало в акві... Як і радили, годую риб посилено, збільшив годування в два рази порівняно з тим, як було раніше.
Зробив ще одну дурницю - купив два занкли. Лише потім прочитав, що риба складна, харчується складно. Ну поки живуть, пробують трошки заморожену артемію, постійно скубуть ЖК.
До-речі, про корм. Годую пластівцями Omege One Super Veggie, Omega One Super Color, Tropical Spirulina і заморозка артмії (Польська, досить чиста). Риби з охою їдять лише заморозку артемії, пластівці не охоче.

Добавлено через 7 минут
Цитата:
Сообщение от taka Посмотреть сообщение
Неужели из вышеописанного можно сделать вывод что я советовала добавлять нитрат?
Ні, нітрат я добавив з власної ініціативи Тільки що поміряв нітрати - до 5 мг/л., так як і було після додавання нітрату кальцію.


Последний раз редактировалось Noe; 25.06.2013 в 21:10.. Причина: Добавлено сообщение
Noe поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 25.06.2013, 22:05   #14
Registered User
  
 
Аватар для Макs
 
Регистрация: 06.09.2007
Адрес: Украина
Сообщений: 1,743
Поблагодарил(а) : 881
Поблагодарили 2,989 раз(а) в 841 сообщениях
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Про лампы:
На одну белую лампу нужно ставить три синих, а тут все наоборот.
Предлагаю сделать так.
9-21ч. Blue Plus 2шт.
10-20ч. Actinic 2шт.
11-19ч. Blue Plus + Coral Plus по 1шт.
12-18ч. Coral Plus + Aquablue Special по 1шт.
Ну где-то так.

Макs поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Макs за данный пост:
Noe (25.06.2013)
Старый 25.06.2013, 22:17   #15
Registered User
  
 
Аватар для Макs
 
Регистрация: 06.09.2007
Адрес: Украина
Сообщений: 1,743
Поблагодарил(а) : 881
Поблагодарили 2,989 раз(а) в 841 сообщениях
Re: Коральчики втрачають забарвлення, прошу порад ===www.aquaforum.ua===

Хорошая статья об озоне в аквариуме:
http://aquasea.narod.ru/sea_010.htm
поэтому никакого озона.

Макs поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Макs за данный пост:
Noe (25.06.2013)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 13:05. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts