Кришка на 450л - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > "Самоделкин" > Крышки на аквариумы
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 21.03.2014, 23:42   #1
Кришка на 450л
 
Аватар для ysfox
Живу я тут

Регистрация: 17.03.2013
Адрес: Львів
Сообщений: 132
 

Поблагодарил(а) : 141
Поблагодарили 88 раз(а) в 70 сообщениях
ysfox ysfox поза форумом 21.03.2014, 23:42
Рейтинг: (2 голосов - 5.00 средняя оценка)

Привіт усім
Зробив кришку для свого нового акваріума, може комусь пригодиться

Щ обуло потрібно:
1. Плита 3х2м 5мм вспіненого ПВХ
2. Канцелярський ніж
3. Різні лінійки
4. Струбцини
5. 2 тюбика клею для ПВХ
6. 13м дроту 2х0,75
7. Плівка самоклеюча 2х0,9м
8. Плівка самоклеюча дзеркальна 3х0,45м
9. Тримачі для люмінесцентних ламп
10. 3м термоусадочної трубки 8х4
11. Контакти від розємів компютерного блоку живлення ті що 4контактні
12. Напильники і натфілі
13. Головне запас здоровя і хорошого настрою

Тижні з три я робив ескіз кришки на папері, продумував дуже багато варіантів, що аж голова кипіла), всякі дрібнички які могли повилазити при закупівлі матеріалу і т.п. Але все одно всього не продумаєш, хоча старт було дано.
Взяв на Аверсі плиту 5мм ПВХ по 380грн, це середня якість. Коли зайшов до них то просив показати що є з обрізків. Були різні куски з матеріалу кращої якості, але коли взяв два куски в руки і попробував позгинати то на моє здивування матеріал гіршої якості виявився більш жорсткішим. А так як ціна що обрізків що листа булла однакова то взяв лист. Лише попросив розрізати його на 4 частини, щоб легшее було занести, заодно понабирав там з другом ще різних обрізків які валялись на вулиці і не були їм потрібні. Після виготовлення лишився у мене 1н з кусків ПВХ (тобто 1/4 всього листа) але не біда, так як його з головою хватає на кришку для моєї старенької 150л, яку давно хотів переробити .
Принесли усе додому. Спочатку дуже боявся що 5мм буде надто гнучкою і так воно було як тримав лист у руках, але на мою радість у кришці він став жорсткою конструкцією…
Спочатку кожну плиту розкреслив, де що потрібно різати. Порізав усе на полоски. Потім кожну полоску розкреслив що і де має стояти, що має вирізатись і т.д. Можете сказати, що це все перебір, але це дуже мені потім допомогло при зклеюванні, також обрізків як таких у мене взагалі не лишилось, хіба якісь шматочки по 1-2см, які далі успішно використались).
Порізка проводилась по такій методиці. Взяв старі двері від шафи на них положив плиту. Тоді поклав на лінію різу металеву лінійку, яку закріпив за допомогою струбцин до дверей, а тоді різав канцелярським ножем.
За однин прохід усе не розріжете. Краще прорізати за 5-10 проходів, поступово заглиблюючись і рівно тримаючи ніж. Основне що зрозумів це те – що від перших проходів ножа буде видно чи плита поріжеться добре чи криво, якщо ви криво тримали ніж. Перша полоска у мене вийшла кривою, далі наловчився і різав більш впевненіше.


Дуже добре якщо у когось є старі куски (буде показано на фото далі) плит из ДВП які можна використати як тримачі ребер, поки ті висихають. Клей дійсно дуже хороший – за хвилину набирає міцність, так що відірвати важко. Так само треба памятати, що якщо наносити клей на лінію зрізу, то він дуже швидко впитується в матеріал… це був мій промах на перших пару полосках. Потім почав наносити клей на гладку поверхню плити, а тоді на клей клав потрібний сегмент, де треба то підпирав ДСП. Там де плита ПВХ не хотіла триматись і вигиналась. Тримав руками на протязі 30секунд, чого вистачало, щоб клей намертво зклеїв дві поверхні.
Спочатку зклеїв усі бокові частини кришки і дав їм висохнути до наступного дня.
Потім за допомогою стьяжок, кутників і ще двох пар рук зклеїв до купи коробку. До якої потім приклеїв окремо перед тим зклеєний відсік для ЕПРА.


Далі взявся за склеювання верхньої нерухомої панелі кришки. Усі зовнішні ребра краще підпирати шматками ДСП, щоб отримати прямий кут, внутрішні ребра клеїв уже як виходило. Клеїти краще на балконі чи добре провітрювати приміщення, ато запах від клею дуже їдкий… хоча й за хвилин 5 по мірі застигання клею він практично вивітрюється.


Готову верхнюю нерухому панель приклеїв до кришки. Підставив під неї шматки ДСП, щоб не прогиналась і так дав висохнути день. Потім зклеїв так само рухому частину кришки. Нажаль фото цього процесу не маю. Далі фото, там просто нерухома частина кришки закрита частиною плити. Плита ще не приклеєна, до цього ще далеко).
Підставив шматки ДСП і встановив рухому частину кришки в средину, перевірив чи кришка нормально відкривається, потім проблемні місця зачистив нождаком.


Далі з внутрішньої сторонни кришки на рухомій і нерухомій панелях розмалював де мають стояти лампи, де будуть виходи кабелів. За допомогою сверла спочатку малого для центровки, потім грубого висверлив дири. Якщо просто сверлити, то з панелі навколо діри видираються шматки ПВХ. Тому я вставляв сверло в дрельку, потім прокручував сверло у зворотю сторону, щоб воно трохи заглибилось в ПВХ а тоді прокручував у прямому напрямку і висверлював рівну гладеньку діру.

Після того як просверлив дири, встановив усе в кришку і почав прокладати кабелі в рухомій панелі.
Прокладав так: на шматок кабелю який проходить крізь діру надівав шматок термоусадки десь 5см довжиною потім прокладав кабель по кришці, відрізав де потрібно. Коли проклав до кінця усі кабелі в рухомій панелі то зняв її з кришки, виніс на балкон і заклеїв її верхню частину. Дав висохнути день.


Коли рухома панель підсохла то повернув її на своє місце в кришці і далі провів кабелі в нерухомій частині кришки. Тоді заклеїв і нерухому частину кришки своєю панелькою, яку було видно раніше на фото.
Далі коли усе висохло, перевернув кришку і почав монтувати роз'єми на кабелях.
Робив все так: зачистив на 2см ізоляцію кабелю, давав термоусадку на кабель, потім припаяв до вільних кінців штирі з комп'ютерного роз'єму, які потім задув термоусадкою. І так по всіх кабелях.


Далі перевернув кришку, встановив рояльну петлю, щоб подивитись, чи все добре відкривається і ніде не задирає. Все що було не так зачистив за допомогою канцелярського ножа і нождака.



Забув додати. Як робив рухому і нерухому панелі то лишив на їхніх нижніх плитах відстань по 2мм для рояльної петлі. Вийшло так, що якщо кришка закривається то той нижній бардюрчик закриває петлю від надмірного попаданя на неї вологи. Цей бардюрчик видно на наступному фото.

Потім зробив одну помилку про яку дуже жалів – почав клеїти дзеркальну плівку))). Спитаєте чому помилку – бо поки клеїв то згадував всі лайливі слоа які тьльки знав)). Спробуйте плівку протягнути через усі змонтовані дроти і розгладити так, щоб акуратно і без бульбашок…. Приходилось з одного боку вирізати кружки де будуть розташовані кабелі а з другого по мірі того наскільки розтягнулась плівка під час наклеювання прорізати кружки по місцю.
Як будете клеїти то я б поклейку плівки робив перед монтуванням кабелів. Заклеїв плівкою тоді зробив дірки, провів кабеля і краса . Лише помітив одну особливість клею – коли він попадає на самоклеючу плівку якою обробляв верх кришки (під дерево) то він з неї зїдає візерунок іто за лічені секунди. А от що буде з дзеркальною плівкою, навіть незнаю. Так що будьте з цим дуже обережні!.

Ось така дзеркальна поверхня вийшла.

Потім зняв рояльну петлю і почав обклеювати кришку з верху плівкою під дерево. Фото всіх немає тому розкажу просто послідовність заклейки. Спочатку нерухома панель кришки, потім рухома панель кришки, потім довша задняя панель, потім довша передняя панель, потім бокові короткі панельки. І трішки фото.







Всю плівку після заклейки пропаяв монтажним феном, так вона краще пристала до поверхні. Хоча підійшов би і звичайний фен. Ось і все, надіюсь чимось зміг допомогти .

Велике дякую усім авторам статтей по акваріумним кришкам з яких почерпнув ідеї для своєї, вас настільки багато що й навіть не знаю як поіменно перечислити. Також нехай пробачать мене адміністратори хочу показати силку на один сайт, просто показано як гарно обрізати, клеїти і збирати кришку, звідти багато почерпнув ідей і для своєї.
http://aquaritm.com.ua/kryshka-na-ak...t-chetvertaya/

І на остаток мої промахи, щоб не робили таких помилок:
1.Будьте обережні з клеєм і самоклеючою плівкою – він її розїдає!
2.Клейте внутрішню дзеркальну плівку до встановлення кабелів.
3.Чим меньше згинів на які потрібно клеїти плівку, тим її легше заклеїти.
4.Якщо пару раз плівку переклеювати тай щей після запайки феном то вона розтягується). Але клеїться все одно так, що практично не замітно))).

Усім дякую за увагу.
П.С.: головне перед тим як починати робити кришку, подумайте чи воно вам справді треба)), я поки свою робив пару раз думав що зробив дурницю, бо справді дуже багато потратив часу сил і нервів тай не надто дешевшою вона вийшла. Але тепер як дивлюсь на усе - то б на готову не проміняв)).

Последний раз редактировалось ysfox; 21.03.2014 в 23:50..
Просмотров: 7967
Ответить с цитированием
8 пользователей поблагодарили ysfox за данный пост:
Dellmoon (02.11.2014), gor.ec (28.06.2015), Kondor (04.07.2014), Romen_s (28.08.2015), Temasto (14.08.2014), ZiFed (30.04.2014), макс_33 (05.11.2015), Сирго (03.10.2014)
Старый 06.04.2014, 19:13   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для ysfox
 
Регистрация: 17.03.2013
Адрес: Львів
Сообщений: 132
Поблагодарил(а) : 141
Поблагодарили 88 раз(а) в 70 сообщениях
Відповідь: Кришка на 450л ===www.aquaforum.ua===

Трохи кришки на новому акваріумі:



Покищо встановлені:
1 фото - 2 лампи 36Вт т8
2 фото - 3 лампи 36Вт т8
далі буде 5 ламп, поки рослини не прижились не вмикаю на повну потужність. Але до чого це я вів - дзеркальна поверхня вроді добре працює. Світло проникає досить направлено, так як сидячи біля акваріума в притул не бачиш бліків від ламп і засвітки.


Последний раз редактировалось ysfox; 12.04.2014 в 02:05..
ysfox поза форумом   Ответить с цитированием
8 пользователей поблагодарили ysfox за данный пост:
Chatlanin (12.07.2014), Dellmoon (02.11.2014), genniks (24.10.2021), Temasto (14.08.2014), zhekabelik (21.09.2015), ZiFed (30.04.2014), дрозд1100 (30.04.2014), макс_33 (05.11.2015)
Старый 30.04.2014, 08:38   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для ZiFed
 
Регистрация: 16.12.2012
Адрес: Одеса
Сообщений: 981
Поблагодарил(а) : 5,216
Поблагодарили 499 раз(а) в 316 сообщениях
Відповідь: Кришка на 450л ===www.aquaforum.ua===

Доброго дня. Дякую за хорошу і докладну статтю. Також планую робити кришку самостійно. Тому питання до Вас: яким клеєм користувались, а то всі пишуть "клей для ПВХ", а хотілось би конкретніше (яка фірма), а ще краща фото тюбика.
Як на мене не дуже гарно дивиться просвіт між рівнем води і кришкою (глибше треба садити кришку, але як Ви писали вище "Все наперед не можливо продумати"), а можливо це просто мені так здається на фото, а вживу все інакше.

ZiFed поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил ZiFed за данный пост:
ysfox (28.06.2015)
Старый 04.07.2014, 20:37   #4
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 13.06.2014
Адрес: Одесса
Сообщений: 65
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 50 раз(а) в 36 сообщениях
Re: Кришка на 450л ===www.aquaforum.ua===

Всем привет
ysfox молодчина , с первого раза и так зделать крышку !
сам делаю крышки поэтому понимаю сложности при изготовлении


Последний раз редактировалось medved64; 29.06.2015 в 23:24..
medved64 поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил medved64 за данный пост:
ysfox (28.06.2015)
Старый 05.07.2014, 01:37   #5
Донецкий клуб аквариумистов
  
 
Аватар для Андрей Г.
 
Регистрация: 25.11.2013
Адрес: Донецк
Сообщений: 229
Поблагодарил(а) : 162
Поблагодарили 99 раз(а) в 75 сообщениях
Re: Відповідь: Кришка на 450л ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от ZiFed Посмотреть сообщение
... всі пишуть "клей для ПВХ", а хотілось би конкретніше (яка фірма), а ще краща фото тюбика...
Хоть вопрос и давно был, отвечу сейчас. Я клеил клеем Cosmofen PMMA такой как на картинке точь-в-точь.
Вот в этой теме: http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=175554


__________________

Андрей Г. поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Андрей Г. за данный пост:
ysfox (28.06.2015), ZiFed (05.07.2014)
Реклама помогает развиваться
Старый 28.06.2015, 22:25   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для ysfox
 
Регистрация: 17.03.2013
Адрес: Львів
Сообщений: 132
Поблагодарил(а) : 141
Поблагодарили 88 раз(а) в 70 сообщениях
Re: Кришка на 450л ===www.aquaforum.ua===

Всім привіт
Щось на тему підписаний але повідомлення про відповіді не надходять... Так би раніше відповів...
Хоч уже не актуально але все ж відповім. Клеїв спеціальним клеєм для ПВХ - "PLASTI-FIX HV". Два тюбика 200 грам мені хватило на цю і в подальшому ще на кришку на 150л акваріум . Його головне тримати добре закритим, ну і я ще замотував в целофановий кульок. Так він у мене закритий сірником в пакеті пролежав майже рік, поки минулого місяця не надумався доробити ще кришку на свій меньший акваріум. Клей вязкий, добре наноситься і за хвилину набирає міцності що дозволяє нормально приклеїти поверхні і ще встигнути щось поправити). Хоча як треба було щось швидко заклїти то брав любий тюбик універсального секундного клею і теж швидко клеїв. Зклеює за секунди так що потім з шматками ПВХ видирається).

Якось як буде нагода то викину сюди ще фото малої кришки, може комусь знадобляться. Зараз нажаль проблеми з часом і фотоапаратом).


Последний раз редактировалось ysfox; 01.07.2015 в 16:59..
ysfox поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил ysfox за данный пост:
ZiFed (28.06.2015)
Старый 28.06.2015, 22:30   #7
Живу я тут
  
 
Аватар для ysfox
 
Регистрация: 17.03.2013
Адрес: Львів
Сообщений: 132
Поблагодарил(а) : 141
Поблагодарили 88 раз(а) в 70 сообщениях
Re: Відповідь: Кришка на 450л ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от ZiFed Посмотреть сообщение
Доброго дня. Дякую за хорошу і докладну статтю. Також планую робити кришку самостійно. Тому питання до Вас: яким клеєм користувались, а то всі пишуть "клей для ПВХ", а хотілось би конкретніше (яка фірма), а ще краща фото тюбика.
Як на мене не дуже гарно дивиться просвіт між рівнем води і кришкою (глибше треба садити кришку, але як Ви писали вище "Все наперед не можливо продумати"), а можливо це просто мені так здається на фото, а вживу все інакше.
Якщо глибше посадити кришку то лампи виходять дуже близько до води, та й з плаваючих рослин нажаль нічого рости нормально не буде. А як робити її вищою то виходить дуже масивна... Я думав за це, але все ж вирішив робити ось таку . Якщо наповнити водою до ребер жорсткості то просвіту не видно. Або наповняти на 5 см нище рбер, тоді гарно дивляться плаваючі рослини над водою. Це вже як кому подобається. Я під настрій заповняю то так то так .

ysfox поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил ysfox за данный пост:
ZiFed (28.06.2015)
Старый 25.08.2015, 19:21   #8
Я тут недавно
  
 
Аватар для Ashly
 
Регистрация: 25.08.2015
Адрес: Philadelphia
Сообщений: 8
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 1 раз(а) в 1 сообщении
Re: Кришка на 450л ===www.aquaforum.ua===

Очень круто!

Ashly поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Ashly за данный пост:
ysfox (15.12.2015)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 05:09. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts