Вдихнемо нові можливості в стару тумбу - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > "Самоделкин" > Аквариумная мебель (тумбы, стойки и т.п.)
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 16.04.2010, 17:27   #1
Вдихнемо нові можливості в стару тумбу
 
Аватар для Badyoruy
Живу я тут

Регистрация: 06.11.2008
Адрес: Україна, Вінниця, Славянка
Сообщений: 820
Отправить сообщение для Badyoruy с помощью ICQ Отправить сообщение для Badyoruy с помощью Skype™
 

Поблагодарил(а) : 904
Поблагодарили 434 раз(а) в 223 сообщениях
Записей в дневнике: 11
Badyoruy Badyoruy поза форумом 16.04.2010, 17:27
Рейтинг: ()

Всім доброго дня (ночі).

Все розпочалося так, в однин з робочих днів під час обідньої перерви згадав, як у мене в дитинстві у трилітровій банці, мешкали з п'яток рибок. Не знаю чому, але тоді мої прохання купити акваріум закінчувались ні чим. Батько в той час працював на радіотехнічному заводі, тому дістати елементи для акваріуму в принципі не було проблематичним… Було багато обіцянок, що зробим, що подаруєм, про те усі мої надії не справдилися. Потім був акваріум на 5 літрів з оргскла, який купив на зекономлені на морозиві і цукерках кошти ...

Так сталося, що на новому офісі є необмежений доступ до мережі ІНТЕРНЕТ, і саме в цю обідню перерву вирішив у пошуку набрати "склеювання акваріуму", а до цього тинявся по зоомагазинах та по неділям забігав на ринок "УРОЖАЙ" розпитуючись як зробити, де дістати ..., та у відповідь отримував лише розмови про усілякі секрети, про точність порізки скла, про те, як усе це складно...
Та ось після перегортання сотень сторінок, та черпання інформації я склеїв акваріум, спочатку на 50 літрів а потім на 150літрів. 50-ти літровий функціонує, а 150-ти літровий на даний момент (вже майже 1,5 року стоїть без діла), все не вистачає часу…

Ось і дійшов час до переробки та підсилення тумби.
Стоїть у мене у кімнаті ще радянська стінка з тумбою під телевізор, яку я вирішив використати під постамент для акваріуму, тим паче що замовити нову тумбу з потовщеною столешнею мало обійтися в не мало не багато у 870 грн.
Отже

Тумба, як на мене зовсім не годилася для використання, як стійка під акваріум:
- досить великі щілини між елементами тумби;
- прикладання навантаження до столешні викликало виникнення значних її прогинів і все це супроводжувалося скриплячим звуком;
- столешня кріпилася до вертикальних стійок з боків і лише на середню стійку обпиралася зверху;
- неточності у збиранні тумби;
- кутики для кріплення елементів тумби в деяких місцях вільно хилиталися, або нещільно прилягали до елементів навіть за умови сильного затягування гвинтів кріплення;
- відсутність елементів, які б надавали тумбі жорсткість у повздовжньому напрямку (кутики явно не виконували цієї функції…;
- …………………..

Ось той невеликий перелік доволі значних дефектів тумби, що викликали занепокоєння в разі її експлуатації в наявному стані. Конструкція тумби вимагала повного розбирання, заміни деяких елементів кріплення та застосування нових і надійних методів скріплення елементів. Зміна зовнішнього вигляду та нові дизайнерські рішення не переслідувалися.

Тумба така яка вона була (дивись недоліки)



Все почалося із замовлення нової потовщеної столешні (взята ДСП плита для кухонних столешень товщиною 28 мм), яка для підвищення волого-захисних властивостей оклеєна дво-міліметровою ПВХ стрічкою з 3-ох сторін. Все це звучить і виглядає дуже добре, однак при забиранні столешні мені було урочисто вручено обрізок цієї самої столешні, при огряді якого було виявлено що структура плити хоча і однорідна проте на відміну від радянського ДСП має пори та нещільності, я так розумію від неналежного пресування в процесі виробництва плит. Нажаль розпил радянської плити з якої зроблена тумба, для порівняння не сфотографував, вона вирізнялася: однорідною щільною структурою без пустот, та твердістю!!!)

Замовлена столешня тумби



Структура нової столешні



Розбирання тумби до гвинтика


При розбиранні виникали роблеми з шурупами на яких зрізані шліци. Проблему вирішили таким чином, шуруп висвердлювали залишаючи невеликий остаток, кутик виламували і шуруп остаточно викручували за допомогою плоскогубців, чіпляючись за його залишки, що торчали з плити. У принципі шурупи можна було залишити, та деякі з них заважали загвинчуванню конферматів.



Для забезпечення жорсткості конструкції тумби в повздовжньому напрямку, задню стінку з тонкого 3-міліметрового ДВП (не плутайте з ДСП) замінено на плиту ДСП, на місце якої встановили стару столешню тумби з ДВП 17 мм (при заміні виконувалось обрізання старої столешні, під висоту тумби. З боків столешню не врізали, так як вона ідеально стала між боковими стійками на нижню плиту). Різка ДВП плит виконувалась у батька на роботі за допомогою «болгарки» з саморобним пристосуванням для рівної порізки. Завдяки спеціальному диску та різки на високих обертах, місця різки вийшли майже як фабричні без сколів та виривань облицювання плит.



Бокові стінки тумби також підлягали обрізанню (з врахуванням висоти центральної стійки), так як стара 17 міліметрова столешня до них кріпилася з боків, а на центральну стійку опиралася зверху,



а в новому варіанті столешю встановили і закріпили на стійки, що значно покращує у мови експлуатації під навантаженням, як стійок так і столешні.



Для регулювання горизонтальності поверхні тумби у нижній частині бокових стійок (з обох країв) та у нижній фасадний елемент (по середині) було вмонтовано регулюючі ніжки. (Сфотографувати не встиг). Встановлення ніжок викликало ряд проблем, так як різьба елементу ніжки, для кріплення в плиті, була досить великою у порівнянні з товщиною самої плити, тому безпосередньо при закручувані елементів ніжок в плиту застосовували струбцини, які обтискали місце встановлення, щоб у процесі загвинчування елементу ніжки не розірвало плиту. Після загвинчування елементу ніжки в плиту струбцина знімалася і плита залишалась в нормальному стані. Все це на словах не дуже зрозуміло, але вибачте не сфотографував, хоча ніжки, що регулюються по висоті є різних видів і можливо кріплення інших типів ніжок не викликало б проблем.
При збиранні тумби (порядок збирання знизу-вверх) застосовувалися конфермати, завдяки чому ліквідувалися усі зазори між елементами, тумба стала жорсткою і при бокових навантаженнях не давала деформацій.



Частину елементів кріплення тумби для перестрахування все-таки було використано знову.
Значно полегшило збирання тумби використання струбцин та кутника (угольника), попередньо виконувалася розмітка плит у місцях їх спільних з’єднань, по граням плит встановлювалися струбцини, під кутник виставлялися елементи тумби і виконувалося свердління отворів під конфермати та послідуюче їх розеньковування, при старанні та наполегливості все виходить ідеально. Конфермати та шурупи загвинчували за допомогою механічної викрутки (отвёртки),



хоча краще було б, якщо був використаний більш потужний інструмент, так як частину конферматів приходилося догвинчувати вручну. Дриль для загвинчування не рекомендую використовувати, так як це може призвести до небажаних наслідків, хоча при наявності досвіду ...?

Ще однією проблемою при збиранні тумби було те, що при встановлені столешні, між боковими стійками та низом столешні були щілини по 2 мм (на середню стійку та задню стінку столешня лягла ідеально). Недолік ліквідували шляхом встановлення дюралевих кутиків під основу столешні, з закріпленням гвинтами та шурупами, як до столешні так і стійок (хоча можна було виконати підрізку задньої стінки та центральної стійки).



Зазори заповнили пластиковими підкладками, які використовуються при монтажі пластикових вікон, підкладки різної товщини, можна підібрати майже на любу величину. Виступаючі частини підкладок з зовнішньої сторони обрізали врівень з поверхнею стійок та столешні за допомогою канцелярського ножа.



Впринципі тумба готова.
Встановлюемо тумбу на своє місце.



Прикручуємо дверцята, виставляємо в горизонтальне положення





Встановлюємо на підкладку акваріум, в якості підкладки використав пінополіетилен на основі з фольги товщиною 10 мм.



Мої витрати:
- конфермати 20 шт;
- ніжки, що регулюється – 6 шт;
- свердло під конфермати (не використовував) – 1 шт;
- ручка для дверцят (не використав, залишилися сліди від старих) – 2 шт;
- столешня 880х41х28 – 1 шт.
Усе інше було.

Інструменти:
- дриль;
- механічна викрутка;
- викрутка;
- праска (для приклеювання стрічки на торцях елементів що обрізалися);
- ніж канцелярський;
- набір свердел;
- рулетка;
- кутник (угольник);
- олівець;
- струбцини;
- болгарка;
- плоскогубці;
- пилка по металу.

Людські якості:
- працелюбність;
- терпіння;
- наполегливість;
- цілеспрямованість;
- акуратність.

Також ЧАС, усі роботи зайняли 3 вечори після роботи:
- 1-ий вечір – розбирання тумби та розмітка елементів тумби під обрізку;
- 2-ий вечір – обрізка елементів;
- 3-ій вечір – збирання тумби, та підгонка елементів + встановлення.

Ну от і усе, залишається почухати потилицю і прийнятися за розробку кришки та освітлення, але це вже зовсім інша тема.
Звичайно тему можна було розкрити детальніше, але під час роботи запрацьовувався і не усе встигав та й пропускав сфотографувати деякі моменти.
Сподіваюсь мої зусилля оцінять читачі та де кому моя доповідь надасть змогу заощадити кошти, щоб не купувати нової, а використати стару тумбу з незначним переобладнанням. В даному випадку я зекономив близько 500 грн не купуючи нову тумбу.

Критика, побажання та пропозиції приймаються.

Последний раз редактировалось Badyoruy; 16.04.2010 в 17:43..
Просмотров: 3927
Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили Badyoruy за данный пост:
Annavi (17.04.2010), Gooners (17.04.2010), Hippo (17.04.2010), Kela (16.04.2010), malexmen (17.04.2010), sae74 (17.04.2010)
Старый 17.04.2010, 16:02   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для Hippo
 
Регистрация: 20.09.2009
Адрес: Украина, Винница
Сообщений: 8,659
Поблагодарил(а) : 3,335
Поблагодарили 9,912 раз(а) в 3,536 сообщениях
Записей в дневнике: 28
Re: Вдихнемо нові можливості в стару тумбу ===www.aquaforum.ua===

Молодцы !!!

Правильно растущие руки + думающие головы ... вдохнут новые возможности не только в старую тумбу.
__________________
Hippopotamus ... только на первый взгляд так флегматичен и добродушен. ©

Hippo поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Hippo за данный пост:
Badyoruy (17.04.2010)
Старый 17.04.2010, 16:53   #3
Живу я тут. Мохоманьяк
  
 
Аватар для Annavi
 
Регистрация: 30.10.2009
Адрес: м. Київ, Троєщина, тел. 097-95-34-699 Іванна
Сообщений: 1,501
Поблагодарил(а) : 687
Поблагодарили 1,218 раз(а) в 530 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Отправить сообщение для Annavi с помощью ICQ
Відповідь: Вдихнемо нові можливості в стару тумбу ===www.aquaforum.ua===

О, тепер я іншими оченятами дивлюсь на стару тумбу, яка на даний момент просто пилиться Тепер треба підготувати "почву" ... і опісля поставити перед чоловіком задачу....
__________________
Сьогодні те завтра, про яке Ви вчора хвилювалися!


__________________

Annavi поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 17.04.2010, 17:01   #4
Живу я тут. Мохоманьяк
  
 
Аватар для malexmen
 
Регистрация: 07.01.2010
Адрес: Kovel
Сообщений: 1,088
Поблагодарил(а) : 1,382
Поблагодарили 815 раз(а) в 393 сообщениях
Re: Вдихнемо нові можливості в стару тумбу ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Ось і дійшов час до переробки та підсилення тумби.
Браво!!!
Вы пошли не самым легким путем.
Проще купить новую - сказал бы кто-то...
Но сделать самому - намного интереснее и приятнее!
__________________
- Если путь ведет к цели, то безразлично какова его длина...


__________________

malexmen поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил malexmen за данный пост:
Badyoruy (17.04.2010)
Реклама помогает развиваться


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 14:57. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts