PDA

Просмотр полной версии : Вопрос гидродинамикам.


nestar
23.03.2006, 09:23
Господа, ситуация с выносными фильтрами, реакторами, спамами... Короче, все что ниже аквы и соединено трубами, по которым прокачивается вода. Суть вопроса в реальной зависимости производительности помп от высоты столба воды, который нуна продавить. Вариант, кода под аквой стоит самп открытый не рассматриваем, тут и не физику все понятно. Есть реальный перепад высоты уровней аквы и сампа..., и есть график зависимости производительности конкретного девайса от высоты. Все. А ежели ниже аквы стоят "герметичные" штуки, да чего я распинаюсь, канистра стоит в тумбочке, например. Так вот, шо в канистру - водичка течет отделена от атмосферного давления, шо обратно. вход-выход на одной высоте. ВОПРОС: А ПОВЛИЯЕТ ЛИ ВЫСОТА СТОЛБА В ТАКОЙ СИТУАЦИИ НА ПРОИЗВОДИТЕЛЬНОСТЬ ПОМПЫ. Иль по закону сообчающихся сосудов перепада нет, и потери производительности пойдут токо на количество и качество поворотов-заворотов трубопровода да сопротивления фильтров.

vanessa
23.03.2006, 09:55
На мою думку не повпливає висота. Гідростатичний тиск, який створюється перепадом рівнів тут відсутній - перепаду то немає, рівень же онид- зеркало води у аквасі . Тут мають місце тільки гідродинамічні опори: довжина шлангів, кількість поворотів на цих шлангах, всякі різні крани....

vanessa
23.03.2006, 13:38
Я тут ставив цікаві дослиді по гідродинамічним опорам, кому цікаво - сюди (http://aquaforum.kiev.ua/forum/showthread.php?t=6903&page=5#post70384) заходьте.

AlexS
23.03.2006, 23:52
Не, перепад есть;-) график таки незря рисуют, всёравно воду надо прокачать пеодалевая длину шланга, в ином случае внешник можно былобы включить, потом выключить и он гонял бы воду покрайней мере сутки...

Бобик
24.03.2006, 09:37
Не, перепад есть;-) график таки незря рисуют, всёравно воду надо прокачать пеодалевая длину шланга, в ином случае внешник можно былобы включить, потом выключить и он гонял бы воду покрайней мере сутки...

Типа, вечный двигатель? :024: :024:

vanessa
24.03.2006, 09:51
Тут, я так розумію, мова йшла про гідростатичний опір. Він тут відсутній, а вода не тиче добу по шлангах тому що їй мішають це робити гідродинамічні опори.

AlexS
24.03.2006, 20:38
...мова йшла про гідростатичний опір. Він тут відсутній, а вода не тиче добу по шлангах тому що їй мішають це робити гідродинамічні опори...Як це він відсутній, коли він, заважає текти воді, лише добу некажучи, вже про 2-3доби;-)
Типа, вечный двигатель?Да дядьку, такой парадокс;-)
т.к....Так вот, шо в канистру - водичка течет отделена от атмосферного давления, шо обратно. вход-выход на одной высоте...Вот и выходит, вода течёт в канистру и приэтом выдавливает уже находящююся там воду обратно в аквариум...

Бобик
25.03.2006, 08:53
Як це він відсутній, коли він, заважає текти воді, лише добу некажучи, вже про 2-3доби;-)
Да дядьку, такой парадокс;-)
т.к.Вот и выходит, вода течёт в канистру и приэтом выдавливает уже находящююся там воду обратно в аквариум...


Вода ничего не может выдавливать, выдавливает насос, т.к. атмосферное давление, все-же, ниже, чем сопротивление наполнителя фильтра, и прибавить к этому такое-же атмосферное давление, действующее на выпускной конец системы.
Считаю, что высота столба будет иметь значение. Для этого можно провести несложный эксперимент при помощи куска шланга и собственных легких. Результат предсказуем.

vanessa
25.03.2006, 15:26
Не, перепад есть;-) график таки незря рисуют,
Гідростатичним є опір що чинитьмя висотою стовба води між двома поверхнями. якраз цього випадку і стосується графіки. це наприклад якби Ви опустили помпу у відро з водою, яке стоїть на підлозі, та перекачували воду у акваріум, що стоїть на тумбі. висота між зекралом води у відрі і у акваріумі і створює гідростатичний опір, величина якого пропорційна рgH.
р- густина
g - 9.81 прискорення вільного падіння
H- перепад рівнів

Варіат коли помпа качає воду із акваріума, назад в аваріум: наприклад помпа від рівня води опущена на 1м (Н=1). качаєму одну й туж воду (примустимо що у помпі та фільтрі густина води не міняється :) ) отже маємо у подаючому патрубку помпи (на вході) ствоюється сила що "помагає" протіканню води, вона рівна +р*g*1( із знаком "+" бо помагає ), у нагнітаючому патрубку помпи ( на виході) створюється сила із тим же рівнем Н=1, що заваджає -р*g*1 ( "-" бо заваджає), я думаю просумавати ці сили Ви зможете самі :)
У випадку із відром у подаючому пітрубу буде один рівень у нагнітаючому - інший і, відповідно сума цих сил уже не буде дорівнювати нулю.

Теорему доведено.

AlexS
25.03.2006, 19:54
тока Бобик меня и понял;-)
Вопрос к vanessa: Який в вас фах, якщо фізик тоді зрозуміло;-) а як фінансист, тоді не все втрачено;-). Можно поексперементувати з зовнішним фільтром, тоді ви зрозуміїте, що він теж вовинен підняти воду на якусь висоту, при цьому йому заважає атмосферний тиск. Напрпиклад, якщо ви поставите каністру на рівні води, чи на 10м нижче, вона буде прокачувати один і тойже обем, чи ні?;-)

П.С. Вивчайте Україньску, чи відносьтесь донеї с повагою, інакше спілкуйтесь Російскою;-)

vanessa
25.03.2006, 22:04
Який в вас фах
Я технарь. І фізику, і, зокрема, гідравліку та гідрогазодинаміку у вузі вивчав 5 років, як доказ - можу відсканувати і опубликувати тут додаток до диплома про вишу освіту. Правда мушу уточнити нахил у мене в електроніку. Зате професора який гідрогазодинаміку читав і досі пам'ятаю, а ще я усьому курсу робив розрахункові роботи якраз по насосах.
Напрпиклад, якщо ви поставите каністру на рівні води, чи на 10м нижче, вона буде прокачувати один і тойже обем, чи ні?;-)
Ні, менший об'єм але не тому що перепад 10м, а тому що додалося 20м шлангів. а от якщо Ви віднесете каністру на 10м убік, залишивши її на висоті банки, прокачка буде такаж, як і тоді коли каністра буде на 10м нижче банки - гідродинамічні опори шлангів не змінились.
А Ви різницю між гідростатичним і гідродинамічним опором розумієте?
Вивчайте Україньску, чи відносьтесь донеї с повагою, інакше спілкуйтесь Російскою;-)
Повірте мені російською було-б ще гірше.....

AlexS
25.03.2006, 23:31
...А Ви різницю між гідростатичним і гідродинамічним опором розумієте?..Мабуть недуже, але маю деяке розуминя роботи з зовнішними фільтрами...

П.С.
Насправді перша і третья цитати, не мають значення;-)

AlexS
25.03.2006, 23:40
...гідростатичним і гідродинамічним...Мабуть треб визничити ці терміни, бо не дуже зрозуміло що Ви маєте наувазі.

vanessa
26.03.2006, 12:25
Гідростатичним є опір який створюється за рахунок перепаду рівнів зеркалом рідини у відкритих посудинах які сполучені насосом. Міряти треба від поверхні до повернхі, навіть точки підєднання трубопроводів не мають значиння. Причиною виникнення цього опору є наша манінка Земля, яка створює силу тяжіння. По суті насос мусить підняти масу рідини на певну висоту, в черговий раз наголошую це висота між зеркалами води у посудинах що знаходяться на різних рівнях.
У нашому випадку така посудина одна - це акваріум і, відповідно, від поверхні до поверхні 0м.
Гідродинамічним є опір який виникає під час руху рідини, його створюють:
1. сили тертя між рідиною, що трухається і трубопроводом, залежать від в'язкості рідини, поверхні та площі перерізу трубопроводу. Описується формулами Прандтля (нажаль зараз непам'ятаю їх, конспект шукати ліньки)
2. сили інерції рідини що рохається, мається наувазі, наприклад, зміна напряму руху маси рідини на повороті трубопроводу. Також він (опір) виникає при зміні форма та/чи площі перерізу тробопроводу (фільтр наприкад).

У нашому випадку всі опори гідродинамічні, тому й не тиче вода 2-3 дні :)

AlexS
27.03.2006, 02:20
Отщо спало мені на думку: Мадуть треба розрізняти, як підкючини вхід і вихід, до резервуара:
http://www.aquaforum.kiev.ua/gallery/member.php?sessionid=5bfd3b572b5d90f5d074d1c2c5963 3f6

Бобик
27.03.2006, 09:43
Отщо спало мені на думку: Мадуть треба розрізняти, як підкючини вхід і вихід, до резервуара:
http://www.aquaforum.kiev.ua/gallery/member.php?sessionid=5bfd3b572b5d90f5d074d1c2c5963 3f6

Что-то не видно ничего, сылочка битая.

AlexS
27.03.2006, 20:34
сори
http://www.aquaforum.kiev.ua/gallery/data/media/19/var.jpg

vanessa
27.03.2006, 20:53
в даному випадку знову важливо тільки довжина труби та ще + 2 "коліна" прокачкі трішки із-за цього впаде, але Ви цього не помітите

AlexS
27.03.2006, 23:04
Так, мабуть, але я ставив, каністру, 1.5 м на каробці було написано до 0.9м, - реве я скаженний собака...

Згідно з законами тяжіння, вода тисне в низ (це в обоїх трубах), але коли ми вмикаїмо двигун, то в виходній трубі зустрічается (умовно кажучи) два потоки, один тисне з низу в верх інший з верху вниз і чине йому опір. Насилу зформулював;-)

nestar
28.03.2006, 10:14
Алекс, согласен, канистра с помпой - нижняя мертвая точка, она же помпа. Да, по законам Ньютона, на столб воды в подъемной трубе давит сила тяготения (короче масса этого столба), но НЕ КОМПЕНСИРУЕТ ли ее сила тяготения во входящей трубе. Да, абсолютное давление в акве и в канистре под аквой наверно разное. Но непосредственно на входе и выходе помпы, в канистре, абсолютное давление будет равно. Если это так, то наверно надо соглашаться с Ванессой. Потеря производительности токо на длину труб да количество с качеством поворотов, ну еще чего несущественного, Бог его знает.

vanessa
28.03.2006, 10:16
каробці було написано до 0.9м
Я думаю це скоріш за все тому що не витримають ущілення каністи і вона просто-напросто потече :)

AlexS
28.03.2006, 21:32
...вона просто-напросто потече...Це наврят;-), стоїть вже рік, та ще рік простоїть, чьогож їй текти? До тогож якщоб вона і була б недуже герметична, то теклаб з першого дня.
...на входе и выходе помпы, в канистре, абсолютное давление будет равно...Естественно, ведь канистра герметичная, потому сколько вошло, столько и вышло;-)... НО;-)!, Вода давит в низ и очень врятли выдавливает при этом воду из канистры обратно в акву.
Другое дело когда мы подключаем "сухую" канистру, вода из входного шланга поступает в фильтр, наполняет его и стремится выравнять уровень воды в акве и в шланге... При этом происходит простое стремление воды заполнить пустоту;-)

Кокан
29.03.2006, 17:56
AlexS Слухай vanessa він все вірно пише. Я хоч і не технар - біолг, але гідродинаміку біологам викладають (кровоносна система та ін.), крім того вчив гідротехніку, бо рибовод.
Ти коли каністру водою заповнюеш, підсмоктав з вихідної трубки повітря і вода іде сама, наповнює вихідну трубку аж до рівня води в акваріумі, тобто дельта тиску на будьякій однаковій висоті нижче рівня води в аквариумі дорівнює нулю. Помпа лище створює різницю тиску і пропускна здатність такої системи залежить лише від потужності помпи, та довжини трубок, нерівности їх поверхні, перегибів, тошо..., але ніяк не від того, наскільки нижче від рівня води розміщена герметична каністра.

Кокан
29.03.2006, 18:00
При этом происходит простое стремление воды заполнить пустоту;-)Какую пустоту????? Мы вообще говарим не о воде, а о давлении. Заткни "пустую" трубку пальцем и вода остановится - газ тоже создает давление, какая разница, что создаёт давление?

AlexS
29.03.2006, 20:10
Дык, понятно это, но изначально суть вопроса состояла не в давлении воды или газа, а в......ПОВЛИЯЕТ ЛИ ВЫСОТА СТОЛБА В ТАКОЙ СИТУАЦИИ НА ПРОИЗВОДИТЕЛЬНОСТЬ ПОМПЫ...
Долее видим такой пост
...і пропускна здатність такої системи залежить лише від потужності помпи, та довжини трубок...
т.е. чем ниже стоит канистра, тем меньше её пропускная способность? Иначе можно поставить помпу, на 1-м этаже, а акву на 10-м и по идеально ровным трубам гонять воду без потери мощности

exzarcist
29.03.2006, 21:05
т.е. чем ниже стоит канистра, тем меньше её пропускная способность? Иначе можно поставить помпу, на 1-м этаже, а акву на 10-м и по идеально ровным трубам гонять воду без потери мощности

При условии, что нет подсоса воздуха либо нет воздушной пробки, в замкнутой системе
на потерю мощности будет влиять только коэффициент скольжения жидкости в трубах

vanessa
29.03.2006, 21:37
т.е. чем ниже стоит канистра тем меньше её пропускная способность?
Навіщо так акцентувати увагу на висоті? тут було б правильнише написати: "Чим довші шланги між банкою та каністрою" і далі по тексту
І ще подумалось: якщо продовжити Вашу логіку, якщо приопусканні каністри її продуктивінсть палає то при підніманні її над банкою - повинна зростати ? code75

AlexS
29.03.2006, 23:23
...якщо продовжити Вашу логіку...Ні, я так не важаю...
...Чим довші шланги між банкою та каністрою...Можна, але я мав наувазі саме ровні шланги, томущо якщо між аквою та каністрою 1м, а ми маемо 10м шлангу, він небуде рівним, бо буде хочаб один перегиб.
...будет влиять только коэффициент скольжения жидкости в трубах...Тота и оно, что потеря мощности всётаки будет. Кстати как это коэффициент вывести?

elektro-kot
30.03.2006, 00:38
О каком коэфициенте идёт реч?Система то у вас нелинейная:031: -это ребята сложно,куда проще график зависимости составить,чем кстати производители фильтров и занимаются:011: .Ониже коэфициент не пишут,а рисуют график,который строят при испытаниях.code17
А по-поводу влияет высота или нет,да влияет,и видна она тем меньше,чем мощнее ваша помпа.code50

Кокан
30.03.2006, 01:40
да влияетНе высота влияет, а длина шланга, прямого\кривого\гафрированного.....