Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Растения > Водоросли и способы борьбы с ними
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 04.05.2015, 11:17   #1
Живу я тут
  
 
Регистрация: 15.03.2015
Адрес: Коломыя
Сообщений: 318
Поблагодарил(а) : 58
Поблагодарили 148 раз(а) в 109 сообщениях
Записей в дневнике: 6
Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Ніколи не міг подумати при запуску нової акви на 120 л,що мені доведеться зіштовхнутись з таким жахом всіх акваріумістів,як цвітіння води(зелена вода)..але довелось. Згадуючи свій попередній досвід утримування акваріумів як то 15 л.40 л. і щастя дитинства 100л. я ніяк не втямлю,чого це сталось. Останній 100 літровий акваріум прослужив мені вірою і правдою близько 15 років. З простим лампами "лл" і розжарювання, освітленням радянських часів,без фільтра,з простим аератором таке явище як "водорослі" просто не знав. І повірте я не перебільшую. Спочатку бігав на базар продавати рослини які досить гарно в ньому росли,а пізніше,підлітком,так взагалі все,що робив,так це доливав воду без підмін по декілька місяців. І нічо - не було нііяких водорослів,або дуже мало і не помітно.. Пізніше ми його благополучно продали і забули. Вибачте за цей ліричний відступ і повернемось до сьогодення.
Так от,взявся я запускати свій новий акваріум. Грунт,вода,купівля рослин,рибок і тд. Не буду детально описувати фракції,показники і таке інше..у кожного це індивідуально і наразі не суттєво. Після запуску минуло два тижні,почали появлятись рибки,вода прозора,все файно:тішився я і всі разом зі мною,але не довго..Перша ознака,що акваріум не тільки декор,з"явилась на третій тиждень потемнінням рослин,грунту,стінок бурим нальотом - так звані діатомові,чи бурі водорослі(дехто їх розрізнює) які легко знімались мочалкою,але дуже швидко розповсюджувались і заполонили весь акваріум,пригнічуючі вищі рослини. Помогли теодоксуси,маячня з освітленням (зменьшення),призупинка руху води і отоцинклюси,які їх вже добили.
Зразу після них стінки почали вкриватись зеленим покривалом,а пізніше появились точкові зелені водорості і також на стінках. Вони в мене є частково і зараз,хоча досить не багато.Це явище було не довгим і за деякий час майже повністю зішло. Нічого конкретного для цього не робив..точніше як всі - підміни води,протирання мочалкою стінок,гранка з освітленням..
Але найстрашніше сталось потім і саме цим я хотів поділитись і розказати яким чином здолав цю "нечисть".
Живу я у власному будинку і користуюся водою з криниці. Сталося так,що перед черговою підміною води у нас пройшли сильні дощі. Відстоюючи воду(я її довго не відстоюю,лишень для прогріву) я одразу помітив,що вода трохи мутна,але не надав цьому великого значення і змінив в акваріумі 20% води. Акваріум відразу помутнів,але й це я лишив поза увагою,так як таке траплялось і раньше,і проходило десь за пів доби. Але не тут то було:на слідуючий день вода залишалась мутною,а ще через день почала зеленіти..і тут почалися мої "ходіння по муках".
Першочергово я заліз в інтернет(благо робота дозволяє) і почав гризти і вгризатись в ази,статей,порад і коментарів. Зразу оговорюся,почав саме з даного форуму..і що мені дуже не сподобалось,що багато написано про це,але матеріал в основному розрізнений,фрагментарний,приходиться перелистувати массу коментарів,щоб знайти про своє. В розділі "важливо" конкретно про дану проблему і суто про неї також немає,що я би радив(при всій повазі)надолужити.Бо це дійсно біда і хто з нею зіштовхнувся (особливо початківці) мене поймуть.
Після тижневого копання і перекопування ресурсів і форумів у мене склалась певна систематизація "радників і порад". Прочитавши перше речення вже знав,що буде далі. В основному статті на цю тему сходяться в тому,що треба затемняти акваріум,що порушений баланс і тд,а розходяться в підмінах води; одні (в різних пропорціях і часі) підміни вважають бажаними,інші навпаки. Найбільший пласт радників першим головним засобом і панацеєю вважають уфостерилізатор,але забувають,що не всі таке щастя собі можуть позволити та й не всі цього хочуть. Виокремимо основні поради:
1. Затемнення. (3-5 днів..повне або часткове).
2. Гілка верби (описують як чудодійний засіб,не знаю,не спробував)
3 Збільшення течії (інші навпаки її зменшення)
4. Підміни не бажані..ліпше дати відцвісти воді.(підміни 1/5 води кожний день..по різному)
5.Хімія (Біцилін 5 10000ЕД/Л, Стрептоміцин 3мг/л,трипофламін 0,1-0,3гр/л,перекись водню 20мл/100л (щоб не нашкодити рибкам).,сайдекс..
6.Чудодійний помічник на всі випадки життя - Уфстерилізатор.
7.Дафнія жива.
8.Різне (грунти,освітлення,закидування швидкоростючками,двухстворчаті молюски і тд.)
Загалом,почав я з очікування,але дедалі ставало все гірше. Вода була настільки зелена,що почав переживати за рослини і вирішив щось робити. Зробив підміну води 50%,посифонив грунт,позабирав залишки підгнивших рослин - ситуація не змінювалась. Вирішив зробити повне затемнення акваріуму на три доби,рибок не кормив,по закінчення зробив 50%-ву підміну води. Зразу оговорюсь,після затемнення і підміни вода стало набагато чистішою,що мене дуже втішило. Але не довго "музика грала",буквально за добу вода повернулась в свій початковий стан - тобто стала знову зеленою..і не те що зеленою,а смарагдовою.. Нічого не лишалось робити,як почухати потилицю і продовжувати вживати якісь заходи. Тиждень майже без освітлення,без кормів,сифонки і невеликі підміни нічого не давали. Рослини чахли все більше від недостатнього освітлення.Докупив декілька кущів елодеї,але все було марно - вода залишилась зеленою. Я почав переживати за рибок і задумався над повним перезапуском. Але перед тим, вирішив вдатись до крайньої міри (як на мене це вже було як здатися) - перекисі водню.. антибіотики принципово не хотів застосовувати. Пройшов тиждень з останньої "хіміотерапії",але вода так залишалась зеленою.
І ось тепер саме цікаве. Пішов я якось в магазин "побутова хімія" за покупками і крім іншого запримітив салфетки мікрофібри. Зразу пригадав,що десь серед всього прочитаного була інформація одного з форумчан про ефективність цього засобу при заміні синтепону на мікрофібру,але "великі світили акваріумістики" (було це на якомусь з іншому форумі) понасміхались над цим методом і тому я не взяв це до уваги. Одним словом придбав мікрофібру (якісну,тоненьку як тканина без ворсинок),замінив вечером у внутрішньому фільтрі вкладиш на мікрофібру. Яка же моя радість була,коли слідуючого дня помітив перші ознаки просвітління води. Почав щоденне промивання фільтра (2-3 рази на добу). І десь за тиждень не вірив своїм очам - вода була кришталева,зникла навіть плівка з поверхні яка в мене була постійно. Ось така вот історія.
Я хочу подякувати тому безименному новачку за цей спосіб і розказати свою історію яка можливо стане в пригоді ще комусь,і збереже нерви і настрій.
Зраза зауважу,що цей метод не претендує на якусь універсальність,думаю,є ще ефективні способи,які помагали в цій проблемі...
P.S. Мікрофібра,звичайно,не усуне вам причину,а лишень допоможе очистити воду. Далі все уже у ваших руках. Баланс освітлення,корму,пожвавлення росту рослин та інше..
Ще оговорюсь,що це не були синьо-зелені водорослі: запаху,притаманному цій водорослі і симптоматичних налетів не спостерігав. Скорше за все це була "евглена зелена" або схожий за типом вид. На жаль не думав,що напишу про це,тому фотографії початкового стану акваріуму не зробив. Нижче докладаю фото(вибачте за якість) четвертого дня і за тиждень: відповідно 1,2 і 3,4 фотографії.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: DSCN0204.jpg
Просмотров: 417
Размер:	186.9 Кб
ID:	496706   Нажмите на изображение для увеличения
Название: DSCN0209.jpg
Просмотров: 433
Размер:	108.6 Кб
ID:	496707   Нажмите на изображение для увеличения
Название: DSCN0216.jpg
Просмотров: 435
Размер:	185.8 Кб
ID:	496708   Нажмите на изображение для увеличения
Название: DSCN0233.jpg
Просмотров: 371
Размер:	189.5 Кб
ID:	496710  

ipolit поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили ipolit за данный пост:
IS1971 (05.05.2015), MVS79 (22.10.2015), Romar (12.02.2016), Shrike (12.05.2015), Галя Павлюк (05.05.2015), Евгений Киев (05.05.2015)
Старый 05.05.2015, 07:44   #2
Я тут недавно
  
 
Аватар для Dimas35
 
Регистрация: 30.01.2010
Адрес: Винница
Сообщений: 47
Поблагодарил(а) : 8
Поблагодарили 18 раз(а) в 12 сообщениях
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Спасибо. Хорошо пишете, легко читать. Интересно что будет дальше. Когда аквариум выйдет на "рабочий" режим. Чистка фильтра не три раза в сутки и т.п. Как по мне, нужно смотреть в сторону подготовки воды. Может отстаивать дольше или добавлять какие-то препараты. До того как залить в аквариум. А то при следующих дождях опять занесете водоросли. Удачи.
__________________
Дорогу осилит идущий.

Dimas35 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.05.2015, 08:07   #3
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Микрофибра- это замечательно. На том же форуме, вероятно, те же, еще небось и про картриджи для магистральных фильтров рассказывали? Их очень просто на помпы ставить. И рядом с ними микрофибра отдыхает. Потому и смеялись над ней- для обычной фильтрации она- явный перебор, для нештатных ситуаций есть вещи в разы лучше. Просто для справки- 5 мкм картридж выводит полностью эвглену, а 1 мкм картридж убирает баквспышку. Но,это лирика. А сермяжная правда в том, что споры, или чем там та эвглена размножается, все равно в воде остаются и при первом же удобном случае она о Вас опять вспомнит. Посему все и рекомендуют УФ. Кстати, как здесь, так и на том форуме, если мне память не изменяет, упоминается еще один способ механического удаления цветения воды, куда более эффективный чем просто фильтрация через синтепон, фибру или картридж- с добавлением коагулянта. Тут уже вероятность ее возвращения намного-намного меньше.
Ну и, на всякий случай, Вам на заметку. Эвглена любит пересвет и богатую едой воду. Чем ей меньше подходят условия, тем меньше вероятность ее вспышки.
ПС Недавно ф. "Акваер" выпустила новый препарат- "альгошок"- именно от эвглены. Сам не пробовал (ей у меня обычно нечего жрать, а если вдруг в каком-то из аквариумов появляется- уходит за 3-4 часа способом описанным выше), но по отзывам - достаточно эффективный.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.05.2015, 10:12   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 15.03.2015
Адрес: Коломыя
Сообщений: 318
Поблагодарил(а) : 58
Поблагодарили 148 раз(а) в 109 сообщениях
Записей в дневнике: 6
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Dimas35 Посмотреть сообщение
Спасибо. Хорошо пишете, легко читать. Интересно что будет дальше. Когда аквариум выйдет на "рабочий" режим. Чистка фильтра не три раза в сутки и т.п. Как по мне, нужно смотреть в сторону подготовки воды. Может отстаивать дольше или добавлять какие-то препараты. До того как залить в аквариум. А то при следующих дождях опять занесете водоросли. Удачи.
Дякую за відклик. Прочищаю фільтр уже раз в добу другий день..Поки що,вода кришталево-чиста..На рахунок підготовки води,то тепер попередніх помилок постараюсь не робити.

ipolit поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.05.2015, 10:27   #5
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
На рахунок підготовки води,то тепер попередніх помилок постараюсь не робити.
Господа, ну не вводите вы друг друга в заблуждение! Возьмите кипяченую воду, добавьте туда удобрений (заводских,естественно, стерильных от водорослей), поставьте на солнышко и через некоторое время наслаждайтесь цветущей водой. При чем тут водоподготовка? Ну, да, при каких-то условиях, если внести в аквариум уже цветущую воду, то вспышка будет более вероятной. Но даже если этого не делать, то она все равно возможна- вероятно те споры по воздуху передаются или с растениями заносятся и сидят и ждут когда им подойдут условия для роста.
Единственный 100% надежный способ избавиться от эвглены в активной фазе - это УФ. И это не зависит от того, хочет его аквариумист ставить или нет. На втором месте- коагулянт с фильтрацией через 1-5 мкм фильтры. Все остальное убирает внешние проявления, но вероятность повторения вспышки в ближайшее время остается очень высокой.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Ю.В. за данный пост:
turner (05.05.2015)
Реклама помогает развиваться
Старый 05.05.2015, 10:55   #6
Живу я тут
  
 
Регистрация: 15.03.2015
Адрес: Коломыя
Сообщений: 318
Поблагодарил(а) : 58
Поблагодарили 148 раз(а) в 109 сообщениях
Записей в дневнике: 6
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
Микрофибра- это замечательно. На том же форуме, вероятно, те же, еще небось и про картриджи для магистральных фильтров рассказывали?
Так,щось таке було..)

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
И рядом с ними микрофибра отдыхает.
Відпочиває..можливо,але візьміть звичайного любителя-акваріуміста у якого жінка,робота,сім"я і година пізнього вечора на свою забаганку-акваріум. У нього 50л. аква,простий фільтр і досить не великі пізнання просторах акваріумістики..що він буде робити? що йому буде швидше і легше виконати прочитавши на форумах про якись там катриджі,уфи..що це таке..з чим його їдять.? ні..він не буде заморочуватись всім цим і якщо за місяць,два його акваріум залишиться зелений жінка викине його з хати разом з тим акваріумом..) А от мікрофібра - швидкий і якісний метод,і я би тут не розпинавсі,якби сам в цьому не переконався. Крім того,я мав масу часу і то лише випадково наткнувся на таку інфу:порийтесь,пошукайте,нічого толком про це немає(все одне й те саме,таке враження,що переписують з одного джерела).. І вам,акваріумісту з досвідом,набагато легше.

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
А сермяжная правда в том, что споры, или чем там та эвглена размножается, все равно в воде остаются и при первом же удобном случае она о Вас опять вспомнит.
Сермяжна правда ще й в тому,що спори евглени існують у багатьох акварімах і без спалахів цвітіння.
Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
Эвглена любит пересвет и богатую едой воду. Чем ей меньше подходят условия, тем меньше вероятность ее вспышки.
Я далеко не професіонал в акварімістиці(скорше навпаки..) але розумію,що спалах евглени у мене був зумовлений збігом багатьох факторів,а долита мною мутна вода стала останньою краплею. Тому я згідний зі всім,що ви пишете - головне це баланс і не допущення перекосів.

ipolit поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.05.2015, 11:04   #7
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
що йому буде швидше і легше виконати прочитавши на форумах про якись там катриджі,уфи..що це таке..з чим його їдять.?
Проще всего ему будет сделать вот это http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=161895 И у ж точно, что проще всего будет бороться с напастью вначале внимательно изучив ее.
Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
Сермяжна правда ще й в тому,що спори евглени існують у багатьох акварімах і без спалахів цвітіння.
Я бы сказал, что ВО ВСЕХ аквариумах. Но водоподготовка и фильтрация здесь ни при чем. Здесь "при чем" баланс в аквариуме и, в отличие, от ситуации с другими низшими, намного бОльшая доля везения или не везения. Что есть, то есть. 100% причины вспышки эвглены в успешной банке на сегодня, как понимаю, не скажет никто.
Ну и, на всякий случай, раз у Вас уже там та эвглена завелась в активной фазе, внимательно почитайте по ссылке Оффтоп и купите себе про запас что-то из коагулянтов. Хоть бытовой "гиацинт", хоть аквариумные. Пригодятся. Армейские средства водоподготовки, обеззараживающие воду, в аквариум не годятся.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.05.2015, 11:12   #8
Живу я тут
  
 
Регистрация: 15.03.2015
Адрес: Коломыя
Сообщений: 318
Поблагодарил(а) : 58
Поблагодарили 148 раз(а) в 109 сообщениях
Записей в дневнике: 6
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
Единственный 100% надежный способ избавиться от эвглены в активной фазе - это УФ.
Господи,знову УФ..та що це таке..))
Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
Господа, ну не вводите вы друг друга в заблуждение! Возьмите кипяченую воду, добавьте туда удобрений (заводских,естественно, стерильных от водорослей), поставьте на солнышко и через некоторое время наслаждайтесь цветущей водой. При чем тут водоподготовка?
Так,так..Знаєте скільки я зустрічав тем на форумах з просьбою допомогти "озеленити воду"?..ви не повірите)..нічого не получалось - і на сонце банку ставили і доливали всяку гадість..нічого. Стара поговорка - "коли хочеш,не маєш")
Що ви з своїм уфом,як баба з возом?..у кого є уф,добре,а якщо його не має? а якщо уф "полетів",а людина профан і тільки завдяки уфу підтримувалась видимість балансу? що буде з її аквою після цього? В першу чергу повинно навчитись тримати баланс без всяки допоміжних засобів. Мікрофібра (уф,катридж..)тільки спосіб допомоги,а не панацея..все інше в руках самого акваріуміста.

ipolit поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил ipolit за данный пост:
Старый 05.05.2015, 11:20   #9
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
Господи,знову УФ..та що це таке..))
Услышьте: НА СЕГОДНЯШНИЙ ДЕНЬ ЕДИНСТВЕННЫЙ 100% СПОСОБ БОРЬБЫ С ЭВГЛЕНОЙ - УФ. Не зависимо от того, нравится это Вам или нет и от того что Вы хотели бы услышать. На сегодня УФ- совсем не экзотика, есть у многих аквариумистов и его всегда можно на недельку одолжить. А вот если негде одолжить, то тогда все остальное.
Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
у кого є уф,добре,а якщо його не має? а якщо уф "полетів",а людина профан і тільки завдяки уфу підтримувалась видимість балансу?
Вероятно, меня плохо слышат. УФ в борьбе с эвгленой ставится на несколько дней. После этого он не нужен на много-много времени.
Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
Знаєте скільки я зустрічав тем на форумах з просьбою допомогти "озеленити воду"?..ви не повірите)..нічого не получалось - і на сонце банку ставили і доливали всяку гадість..нічого.
Вы знаете, когда я слышу фразы типа "на форумах написано", я тоже вспоминаю старую поговорку "на заборе тоже написано, а подойдешь потрогаешь- дерево".
Вот Вам пример, как за несколько дней зеленеет вода. Когда это нужно для экспериментов. Заодно и про коагулянты посмотрите там же. Гарантирую, что когда-нибудь пригодится. http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=120747


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Ю.В. за данный пост:
Маркес (05.05.2015)
Старый 05.05.2015, 11:47   #10
Живу я тут
  
 
Регистрация: 15.03.2015
Адрес: Коломыя
Сообщений: 318
Поблагодарил(а) : 58
Поблагодарили 148 раз(а) в 109 сообщениях
Записей в дневнике: 6
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Та ви не сердіться) Я ні якій мірі не хочу зменьшити корисність ваших порад,тим паче вас образити..За ссилку дякую,почитаю. І я розумію,що уф ставиться на декілька днів..так само,до речі,як і мікрофібра). Але я так само хочу вам до нести - де гарантія,що після уфа за деякий час вода не почне зеленіти? Зрозумійте,не у всіх є можливість придбати уф,не у всіх є зовнішні фільтри для їх кріплення,не всі,ще раз наголошує(маючи банки на 20-50л.) будуть гратися з уфами,які дорожчі за цілий їх акваріум..Ваша порада має право на життя..але,підкреслюю,ТАК САМО як і моя!
І не хай людина сама собі вирішує,що їй краще.
Я не хочу ставити питання - що краще! Краще ставити питання - яким чином! І розглядати все їх різноманніття,а не зводити все до одного знаменика.

ipolit поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.05.2015, 11:55   #11
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
де гарантія,що після уфа за деякий час вода не почне зеленіти?
"Некоторое время"- понятие растяжимое. УФ уничтожает и саму эвглену, и ее споры.Вода цвести перестают гарантированно. Далее, чтобы она снова зацвела, нужно чтобы каким-нибудь ветром занесло новые споры. чтоб для них создались условия и т.д. А это может или не произоти вообще, или произойти через длительное время. Но то будет новая эвглена и другая история. А все остальные методы только приглушают существующую, которая с высокой вероятностью возвращается, кактолько вы перестаете с ней бороться. Старая, ваша родная)).
Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
не у всіх є зовнішні фільтри для їх кріплення
УФ можно прицепить и к внутреннему фильтру.
Единственный серьезный аргумент против него- экономический. И поэтому люди кто как может пытается нащупать другие методы борьбы. Из того с чем я сталкивался, то что я вам порекомендовал- самый эффективный.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Ю.В. за данный пост:
Маркес (05.05.2015)
Старый 05.05.2015, 12:18   #12
Живу я тут
  
 
Регистрация: 15.03.2015
Адрес: Коломыя
Сообщений: 318
Поблагодарил(а) : 58
Поблагодарили 148 раз(а) в 109 сообщениях
Записей в дневнике: 6
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
А все остальные методы только приглушают существующую, которая с высокой вероятностью возвращается, кактолько вы перестаете с ней бороться. Старая, ваша родная)).
Так,але погодьтеся,якщо людина зуміє подолати евглену не уфом,а вирівненням біобалансу,перед цим для відновлення прозорості води скориставшись мікрофіброю, катриджем(за вашою порадою) чи іншим підручним методом і не допустить появи евглени знову отримає набагато більше цінного досвіду в утримуванні акваріуму.

ipolit поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.05.2015, 12:40   #13
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
якщо людина зуміє подолати евглену не уфом,а вирівненням біобалансу
Не сумеет. Эвглена умудряется проявляться при совершенно различных параметрах воды в прекрасно сбалансированных банках. Полностью ее может уничтожить или дафния (что нереально делать в рыбных аквариумах), либо УФ. Повторяю- все остальное ее только подавляет на время. В т.ч. и самая мелкая фильтрация. Ну, с коагулянтом вода чистится лучше всего и поэтому тут шансы выше.
Затемнение, в принципе, тоже может помочь. Но не неделю, а минимум две и в полной темноте. Как к этому отнесутся растения- вопрос. И как к этому отнесутся рыбы (погибая, эвглена превращается в биомассу, которая разлагаясь азотным циклом становится аммиаком-нитритом-нитратом) тоже вопрос.

Оффтоп


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Ю.В. за данный пост:
Маркес (05.05.2015)
Старый 05.05.2015, 13:05   #14
Живу я тут
  
 
Регистрация: 15.03.2015
Адрес: Коломыя
Сообщений: 318
Поблагодарил(а) : 58
Поблагодарили 148 раз(а) в 109 сообщениях
Записей в дневнике: 6
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
Полностью ее может уничтожить или дафния (что нереально делать в рыбных аквариумах), либо УФ. Повторяю- все остальное ее только подавляет на время. В т.ч. и самая мелкая фильтрация. Ну, с коагулянтом вода чистится лучше всего и поэтому тут шансы выше.
Повністю її не знищити взагалі..ваш пост вище)

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
Сермяжна правда ще й в тому,що спори евглени існують у багатьох акварімах і без спалахів цвітіння.
Я бы сказал, что ВО ВСЕХ аквариумах.
Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
Вы вправе, естественно, делиться своим опытом. Но не нужно еще не оконченный процесс-эксперимент представлять в форме рекомендации, тем более, сомнительной.
Ви знаєте,мені чомусь здається,що все буде добре(по крайній мірі хочеться)..)
А на рахунок поради,якщо ви читали вище - "Зраза зауважу,що цей метод не претендує на якусь універсальність,думаю,є ще ефективні способи,які помагали в цій проблемі..."
Я лишень хотів поділитись досвідом. Ви не повірите, які повні штани щастя у мене були,коли майже після місяця мурдувань щось почало змінюватись..Хто був(або буде) на мому місці мене поймуть..Я писав таким самим як я: новачкам без досвіду,поневіреним і опускаючим руки..тим,кому мій спосіб буде доступніший і простіший..А в майбутьньому,хто не полише це захоплення сам дійде до всього про що пишете ви і про що,написано взагалі..)
А якщо є у когось бажання,краще написати способи,якими вони долали цю проблему,або привести схематизацію способів..головне допомогти.)

ipolit поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.05.2015, 13:08   #15
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Евглена зелена(цвітіння води) і чудодійне зцілення. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от ipolit Посмотреть сообщение
Ви знаєте,мені чомусь здається,що все буде добре(по крайній мірі хочеться)..)
Я искренне желаю Вам удачи. Но вынужден напомнить о том, что Ваша фибра всегда должна быть наготове, особенно первые пару месяцев после окончания фильтрации- рецидив очень вероятен.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Ю.В. за данный пост:
ipolit (05.05.2015)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 04:10. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts