PDA

Просмотр полной версии : Содержание разных видов бесхвостых в одном террариуме. (Обсуждение)


Аркадій
04.03.2012, 13:21
Хочу предложити нашим форумчанам викладати списки своїх жаб і. т.д.
На мою думку, булоб багатьом цікаво.
Можливо хтось колись комусь би й допоміг, просто порадую чи ще якось.
Я буду першим, хоч і маю мало видів але я тільки починаю,такщо все може бути.
Bufo galeatus. Жаба шлемоголова.
Trachycephalus nigromaculatus. Червоно пятниста квакша.code55

Сергій, а ви своїх амфібій тримаєте в одному тераріумі разом?

Сергій.
04.03.2012, 13:43
Сергій, а ви своїх амфібій тримаєте в одному тераріумі разом?

Звісно що н.і Тож для кожного виду потрібні різні умови.Температура,вологість,навіть режим годуваня не співпадає.

Аркадій
04.03.2012, 14:32
Якщо тераріум великий, то там можна зробити ділянки з різними умовами: температура, вологість... Та й один вид більше по землі пересувається, а інший в верхньому ярумі тераріуму мешкає. Ще й цікаво спостерігати за співіснуванням різних видів.
Ось тут подивіться, може й для себе щось цікаве там знайдете:

http://myreptile.ru/forum/index.php?topic=13590.0

Сергій.
04.03.2012, 14:52
дякую але я ,щось не можу зайти по тій силці ,тема відсутня.
на мою думку ктаще коли тварини живуть в своїх тараріумах ,тим більше так проще їх годуватиі я завжди знаю коли і скільки їм давати корму. в мене навіть риби и кожен вид окремо.

Аркадій
04.03.2012, 15:05
І це теж вірно. Просто в природніх біотопах дуже багато видів теж разом мешкають :) Мені, наприклад, цікаво спостерігати навіть за їх взаєминами.
ПС
А та що не виходить зайти в ту тему--дуже дивно. Тема не відсутня! Вона є! Навіть не розумію чого це воно так

Борисович
04.03.2012, 17:58
Трахіцефалюси і галеатуси---представники різних континентів... і для спільного утримання, навіть і велетенських терраріумах не підходять...

Аркадій
04.03.2012, 18:51
Навіть на різних континентах можуть бути подібні умови. А справа тут не в розмірах тераріуму, а в умовах, які там створенні. Та й взагалі, найважливіше--це щоб тварини добре себе там почували.
І що це за показник: різні континенти? Багато різних представників герпетобатрахофауни інтродуковані з одного континенту на інший! Як яскравий приклад можна навести червоновуху черепаху в Європі, а вонаж з іншого континенту. А з батрахофауни ропуха-ага в Австралії... Ну то як, ви досі вважаєте, що істоти з різних континентів не можуть мешкати разом в однакових умовах?!

Inert
04.03.2012, 19:06
Аркадій, Вам умные люди говорят, что нужно держать животных раздельно? вот и делайте выводы. а Ваши размышления по поводу акклиматизации не аборигенных видов в новые для них условия, не имеют ничего общего с темой разговора.

Аркадій
04.03.2012, 19:20
Аркадій, Вам умные люди говорят, .

Оце так аргумент! Щось таке, зазвичай, кажуть, коли нема чого заперечити. А те, що я казав на тему "акліматизації" це така собі аналогія (ну якщо хтось це не зрозумів). Аргументів "ЗА" мою позицію купа і наводити я їх можу довго, але мабуть це реально не на тему "Безхвості у форумчан", тому напевно розписувати це все тут не варто

Inert
04.03.2012, 19:36
Оце так аргумент! Щось таке, зазвичай, кажуть, коли нема чого заперечити.

та Вы юморист, я смотрю. конечно, как же можно оспорить такую мудрую идею, как призыв к совместному содержанию разных видов террариумных животных.

Аргументів "ЗА" мою позицію купа і наводити я їх можу довго

может кому-то это будет и интересно почитать, но я бы на Вашем месте не утруждал себя.
содержание разных видов в одном объеме оправданно только для экономии места. но это слабый аргумент в отношении амфибий.

Аркадій
04.03.2012, 19:53
Не лише для економії місця! Що в природних біотопах різні види мешкаючи "разом" теж місце економлять? А ось при спільному утриманні в тераріумі місця якраз треба більш ніж достатньо!

Сергій.
04.03.2012, 20:27
Аркадій не знаю як ви вцій області розумієтесь, но якщо Борисович сказав що краще тримати в різних тераріумах то значіть так тре. я просто борисовича знаю особисто і він один з найкращих спеціалістів Україні.

Hierophis
04.03.2012, 21:31
Хе хе, гуруистическая фигня :)
С какого это перепугу эти два вида нельзя содержать вместе? Они что, питаются друг другом, или одна живет в пустыне а другая в болоте? Или от соприкосновения этих двух видов между собой возникнет аннигиляция и чОрная дыра?
Тут помнится, кто-то из экспертов говорил, что медянка рано или поздно квакш сьест, ога, щщщаззз :)

Конечно в известной мере иногда содержание в одной емкости разных видов проблематично, напрмер сложно содержать эублефара и солнечного окуня вместе в одной среде обитания, но не потому что они из разных континентов, а потому что у них радикально разная среда обитания. Так же нельзя содержать ужей и амфибий и медянку с ящерицами, они хоть и живут в одних и тех же биотопах в природе вместе, и среда обитания одинаковая, но так они любят друг друга, что очень очень вместе их на долго оставлять нельзя! Вот такая вот ситуация)))

Вот например, на снимке медянка.
Она живет в террариуме с кучей амфибий, с муравьями, мокрицами и червяками всякими в земле, кучей растений, мхов и лишайников, воду пьет из 30 литровой поилки, где живут колюшки, щиповки и растет куча растений,
Обратите внимание, она смотрит на ваш гуруизм, консерватизм и некреативность как.. на ужасы и кошмары :)

Arnold Ikkonen
04.03.2012, 22:00
Аркадий, а какой же все-таки размер террариума?
П.С. И мне лично интересно почитать все "ЗА" подобного совмещения (или интродукции) животных с разных континентов, желательно на примере красноухой черепахи и жабы аги.
Ну и не будем забывать про довольно высокую токсичность трахицефалюсов (на днях нос почесал после общения с ними) и довольно массивные размеры (растениям хана будет, кстати, и от кожных выделений панциреголова тоже).
В сравнительно небольшом объеме возможен постоянный стресс от содержания двух конкурирующих за еду видов.
Подселение в террариум всякой живности из природы приведет к одному результату - ожирению амфибий, так как жрут они все, что в рот влезет (а рот немалый) и имеют бездонные желудки. Мои галеатусы уже 2 недели постятся, а ели по 4 сверчка в неделю. Я представляю, как бы они ожирели при постоянном доступе к кормам. Нет, в принципе реально сделать так, чтобы хоть что-то выживало с этими проглотами, а они наматывали немалый километраж в поисках корма, тем самым поддерживая себя в тонусе. Но для этого этим почти 10 сантиметровым амфибиям полкомнаты надо выделить.
Это так из того что в голову пришло. Могу еще минусов поискать.

Аркадій
04.03.2012, 22:44
Аркадій не знаю як ви вцій області розумієтесь, но якщо Борисович сказав що краще тримати в різних тераріумах то значіть так тре. я просто борисовича знаю особисто і він один з найкращих спеціалістів Україні.

Оце реально смішно і по науковому:024: Взагалі, якось в Україні прийнято вважати головним гуру в герпетобатрахології Євгенія Максимовича Писанця (це так інформація для загального розвитку). Гуруїзм--це погано і він ніколи не призводить до чогось хорошого. Взяти до уваги, порівняти данні, проаналізувати інформацію--це корисно і позитивно. Сергій, краще за все--це самостійно робити висновки і приймати рішення, а не просто покладатись на чиюсь там думку!

Arnold Ikkonen, здається я на Майрептайлі виклав розміри тераріуму (давно вже :) ) Зараз мені просто ліньки знову вимірювати :)

Аркадій
04.03.2012, 22:54
Аркадий, а какой же все-таки размер террариума?
П.С. И мне лично интересно почитать все "ЗА" подобного совмещения (или интродукции) животных с разных континентов, желательно на примере красноухой черепахи и жабы аги.


Я ніде не писав про позитив від інтродукування аги і червоновухої черепахи!!! Я там згадав про це в контексті того, що види з різних континентів ожуть мешкати в однакових умовах!!!
Ну ось і цікаво буде подивитись як воно буде і з рослинами і не тільки. Але я на багатьох сайтах бачив тераріуми, де у людей трахіцефалюси мешкають: там повно рослин. Та й цей вид я не перший утримую разом з іншими амфібіями! Так, за харчуванням треба стежити. Тут треба бути обережним і прораховувати можливі наслідки. Але покищо я годую кожного індивідуально і все файно. А при заселенні новими видами тварин можна обирати такі види і їх кількість, щоб воно все було гармонійно і не викликало проблем у тварин.
ПС
Експерименти це добре! Таким чином відбувається розвиток :) Це я в контексті тераріумістики кажу

Hierophis
04.03.2012, 22:56
Да, размер терра всетаки маловат для данной ситуации. Пока они маленькие, то все нормально, а когда будут расти, начнутся наверное несоответствия, прежде всего просто несоответсвие размеров обитателей и емкости.
Взаимоотношения между видами могут оказаться самыми разными- тут то главная суть эксперимента :) Но для развернутой и классной миниэкоситемы в условиях ограниченного обьема важно отношение размеров обитателей к размеру емкости. Я думаю что хотябы 1 к 20 по минимальной стороне. А учитывая размер конкретных обитателей и терра это будет менее чем 1 к 3.
Тоесть, для развернутой миниэкосистемы для этих видов нужен терр 3Х2 метра и хотябы метр высотой, а желательно и выше, с развитым древесным ярусом.

А для тех же наших квакш достаточно 1 Х 0.5 метра :)

Сергій.
04.03.2012, 22:59
[QUOTE=Hierophis;1825386]Хе хе, гуруистическая фигня :)
С какого это перепугу эти два вида нельзя содержать вместе?

1 перша причина, різний температурний режим(хібащо ви садист надіюсь що ні, але таких хватає) не в обіду

Они что, питаются друг другом, или одна живет в пустыне а другая в болоте?

2 для буфо катигорично забороняється оприскувати тер,а для червоно пятнистої це обовязково

Или от соприкосновения этих двух видов между собой возникнет аннигиляция и чОрная дыра?
а нащод чорної дери то в вас в цих знанях проблема,почитайте літературу перед тим як писати хоть про умови утриманя.
ви самі хоть представляєте який це має бути тараріум щоб цих два види комфортно существовали(бо жити навряд що будуть) мамудь що виміряється в кубах чи що?:patstalom:

Arnold Ikkonen
04.03.2012, 23:00
Ага, нашел размеры. Маловато будет как для биотопа. Скорее именно для экономии места. Если расчитывать создать там "живой" террариум, то не выйдет. Если просто террариум для содержания и кормить всех с пинцета отдельно, то может что и получится, но для зверей будет очень нехорошо. Главное не забывать отмывать стенки и бассейн от выделений квакш. Часто упоминаются даже случаи "самоотравления" у трахицефалюсов другого вида. Не представляю генеральную уборку в таком террариуме, а она там будет нужна и довольно часто.

Hierophis
04.03.2012, 23:11
1 перша причина, різний температурний режим(хібащо ви садист надіюсь що ні, але таких хватає) не в обіду

2 для буфо катигорично забороняється оприскувати тер,а для червоно пятнистої це обовязково

И какой такой разный температурный режим? Прочитал, температуры перекрываются на 4 градуса. И вообще, причем тут температурный режим? Какая разница, держать два эти вида раздельно или вместе, в комнате то температура одинаковая, или что, у всех для буфо галеатусов стоят системы охлождения террариумов? ))))

Про то что на жабу нельзя брызгать- я вобще в восторге, а в природе когда дождь- их что разрывает? Или если ее покормить после полуночи и побрызгать водой, то она, как гремлин, отпочковывается? ))))
И вообще, зачем бырызгать то вообще в терре?

Аркадій
04.03.2012, 23:14
Ага, нашел размеры. Маловато будет как для биотопа. Скорее именно для экономии места. Если расчитывать создать там "живой" террариум, то не выйдет. Если просто террариум для содержания и кормить всех с пинцета отдельно, то может что и получится, но для зверей будет очень нехорошо. Главное не забывать отмывать стенки и бассейн от выделений квакш. Часто упоминаются даже случаи "самоотравления" у трахицефалюсов другого вида. Не представляю генеральную уборку в таком террариуме, а она там будет нужна и довольно часто.

Так розміри невеличкі :( Але я там писав, що це експериментальний тераріум. При тій кількості хребетних, які є там зараз--їм місця і різноманітності ділянок вистачає. Прибирати це так. Я прибираю, а скло ще треба трошки мити, бо там плямки трапляються, а так чисто, гарно, акуратно. Генеральне прибирання це поняття широке. Зручніше тут окремо прибирати різні частини тераріуму і воно так виходить ні чим не гірше. Стінки чистити там можна, землю міняти (наприклад на природну) теж легко, воду в поїлці міняю часто. Навіть якщо буде бажання, то можна рослини замінити і воно все зручно. Подивимось як воно буде. Можливо, що в майбутньому зроблю ще таке саме, але більше і суттєво більше.
Ну а вийде чи не вийде створити там "живий" тераріум--це час покаже :)

Arnold Ikkonen
04.03.2012, 23:23
На счет категоричного запрета обрызгивания террариума для буфо можно поспорить. Сам растил мелочь галеатусов при ежедневном дождевании на протяжении 3 месяцев. Перестал это делать только потому, что если они прекрасно живут и без этого, то зачем себя утруждать? Возможно, что дальше было бы плохо, но это возможно...
Буфо виридис живут без поилки спокойно при условии влажного грунта и хотя бы одноразового обрызгивания в сутки.
У Рыбалтовского на сайте была очень хорошая статья по Б. галеатус, к несчастью удаленная при реконструкции. Вот там тоже очень хорошо были описаны условия содержания и размножения в неволе. Если не ошибаюсь, то ни о каком вреде умеренного обрызгивания там не шло, скорее наоборот. (Статью очень ищу. Если у кого сохранилась, то буду благодарен).
По поводу трахицефалюсов тоже вопрос спорный. Мне кажется, что в природных условиях на их родине тоже не туман постоянный стоит. Скорее всего на день они находят влажные убежища под корой, пнями, листьями, а на ночь при повышении относительной влажности выходят на охоту и пополнение запасов воды. Так что, создав достаточное количество влажных укрытий и обеспечив постоянный доступ к бассейну, можно вполне содержать эту лягушку даже при 60-70% о.в.
Тут проблема скорее в необходимости и целесообразности совмещения двух различных животных (независимо от вида) вообще. Если это эксперимент, то нужно поставить определенные цели и вопросы, а после этого обеспечить условия, в которых эти цели могут быть достигнуты, а вопросы разрешены.

Аркадій
04.03.2012, 23:23
Сергій, ви мене дивуєте. Це на вас напевно гуруїзм погано впливає. Ви б хоч почитали щось про утримання цих видів і тоді не смішилиб поважних людей своїми заявами :) Всім нам вище згадані види продав пан Кумка. І ось читайте, що він пише на батрахологічному сайті (батрахологія--це наука про амфібій):

http://exofrogs.com.ua/publ/bezkhvostye_zemnovodnye_anura/bufonidae_zhaby/ingerophrynus_galeatus_shlemogolovaja_zhaba/34-1-0-47

Де геліатуси мешкають? Яка там вологість?

А ось інше (не заангажоване) джерело (теж гуру писав):

http://zooclub.ru/amfib/b5/1.shtml

Що там пишуть? "Влажность: ежедневное (утреннее) опрыскивание свежей водой."
Тож, аналізуйте інформацію і самі робіть висновки, а не розраховуйте лише на свого гуру :)

Сергій.
04.03.2012, 23:30
Оце реально смішно і по науковому:024: Взагалі, якось в Україні прийнято вважати головним гуру в герпетобатрахології Євгенія Максимовича Писанця (це так інформація для загального розвитку). Гуруїзм--це погано і він ніколи не призводить до чогось хорошого. Взяти до уваги, порівняти данні, проаналізувати інформацію--це корисно і позитивно. Сергій, краще за все--це самостійно робити висновки і приймати рішення, а не просто покладатись на чиюсь там думку!

Arnold Ikkonen, здається я на Майрептайлі виклав розміри тераріуму (давно вже :) ) Зараз мені просто ліньки знову вимірювати :)


аркадій ви читайте уважніше ОДИН З НАЙ КРАЩИХ ..АНЕ ГОЛОВНИЙ ГУРУ ЯК ВИ ВИСЛОВИЛИСЬ.:017::017::017:
Да якщо можливо ви колись чули пословицю довіряй но перевіряй,то це про мене я завжди стараюсь перевірити, і на вести справки перш ніж щось робити(для тих хто не зрозумів це про умови утриманя тварин)

Аркадій
04.03.2012, 23:40
Сергій, з ваших попередніх повідомлень я якраз зрозумів, що ви на 100 відсотків покладаєтесь на не зовсім коректну точку зору однієї людини, а навіть з поширеною інформацією про утримання вище згаданих тварин не ознайомились. Може це враження хибне. Почитайте сайти посилання на які я виклав.Воно не нашкодить :)

А про різні укриття в тераріумі--це так. Взагалі, ще в основах тераріумістики є таке, що в тераріумі мають бути різні ділянки за своїми умовами, щоб тварина могла регулювати свою життєдіяльність. Регуляція теплообміну, добова активність, регуляція вологості і гідрообміну... Тож укриття--це важливо :) (це я для початківців написав)

Arnold Ikkonen
04.03.2012, 23:47
Предлагаю не переходить на личности, оскорбления и громкие заявления по поводу присутствующих и отсутствующих на форуме людей. Во первых, это очень не красиво, а во вторых, уже реальный срач получается, как в детском саду. "Мой папа каратист! - А мой на танке ездит!"
Лучше опираться на собственный опыт, а не цитировать разные ресурсы и принимать все описанное в них, как догму.
Содержание на сухом грунте с поилкой - один из методов содержания некоторых буфонид. Но это не значит, что по другому не бывает.
Я думаю, что по методам содержания многих животных вообще можно "камасутру" выпускать - много способов и рекомендаций, а результат - один и тот же.
Вот проведет Аркадий эксперимент и отпишется.
Но я бы такой опыт со своими животными не поставил бы.

Arnold Ikkonen
04.03.2012, 23:52
В Николаевском зоопарке, помнится мне, в одном террариуме содержались голубые австралийские квакши, жабовидные арлекины и оливковые жабы. Несколько веток, ленолеум, поилка и посредине куча влажного сфагнума.
Но там размер террариума был около кубометра.
Насколько мне известно, то проблем у этих видов не возникало.

Сергій.
05.03.2012, 00:04
http://myreptile.ru/forum/index.php?topic=13696.0
http://exofrogs.com.ua/publ/bezkhvostye_zemnovodnye_anura/hylidae_kvakshi/trachycephalus_venulosus_sosudistaja_kvaksha/43-1-0-70
почитайте ці умови і тоді кажіть чи живе чи виживає в тих умовах що ви дали знати
і всештаки ви садист якщо вони не помруть від температури то здохнуть від вділень буфо
дй би бох щоб вижили всеш така шкода тварин

Сергій.
05.03.2012, 00:16
Сергій, з ваших попередніх повідомлень я якраз зрозумів, що ви на 100 відсотків покладаєтесь на не зовсім коректну точку зору однієї людини, а навіть з поширеною інформацією про утримання вище згаданих тварин не ознайомились. Може це враження хибне. Почитайте сайти посилання на які я виклав.Воно не нашкодить :)

А про різні укриття в тераріумі--це так. Взагалі, ще в основах тераріумістики є таке, що в тераріумі мають бути різні ділянки за своїми умовами, щоб тварина могла регулювати свою життєдіяльність. Регуляція теплообміну, добова активність, регуляція вологості і гідрообміну... Тож укриття--це важливо :) (це я для початківців написав)

просто я дуже сумніваюсь що всі вдома можуть поставити кубовий тераріум наприклад я ні

Arnold Ikkonen
05.03.2012, 00:16
Сергей, первая приведенная Вами статья, лишь изложение частного опыта, основанного на синтезе рекомендаций двух-трех людей, и успешно воплощенного в жизнь, что не делает его единственным и безоговорочным.
От чего точно, так от температур они не помрут точно, если ночью сделать 20-22, а днем 26.
Если помрут скорей от стресса, взаимного отравления или все-таки несоздания широкого спектра различных условий в одном террариуме, как это планируется.

Сергій.
05.03.2012, 00:30
Сергей, первая приведенная Вами статья, лишь изложение частного опыта, основанного на синтезе рекомендаций двух-трех людей, и успешно воплощенного в жизнь, что не делает его единственным и безоговорочным.
От чего точно, так от температур они не помрут точно, если ночью сделать 20-22, а днем 26.
Если помрут скорей от стресса, взаимного отравления или все-таки несоздания широкого спектра различных условий в одном террариуме, как это планируется.

так всештаки ви зімною згідні,хоча я звами теж згідний але я думаю що мало вкого хватає місця хочаб на кубовий тераріум
І чесно вам сказати я вже задрався читати і спорити,відь вкогось можуть жити а вкогось по дохнути пощі при одинакових умовах це залежить вже від жаб.
я опшето хотів щоб тут викладали свої списки жаб а не спорили.

Arnold Ikkonen
05.03.2012, 00:41
Я думаю, что модератор это либо потрет, либо перенесет отдельно.
Я согласен с тем, что проводить такие эксперименты если и надо, то более подготовленно и осмысленно.
Можно, конечно, делать это просто так "зненацька", а вдруг что-то интересное можно и пронаблюдать. "Если десять тысяч обезьян посадить за десять тысяч печатных машинок..." Но какие шансы?
Кстати, вот кое что по климатическим условиям их ареалов
http://ru.allmetsat.com/klimat/thailand-cambodia-laos-vietnam.php?code=48357
http://ru.allmetsat.com/klimat/brazil-sao-paulo-rio.php?code=83689
Но тут проблема в следующем. Даже на ограниченном ареале можно найти самые различные типы биотопов - от сухих до болотистых, от жарких до прохладных. Поэтому при содержании очень важно знать именно ту "ячейку" или их ряд, которую в природе занимает данный вид.

Сергій.
05.03.2012, 00:42
ЛЮДІ ДАВАЙЄ ЖИТЬ ДРУЖНА нащо нам соритисьcode22 я цього най більше не люблю(живуть то добре не живуть як хочуть):008:code33

Arnold Ikkonen
05.03.2012, 00:48
На последней странице пишем только мы с Вами.
Я лично и не пытался ссориться.))) И вполне дружелюбен!
А Вы? (шучу)
Так что все в порядке.

Борисович
05.03.2012, 00:52
Арнольд Ікконен, думаю, що ви поставили останнім постом всі крапки над "і". Хто розумний, той розбереться, а інші нехай думають.

Сергій.
05.03.2012, 00:57
всім спасибі невийшло вмене що хотів. тому буду закривати тему.тільки спочатку взнаю як
якщо когось обідив не обіжайтесь не хотів

negreevai
05.03.2012, 09:08
http://myreptile.ru/forum/index.php?topic=13696.0

почитайте ці умови і тоді кажіть чи живе чи виживає в тих умовах що ви дали знати
і всештаки ви садист якщо вони не помруть від температури то здохнуть від вділень буфо
дй би бох щоб вижили всеш така шкода тварин

Я Свою статью продублировал здесь во втором посте.)) это все один и тот же человек) и яб неоперался об нее как на гарантированную инструкцию, так как это инфа собрана с разных источников, и во многом пересказ рекомендаций разных людей.

negreevai
06.03.2012, 14:40
А теперь, если не забыли с чего начинали, продолжим ТЕМУ:
Ceratophrys ornata : 1.1.0
Pelodryas (Litoria) caerulea : 1.0.0 (ищу самку)
Theloderma asperum : 1.2.0 (ожидаются малыши)
Phyllobates vittatus : 1.1.0
Agalychnis callidryas : 1.1.8

А пару красноглазых квакш держите в одном террариуме? если да то случаются конфликты?

Maksimiys
06.03.2012, 21:01
negreevai, держу в одном. Конфликтов не замечал, но лягушки целые, без травм, так что какие-то "бои" между особями противоположного пола маловероятно.

Arnold Ikkonen
06.03.2012, 21:13
Просветите меня, а что где-то есть информация о серьезный конфликтах между представителями данного вида?
Или имелась в виду возможность прессинга или поедания младших особей взрослыми?

Аркадій
06.03.2012, 21:17
Что-то здесь бардак розвели.
Розличных амфибий содержать вместе нельзя не только из за объемов тера и териториальности, но еще и из за слизи.
У разных земноводных розличные кожные выделения которые могут вызвать химический ожог у своих соседей.


Подивимось! Теорія далеко не завжди співпадає з практикою. Ось у вас бувало, що секреторні виділення однієї амфібії викликали хімічні опіки у іншої? Мабуть не було. Отже це лише припущення, що виходить з класичних засад тераріумістики.
Територіальність кажете... Ось якщо кілька самців одного виду будуть мешкати на малій площі (якщо вони агресивні і "воюють" за територію), ось тоді конфлікти можливі. Не можна разом тримати великих і дуже малих за розмірами амфібій, бо великі зжеруть! Не можна тримати яскраво виражених канібалів різних розмірів. А так все можна, якщо попередньо все обміркувати і прорахувати! Є види, що взагалі не конфліктні. Напр.: геліатуси і трахіцефалюси. Навіть в уяві не може бути територіальних конфліктів, якщо одні на землю майже не спускаються, а інші суто наземні. І я це перевіряю на практиці, що підтверджує помилковість більшость тверджень про "не можна...". Хім.опіків НЕМА, живуть в мирі й злагоді!!! :)

Maksimiys
06.03.2012, 21:39
Подивимось! Теорія далеко не завжди співпадає з практикою. Ось у вас бувало, що секреторні виділення однієї амфібії викликали хімічні опіки у іншої? Мабуть не було. Отже це лише припущення, що виходить з класичних засад тераріумістики.
Небыло, потому что недержал.
Я сторонник того что все рептилии, амфибии и тд. и тп. должны сидеть в видовых террариумах, а "межрасовая сборная Украины" ни к чему хорошому не приведет. Я потерял самку литории церулеи из за того что когда пара кушала из кормушки самец хорошо прикусил лапы самки и долго держал в ротовой полости, я это заметил лиш через 1-2 часа, самку отсадил - спустя несколько дней она померла.
Так что да бы не терять лишних, если таковы имеются, животных - не изобретайте велосипед. Если есть "класичні засади тераріумістики" то не нужно ломать шаблон. Вы же не будете кормить кайманов растительной пищей, но поексперементировать можно, или змей колбасой, тоже мясо и тоже из непонятных животных, но это совсем не то.

Arnold Ikkonen, могу сказать что вид довольно миролюбив и о агрессии я сам не слышал. В принципе возможны проблем между самцами, но я этого не слышал. Мальков держу отдельно, от греха подальше.

Убедительная просьба к форумчанам которые содержат амфибий:
Пожалуйста, выставте список земноводных которых Вы держите.
Даже если у вас всего одна лягушка, я буду Вам очень благодарен.
С ув. Максим.

Аркадій
06.03.2012, 22:03
Небыло, потому что недержал.
Я сторонник того что все рептилии, амфибии и тд. и тп. должны сидеть в видовых террариумах, а "межрасовая сборная Украины" ни к чему хорошому не приведет. Я потерял самку литории церулеи из за того что когда пара кушала из кормушки самец хорошо прикусил лапы самки и долго держал в ротовой полости, я это заметил лиш через 1-2 часа, самку отсадил - спустя несколько дней она померла.
Так что да бы не терять лишних, если таковы имеются,
.

Те прибічником чого ви є це лише ваша особиста справа. Краще наводити аргументи, ніж просто намагатись довести свою основану ні на чому позицію на рівні "я кправ" :) Ви самі суперечите собі. Ось тримаєте ви всіх в моновидових терарікмах. А все ж тварини гинуть ( а вид 1) Так що справа не в видовому різномаїтті, а в правильному утриманні тераріумістом. Цікаво яке відношення мають до фауни України геліатуси і трахіцефалюси? Ну і ось: а в природних біотопах все теж моновидове чи купа видів мешкають разом? Повірте моєму експедиційному досвіду, часто на малій площі (в дрібному біотопі) мешкає купа видів (напр.: амфібій) і все гаразд.
А класичні засади це добре, але є вони і хай собі будуть. Це нічого не каже

Борисович
06.03.2012, 23:58
Аркадій, цікаво би було взнати, які види безхвостих ви утримуєте? І хотілося, щоб ви поділилися власними спостереженнями про їхнє утримання в терраріумах, а не теоретичними засадами. Буду дуже вдячний...

Трактирщик
07.03.2012, 02:29
Прохання учасників дискуссії дотримуватись Правил форуму (http://www.aquaforum.ua/announcement.php?f=193&a=18) і поважати співбесідників, навіть якщо їх думка не співпадає з вашою.

Maksimiys
07.03.2012, 10:46
Цікаво яке відношення мають до фауни України геліатуси і трахіцефалюси?

Непонял к чему это было.

Сергій.
07.03.2012, 11:08
Повірте моєму експедиційному досвіду, часто на малій площі (в дрібному біотопі) мешкає купа видів (напр.: амфібій) і все гаразд.


На щод вашого експедиційного досвіду, я щось дуже сумніваюсь,і я думаю що не тільки я.
а про те що часто на малій площі (в дрібному біотопі) мешкає купа видів (напр.: амфібій) і все гаразд.я скажу що ви забулись про купу факторів яких ви втераріумі ніколи не зможите виповнити з повна,наприклад сонце, дощ , туман,якщо такий присутній свіже повітря, вквартирі всеодно є якиїсь застой повітря, розміри їхніх площ. Їх можна перечисляти сутками.
і нарешті викладіть свій список амфібій.code21

negreevai
07.03.2012, 11:56
На щод вашого експедиційного досвіду, я щось дуже сумніваюсь,і я думаю що не тільки я.
а про те що часто на малій площі (в дрібному біотопі) мешкає купа видів (напр.: амфібій) і все гаразд.я скажу що ви забулись про купу факторів яких ви втераріумі ніколи не зможите виповнити з повна,наприклад сонце, дощ , туман,якщо такий присутній свіже повітря, вквартирі всеодно є якиїсь застой повітря, розміри їхніх площ. Їх можна перечисляти сутками.
і нарешті викладіть свій список амфібій.code21

Думаю, у него всего два вида) которые он держит в одной банке.

Борисович
07.03.2012, 12:08
Давайте дочекаємось відповіді Аркадія...

Аркадій
07.03.2012, 16:58
На щод вашого експедиційного досвіду, я щось дуже сумніваюсь,і я думаю що не тільки я.
а про те що часто на малій площі (в дрібному біотопі) мешкає купа видів (напр.: амфібій) і все гаразд.я скажу що ви забулись про купу факторів яких ви втераріумі ніколи не зможите виповнити з повна,наприклад сонце, дощ , туман,якщо такий присутній свіже повітря, вквартирі всеодно є якиїсь застой повітря, розміри їхніх площ. Їх можна перечисляти сутками.
і нарешті викладіть свій список амфібій.code21

Ну це вже смішно. Взагалі є навіть розділ, де можна ознайомитись з часточкою мого експедиційного досвіду лише за останній проміжок часу, але й того багато. Не вірите--це ваша справа:patstalom: З тим самим успіхом можу сказати:"Я не вірю, що ви галичанин":patstalom: Є певні фактори які майже неможливо відтврити, але це не зазначені вами. "Сонце", дощ, туман, хороша вентиляція--це все відтворюється в тераріумних умовах ще й массово! Ви хоча б почитайте, теми про утримання дендробатусів і ознайомтесь з "явищем" полюдаріум! Дізнаєтесь багато нового і цікавого. Я вже не кажу про якісні біотопні тераріуми, де створюються для тварин умови максимально наближені до умов їх рідних біотопів

Аркадій
07.03.2012, 17:09
Думаю, у него всего два вида) которые он держит в одной банке.

negreevai не плутайте "грішне з праведним" :) Це у вас лише 2 види амфібій і те я так розумію не тривалий проміжок часу. Я вже багато років утримую вдома амфібій і склад "колекції" постійно зазнає змін, бо часто беру на тимчасове утримання тварин зловлених в експедиціях (а потім повертаю їх туди, де зловив). Тримав вдома більшість видів фауни України (але не всіх) і не мало екзотів. На зимовий період кількість домашніх видів зменшую. Зараз в моїх акватераріумах і тераріумах мешкає більше десяти одиниць представників батрахофауни, різних видів. Не по одному кожного, але їм так краще. Ще й певна кількість різних видів плазунів, теж є.
Сергій, якщо я захочу викласти перелік видів амфібій, що мешкають у мене, то я це зроблю. Зараз такого бажання просто нема. Ну а навіщо? Тупо похизуватися? Та ну...
Борисович, я і так поступово ділюся своїм "практичним" досвідом, в контексті тераріумістики і герпетології загалом. Все одразу і не згадати, та й це ж писати і писати! До того ж мені ліньки та я не бачу в чомусь подібному сенсу, в данних умовах. :)

Аркадій
07.03.2012, 17:27
Згадав! Я ж не перший хто не зациклився на якихось побоюваннях і думках власних гуру :)
Ось читайте (хоча воно і російськомовне :( );

http://aquaria-info.ru/content/kvakshi-v-moikh-terrariumakh

Оце хороший аргумент в контексті данної теми. І порівняйте це зі своїми попередніми аргументами (наприклад про гіперотууйність трахіцефалюсів) :)

Шановні (і не зовсім) :) давайте далі притримуватись теми "Утримання різних видів..." Ця тема цікава і перспективна. Додам, до тексту того пана, посилання на текст якого я дав, що з наим можна тримати не лише анолісів!!!

Сергій.
07.03.2012, 17:43
Я вже не кажу про якісні біотопні тераріуми, де створюються для тварин умови максимально наближені до умов їх рідних біотопів

аркадій ви самі прочитайте що написали, а тоді кажіть що я не правий, максимально наближені а не повністю відтворені.По перше спектр сонця втому чи іншому місті різні. і тембільше не має таких лампочок щоб відтворили повністю спектр сонця(до вашого відома там не тільки уф проміні є а ще багато іншого, также само і з дощем туманом, да навіть з самим прощим як температура ви нічого не зможете зробити,я вже мовчу про інших створинь мікробів)
якщо ви не замітили це вже інша тем.
ви точно не читаєте що пишете чи даєте силку там про квакш а не про жаб а ми гаворим про утриманя разом жаб буфо і квакш
да нащот цього (наприклад про гіперотууйність трахіцефалюсів) я десь писав?

Аркадій
07.03.2012, 18:00
аркадій ви самі прочитайте що написали, а тоді кажіть що я не правий, максимально наближені а не повністю відтворені.По перше спектр сонця втому чи іншому місті різні. і тембільше не має таких лампочок щоб відтворили повністю спектр сонця(до вашого відома там не тільки уф проміні є а ще багато іншого, также само і з дощем туманом, да навіть з самим прощим як температура ви нічого не зможете зробити,я вже мовчу про інших створинь мікробів)
якщо ви не замітили це вже інша тем.

Мабуть ви ну зовсім нещодавно в тераріумістиці! У кожної тварини є певні потреби, які можна відтворити для неї в умовах тераріуму. Навіть з такою штукою, як спектр сонячного проміння можна дещо придумати :) Та і ідея "біотопності" полягає не в повному копіюванні! Всі умови необхідні амфібіям можна відтворити вдома. Дощ і туман можна навіть автоматизувати разом з добовими перепадами температури і вологості. А мікрофлора і мікрофуна--це взагалі легко! Легше ніж дощова установка. Можна навіть взяти мікроорганізмів з того самого біотопу звідкіля взяли і амфібію. Можна "розвести" мікроорганізми. Треба просто мати голову на плечах і бажання, а там вже й проблема--не проблема.

Hierophis
07.03.2012, 18:01
Сергій., та ну, що ви таке кажете, поперше- навіть не максимально наближені, а просто наближені, але усе працює і з наближенними умовами до природніх, і як раз саме і сенс у тому, щоб користуючись технічними засобами найякіснійше симітувати продне середовище- у цьому сенс створення штучних єкосистем, чим я і захоплююсь.
От як приклад- мій тераріум, де амфібіі це правда лише додатковий компонент єкоситеми, дозволяє жити десть 4 особинам типу древесної квакши та кумки без їхнього годування тераріумістом взагалі.
До того там є освітлення, дощ вночі, утворення роси, активне охолодження та вентиляція, живий грунт з усіма його мешканцями, включаючи мурашок, біля півсотні видів рослин, у тому числи три четвертини- це місцеві види.
І ще раз повторюю, в цьому тераріумі амфібій годувати не треба. Вони самі знаходять що їсти. І це при розмірі лише 150Х50Х50см.

Тому, хто хоче утримувати тварин в "тюремних одиночних камерах", та як зараз модно- "на тряпочці", той находить виправдяння, от як ви,
А хто хоче сворити дійсно якійсь живий куточок вдома, той робить так як це ще було описано у багатьох страих книжках, ще с тих часів, коли тераріумістика- це було не якесь систематичне колекціонування та погоня за "рідкісними морфами та видами", з викладуванням списків того що зміг накупляти,
а спосіб пізнання живої природи.
Я сподіваюся, що ви вибачте мені не дуже якісну укаїнську мову, та написав, щоб Ви та інщі україномовні учасники зрозуміли краще, що я маю на увазі.

Сергій.
07.03.2012, 18:12
Сергій., та ну, що ви таке кажете, поперше- навіть не максимально наближені, а просто наближені, але усе працює і з наближенними умовами до природніх, і як раз саме і сенс у тому, щоб користуючись технічними засобами найякіснійше симітувати продне середовище- у цьому сенс створення штучних єкосистем, чим я і захоплююсь.
От як приклад- мій тераріум, де амфібіі це правда лише додатковий компонент єкоситеми, дозволяє жити десть 4 особинам типу древесної квакши та кумки без їхнього годування тераріумістом взагалі.
До того там є освітлення, дощ вночі, утворення роси, активне охолодження та вентиляція, живий грунт з усіма його мешканцями, включаючи мурашок, біля півсотні видів рослин, у тому числи три четвертини- це місцеві види.
І ще раз повторюю, в цьому тераріумі амфібій годувати не треба. Вони самі знаходять що їсти. І це при розмірі лише 150Х50Х50см.

Тому, хто хоче утримувати тварин в "тюремних одиночних камерах", та як зараз модно- "на тряпочці", той находить виправдяння, от як ви,
А хто хоче сворити дійсно якійсь живий куточок вдома, той робить так як це ще було описано у багатьох страих книжках, ще с тих часів, коли тераріумістика- це було не якесь систематичне колекціонування та погоня за "рідкісними морфами та видами", з викладуванням списків того що зміг накупляти,
а спосіб пізнання живої природи.
Я сподіваюся, що ви вибачте мені не дуже якісну укаїнську мову, та написав, щоб Ви та інщі украхномовні учасники зрозуміли краще, що я маю на увазі.

Іце ви називаєте умови в вас 150 на 50і на 50 плюс півсотні рослин і ще якогось... вибачайте москалі не рускі до кого це він зрозумів а решта прошу не обіжайтесь просто він вже достав

Сергій.
07.03.2012, 18:15
Мабуть ви ну зовсім нещодавно в тераріумістиці! У кожної тварини є певні потреби, які можна відтворити для неї в умовах тераріуму. Навіть з такою штукою, як спектр сонячного проміння можна дещо придумати :) Та і ідея "біотопності" полягає не в повному копіюванні! Всі умови необхідні амфібіям можна відтворити вдома. Дощ і туман можна навіть автоматизувати разом з добовими перепадами температури і вологості. А мікрофлора і мікрофуна--це взагалі легко! Легше ніж дощова установка. Можна навіть взяти мікроорганізмів з того самого біотопу звідкіля взяли і амфібію. Можна "розвести" мікроорганізми. Треба просто мати голову на плечах і бажання, а там вже й проблема--не проблема.

Мені особино булоб цікаво по бачити чи хочаб по читати як ви відтворете сонце хочаб на 60 процентів

Hierophis
07.03.2012, 18:20
Іце ви називаєте умови в вас 150 на 50і на 50 плюс півсотні рослин і ще якогось... вибачайте москалі не рускі до кого це він зрозумів а решта прошу не обіжайтесь просто він вже достав
Ви що, вже клюкнули, чи що, можете ясніще написати, що ви мали на увазі ? 150 мало, чи що? Треба 250, чи відразу 500? ))))
Які ще москалі )))))))))))))))))))

Сергій.
07.03.2012, 18:24
[B]
украхномовні учасники зрозуміли краще, що я маю на увазі.
можей я і не правий но я щось дуже ну дуже сомніваюсь що перше слово це опечатка.
а розмірів маловато буде,чи ви зімною не згодні?

Аркадій
07.03.2012, 18:29
Іце ви називаєте умови в вас 150 на 50і на 50 плюс півсотні рослин і ще якогось... вибачайте москалі не рускі до кого це він зрозумів а решта прошу не обіжайтесь просто він вже достав

Це що таке було? Білочку спіймали чи що?! Я б пояснив, як десь на 60% відтворити спектр сонячного проміння в тераріумі. Але по відношеню до вас я не бачу в цьому сенсу. Ви кожним своїм повідомленням доводите свою не кваліфікованість в тераріумістиці (а останнім ще й...), при тому вважаєте, що знаєте все краще за всіх. Це дивно.

Hierophis
07.03.2012, 18:30
Сергій., це була опечатка! І взагалі, це вже якесь безглуздя, чиплятися до такого, ніби то я навмисно щось погане написав, коли придираютс ядо орфографіі та гарматикі, то основні аргументи вже закінчилися ;)

Що до розмірів, так, мало, але що є то є, і є доречи вже декілька років, і це як раз не теория якась, а реальний досвід. Ви б, як вам рекомендували, подивилися б закордонні ресурси, що там роблять, там взагалі майже повноцінні екосистеми роблять в хатах у розмірах десь таких як в мене.

Аркадій
07.03.2012, 18:32
можей я і не правий но я щось дуже ну дуже сомніваюсь що перше слово це опечатка.
а розмірів маловато буде,чи ви зімною не згодні?

Навіть я можу вас запевнити в тому, що це "опечатка" механічна. Ви подивіться на розташування літер х та ї на клавіатурі і самі все зрозумієте.

А в одному, я згоден з вами на 100%: "Москалі--це зло!" :)

Hierophis
07.03.2012, 18:33
Це націоналізм- зло!

Сергій.
07.03.2012, 18:33
Борисович, я і так поступово ділюся своїм "практичним" досвідом, в контексті тераріумістики і герпетології загалом. Все одразу і не згадати, та й це ж писати і писати! До того ж мені ліньки та я не бачу в чомусь подібному сенсу, в данних умовах. :)

Аркадій виж з 08 03 1012 зареїстровані то як ви можите ділитись досвідом,тим більше в вас жодної теми нема.
чи я щось не зрозумів?

Hierophis
07.03.2012, 18:37
Аркадій виж з 08 03 1012 зареїстровані
Так що, він що, народився 08 03 1012, чи що )))))))))))))) Чи для того щоб мати якійсь досвід, треба бути на аквафорумі не меньше пьяти років? Жах ))))

Аркадій
07.03.2012, 18:39
Аркадій виж з 08 03 1012 зареїстровані то як ви можите ділитись досвідом,тим більше в вас жодної теми нема.
чи я щось не зрозумів?

Вмикайте логіку пане! Яка різниця хто і коли зареєструвався? Це не є показником досвідченості. Я доволі давно зареєстрований на сайті Майрептайл і там ділюся досвідом...Та і в реальному житті, я не шкодую якихось надбань герпетологічного і тераріумістичного характеру. Я не хочу вихвалятись, типу я вже стільки то років займаюсь герпетологією і тераріумістикою на такому то рівні, але початківцем я був вже дуже багато років тому (навідміну від вас).
Далі, час знаходження на якомусь ресурсі не показник досвідченості, а кількість видів в колекції--не показник професіоналізму!

Сергій.
07.03.2012, 18:40
Це націоналізм- зло!

тоді я дуже сильно вибачаюсь code04просто я ненавиджу коли таке роблять навмисно за таке яб просто вбив(жарт), а якщо будете в моїх краях, з мене пиво.:008:

Hierophis
07.03.2012, 18:43
Я не хочу вихвалятись, типу я вже стільки то років займаюсь герпетологією і тераріумістикою на такому то рівні, але початківцем я був вже дуже багато років тому (навідміну від вас).

А от я початкивець, і завжди хм буду, бо це постійний розвиток, це зміни, це- динамичність! А якщо вже хтось себе вважає там якімось "не початківцем"- це все- стагнація, це кінець шляху ;) Чи хтось хизуєтся ;) Чи це- бажання стати Гуру ))))

Сергій.
07.03.2012, 18:43
Так що, він що, народився 08 03 1012, чи що )))))))))))))) Чи для того щоб мати якійсь досвід, треба бути на аквафорумі не меньше пьяти років? Жах ))))

я не про це він поше що ділиться досвідом в "практичним" досвідом, в контексті тераріумістики і герпетології
чи це другий форум?

Аркадій
07.03.2012, 18:44
тоді я дуже сильно вибачаюсь code04просто я ненавиджу коли таке роблять навмисно за таке яб просто вбив(жарт), а якщо будете в моїх краях, з мене пиво.:008:

Так, деяких москалів інколи хочеться вбити, але треба ж поважати закони Батьківщини )хоча б адекватні). Принаймні відлупцювати можна ( москалі інакше не розуміють):013:

Аркадій
07.03.2012, 18:47
Майрептайл--це інший форум!

Початківець, це людина яка лише починає накопичувати знання в певній галузі. Наприклад Сергій (без образ). А стагнацію спричинює сама людина, незалежно від рівня кваліфікації

Hierophis
07.03.2012, 18:52
Початківець, це людина яка лише починає накопичувати знання в певній галузі. Наприклад Сергій (без образ). А стагнацію спричинює сама людина, незалежно від рівня кваліфікації

Це щось хибне :) Початківець, це взагалі той ЩО ПОЧИНАЄ! У будь якій галузи накопичувати зання можна нескінченно, це пидтверджено правилами Зенона.
А той хто називає себе типу "фахівцем"- це той хто вже зупигив розвиток та почав засттосовувати знання на практиці, зазвичай- для заробляння зомбо-грошей :)

Сергій.
07.03.2012, 18:54
Майрептайл--це інший форум!

Початківець, це людина яка лише починає накопичувати знання в певній галузі. Наприклад Сергій (без образ). А стагнацію спричинює сама людина, незалежно від рівня кваліфікації

Ну якщо другий форум тоді Аркадій вибачайте якщо обідив, а нащод того що я початківець то я це і без вас знаю і я ніколи не казав шо я якиїсь там гуру.

Аркадій
07.03.2012, 18:57
Починає накопичувати знання це теж "починає".

А про фахівців... Шкода що ти не знаєш провідного спеціаліста по герпетології в Україні :) Це жіночка дуже досвідчена, дуже похилого віку, один з найкращих (визнаних) герпетологів світу. Старенька. І розвиток у неї невпинний. Ніякого самообожнювання типу "я гуру". Тож, фахівець--не ознака стагнації!

Аркадій
07.03.2012, 19:00
о!!! "Поганий той початківець, що не мріє стати фахівцем!" :)

Hierophis
07.03.2012, 19:04
Аркадій, в тебе гуруїзм 3 st ;)
Фахівець- це людина, яка праціє у конкретний галузі, та отримує за це зарплатню. Все! Це таке собі неформальне, але росповсюджене визначення. Взагалі фахівець- це не означае високий рівень знаннь, а також не означає обовьязково- стагнацію(але так зазвичай є), це лише означає, що конкретна людина змогля якимись шляхами влаштуватися на конкретне мисце роботи чи почала займатися конкретною діяльністью, за яку отримує гроши.
А все інше- це гуруізм ;)

Сергій.
07.03.2012, 19:05
о!!! "Поганий той початківець, що не мріє стати фахівцем!" :)

якщо це до мене то я хочу вам сказати,вік живи вік учись це про мене такщо вибачайте на мою думку фахівець це той хто все знає а це не можливо

Аркадій
07.03.2012, 19:06
Аркадій, в тебе гуруїзм 3 st ;)
Фахівець- це людина, яка праціє у конкретний галузі, та отримує за це зарплатню.

Це не фахівець, а ПРАЦІВНИК!

Hierophis
07.03.2012, 19:09
Це не фахівець, а ПРАЦІВНИК!
Працівник- це надкатегория. Жах, ну у вас там і філософія ;)
Працівник може бути фаховим чи ні(це ящо брати формализм до уваги, а насправді навіть вантажник може мати фах у своїй спаві), а от фахівець- це завжди працівник(фахової галузі), отже .. ))))))))))))))

Аркадій
07.03.2012, 19:12
якщо це до мене то я хочу вам сказати,вік живи вік учись це про мене такщо вибачайте на мою думку фахівець це той хто все знає а це не можливо

Ні, то не для вас :) Все знати не можна. Але треба відрізняти тих хто лише починає і тих кого початківцем можна назвати лише жартома!

Аркадій
07.03.2012, 19:14
Працівник- це надкатегория. Жах, ну у вас там і філософія ;)
Працівник може бути фаховим чи ні(це ящо брати формализм до уваги, а насправді навіть вантажник може мати фах у своїй спаві), а от фахівець- це завжди працівник(фахової галузі), отже .. ))))))))))))))

Вантажник теж може бути спеціалістом високого рівня кваліфіуації в своїй галузі.

Аааа... Щось ми зовсім відхилилися від теми!

Hierophis
07.03.2012, 19:15
Але треба відрізняти тих хто лише починає і тих кого початківцем можна назвати лише жартома!
А як відрізняти та навіщо?

Аркадій
07.03.2012, 19:16
А як відрізняти ?

За мітохондріями:024::patstalom:

Борисович
07.03.2012, 22:37
Цікаво: Аркадій, ви себе до якої категорії причислюєте? і, якщо ваша ласка, наведіть аргументи.

Аркадій
08.03.2012, 08:30
Якось я про це не міркував

Hierophis
08.03.2012, 18:08
Хех, провокационный вопрос :)

А вообще- нужно жить дружно, вот например, только что сфоткал, они греются рядом, и не едят друг друга :)

http://www.aquaforum.ua/attachment.php?attachmentid=217375&stc=1&d=1331222833

Сергій.
08.03.2012, 18:08
Аркадій ви були якось казали що ви їздете в експедиції,і ділетись своїм опитом ,якщо вас не затруднить скиньте силку,і куди ви їздили в експедиції.

Аркадій
08.03.2012, 18:29
Аркадій ви були якось казали що ви їздете в експедиції,і ділетись своїм опитом ,якщо вас не затруднить скиньте силку,і куди ви їздили в експедиції.

По-перше, я маю фотки не всіх експедицій. Але й те що є--дуже багато. Але той розділ, де все воно викладене у вас чомусь не відчиняється

Спробуймо ще раз (може відчиниться)

http://myreptile.ru/forum/index.php?topic=9352.0

Сергій.
08.03.2012, 18:33
в мене мабудь комп глюче поше шо такого розділу не існує.

Аркадій
08.03.2012, 18:34
А жабу мідянка не їсть, бо з неї аж ніякий батрахофаг. :)

Сергій, якщо не вийде зайти через те посилання, то може й вийде через головну сторінку форуму:

http://myreptile.ru/forum/index.php

Хороший ресурс, тераріумістичний, хоч і знаходиться в зоні ru (але ж ми знаємо, що RU--це абривіатура від Рідна Україна :) )
Зайдіть туди і там є розділ на укр.мові

Сергій.
08.03.2012, 18:39
та я там вже давно зареїстрований просто хтів почитати вашу тему.
ато я тільки один не можу.
аж обідно

Сергій.
08.03.2012, 18:41
доречі мова мене не цікавить я свободно володію руским

Hierophis
08.03.2012, 18:48
Сергій., Там нужно писать чтоб дали разрешение на просмотр того раздела, или зайти незарегеным )))

Аркадій
08.03.2012, 19:57
Так треба ж було казати, що ви там зареєстровані! Сергій, ну як вийшло зайти в український розділ?!
ПС
Я теж вільно володію москальською мовою і не тільки

Аркадій
08.03.2012, 20:06
А взагалі, Hierophis правильно каже . Там треба написати I.S. прохання, щоб вона вам відкрила доступ в той розділ. І тоді зможите туди заходити не лише як гість :)

Сергій.
08.03.2012, 20:54
да я вже зайшов і читаю доречі фотки класні

negreevai
09.03.2012, 17:54
negreevai не плутайте "грішне з праведним" :) Це у вас лише 2 види амфібій і те я так розумію не тривалий проміжок часу. Я вже багато років утримую вдома амфібій і склад "колекції" постійно зазнає змін, бо часто беру на тимчасове утримання тварин зловлених в експедиціях (а потім повертаю їх туди, де зловив). Тримав вдома більшість видів фауни України (але не всіх) і не мало екзотів. На зимовий період кількість домашніх видів зменшую. Зараз в моїх акватераріумах і тераріумах мешкає більше десяти одиниць представників батрахофауни, різних видів. Не по одному кожного, але їм так краще. Ще й певна кількість різних видів плазунів, теж є.
Сергій, якщо я захочу викласти перелік видів амфібій, що мешкають у мене, то я це зроблю. Зараз такого бажання просто нема. Ну а навіщо? Тупо похизуватися? Та ну...
Борисович, я і так поступово ділюся своїм "практичним" досвідом, в контексті тераріумістики і герпетології загалом. Все одразу і не згадати, та й це ж писати і писати! До того ж мені ліньки та я не бачу в чомусь подібному сенсу, в данних умовах. :)

Ну в таком случае выб безболезненно предоставили свой список, и на форумах наверное засвитились бы не только по одной этой теме. в общем неверю)

Аркадій
09.03.2012, 18:05
negreevai, вірю--не вірю це ваша особиста справа. Я не маю бажання хизуватися перед усіма: типу дивіться яка у мене чудова колекція. Я більше полюбляю конфіденційність в цій спправі. Та і на форумах мені більше подобається читати цікаву інформацію, ніж хизуватися своїми "досягненнями".

Сергій, оно нещодавно писав, що навіть не вірить, що я в експедиції колись ходив. І що з того? :) Каже тепер, що навіть фотки з тих експедицій подобаються :)

Сергій.
09.03.2012, 18:23
Сергій, оно нещодавно писав, що навіть не вірить, що я в експедиції колись ходив. І що з того? :) Каже тепер, що навіть фотки з тих експедицій подобаються :)

Аркадій мені чесно кажучи нрависься місце де ви були томущо внас мало таких місць.
скажіть будьласка це ваша місцевість(тоїсть не подалік деви живете)?

Аркадій
09.03.2012, 18:30
Аркадій мені чесно кажучи нрависься місце де ви були томущо внас мало таких місць.
скажіть будьласка це ваша місцевість(тоїсть не подалік деви живете)?

Ну як сказати поряд? Там більшість фото--Південна Україна. А якщо місцинка цікава, то не ліньки і поїхати далеко-далеко :)
Та і не треба так суворо ставитись до Тернопільської області, там теж є купа дуже гарних і цікавих місцевостей (яких відповідно нема у нас :) )

Сергій.
09.03.2012, 19:04
Яб поїхав але нажаль уви.
а нащод тернопільщини то я знаю що є багато класних місць,а вот з видовим складом що я знаю то це водяний і простий вуж,нащод першого то мені не зустрічався,хоча кажуть що є,прудка ящірка,вроді ще якась є но я не повню назви,паро видів амфібій втому числі рапухи якщо не ошибаюсь то 2 види,доречі дуже цікаві своєю повідінкою.
але своє часом по троху надоїдає і хочеться кудась по дальше но не має можливості.

Аркадій
09.03.2012, 19:42
Усіляке буває в житті, але як на мене, то в мандрівках головне--це бажання. Та й видове різноманіття там вельми пристойне! А водяний вуж на заході нашої держави взагалі малочисельний і не дуже розповсюджений.

Аркадій
09.03.2012, 20:35
Ось панове по темі! На цьому ж форумі! Знову я не першовідкривач :( Аж якось... Добре, порівняти, проаналізувати... Проте приємніше бути першовідкривачем :)

http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=15206&page=3

Друге речення в повідомленні Sendy:
"У меня 2 литории, проживающие совместно с ракофорусами и лептопелисами." І це я лише двічі шукав і два тексти про "це" знайшов :)

Аркадій
10.03.2012, 17:30
Ось ще приклад з досвіду різних тераріумістів (там кажуть ще й не про один приклад і варіант):

http://myreptile.ru/forum/index.php?topic=10366.0

Тож, як я вже казав, голвне щоб у тераріуміста голова була на плечах

Arnold Ikkonen
10.03.2012, 19:47
Из совместного содержание L. caerulea и L. infrafrenata - 2 первых с переломанными ногами. Далее искусственное выкармливание и смерть.

Аркадій
10.03.2012, 19:52
Из совместного содержание L. caerulea и L. infrafrenata - 2 первых с переломанными ногами. Далее искусственное выкармливание и смерть.

Круто. Ноги ламають...
О! Шановні, а часом ніхто не підкаже: ДЕ ЗАРАЗ МОЖНА ДІСТАТИ СОБІ МАЛЕНЬКИХ Litoria caerulea???

Arnold Ikkonen
10.03.2012, 19:54
Возможно скоро будут там, где ты и этих своих брал.

Аркадій
10.03.2012, 19:59
Хіба?! Я знаю, що "скоро" у пана Кумки лише телодерми асперум маленькі очікуються. А він казав, що скоро будуть Litoria caerulea на продаж?!

Arnold Ikkonen
10.03.2012, 20:15
Говорил, что планирует сводить. Но я не могу за него расписываться, так что лучше напрямую к нему.

Arnold Ikkonen
13.03.2012, 19:03
Аркадий, как там батрахохата и ее обитатели?

Аркадій
13.03.2012, 21:06
Аркадий, как там батрахохата и ее обитатели?

Та все добре. Якщо мова про різні отруєння, то всі живі й здорові. Ще й добре харчуються і активні (відповідно до добової активності виду). Поступово збільшую інфауну. Певний проміжок часу тому, поселив в водоймище акваріумного равлика--він і досьі не отруївся ще й активний і добре виглядає! Ще й кладофора на страждає від якихось секркторних виділень амфібій, що надходять у воду. Каланхоє починає квітнути. Насіння, яке ще давно висадив вже массово проростає. Єдине що не зовсім так як треба--кротон занадто молодий, тому самиця ропухи шоломоголової його справно ламає своєю тушкою :) Я ще давно писав, що рослини треба обирати, знаючи розміри тварин, що будуть з ними мешкати!!! А я ж не дуже то і терплячий (іноді), тому зробив навпаки. Ну то й те не біда. Доламають кротон, то заміню його на молочай

Борисович
13.03.2012, 21:56
А яких інтродуцентів ви ще підселили?

Аркадій
13.03.2012, 22:28
А яких інтродуцентів ви ще підселили?

Та ще майже нічого. Було б що перерахувати :) Але в землі є трошки зоофобусів та й є мучняки, яких ще не зжерли, тож вони теж беруть участь в обміні речовин :) Декілька мурашок і крилатих дрозофіл є. Але в кожну мить зжерти можуть їх більшість. Ну і я вже писав про акваріумного равлика. А коли вже почнеться польовий сезон, то заселю туди ще багато кого

Борисович
13.03.2012, 23:09
Поділіться своїми планами, може щось і форумлян зацікавить.

negreevai
14.03.2012, 08:11
ну мучник и зофобас, не самый лучший корм для амфибий, как пишут во многих источниках, ябы отказался от него.

Аркадій
14.03.2012, 15:14
Поділіться своїми планами, може щось і форумлян зацікавить.

В першу чергу наловлю і збільшу інфауну. Хробаків дощових в землю, комах різних туди, але без фанатизму (всього має бути в міру). З того, що давно збирався--може посаджу в той тераріум маленьку зелену ропуху з моєю улюбленою варіацією забарвлення: щоб паротити аж червоно-помаранчеві були такі :) Але це лише коли знайду таку і потрібного розміру. Рослин трошки додам з наших біотопів... В водоймище рвску і жабурник покладу... А так, життя--непередбачувана штука! Я і не здогадувався, що сьогодні придбаю 2 малих буфонід ще й саме цих. А придбав. Вони ще малі і до трахіцефалюсів і геліаутусів їх саджати не можна! Та й я взагалі саме їх туди саджати і не збирався і наврядче посаджу. Буду їх тримати в окремому тераріумі, а там час покаже :) Для початку хай виростуть.

negreevai (Квадрат) я ж писав, що мучняки і зоофобуси в тераріумі малочисельні і виконують роль інфауни. Я ж не годую амфібій лише мучняками! Я згодовую різних тарганів, павучків, мучняків...Словом, роблю різноманітну кормову базу.

Борисович
14.03.2012, 16:37
А яких буфонід придбали?

Аркадій
14.03.2012, 18:20
На експозиції де вони виставлені підписано: оливкова ропуха. Але продавці казали, що впевнені що це якийсь інший вид. Я покищо вважаю, що це Bufo garmani. Але я ще до визначників не дістався, може воно і щось інше.

Arnold Ikkonen
14.03.2012, 19:40
Аркадий, а где брал и по чем? Кстати, гармани и есть оливковая.

Борисович
14.03.2012, 19:49
Аркадій, якщо буде ваша ласка, скиньте список літератури, по якому будете проводити визначення. Хочу уточнити видову належність своїх жаб.

Аркадій
14.03.2012, 19:58
Аркадий, а где брал и по чем? Кстати, гармани и есть оливковая.

Я це чудово знаю. Просто я використовував укр. і латинську назви цієї істоти в якості синонімії: тобто щоб не було тафтології :) А далі я тобі в ЛС напишу :)

Аркадій
14.03.2012, 20:01
Список літератури дуже довго писати, бо я для того використовує не 1 якусь книгу, а купу сайтів найрізноманітніших і майже всю домашню герпетобатрахологічну бібліотеку (а це дуже багато всього:) )

Борисович
14.03.2012, 20:01
А не могли б ви виставити фото своїх жабок зі спинної та черевної сторони?

Аркадій
14.03.2012, 20:09
А не могли б ви виставити фото своїх жабок зі спинної та черевної сторони?

Я ще й не пробував на цьому форумі фотки вставляти. Та й ліньки :) Зайдіть на Майрептайл, як гість і подивітьсь останні повідомлення в темі Мандрівки. Там чітко видно, що воно таке за ропуха :)

Борисович
14.03.2012, 20:42
Я б хотів побачити чіткі фото особин, а не в терраріумах.

Аркадій
14.03.2012, 21:06
Буває :)

Борисович
14.03.2012, 21:31
Аркадій, ви як герпетолог, повинні розуміти, що ідентифікацію виду профодять по чітких зображеннях, якщо нема можливості роздивитись їх особисто.

Аркадій
14.03.2012, 21:37
Аркадій, ви як герпетолог, повинні розуміти, що ідентифікацію виду профодять по чітких зображеннях, якщо нема можливості роздивитись їх особисто.

А хтось вважає, що я цього не розумію? Більше того, не рідко для правильного визначення виду треба використовувати морфологічні проміри, а з урахуванням того, що коїться в сучасній систематиці, то інколи лише різні лабораторні (генетичні там...) дослідження можуть точно встановити вид земноводного. Хоча інколи такі дослідження лише ускладнюють ситуацію (в контексті видового статусу, наприклад). Ось як з гірською і звичайною кумками :)

Борисович
14.03.2012, 22:03
В контексті попереднього вигуку з сарказмом, я зрозумів, що не повністтю розумієте (я про відповідь на моє прохання про чітке фото).

Аркадій
15.03.2012, 15:51
В контексті попереднього вигуку з сарказмом, я зрозумів, що не повністтю розумієте (я про відповідь на моє прохання про чітке фото).

Я все давним-давно чудово зрозумів. Але я ж писав, що мені ліньки. Та й мені якось без різниці: зручно вам буде визначати моїх ропух чи не зручно.

Борисович
15.03.2012, 19:03
Вам видніше, як ГЕРПЕТОЛОГУ...

Maksimiys
15.03.2012, 20:57
Невыдержал и хочу высказатся.
Слежу за этим цирком и просто ржу и плачу.
Уважаемые, Вы превратили сею тему в балаган.
Смысл создания данного подроздела был заключен в том что-бы объяснить, доказать, показать "как я держу" и доказать что что-то реально, а что-то нереально.
А тема превратилась в "дневник содержания моих жабок и лягушек".

Аркадій, дайте фотки своего чудо террариума где вы совмесно держите розличных представителей батрахофауны.

Я ж не годую амфібій лише мучняками! Я згодовую різних тарганів, павучків, мучняків...
Это рацион? Лечинки чернотелок это не корм для земноводных!
А пауки - это просто финалист шит парада среди кормовых насекомых.

Аркадий, уважаемый, если в Вашем понимании террариумистика - это ловить животных и передерживать их дома, а после выпускать, то тогда я был террариумистом еще в 5-6 лет, когда целое лето (и к тому же каждое) держал лягушек и жаб в банке в деревне у бабушки. А то чем вы занимаетесь називается браконьерство.
И в Вашей компетентности я очень уж сомневаюсь, так как за 9 страниц темы Вы просто отмораживаетесь от ответов и переходите с темы на тему. И несказали ничего толкового.

А в одному, я згоден з вами на 100%: "Москалі--це зло!" :)
Уважаемая администрация, что жа хрень? Когда у меня в подписи стояли цитата Гитлера, ее попросили убрать так как это не полит коректно по отношению к некоторым национальностям, а что это??? Прямое оскорбление нации. Я сам на половину руский.

Аркадій, Вы вроди взрослый мужик, да и патриот, как я заметил, так убедительная прозьба, научитесь писать хоть на одном языке. А то несколько ошибок это простительно, но Ваши рукописи...

p@rafin
15.03.2012, 21:03
Біда де яких людей в тому, що у них є дві думки, одна його, а друга не вірна...
І ще одна біда, не хоче нічого слухати нічого окрім себе...
Шкода, що де хто в армії не служив, там дуже гарно вчать...

Аркадій
15.03.2012, 21:19
Невыдержал и хочу высказатся.
Слежу за этим цирком и просто ржу и плачу.
Уважаемые, Вы превратили сею тему в балаган.
Смысл создания данного подроздела был заключен в том что-бы объяснить, доказать, показать "как я держу" и доказать что что-то реально, а что-то нереально.
А тема превратилась в "дневник содержания моих жабок и лягушек".

Аркадій, дайте фотки своего чудо террариума где вы совмесно держите розличных представителей батрахофауны.


Это рацион? Лечинки чернотелок это не корм для земноводных!
А пауки - это просто финалист шит парада среди кормовых насекомых.

Аркадий, уважаемый, если в Вашем понимании террариумистика - это ловить животных и передерживать их дома, а после выпускать, то тогда я был террариумистом еще в 5-6 лет, когда целое лето (и к тому же каждое) держал лягушек и жаб в банке в деревне у бабушки. А то чем вы занимаетесь називается браконьерство.
И в Вашей компетентности я очень уж сомневаюсь, так как за 9 страниц темы Вы просто отмораживаетесь от ответов и переходите с темы на тему. И несказали ничего толкового.


Уважаемая администрация, что жа хрень? Когда у меня в подписи стояли цитата Гитлера, ее попросили убрать так как это не полит коректно по отношению к некоторым национальностям, а что это??? Прямое оскорбление нации. Я сам на половину руский.

Аркадій, Вы вроди взрослый мужик, да и патриот, как я заметил, так убедительная прозьба, научитесь писать хоть на одном языке. А то несколько ошибок это простительно, но Ваши рукописи...

Прикольно. Я давав в цій темі посилання на інший форум, де повно фотографій цього тераріуму з самого моменту його створення і до теперішнього часу.
На тему раціону: я ж писав загалом, а основну частину все ж становлять таргани, а інше ну хіба що для різноманітності харчової бази. Та й це не все...
Шановний, прочитайте в словнику визначення терміну тераріумістика, бо я так бачу що ви його не знаєте. Тераріумістика це не лише утримання єкзотичної фауни. А те що ви в дитинстві в банках когось тримали... Так і зараз багато "тераріумістів" тримають тварин по суті в банках, але видозмінених: поїлка, газетка, штучна ліана. Тож, може ви і зараз утримуєте тварин в банках, але просто цього не розумієте :) Браконєрством я не займаюсь! Чомусь у вас викривленне розуміння і цього терміну. Не бачу сенсу, пояснювати вам різницю.
Я б на вашому місці не судив про компетентність по кількох сторінках одного форуму.

Стосовно моїх "рукописів" конкретизуйте!!! А то ваші звинувачення ну зовсім вже безпідставні.
ПС
"Балаган" в темі--може й так. Хоча ліньки створювати по новій темі для кожного повідомлення. Не обмеженість в тематиці зручна штука. Та й "це не я". Я якраз намагався притримуватися суті теми, але багатьох більше цікавить не лише це.

Inert
15.03.2012, 21:35
Аркадій, ты выбрал не правильный способ общения на этом ресурсе. советую спуститься на землю, и стать попроще. амбиции - это хорошо, но заносчивость и завышенное самомнение никому не делает чести...

Борисович, речь идет о жабе, которая попала к разным людям в одно время, под названием оливковая жаба с латынью Bufo garmani (http://amphibiaweb.org/cgi-bin/amphib_query?rel-common_name=like&rel-family=equals&rel-ordr=equals&rel-isocc=like&rel-description=like&rel-distribution=like&rel-life_history=like&rel-trends_and_threats=like&rel-relation_to_humans=like&rel-comments=like&rel-submittedby=like&query_src=aw_search_index&max=200&orderbyaw=Family&where-scientific_name=Bufo+garmani&where-common_name=&where-subfamily=&where-family=any&where-ordr=any&where-isocc=&rel-species_account=matchboolean&where-species_account=&rel-declinecauses=equals&where-declinecauses=&rel-iucn=equals&where-iucn=&rel-cites=equals&where-cites=&where-submittedby=). но у ряда интересующихся людей, закрались подозрения, что это не может быть Bufo garmani. в последствии, мы переопределили этот вид, и теперь он у нас проходит как ботсванская красноногая жаба Bufo gutturalis (http://amphibiaweb.org/cgi-bin/amphib_query?rel-common_name=like&rel-family=equals&rel-ordr=equals&rel-isocc=like&rel-description=like&rel-distribution=like&rel-life_history=like&rel-trends_and_threats=like&rel-relation_to_humans=like&rel-comments=like&rel-submittedby=like&query_src=aw_search_index&max=200&orderbyaw=Family&where-scientific_name=Bufo+gutturalis&where-common_name=&where-subfamily=&where-family=any&where-ordr=any&where-isocc=&rel-species_account=matchboolean&where-species_account=&rel-declinecauses=equals&where-declinecauses=&rel-iucn=equals&where-iucn=&rel-cites=equals&where-cites=&where-submittedby=).

219234 219232 219233

на первой фотке - взрослая Bufo gutturalis, на двух других 4-х месячный лягушонок.

Maksimiys
15.03.2012, 21:43
Аркадій, Вы или общайтесь нормально, или все предложения, жалобы в личку.
А то "кто из нас кто" я думаю и так понятно, по крайней мере у социума да данном форуме уже сложилось общее впечетление.


Inert, это гуттаралисы что с твоего розведения?

Аркадій
15.03.2012, 21:49
Inert, цікаво (на тему виду). Може воно й дійсно так.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bufo_gutturalis.jpg

Якщо лише зовнішньо так поглянути, то може й схоже, а інша варіація забарвлення навпаки. І на оливкову ропуху схоже. Треба знайти в мережі один англомовний визначник і орієнтуватись вже на морфологію (зовнішність інколи відволікає). Шкода, що я своєчасно ту книгу не скачав (зараз ніяк не знайду :( )

Аркадій
15.03.2012, 21:58
Аркадій, Вы или общайтесь нормально, или все предложения, жалобы в личку.
А то "кто из нас кто" я думаю и так понятно, по крайней мере у социума да данном форуме уже сложилось общее впечетление.


У деяких людей дивне уявлення про життя: типу, якщо я не так давно зареєструвався тут, то отже я нещодавно народився :) :)

Про "хто з нас хто" поза форумом, тобто в не віртуальній реальності, я б ще побалакав. Але треба бути культурним :) Та й хизуватись не дуже то й добре, тому культурно проігнорую :)

Ви виставляєте притензії, а на запитання не відповідаєте! Мабуть нема чого сказати :)
Мені особливо сподобалось, що я типу "писати не вмію". Сміх та й годі. Та й кажуть: "коли в людини нема аргументів, то вона починає чіплятися до граматики"!

Inert
15.03.2012, 22:00
Maksimiys, да, это наши жабята. для тебя пара-тройка уже забронирована ;)


Аркадій, википедия не самый подходящий ресурс, для ссылок на него. лично я пользуюсь ресурсом amphibiaweb.org (http://amphibiaweb.org/index.html).

Maksimiys
15.03.2012, 22:03
Inert, я уже под этих красавцев тер почти приготовил)
А ресурс указаный тобой я сам часто посещаю и всем рекомендую, заодно будет стимул вражеский язык поднатаскать.

Аркадій
15.03.2012, 22:04
Maksimiys, да, это наши жабята. для тебя пара-тройка уже забронирована ;)


Аркадій, википедия не самый подходящий ресурс, для ссылок на него. лично я пользуюсь ресурсом amphibiaweb.org (http://amphibiaweb.org/index.html).

amphibiaweb.org. --хороший ресурс, я його теж читати полюбляю. Та й інформація там є така, яку в інших місцях знайти важкувато.
Вікіпедія і всі її "кіноляпи" це взагалі тема для окремого розділу :) Та й ту фотку вону в свою чергу взяли з іншого ресурсу. Це не головне (тобто те де викладене фото)

Arnold Ikkonen
15.03.2012, 22:04
А какой у них размер в 4 месяца в см? У виридисов, галеатусов покрупнее, мне кажется.

Аркадій
15.03.2012, 22:09
Inert,
вражеский язык .

Ой, ой... А це бува не образа цілої мовленнєвої групи, населення багатьох країн і однієї з трьох міжнародних мов світу?
Зазвичай, я б на таке увагу не звертав би, але якщо ви так пропагуєте "лояльність", то хоча б не треба суперечити самому собі :)

Борисович
15.03.2012, 22:14
Інерт, дякую за фото. Оливкова жаба--це збірна назва гармані комплексу, куда входить і ботсванська червононога. В молодих вже добре помітні червоні плямки на ногах---скоріш за все у вас ботсванці. Аркадій, тільки тепер зрозумів, чому ви не вказали список літератури...

Аркадій
15.03.2012, 22:20
Так що мені всі сайти і домашні книжки треба було перерахувати? Ліньки

Аркадій
15.03.2012, 22:21
І не "жаба", а ропуха :)

Arnold Ikkonen
15.03.2012, 22:26
А у гармани ноги разве не красные? Я на сайте Донецкого минизоо видел. Или это их той же серии, что попали под ложным названием?

Inert
15.03.2012, 22:44
Arnold Ikkonen, самый крупный лягушонок сантиметра 4. остальные по 2 - 2,5. я завтра по бумагам уточню их точный возраст. ибо уже подзабыл.
в Донецке те же жабы, что и у нас. посмотрите по ссылке (http://amphibiaweb.org/index.html) на гармани, это совсем другая жаба. у нее и форма тела другая.

Борисович, я на русские/украинские названия практически не ориентируюсь. часто, животные их просто не имеют или с ними возникает путаница.

Аркадій
15.03.2012, 22:49
Arnold Ikkonen, самый крупный лягушонок сантиметра 4. остальные по 2 - 2,5. я завтра по бумагам уточню их точный возраст. ибо уже подзабыл.



Цікаво. Я взяв двох з трьох найбільших, а мої в довжину тіла сильно недотягують до 2 см. Отже...

Inert
15.03.2012, 22:54
Аркадій, у тебя 2-х сантиметровые жабы. я про сантиметровых заморышей не говорю. я их в расчет не беру вообще. что "Отже"? ты мне что-то хочешь сказать?

Борисович
15.03.2012, 22:59
Своїх перших гуттуралісів брав під назвою "гармані", але дуже довго мучився, поки дійшов висновку, що це гуттураліси, дуже допоміг мені в визначенні їх Майстренко А.-один з найсильніших спеціалістів по буфонідам на теренах України.

Аркадій
15.03.2012, 23:00
Інерт, я про це вже написав в своєму попередньому повідомленні :)

Arnold Ikkonen
15.03.2012, 23:43
Inert, я бы не сказал, что очень уж разные формы тела
http://calphotos.berkeley.edu/cgi/img_query?enlarge=0000+0000+0907+0725
http://calphotos.berkeley.edu/cgi/img_query?enlarge=0000+0000+1111+1384
Интересная цитата из "Field Guide to the Amphibians of the Eastern Arc Mountains and Coastal Forests of Tanzania and Kenya" по гармани:
SIMILAR SPECIES: A. garmani can be confused with A. maculatus, A. xeros and
A. gutturalis. Juveniles of all members of this genus are difficult to distinguish.
A. garmani lacks the light cross on the head or light band between the eyes
that is typically seen in A. maculatus, and A. xeros. A. garmani also lacks dark
markings on the snout in contrast to many other Amietophrynus species.
Оттуда же по гуттуралисам:
SIMILAR SPECIES: A. maculatus and A. xeros can also have a light cross
or stripe between the eyes. The parotid glands are distinctly elevated in A.
gutturalis but are level with the head in A. maculatus. A. maculatus also lacks
the red infusions on the thigh that are present in A. gutturalis. A. xeros often has
red markings on the thigh and vent as in A. gutturalis, but lacks distinct dark
dorsal markings.

Hierophis
16.03.2012, 19:29
Ужас, сплошные разборки, сколько агрессии )))))

А я вот тут решил по теме написать, ну почти, так как речь пойдет о хвостатой амфибии и о хвостатой не амфибии))))
Дело в том, что в большом террариуме развелось очень много дождевых червей, кошмар как много, как их численность регулировать, даже не знаю...
Я думал бы туда веретенницу пустить, да ведь медянка ее сьест.
А вот саламандру если пустить... По идее все условия для нее есть, и влажный угол, и водоем, и роса по утрам.
Только одно сомнение- сможет ли она сама ловить дождевых червей, хотя, по идее, должна, ведь черви высовывают часть тела из земли чтоб забрать очередную травинку, их можно подкараулить. Ну и ползают часто по земле ночью, сам не раз по утрам видел, как червяк ползет по земле, и куда только жерлянка и прудовая жаба смотрит :)

Так что главное сомнение- а не попытается ли ее сьесть медянка, и в итоге не отравится ли сама и саламандру загубит?

И вот сегодня решил поробовать сделать эксперимент- посадил саламандру в террариум. Медянка сразу же это все увидела, заметила саламандру.. и кинулась на нее стремительным рывком, голодная ведь, всю зиму не ела, но не долетев до головы- мгновенно отдернулась, "приземлилась" и замерла. И так они друг на друга смотрели с минуту. А потом.. саламандра начала подползать к медянке, прямо к голове, с явным каким-то пищевым интересом! А медянка начала отползать! Медянка боится саламандру! И в то же время не сдается, не уползает, а пытается понять, что же это такое за ящерица непонятная, такое ощущение, что издали ей так хочется сьесть саламандру, но как только медянка подползает к ней ближе- замирает в каком-то тревожном ожидании. Иногда медянка набиралась смелости, и подползала сзади, трогала головой саламандру, ее лапки и хвост, как бы пытаясь начать заглатывать, но рта не открывала. Саламандра при этом вела себя обычно- не затаивалась и даже не сьеживалась. А стоит саламандре шевельнуться- медянка сразу отскакивала на приличное расстояние. А саламандра направлялась к ней! Так они и ходили друг за другом, пока я не положил саламандру к себе на место.

Эта медянка родилась в квартирных условиях, а родители ее живут в местности, которая очень далека от той где обитают саламандры, и тем не менее медянка "знает"- саламандру есть- нельзя. Очень интерсено с эволюционной точки зрения, как у ее племени выработался этот рефлекс, как то странно получается- неужели все медянки прошли некоторую селекцию на страх к саламандрам, те кто был слишком смелым- должен был по идее погибнуть. Причем тут речь идет не просто о равнодушии к саламандре, как к пище, а именно как бы страх, который заставляет медянку не есть саламандру, вопреки желанию это сделать. Причем и саламандра явно знает, что ей ничего не грозит- чувствует себя уверенно, и даже в чем-то нагло. Опсность то реальна, но саламандра скорее оценивает- можно ли сожрать медянку, чем вариант, что медянка может сожрать ее.

Вот такая вот террариумная этология :)

Hierophis
16.03.2012, 19:39
ПС
Если кто не хочет офтопить, можно обсудить это и здесь :)
http://myreptile.ru/forum/index.php?topic=13995.new#new

Аркадій
16.03.2012, 19:48
Цікаво! Взагалі, в природі яскравий колір часто попереджає про отуйність, ось і побоюються різні їсти те, що яскраво забарвлене :)
Як регулювати чисельність хробаків ти чудово знаєш :) Костянка--це регулятор чисельності хробаків.

А про спільне утримання додам, що в середу був в Миколаївському ZOO і там побачив акватераріум в якому утримують різні види та ще й з різних екологічних груп РАЗОМ. І все добре, ще й гарно виглядає. І це при тому, що доглядом за цим акватераріумом займається людина, яка намагається критикувати будь-яке спільне утримання амфібій. Суперечливо виходить :)

Hierophis
16.03.2012, 20:00
А про спільне утримання додам, що в середу був в Миколаївському ZOO і там побачив акватераріум в якому утримують різні види та ще й з різних екологічних груп РАЗОМ. І все добре, ще й гарно виглядає. І це при тому, що доглядом за цим акватераріумом займається людина, яка намагається критикувати будь-яке спільне утримання амфібій. Суперечливо виходить

Хех, круто :) Но Инерт не давно вроде работает в Террариуме зоопарка, так что, наверное, теперь этот терр будет расформирован, нужно чтоли пойти посмотреть на него, пка он еще там есть :) )))))

А костянка- это сильно стремно, а вдруг расплодится и сьест всех червяков.

Аркадій
16.03.2012, 20:09
Хех, круто :)

А костянка- это сильно стремно, а вдруг расплодится и сьест всех червяков.

І це ти знаєш! Тобто, як уникнути "розплодиться і всіх зжере" :) Напевно ти вважаєш за потрібне не казати тут цього, тому проявлю солідарність :)

Аркадій
16.03.2012, 20:16
Ех... Треба було з собою брати фотоапарат, а то виходить, що агітую відвідати той тераріум. Але важко промовчати :) Там спільне утримання в тераріумістиці практикується не лише з амфібіями! Те що водяних агам тримають в тераріумі з дрібною, як для них поїлкою і високою чисельністю цих ящірок це ще не вражає, але те КОГО тримають в томуж тераріумі з агамами змушує здивуватися :) З урахуванням того, що поїлка дрібна купа дровеняк, щоб лазати по ним... А там справа не лише в виділеннях! Здоровення прісноводна черепаха (по суті без нормального водоймища в тераріумі) може своїм потужним дзьобом і відкусити щось сусідам (чисто гіпотетично) :)

Hierophis
16.03.2012, 20:18
Аркадій, ну эт уже прям на гуруизм похоже- знаешь, знаешь, я одно точно знаю- что я ничего не знаю (с)! )))))))))
Ну да, можно запустить только самцов, самцов!! А где я наберу столько самцов, и как я узнаю, что они все прижились, и едят именно червяков, а не иных полезных обитателей :) Так что... не все просто. В биологии вообще знаний нету- есть только предположения познающих и догмы остановившихся в поисках ;)

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 20:18
Hierophis, лучше обсужу на этом форуме. Тем более это не очень и оффтоп.
Подобное поведение змеи наблюдал при предложении им нового, непривычного кормового объекта. Скажем змея всю жизнь ела мышей, издалека замечает крысу - визуальное сходство очевидно - кидается к ней и замирает... И тут уж как повезет. Если решит, что это вкусно через мгновение задушит и сожрет. А если змея "с характером", то тоже будет ползать за ней, тереться, делать "ритуальные" движения заглатывания. Это может продолжаться часами и КО останется целым и невредимым. Более того, неоднократно наблюдал, как при беге крысенка к самой змее, та очень явно пугалась, что не мешало ей продолжать "охоту" при реверсе крысы.
Мое не очень авторитетное мнение - все дело в "консервативности" змеи к запаху КО или видовым пристрастиям к корму. Ведь не даром многие переводят типичных лягушкоедов на мышей, просто натерев оных об амфибию.
Поведение саламандры могу объяснить своеобразной "наглостью" каудаты. Недаром заведомо ядовитые амфибии (древолазы, например) свободно разгуливают на протяжении дня (вопреки суточному циклу большинства амфибий).
Нашла коса на камень, вобщем.

Аркадій
16.03.2012, 20:25
Те що змії бувають з "різним характером" це так. Додам лише: якщо змія "безбашенна" то навіть абсолютно новий кормовий об єкт її не дивує і зїдає вона його моментально. У мене таке було з тонкохвостим полозом. Ну ніколи не їв він жаб. Але коли я посадив до нього активну жабу, то він моментально зреагував на рух, придушив і проковтнув. При тому ні здивування новій їжі ні сумнівів в тому що воно таке не було. "Ворушиться, отже їжа" :)

Hierophis
16.03.2012, 20:28
Arnold Ikkonen, да, хорошее замечание, вот интерсено, как бы проверить, что же происходит- медянка боится есть саламандру просто потому что она ей "не знакома", или всетаки потому что "знакома"?

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 20:30
Аркадий, ну ты не сравнивай размеры зоопарковских террариумов с твоим. Я не беру в расчет Хилу арборею и Тритурус доброгикус, поскольку даже их пищевые пристрастия не пересекаются. К сожалению, свободного времени в обрез и не могу сходить и посмотреть на нововведения совместного содержания.
Может в мой выходной и получится сходить. Буду рад, если кто-то ко мне присоединится из форумчан, дабы обсудить плюсы и минусы условий содержания.
Более того, в связи с тем, что ситуация с дефицитом жилплощади, как ты понимаешь, мне очень знакома, вполне понимаю и разделяю безвыходность положения Инерта по поводу совместного содержания животных в несомненно МАЛЫХ для этой цели объемах.

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 20:33
Hierophis, могу предложить тебе очень жестокий способ по аналогии с натиранием мыши лягушкой, только наоборот. Но сам бы, и знаю, что ты на это не пойдешь. Разве что с лягушкой.
И то, перебить лягушиный запах ну ОЧЕНЬ тяжело.

Аркадій
16.03.2012, 20:44
Так я саме про арборею і доброджікуса і казав в контексті спільного утримання різних екоформ амфібій в тому тераріумі. А окрім того і водяних агам з черепахою там по суті справи і нема більше такого спільного утримання. Та й в зоопарк краще ходити, коли тепло. Бо зараз половина тварин захована від морозів.
Розміри тераріуму штука відносна, бо головне не розмір тераріуму, а його співвідношення з розмірами і чисельністю тварин які там утримуються (та й з деякими їх етологічними особливостями). Головне, щоб тваринці вистачало місця, було просторо і добре.

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 20:46
Hierophis, по поводу поведения ящерицы при виде медянки.
С ужом не экспериментировал, но при виде королевской змеи (когда еще их содержал) ящерица затаивается и ждет до последнего. Но при проявлении со стороны хищника малейшего гастрономического интереса, как-то обнюхивание, изгиб шеи при подготовке к нападению, дает такого же дропак, как ты описал.
Возможно ли генетическое знание языков жестов змеи со стороны ящерицы и соответствующая на них реакция?

Аркадій
16.03.2012, 20:47
Та й взяти той самий зоопарк. Ось згадайте розміри тераріуму, що знаходиться навпроти їхнього найбільшого крокодила. Тераріум величезний і водоймище пристойне... АЛЕ! З врахуванням того, що там утримують пітона довжиною більше за 7 метрів, то той тераріум маленький і не найбільш підходящий (культурно кажучи) для того сітчастого пітона :)

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 21:00
Аркадій, теоретически могу разделить террариумы на 2 типа.
1. ДОСТАТОЧНЫЙ для содержания и размножения.
2. Для наблюдения за поведением животного, а еще лучше за его взаимосвязями с окружающим живым миром.
Так вот, даже для малой лягушки второй тип террариума должен быть довольно внушительной площади. Скажем для жерлянки я бы по возможности (ключевое слово) я бы брал не менее квадратного метра, а то и больше.
К сожалению, реальность нам диктует иные законы и возможности. И возможность организации первого типа уже вполне достойное и терпимое достижение. Понимаю, что нарвусь сейчас на критику некоторых людей, но прошу их умерить свой праведный пыл и попытаться понять. Я, например, тоже хочу жить на ранчо, но вполне довольствуюсь квартирой и доволен, что хоть она есть)))

Аркадій
16.03.2012, 21:10
Я б додав третій тип тераріумів--недостатній. Як зараз "модно": майже порожна коробочка, замість субстрату газеткаі маленька поїлка. ЗАТЕ утримуючи в такій ємності істоту можна додати ще 1 вид в свою колекцію і ще чув аргумент--"так тварину постійно видно, можна роздивлятись" :( На деяких виставках екзотики ("труповозках") таке можна массово спостерігати... Жах. Сумно, але таке є і цього не мало зараз.

Hierophis
16.03.2012, 21:16
Я точно могу сказать, что по моим наблюдениям ящерицы не боятся ужей совсем, и кстти палассовых полозов тоже, и узорчатого тоже не сильно боятся!
Очень даже возможно, что ящерица реагирует на определенные позы, из которых ясно, что ее сейчас будут пытаться сьесть :) Но, всетаки, медянку ящерицы боятся и в том числе просто завидев, я сделал очень много подобных наблюдений. А королевские змеи вроде даже ранее считались близкими к медянкам, так тчо не удивительно наверное, что ящерицы боятся и их :)


Понимаю, что нарвусь сейчас на критику некоторых людей, но прошу их умерить свой праведный пыл и попытаться понять. Я, например, тоже хочу жить на ранчо, но вполне довольствуюсь квартирой и доволен, что хоть она есть)))
Хех, это похоже на типичную для нашего народа стратегию- "я так живу (жил), тогда почему "они"(не важно даже кто :) ) должны жить лучше??? ))))))))

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 21:22
Это уже не таррариум, а склеп)))
Тем не менее. Наблюдал ли ты сытых львов в летней вольере и зимней клетушке? В чем разница их поведения?
Отвечу сразу - ни в чем.
Потому что потребности каждого животного очень даже различны.
Если тот же маисовый полоз и наяривает километры в природе, то отнюдь не из желания увеличить себе пробег. А с целью найти еду, а после залечь в безопасное место и переварить ее. А по весне спраиться с наибольшим количеством самок.
Сам не проводил, но думаю вполне реально провести опыт по содержанию среднестатистической террариумной змеи в очень большом вольере при вполне высокой концентрации еды. А потом сравнить его поведение с поведением в природе. Думаю различие будет вполне очевидно и больше схоже с содержанием в пустой коробочке.
К примеру, те же Бревицепсы 90% процентов всей жизни проводят под землей в ожидании короткого сезона дождей. И выходят на поверхность с целью пожрать и уйти в амплексусе с самцом под землю.

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 21:26
Хех, это похоже на типичную для нашего народа стратегию- "я так живу (жил), тогда почему "они"(не важно даже кто :) ) должны жить лучше??? ))))))))
Не, это значит - за не имением королевы, будем любить повара)))
Абсолютно никакой уравниловки, просто реальный взгляд на жизнь и ее возможности.
Для кошки и собаки тоже площадь квартиры, как охотничьего участка мала, так давай и критиковать их владельцев тоже.

Hierophis
16.03.2012, 21:40
давай и критиковать их владельцев тоже.
Запросто!
Собака- должна жить в деревне, или иметь возможность охотиться, гулять на природе! А кошка всегда должна иметь возможноть "гулять сама по себе", что кстати обычно и бывает ;) Так тчо тут все даже лучше, чем с террами :)

Насчет того что узорчатый полоз в природе наяривает круги просто потому что жизнь затавляет, Arnold Ikkonen, это опасная философия ;) Тогда получается, что обеспеч человека подачей еды по трубочкам, комфортный, теплый кокон- и все, вот оно счастье? Никогда не любил механистического взгляда на рептилий- ка кбудто бы это какой-то механизм, который тупо вылазит чтоб пожрать.
Лично мое мнение, у тебя мало практики наблюдений за животными в природных условиях, именно реальных наблюдений, а не просмотр передач и фоток, это очень важно. Тогда, мне кажетсЯ, легче понять, зечем живности пространство.

p@rafin
16.03.2012, 21:42
Если тот же маисовый полоз и наяривает километры в природе, то отнюдь не из желания увеличить себе пробег. А с целью найти еду, а после залечь в безопасное место и переварить ее. А по весне спраиться с наибольшим количеством самок.


Золоті слова Антон!!!

Hierophis
16.03.2012, 21:57
Короче говоря, собрались одни атеисты- механицисты ))))))))

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 22:03
Hierophis, возможно ты и прав. Мои заключения, в основном, основаны на слишком мизерных наблюдениях в природе, более обширных наблюдениях в террариуме, ну и мнениях некоторых авторов книг и разных фильмов.
Но честно, природа - это отнюдь не та "идеальная" искусственная среда, котрую я описал - огромная площадь со множеством мышей и противоположнонополых объектов. Вот если бы при таких условиях узорчатый полоз (хоть он и не среднестатистический террариумный змей))) ) показал бы себя разносторонней личностью, обладающей стремлением к "свободному полету" и просто любовью к воле, то это было бы опровержение.
Но, с той же точки зрения, пока не проведен данный опыт, мои слова не имеют никакой ценности.)))
Хотя не думаю, что он окажется настолько высокоорганизованным существом.
А вот от наблюдений в природе в твоей компании я получу огромное удовольствие и багаж знаний и практических наблюдений, как всегда.
Ну и напоследок. Что касается твоего прмера с людьми, то я, к сожалению, думаю, что именно такого поведения и следует ожидать. По крайней мере от большинства. Примеров очень много)))

Борисович
16.03.2012, 22:48
Повністтю згідний з Антоном: тільки пошуки їжі і статевий інстинк заставляє тварин "наярювати кола"...

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 23:12
Борисович, тут есть одно но. Ссылаясь на К Лоренца ("Кольцо царя Соломона"), все еще зависит от особенностей и потребностей вида. Он сравнивал поведение того же льва, лениво возлежащего в вольере, и собачьих (волков), наматывающих круги по клетке.
Вот почему я считаю содержание мелких сов в неволе вполне допустимым, а дневных хищников - издевательством.

Борисович
16.03.2012, 23:21
Мова йде про холоднокрновних.

Arnold Ikkonen
16.03.2012, 23:38
Тогда согласен. Особенно по поводу большинства змей.
Но возможно, что есть и исключения.
Недавно спрашивал у нашего общего знакомого по поводу размеров террариума для дендробатид. Так вот, он на примере своих мантелл (хоть и раниды) сделал наблюдение. При содержании в рекомендуемых некоторыми террариумах площадью 30*30 они ведут скрытный образ жизни. При переводе в 50*50 открывается большой спектр их социального поведения.
Хотя возможно оно и основано на захвате как можно большего колличества корма и самок. А выход на обозрение связан с меньшим стрессом от размеров террариума.

Йормунганд
20.03.2012, 09:40
Знаю, что влажу не в тему, писать тоже не по теме амфибий буду, но тем не менее влезу.

Касательно террариумов их размеров, "загруженности", полового и пищевого поведения некоторых своих питомцев, также "правильности" и способа содержания.
Говорить буду о куфиях... Дома они есть и содержатся по-разному. Так вот на примере:

1). Говорить об удобстве изпользования газет, то да удобно но не эстетично, с помошью газеты мне не удавалось добится нужной влажности, применял и комканные газеты и в количестве забрасывал в террариум - толк есть, но способ работы их и замены оставляет желать лучшего, да и это лишний повод лезть в терр к ядам.
Сложный субстрат, который я использую обеспечивает достаточный уровень влажности и эстетики. В самом низу 4-5 см слой кокосовой стружки, далее мандариноваяч кора средней фракции и счерху толстый слой сфагнума. Влажность держит на отлично.

2). Без веток содержать древесных животных, это тоже самое, что ... Вообщем не приходит в голову никакое сравнение, придумайте его сами.

3). Размеры террариумов с учетом моторики данных змей, казалось бы можно сделать миннимальными, но кубах х30 они сидят неподвижно, в кубах х55 действительно они таки расцветают...

4). Опять же нужны растения, чтобы был эффект зарослей, тогда и питаются лучше и стрессуют меньше, да и пьют они с них, конечно можно заменить это капельницей, но все же...

Вообщем много разных нюансов содержания, но все такого рода "топовая банка" обеспечивает максимальный комфорт, во всяком случае превосходит механико - газетный вариант. Тогда и инстинкты просыпаются и вообще животину с другой стороны узнаете.

Все же касательно условий содержания и прочего, уже давно существует огромное количество литературы, зарубежных и отечественных сайтов, труды специалистов и прочее, которые еще давно до нас сделали определенную систему, мы можем в той или иной мере откланятся от нее, привносить что-то новое, но заново выдумывать велосипед бессмысленно, так как миннимум потеряете время.

Также по каждому виду есть смысл смотреть его условия жизни в естественной среде. Многие также пренебрегают ритмикой свтового дня и прочими деталями, хотя они играют очень важную роль. В данной теме можно спорить до бесконечности, пытатся доказывать и отрицать, но в этом я не вижу никакого смысла.

Аркадій
23.03.2012, 13:53
І ось знову вдалий приклад спільного утримання суттєво різних видів (хоча і не амфібій)

http://www.aquaforum.ua/showthread.php?p=1851728#post1851728

І хоч в тій темі і прогнозують, що колись воно погано закінчиться, але все ж тривалий час вони разом мешкають і все добре. І це далеко не перший подібний приклад. Колись в передачі "Хто в домі хазяїн?" один тераріуміст розповідав про свою колекцію. І там показували гарний тераріум, де РАЗОМ багато років мешкали йеменський хамелеон і мадагаскарська фельзума. І ніхто нікого не зжер!!! А тераріуміст ще довго розповідав про цікаві спостереження за їхнім співмешканням. Та і в випадку: хамелеон+еублефар, наврядче хтось когось зжере, якщо розміри плазунів будуть приблизно однакові! :)

Arnold Ikkonen
26.03.2012, 17:07
Давайте уже закончим этот срач с переходом на личности? Взрослые люди же.

У Рыбалтовского на сайте была очень хорошая статья по Б. галеатус, к несчастью удаленная при реконструкции. Вот там тоже очень хорошо были описаны условия содержания и размножения в неволе. Если не ошибаюсь, то ни о каком вреде умеренного обрызгивания там не шло, скорее наоборот. (Статью очень ищу. Если у кого сохранилась, то буду благодарен).
Благодаря Борисовичу нашел разыскиваемую статью. Вот что пишет:
"Террариум имел размеры дна 120 х 6Осм., дно покрывал слой влажного торфа толщиной 5 см., животным было предоставлено множество укрытий, где они проводили большую часть дня. Как водоем использовалась емкость диаметром 20 см. и глубиной 5 см. Проводилось ежедневное опрыскивание по утрам.Температура содержания в июне - октябре составляла 26-32С днем и 22-26С ночью."
"В ноябре было проведено понижение температуры до 22-26 С днем и 16-20 С ночью. Полив сократился с обильного до умеренного, хотя водоем, во избежаний случайного пересыхания амфибий, не убирался. В этот период, продолжавшийся до середины февраля, жабы несколько снязили свою активность, большую часть времени проводили в укрытиях, хотя продолжали питаться. В середине февраля температура была повышенна до летних параметров и полив усилился. Подвижность животных возросла, самки часто посещали водоем, подолгу в нем оставаясь."

Трактирщик
27.03.2012, 02:28
Так, шановні...
Крапку поставлю я.

Отже. На прохання дописувачів була створена ця тема для обговорення питань можливості (або не можливості) утримання різних видів безхвостих амфібій в одному терраріумі. Але я бачу що за винятком одиниць тема використовується лише для взаємного поливання брудом. Тому...

Я востаннє зачищаю флуд. Якщо дискуссія не повернеться до нормального русла, буду змушений перенести її у розділ "Обо всем понемногу", або взагалі видалити...

Тепер щодо учасників.


Аркадій, Ви давно могли надати Борисовичу необхідну інформацію. Не бажаєте на теренах форуму - напишіть в особисті повідомлення. Надайте людині назви Ваших робіт. На цьому, вважаю, флейм зупиниться. Нічого крамольного тут не бачу - надайте конкретні назви людині. Не всі звичайно, але хоч декілька. Це можна було зробити давно.

До решти учасників, НАГАДУЮ, що тут обговорюється не особа Аркадія, а зовсім інше...

Сергій., перечитайте правила форуму (http://www.aquaforum.ua/announcement.php?f=193&a=18). Особливо пункти 2.5.3 та 2.5.4
Вважайте це першим попередженням. Надалі, Ваша манера писати безграмотно буде каратись згідно правил.

Йормунганд, Вам теж останнє попередження, щодо порушень пунктів 2.5.1 та 2.5.2. Менше емоцій, більше інформації будь ласка.

Востаннє наголошую - досить взаємних випадів, поверніться до теми обговорення!

Аркадій
01.04.2012, 18:54
Якраз про безхвостих амфібій в контексті спільного утримання різних видів

http://myreptile.ru/forum/index.php?topic=9759.135

асперуми і стеллатуми у людини разом живуть і все чудово. Ще й представлені вони різними віковими групами, що теж варте уваги.

Я ж казав: якщо все обмірковано і з знанням тераріумістики (чи акватераріумістики) робити, то все буде чудово.

Arnold Ikkonen
01.04.2012, 19:25
Да только живут они у него неделю.
И всего один малыш стеллятум. Сожительство разновозрастных особей у телодерм - это норма. Вот вырастет, заголосит, если будет самцом, тогда и посмотрим.
Ну и размер террариума надо учитывать - они в природе прекрасно семьями живут в дуплах размером с трехлитровую банку.
А человек весьма известен замором животных с последующей перепродажей. Сейчас вроде исправился, но про высокую обдуманность я бы не торопился заявлять.

Аркадій
01.04.2012, 19:30
Принаймні є посилання на тему, де можна відстежувати "розвиток подій" в плані їх співмешкання.
ПС
А я нічого поганого про ту людину не чув і не читав

Arnold Ikkonen
01.04.2012, 20:15
Смотри личку

Аркадій
27.04.2012, 15:05
Оце жах шановні. Я сьогодні відвідав один зоомагазин в Таврійському мікрорайоні міста :( І ось там побачив яскравий приклад невдалої спроби спільного утримання амфібій :( Що лише доводить, що перед тим як підсадити один вид до іншого, треба хоч трошки увімкнути мозок!
Привезли їм в магазин невеличких аксолотлів (не альбіносів), а працівники магазину взяли і посадили їх в акваріум до іспанських тритонів. Розміри обох видів приблизно однакові, але... Ну й як ви вважаєте, що потім сталося з амфібіями?
Словом, іспанські тритони повідкусували ноги аксолотлям та й загалом добряче потріпали. Це дуже не приємно: дивитись на пошматованих аксолотлів :( Додам, що працівники того магазину і зараз не знають назв вище зазначених амфібій і кажуть на них "ті" і "ці". Деякі з пошматованих істот ледве живі, а деякі ще смикаються. Шкода.
ПС
Якщо хтось надумає тримати в одній ємності аксолотлів і тритонів іспанських, то НЕ РОБІТЬ ТАК :)

Йормунганд
28.04.2012, 01:15
Отже, пора лягати спати... Цілувати жаб....