PDA

Просмотр полной версии : Як позбутися глистів в акваріумі


ПОлег
18.11.2003, 11:26
Дискус не бере корм протягом двох тижнів, не реагує на подачу корму (раніше реагував), хоча і виглядає здоровим. Помітив тонкий ниткоподібний кал в нього. Інші риби активно беруть корм. Підозрюю що хворий дискус заражений глистами. Допоможіть вилікувати його та всю "банку".

Ярослав
18.11.2003, 11:53
"Крутий" профіль.
Метронідазол. 1пігулка на 20л. Розчинити в теплій воді. Відсадити.
Температуру - після прочитки профілю- вже й не знаю що сказати -38,5.??????
Опустити плавно до 34. Продувку не знижувати.

Всім, в загальній банці - 1 пігулка на жменю фаршу.

Ти впевнений, що йому (їм) кисню вистачає в цілому? ниткоподібний кал це ще не ознака болячки - прозорий, - то є вже сигнал.

Профессор
18.11.2003, 19:42
Якщо решта риб почувається нормально, то я б, наприклад, з ліками не поспішав. Організм дискуса, послаблений хворобою, може не знайти в собі сили боротися ще й з якоюсь хімією :)
Тут може бути звичайне отруєння. До речі, варто проаналізувати харчовий раціон риб.
І взагалі при температурі 38-м градусів /якщо в профілі не помилка/ може бути будь-що. А що до кисню ... то його дійсно може бракувати. Чим вища температура води, тим менше в ній може бути розчинено кисню. Незалежно від того, як її продувати. Якщо немає рослин, то може з"явитися надлишок С02. Коли його в воді суттєво більше, ніж кисню, то гемоглобін в крові риб може почати віддавати перевагу саме йому. І це теж є формою отруєння. /сам з таким не стикався, але в літературі про такі речі згадки трапляються/.
Чому погано тільки дискусу. Можливо тому, що він вибагливіший, за решту риб. А може просто саме ця риба є слабкою. Тут розібратися треба.

ПОлег
19.11.2003, 22:06
Дякую за відгук! Стосовно глистів не впевнений.Щоб краще розібратися розповім предісторію. Спочатку у мене було три невеличких дискуса. Мені, неофіту акваріумістики, їх всунули грошелюбиві торгаші. В одного був ниткоподібний прозорий кал. Рибки були слабкі і лякливі. Хворий дискус не брав корм і ховався. Я спробував лікування препаратом Tropikal DISKUS SEPT. Хворому він допоміг. Більше того, він став ганяти інших і активно "жерти"корм. При цьому один колись активний дискус став гонимим і голодним. Дальше я зайнявся протокою. Це вже був спортивний інтерес - створити умови для нормального життя дискусів. Перечитав літературу. Багато корисної інформації почерпнув на сайті http://www.aqua.pp.ru. Більшість авторів труднощі утримання дискусів зводили до високої температури 28- 32 С та свіжої протічної води. Прийшлось протягнути труби до "банки" через дві кімнати (в одній з них живе теща), але дискуси дістали свіжу воду. Після цього докупив у Львові привезених з Польші троха більших дискусів: трьох червоних, одного голубого та одного червоно-голубого (не знаю як правильно називається). З голубим дискусом заніс "манку". Лікував високою температурою - 33 С. Хоча "манку" перенесли за дискусом і що найменше неони, риб вилікував. Голубий дискус ожив і став активно ганяти інших та брати корм. З попередньої партії гонимий дискус чах і худ на очах. Всі його ганяли, я ніколи не бачив щоб він їв. Мені порадили відгодувати його в карантинному акваріумі. Відселений дискус брав тільки живий корм і мав ниткоподібний кал, але в перемішку чорно-білий, більше чорного. Сухий корм не брав. За порадою продавців я вирішив лікувати його від глистів хімічним препаратом. Порадили тримати 7 днів, але на ранок дискус був мертвим. Зараз подібні симптоми в голубого дискуса, з тою тільки різницею, що попередній був гонимим, а цей сам ганяє. А їсти засранець не хоче. Годую риб сухими кормами Tropikal D-50 PLUS та D-ALLIO PLUS. Раніше давав мелене серце, але інші риби при цьому переїдали і дохли (так мені видається). Компресор розпорошує повітря через шланг під стінкою акваріма (60 см.) та ще одним додатковим повітряним фонтанчиком. Живі водорослі радо посадив би, але не знаю які і де їх взяти. Хочеться щоб було красиво. Голубого красеня шкода. Якщо можете, порадьте що робити.

Ярослав
20.11.2003, 10:09
Про температуру я так нічого і не зрозумів. 38,5 це помилка?
Щодо решти - свою думку я вже написав.
Щодо кормління - повністтю не згоден.
Також, від фаршу можуть жирніти, переїдати, але дохнути???? Це при протоці чи без, таке сталось? Може вода тоді зіпсувалась?

ПОлег
20.11.2003, 11:53
В профілі була помилка.Температура 28,5 С. Після встановлення протоки загинуло окрім вказаного дискуса дві рибки:одна боція і одна райдужна. В обох були характерна синя пляма на брюшку. Боція спочатку сховалась і не показувалась протягом кількох тижнів, а коли вийшла була дуже ослаблена, падала на бік. Я переселив її в карантин, але за пару годин вона околіла. Райдужна поводила себе інакше. З розгону вискочила з акваріума, вдарилась о лампу і впала. Після відселення в карантин так само швидко заснула. Я списав це на переїдання фаршем. Дискусів (молодих) рекомендують годувати частіше, що я роблю, але прицьому інші рибки переїдають. Друже Ярослав, чи не зашкодить Метронідазол здоровим рибам. В магазині мені радять препарат Бактепур дірекс. Що це?

Ярослав
20.11.2003, 12:35
Bactopur direct. Можеш лікувати і ним. Тримай посилання, щоб детальніше вияснити про препарат:
http://www.tropica.ru/lekarstva/sr04.php
Метронідазол не зашкодить. Він просто дешевший, тому і радив.
Що там, що там - впливає на біофільтрацію. Тому, що вже писав - відсадити, та для профілактики - в фарш.

Михаил Погребиский
20.11.2003, 17:34
Автор оригинала ПОлег
В профілі була помилка.Температура 28,5 С. Після встановлення протоки (!!!) загинуло окрім вказаного дискуса дві рибки:одна боція і одна райдужна. В обох були характерна синя пляма на брюшку.

Чи не могло встановлення протоки спровокувати захворювання : різка зміна температури, рН та інше?
Хоча зараз це вже для хворих риб не має значення. Прозорий кал, навіть якщо він місцями нормальний - завжди дуже небезпечний симптом. Я б в данному випадку робив би упор на внутрішнє введення ліків - з кормом на фоні гіпертермії (32 і вище щодо дискусів). Гексамітоз ( а якщо в світлі нових данних - то спіронуклеоз) може часто бути в комплексі з туберкульозом. Уважно прочитай : http://www.vitawater.ru/ill/tuber.htm

Також по метронідазолу: таблетку розтерти і розчинить в невеликій кількості води ( ну, наприклад, рюмка води). Туди порцію трубочника на день. Після 2-3 годин кормить рибу 1-2 рази на добу . Курс 5 - 7 - 10 днів.

ПОлег
20.11.2003, 23:10
Прочитав про туберкульоз...Жах! Покійний дискус був дуже подібний на того з фотографії.
Дякую всім за допомогу!