Як вам моя кришка - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Освещение > Крышки, светильники
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Крышки, светильники Обсуждение заводских крышек и светильников.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 03.03.2015, 16:55   #1
Живу я тут
  
 
Аватар для IS1971
 
Регистрация: 30.12.2011
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 542
Поблагодарил(а) : 456
Поблагодарили 171 раз(а) в 124 сообщениях
Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Обзавівся ще в січня акваріумом 125*50*50. Йде повільна підготовка до запуску. Тумбочку виготовляв знайомий столяр по бюджетному варіанту. Викупив на одному складі куски-залишки ДСП плити по моїх розмірах. Тумбочку робив на три секції. Верхня і нижня плита ДСП 28, чотири вертикальні ДСП 28. Полки і задні стінки ДСП 16.

Тепер про кришку. Одразу вирішив робити сам. Довго вибирав в неті варіанти, дивився ідеї. За той час потроху скуповував потрібні запчастини і матеріали. За ідею взяв ось цю кришку http://youtu.be/-MeICakmuyQ
Правда вніс багато конструктивних змін. Баласти не кріпив ззаду на кришку, відмовився від RGB стрічки і відповідно RGB-контролера (за відсутності у мене такої). Також відмовився від рояльної завіси. Довго шукав яку використати і найшов в Епіцентрі дуже модний (як на мене) механізм підняття кришки.
Для тих, хто буде виготовляти кришку сам і буде стояти дилема, який використати матеріал, скажу ПВХ підходить в самий раз. Для акваріумів моєго розміру беріть не менше 8мм. Усі варіанти з тоншого ПВХ будуть менш жорсткіші, будуть прогинатись, або потрібно буде робити багато ребер жорсткості.

По світлу. Колись навіть робив тему і в кінці теми був переконаний, що майбутня кришка буде з лампами Т5. Але не "тут то бьіло". По перше, не знайшов у нас баластів і ламп Т5 мого розміру. Купувати в неті не захотів, побачивши ціни (особливо зараз). По друге, дістались мені "безвоздменно", тобто даром, два баласти 2*36 і кілька ламп Філіпс 830 і Осрам 765. Вирішив робити на цих матеріалах. Правда заклав варіант можливої заміни, необовязково (і при кращих часах) усіх баластів і ламп на Т5. Тобто ніякої складної переробки кришки не буде. Тільки поміняти баласти, кріплення для ламп і самі лампи. Усе старався робити максимально універсально. Також мав світлодіодну стрічку в силіконі і БЖ 12 вольт. Закріпив її в глибині акваріума біля задньої стінки. Буде як вранішнє і вечірне освітлення.
Мав три компютерних кулера. Два по сторонах працюють на вдув повітря, один зверху на видув повітря.

Про рефлектори. Найшов у нас склад де продавали рейкові стелі, але вони тільки під замовлення і ціна кусається. Вирішив робити бюджетний варіант. Купив дві браковані труби каналізаційні, обрізав по моїй довжині, потім розрізав повздовж болгаркою. Купив дзеркальну фольгу, яка застосовується в опаленні. З одного боку фольга, з другого целофан. Вирізав і наклеїв на 88 клей в середині труби. Коли клей висох, фольга прийняла такий мнутий вид, як годиться. Як я вже казав, усе старався робити універсально, якщо цей рефлектор виявиться "недуже", легко його демонтую і на місця кріплення прикручу щось інше.

Тепер по самій кришці. ПВХ 8мм купував в рекламній фірмі. Основні частини порізали по розміру, взяв кілька кусків для порізки вдома і виготовлення мілких частин, ребер жорсткості, іншого.
Клеяв клеєв 505 ("секунда") у нас по 5 грн. Ловить мертво і трохи на цьому теж зекономив. Правда, так як різати в домашній умовав канцелярським ножем ідеально рівно не можливо, виходить невелика "хвилька". А також, для того, щоб заповнити усі шви і стики по кутах і згинах кришки і запобігти грибку, купив усе таки Cosmofen Plus ("проливний" як його називають). І ним пройшов по усіх стиках, вийшло міцно і красиво, без пустот і видимої "хвильки".
Зверху обклеяв плівкою d-c-fix. Ріжеться і клеється легко. Дружина допомагала.

Освітлення зробив з роздільним включенням. Лампи стоять від задньої стінки 830,830,765,765. Включаються 1-830 і 3-765, 2-830 і 4-765. Світлодіодна стрічка включається окремо. На дві пари ламп, світлодіодну стрічку і кулери стоять окремі 4 вимикачі. Усе це електричне обладнання управляється "Електронікою 21-10".

Усе старався робити максимально бюджетніше, бо гроші зараз дорогі.

Тепер фотки. Прохання не дивуватись тому, що в акваріумі "плавають" корзини з квітами. Поки акваріум не запущений, дружина його використовує як вітрину для своїх робіт.



Последний раз редактировалось IS1971; 03.03.2015 в 18:34..
IS1971 поза форумом   Ответить с цитированием
7 пользователей поблагодарили IS1971 за данный пост:
barvinok62 (03.03.2015), briz07 (03.03.2015), flap4eg (26.09.2017), RozarioAgro (03.03.2015), turner (07.01.2016), Маркес (03.03.2015), Цвилюк Андрей (07.12.2015)
Старый 03.03.2015, 18:50   #2
Живу я тут. Мохоманьяк
  
 
Аватар для RozarioAgro
 
Регистрация: 12.07.2014
Адрес: Киев, Позняки сити
Сообщений: 1,975
Поблагодарил(а) : 1,153
Поблагодарили 2,550 раз(а) в 959 сообщениях
Записей в дневнике: 2
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Вы молодец. Сами сделали крышку и остались довольны результатом. Я думаю это главное.
Так как тоже занимаюсь изготовлением крышек, если можно сделаю пару замечаний (языком молоть, не мешки таскать) проверенных временем на моей колокольне.

1. Канализационные трубы изготовлены так, чтоб в процессе эксплуатации к ним не прилипало ни какое гуано, поэтому пленка может отклеится быстро.
2. Завесы из рояльных петель делаются не потому что это правильно, а потому что плоскость крышки должна быть гладкой, для банальной уборки от пыли. Плюс рояльные петли не дают играть створкам.
3. Для того чтоб без морщин клеить самоклейкой, достаточно намочить водой поверхности и с помощью обычного фена выровнять до идеальной натяжки пленку, это не сложно.
4. Пластиковые держатели для ламп выбраны не удачно (они немного не для этого придуманы), они начинают вонять и трескаться когда нагревается лампа, проверено горьким опытом
5. Силиконовая диодная лента тоже может не выдержать испытаний с влажностью.
6. Любой толщины ПВХ очень легко режеться устройством от RozarioAgro с идеальными углами, хоть 90, хоть 45 градусов. Глубина пореза регулируется в два клика



На это сложное и высокотехнологичное устройство стоит потратить 15 минут и вы король ПВХ подрезок

На лист ПВХ кладете любое правило или цдшный профиль и вдоль него вытворяете чудеса

__________________
АКВАРИУМНАЯ АВТОМАТИКА И СВЕТОДИОДНОЕ ОСВЕЩЕНИЕ AQUAPLANNER
+38 095 249-77-51 моб.тел\вайбер Наш сайт
Роман


__________________


Последний раз редактировалось RozarioAgro; 03.03.2015 в 19:03..
RozarioAgro поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили RozarioAgro за данный пост:
colinmcrae (15.03.2015), GreenD (03.03.2015), IS1971 (03.03.2015), medtehnik (03.03.2015), Veter (03.03.2015), Маркес (03.03.2015)
Старый 03.03.2015, 19:48   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для IS1971
 
Регистрация: 30.12.2011
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 542
Поблагодарил(а) : 456
Поблагодарили 171 раз(а) в 124 сообщениях
Відповідь: Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от RozarioAgro Посмотреть сообщение
Вы молодец. Сами сделали крышку и остались довольны результатом. Я думаю это главное.
Так как тоже занимаюсь изготовлением крышек, если можно сделаю пару замечаний (языком молоть, не мешки таскать) проверенных временем на моей колокольне.

1. Канализационные трубы изготовлены так, чтоб в процессе эксплуатации к ним не прилипало ни какое гуано, поэтому пленка может отклеится быстро.
Поживемо побачимо. Це був варіант "от безвиходности". Ціна алюмінієвої рейкової стелі потягнула 330 грн. Плюс 2 тиждня очікування поставки.
Ціна цього рефлектора з каналізаційної трубки + плівки 45 грн.

Цитата:
Сообщение от RozarioAgro Посмотреть сообщение
2. Завесы из рояльных петель делаются не потому что это правильно, а потому что плоскость крышки должна быть гладкой, для банальной уборки от пыли. Плюс рояльные петли не дают играть створкам.
Я від них відмовився (хоч і їх ціна 39 грн.) тому, що вони дуже вузькі і шурупи були б вкручені практично в самий край ПВХ на відстані 8мм-10мм від краю. Хоч я і приклеїв ребра жорсткості по обидві сторони, але при частих відкриваннях краї могли б просто відколотись (теоретично). Крім того при використанні рояльної завіси відкидаюча частина лягала усією поверхнею на виступаючу решітку від кулера і на вимикачі освітлення. При використанні данного механізму усіх цих проблем я уник. А ціна 104 грн на 4 механізми.

Цитата:
Сообщение от RozarioAgro Посмотреть сообщение
3. Для того чтоб без морщин клеить самоклейкой, достаточно намочить водой поверхности и с помощью обычного фена выровнять до идеальной натяжки пленку, это не сложно.
Буду знати, хоча клеїли з дружиною вперше і зморщок вдалось уникнути.

Цитата:
Сообщение от RozarioAgro Посмотреть сообщение
4. Пластиковые держатели для ламп выбраны не удачно (они немного не для этого придуманы), они начинают вонять и трескаться когда нагревается лампа, проверено горьким опытом
Це я розумів і тому ці кріплення не тримають лампу за скло, а тримають саме за металеві цоколі на кінцях лампи.
Перевіряв включивши лампи на кілька годин. Цоколь не був гарячим, як і лампи. Пластмаса кріплення не смерділа. Правда світив лиш годину-дві, якщо на 10 годин то не провіряв, але цоколь не повинен грітись навіть за 10 годин.

Цитата:
Сообщение от RozarioAgro Посмотреть сообщение
5. Силиконовая диодная лента тоже может не выдержать испытаний с влажностью.
Планую покривне скло, + кулери. Ну була в мене стрічка, якраз 1 метр!Халявна.

Цитата:
Сообщение от RozarioAgro Посмотреть сообщение
6. Любой толщины ПВХ очень легко режеться устройством от RozarioAgro с идеальными углами, хоть 90, хоть 45 градусов. Глубина пореза регулируется в два клика
Нажаль, таке чудо враждебної техніки побачив пізно.


Последний раз редактировалось IS1971; 03.03.2015 в 19:53..
IS1971 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 03.03.2015, 20:40   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для medtehnik
 
Регистрация: 06.10.2011
Адрес: Киев(Подол)
Сообщений: 166
Поблагодарил(а) : 168
Поблагодарили 88 раз(а) в 67 сообщениях
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

На мой вкус ручка лишняя. яркое пятно отвлекает от самой аквы . Про трубы тоже соглашусь, штука ненадёжная ,В плане приклеивания,но время покажет. Молодец ,и петли интересно смотрятся.

medtehnik поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил medtehnik за данный пост:
IS1971 (04.03.2015)
Старый 03.03.2015, 20:44   #5
Живу я тут
  
 
Аватар для IS1971
 
Регистрация: 30.12.2011
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 542
Поблагодарил(а) : 456
Поблагодарили 171 раз(а) в 124 сообщениях
Відповідь: Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от medtehnik Посмотреть сообщение
На мой вкус ручка лишняя. яркое пятно отвлекает от самой аквы .
А як відкривати, ну не за боки ж руками брати?

IS1971 поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 03.03.2015, 21:15   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для Михаил Сергеевич
 
Регистрация: 15.05.2014
Адрес: Киев. Соломенка
Сообщений: 562
Поблагодарил(а) : 83
Поблагодарили 204 раз(а) в 172 сообщениях
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

IS1971, Сколько потратились на сие творение, если не секрет?
__________________
Мир можно изменить только изменяя людей

Михаил Сергеевич поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 03.03.2015, 22:09   #7
Живу я тут
  
 
Аватар для IS1971
 
Регистрация: 30.12.2011
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 542
Поблагодарил(а) : 456
Поблагодарили 171 раз(а) в 124 сообщениях
Відповідь: Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Михаил Сергеевич Посмотреть сообщение
IS1971, Сколько потратились на сие творение, если не секрет?
Ну кошторес я вів увесь можу надати. Просто ціни деякі могли вирости. Доллар уви.
ПВХ - 754 грн ~ 1.6 м2 залишків практично немає
Тумблери - 24 грн
Термоусадочка трубка - 6 грн
Клей 505 - 40 грн
Дріт 2*0,5 - 48 грн 13 метрів
Клей Cosmofen Plus - 105 грн
Вентиляційні решітки - 40 грн
Гніздо для БЖ 12 вольт - 10 грн
Клей 88 - 10 грн
Труба каналізаційна - 30 грн
Плівка - 15 грн
Плівка d-c-fix - 105 грн
Канцелярський ніж - 11 грн
Розьеми від IDE вінчестера - 8 грн 8 шт.
Механізм підняття кришки - 104 грн 4 шт.
Лампи, баласти, світлодіодна стрічка, БЖ 12 вольт, ручка, дверна гумка, вилки, триймачі ламп - усе було в "закромах".
__________________
Сайт портфоліо https://logotyp.pp.ua/


Последний раз редактировалось IS1971; 03.03.2015 в 22:38..
IS1971 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 03.03.2015, 23:01   #8
Полтавский городской клуб аквариумистов
  
 
Аватар для Маркес
 
Регистрация: 20.07.2009
Адрес: Полтава мрн "Алмазный"
Сообщений: 6,582
Поблагодарил(а) : 17,325
Поблагодарили 15,312 раз(а) в 4,689 сообщениях
Записей в дневнике: 3
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Когда клеете самоклейку, при заворачивании углов, участок пленки, который заворачиваете, - прогревайте феном для волос. Несколько секунд. Потом несильно натягивайте и приклеивайте. Пузырей на углах не будет.
__________________
C уважением, Маркес.
Аквариумы Иры и Игоря Маркес
Мой сайт "ДРАКОН и ДРУЗЬЯ"
Стихи


__________________

Маркес поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Маркес за данный пост:
IS1971 (03.03.2015)
Старый 07.12.2015, 11:54   #9
Живу я тут
  
 
Аватар для sanyalestat
 
Регистрация: 04.03.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 108
Поблагодарил(а) : 13
Поблагодарили 38 раз(а) в 24 сообщениях
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Подскажите пожалуйста, как вы кулеры подключали? Я в электронике совсем далекий...
Везде пишут, что берешь старую мобильную зарядку и вуаля. А на деле не вуаля совсем. Зарядки 5В-6В, а кулера у меня 12В, совсем не тянет.
Подозреваю, что нужен блок питания на 12В. Но тогда вопрос возникает — на 2 кулера уже блок питания нужен 24В или 12В?

sanyalestat поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.01.2016, 17:01   #10
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 04.07.2015
Адрес: Краматорск
Сообщений: 34
Поблагодарил(а) : 3
Поблагодарили 7 раз(а) в 2 сообщениях
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от sanyalestat Посмотреть сообщение
Подскажите пожалуйста, как вы кулеры подключали? Я в электронике совсем далекий...
Везде пишут, что берешь старую мобильную зарядку и вуаля. А на деле не вуаля совсем. Зарядки 5В-6В, а кулера у меня 12В, совсем не тянет.
Подозреваю, что нужен блок питания на 12В. Но тогда вопрос возникает — на 2 кулера уже блок питания нужен 24В или 12В?
Думаю что 12 В вам надо, главное чтобы блок питания был не меньшей мощности чем сумарная мощность куллеров.

SergKrm поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 06.01.2016, 21:06   #11
Живу я тут
  
 
Аватар для Сергій М
 
Регистрация: 31.12.2014
Адрес: Львов
Сообщений: 1,421
Поблагодарил(а) : 279
Поблагодарили 843 раз(а) в 539 сообщениях
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от sanyalestat Посмотреть сообщение
Подозреваю, что нужен блок питания на 12В. Но тогда вопрос возникает — на 2 кулера уже блок питания нужен 24В или 12В?
всё зависит от того как подключать - параллельно или последовательно ))
чаще всего 12В и подключаете параллельно, куллера сами по себе очень маломощные, и на один блок 12В и 1А можно повесить около 6 куллеров. Если возьмёте блок на 9В то куллера будут намного тише работать, так как скорость вращения чуток упадёт, на производительности это почти не скажется а на тишине точно, тем более если аква в спальне.

Сергій М поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 06.01.2016, 23:00   #12
Живу я тут
  
 
Аватар для IS1971
 
Регистрация: 30.12.2011
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 542
Поблагодарил(а) : 456
Поблагодарили 171 раз(а) в 124 сообщениях
Відповідь: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Підключав усі три кулери і світлодіодну стрічку паралельно на блок 12в 2А. Кулери при підключенні до 12в створюють шум, не сильний, але він є. В день це не критично, а вночі він виключений. Хоча така його робота витягувати конденсат і шуміти повітрям.
Робив на малу акву іншу кришку там, тому, що немав блока на 12в, підключив блок на 9в. Шум замітно менший. Правда там і один кулер стоїть.
__________________
Сайт портфоліо https://logotyp.pp.ua/

IS1971 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 06.01.2016, 23:38   #13
Живу я тут
  
 
Аватар для Сергій М
 
Регистрация: 31.12.2014
Адрес: Львов
Сообщений: 1,421
Поблагодарил(а) : 279
Поблагодарили 843 раз(а) в 539 сообщениях
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Поэтому было бы разумно подключать через регулируемый понижающий модуль - http://ru.aliexpress.com/item/Free-s...ilNewVersion=1 - регулировать можно до максимального шумопонижения. Уже такие и себе заказал ))

Сергій М поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 07.01.2016, 09:51   #14
Живу я тут
  
 
Аватар для IS1971
 
Регистрация: 30.12.2011
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 542
Поблагодарил(а) : 456
Поблагодарили 171 раз(а) в 124 сообщениях
warn Відповідь: Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Сергій М Посмотреть сообщение
Поэтому было бы разумно подключать через регулируемый понижающий модуль - http://ru.aliexpress.com/item/Free-s...ilNewVersion=1 - регулировать можно до максимального шумопонижения. Уже такие и себе заказал ))
А нічого, що там вихідна напруга до 20в?
__________________
Сайт портфоліо https://logotyp.pp.ua/

IS1971 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 07.01.2016, 12:40   #15
Живу я тут
  
 
Аватар для Сергій М
 
Регистрация: 31.12.2014
Адрес: Львов
Сообщений: 1,421
Поблагодарил(а) : 279
Поблагодарили 843 раз(а) в 539 сообщениях
Re: Як вам моя кришка ===www.aquaforum.ua===

А Вам нужно больше 20В ?! Мы же говорили всего о 12В для куллеров ... этим регулятором можно, меньше сделать 10/9/8/7/ и т.д.

Сергій М поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 13:11. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts