PDA

Просмотр полной версии : Підготовка до нересту


vanessa
04.05.2006, 23:37
Хоч рибки вже і нерестились та це було для мене якось неочікувано. Тепер хочу підгоувати все необхідне для нересту. Цікавить що потрібно. Але спершу про те що є. Банка на 16л у якій живуть 1 самець і 2 самки, негусто засаджена травою (густо ще невспіло зарости), кН = 5, gH = 8, рН - не міряв ще, t=22-23*С, внутрішній фільтр, режим підмін: пн. ср. пт. - по одному літру талої води.

Тепер що потібно:
1. нерестовник. Думаю 2л буде нормально. Вода думаю буде 50% із банки 50% талої. Чи брати всю із банки ?
2. торф. Де брати ? Який підходить? На Пташці є ?
3. яйцє артемії. На Пташці є ?
4. компресор для інкубації артемії.
5. Грєлка у нерестовник. Є 10Вт без терморегулятора, але це не проблема, можу і регулятор прикрутити.
Що я ще забув ?

Ще взагалі буде мій перший нерест тож я хочу підготуватись заздалегідь щоб не бігати і нешукати у паніці якісь речі коли вже буде мальок.

PS. шукав на wwww.killi.ru - незнайшов відповіді на усі свої питання

КСергей
05.05.2006, 12:20
А это читал? http://www.killi.ru/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=52 http://www.killi.ru/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=50

vanessa
05.05.2006, 17:09
Дякую, читав. Навіть на форумі дещо читав. Але чи правильно все зрозумів, ось у чим питання?

Наприклад: список що я навів вище достатниій чи я щось все-таки забув ?

КСергей
05.05.2006, 17:49
Как по мне то пускай они и нерестятся там где живут а мох осматривай на наличие икры и ее переноси в банку. Или меняй мох на другой, новый. А тот где обнаружил икру в банку. В банке тебе будет удобно наблюдать за развитием икры.

vanessa
05.05.2006, 17:57
Звісно спосіб заманливий та боюсь з'їдять ікру :(, моху у мене ще не так багато наросло. Все-таки хочу за варіантом 3 (http://www.killi.ru/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=52) нерестити

vanessa
05.05.2006, 18:02
Тут ще питання, мабуть уже й не в тему, але питання
тут (http://www.aquariumist.com.ua/Killi.html) сказано
Хорошо добавлять в воду крупную поваренную соль - 0.5 г\литр. Это хорошая профилактика заболеваний....
Варто чи неварто ? Це якось допоможе мені вдало віднерестити ?

Ford
06.05.2006, 13:11
Можно добавлять, а можно не добавлять. Вид который у Вас достаточно стойкий к паразитам и всяким болезням. А как соль повлияет на травку - это уже как повезет.

vanessa
07.05.2006, 13:54
У пошуках торфу зайшов у найближчий магазин господарчих товарів. Знайшов грунт для кімнатних рослин. Виробник "Агроторф" ДП "Івано-Франківськторф". Склад: торф верховий, крейда, добрива NPK в хелатованій формі. 7л пакет - 5грн.

Мую великі сумніви щодо придатності цієї суміші для нашої благородної справи. Крейда добряче підніме жорсткість тай добрива мабуть ненакористь підуть. Правда у патекі відчутні шматочки розміром 1-2см. їх, думаю, можнв буде вибрати.

Що скажете ?
А де в Києві можна купити придатний для справи торф. Ходив по куренівчі щось незнайшов нічого, (мабуть нетам шукав :(). Знайшов флюваловський торф для фільтрів, 20грн. за упаковку, думаю він того невартий....

Serpentarius
07.05.2006, 14:59
У пошуках торфу зайшов у найближчий магазин господарчих товарів. Знайшов грунт для кімнатних рослин. Виробник "Агроторф" ДП "Івано-Франківськторф". Склад: торф верховий, крейда, добрива NPK в хелатованій формі. 7л пакет - 5грн.

Ваня, ни один из этих элементов (азот, фосфор, калий) не нуждаются в хелатировании - их вводят в виде простых минеральных солей. Присутствие азота и фосфора в аквариуме обеспечивается поступлением в воду корма и продуктов его переработки рыбами. Думаю, нет нужды в дополнительном их введении. Мел действительно может поднять жесткость, особенно если вода мягкая и слабокислая или нейтральная. Поэтому у меня вызывает сомнение как то, что написано на упаковке, так и содержимое этой самой упаковки. Еще один момент: хорошее дешевым не бывает. Другой момент - скупой платит дважды. А то и трижды. Третий момент (как утверждает классик) - не гонялся бы ты, поп, за дешевизноюcode30

vanessa
07.05.2006, 17:30
.... особенно если вода мягкая....
во-во, мягка і слабокисла, саме такою вона повинна бути. Ну м'ягку воду я вже зробив.

То флюваловськи брати? Я боюсь що він дуже сильно "стерилізований" - очищений, озонований, опромінений ультрафіолетом, вимочений у дезрозчинах чи щось таке. Чи підійде він мені для тої задачі що я вирішую ?
Як я зорумію воду для нересту треба настояти на цьому торфі для насичення її гуміновими кислотами і що там ще відбувається, здається торф трішки жорсткість понижає...
... Другой момент - скупой платит дважды...
ну 20 грн. не така й уже велика ціна, особливо якщо це те, що мені потрібно.

vanessa
09.05.2006, 15:25
Купив флюваловський торф, залив талою водою. Колір зразу став ледь коричневий. Довго настоюватись йому ?

КСергей
10.05.2006, 10:51
Пока не получишь нужную рН.

vanessa
10.05.2006, 12:07
Пробував інкубувати яйця артемії - получилось :) тепер думаю що із ними робити ? Може вилити трішки споїм троглодітам ? З'їдять ?

КСергей
10.05.2006, 14:27
Да. Не выбрасывать же добро.

vanessa
10.05.2006, 15:48
А сіль ? Вони ж у сольовому розчині? Як відділити? Інакше я у своїх 12л ввілью 1л солоної води

Ford
11.05.2006, 11:46
Рачки артеми плывут на свет, ставим лампу рядом с банкой и рачки собираются в осветленной части банки, трубочкой вылавливаем и пропускаем через мелкий сачек.
В пресной воде рачки живут(по личному опыту) от 4-12 часов. Рыбы едят с удовольствием.