Допоможіть опреділити хворобу. Терміново. - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Пресноводные животные > Здоровье рыб
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Здоровье рыб Все, что связано со здоровьем рыб: непонятное поведение, симптомы, способы лечения .....

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 04.09.2019, 01:33   #1
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 19.07.2019
Адрес: Біла Церква
Сообщений: 30
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
Допоможіть опреділити хворобу. Терміново. ===www.aquaforum.ua===

Допоможіть дізнатися про назву паразита чи хвороби.
Аква 200 л
Запущена півтора місяці тому. Два рази лікував манку і непонятно що ще (на спині посвітління шкіри, здоровий участок. не слиз, не цвіль, шкіра була чистою, просто пропала пігментація, як і зараз)

Риби тоді перестали хворіти і через пару тижнів я вирішив доукомплектував акву новими рибами, яких при запуску не було в продажу.
Куплені були у людини з форума, яка має непоганий відгуки на форумі.
Куплено було до 30 мілких риб: по пару штук апістограми, акантофтальмуси, півник, дермогеніс, ляліуси, водорослеїди, десяток коридорасів різних (були всі на вид нормальні крім чорних венесуела блек, які були дуже тонкими при приблизно однаковій довжині з іншими), дві креветки банановий фільтратор та равлик тиломеланія (в якій міг бути паразит) .

Раніше мав справу з манкою, дуже мене це нервувало, тому що в акваріумі з рослинами і корягами виловити рибу без повного перезапуска нереально, що і робив раніше. Тепер же я вирішив потримати рибу на карантині в акві на 23 літри. По заявці продавця вся риба проходила карантин. Ну і я потримав рибу в окремому акваріумі доливаючи свою воду, щоб риби звикли до нових параметрів. Через добу для профілактики влив по інструкції Омніпур від СЕРА (широкого спектра). На ранок першим здох один з 4х апістограм без видимих причин. Через добу пересадив риб в основну акву. Причнина- і без того стрес риби і тіснота риб в малому акваріумі.
Пересаджував через проміжну посудину з моєю водою, щоб не було контакта з прийшлою водою. Всі риби з карантину переседжувалися на пару хвилин в посудину, з неї уже в основний акваріум, без води, з сачка викидувалися в воду.

Через певний час на аборигенних рибах - лабео і тетрі на спині між спинним плавником і головою помітив поряд пару білуватих плямок десь -2мм у лабео і одну продовгувасту 1 на 2 мм у тетри. НЕ цвіль і не слиз. Шкіра чиста, відсутність пігменту на певній області шкіри. Ні на шо не схоже з розповсюджених хвороб (див фото акантофтальмуса, там подібне). Відсадив. Влив Парацид Акваер. Через пару діб, пляму стало не видно і рибку пересадив назад. Але потім пляму знов стало видно на тетрі..Але поки плаває.

Помітив, що коридораси що в основному акваріумі з рибами наче не могли доплити до поверхні набрати повітря. Пливли вверх, тужилися і не допливши-поверталися. У мене глибина акваріума 55 см. Через трохи часу знайшов одного коридораса лежачим на боку мертвим. Вийняв, обдивився- знайшов покрасніння біля рота, наче полопалися капіляри. Колись подібне було у анциструса від рН шоку. Але в цілому- причини непонятні. Потім на наступний день, прямо при мені упав на дно чорний коридорас, я намагався його вийняти, він ще втік від мене в сторону і уже не рухався. Вийняв, обдивився лупою, нічого не знайшов.. Сьогодні зранку знайшов другого чорного мертвим і гастромізона, на боку валялися обидва. У сома нічого не знайшов. А от у гастроміщона наче на спині було посвітлішання. Я перемістив у тарілку і під упою почав оглядати, поки переносив, посвітлішання пропало. У риби ще билося серце, убло видно під лупою. Я думав що задихнулася, влив капельку перекису, почекав. Рибу повністю здохла. Потім почав обстежувати тіло. На перший погляд нічого не видно, ні точок, ні паразитів, плавники цілі,.. Але приливився на морду і побачив мід ніздрів дірочку, (спершу подумав що то так треба).. розколупавши її голкою від шприца в лупу поббачив дуже малесенькі прозорі яйця звязані якимось слизом. Яйця менше за 1 мм.
От думаю тепер, що це могло бути, тому що я ніде схожого в інтернеті не знайшов.

Підозрюю равликових трематод, що і людині шкідливі. Але і тут не все схоже..

Так як не знаю, що за хвороба, то влив в основний акваріум Омніпур по інструкції 170 капель на 160 літрів води (аква на 200). Проти паразитів мідь не лив бо боюся за креветок і равлика тиломеланію. Тепер чекаю наступних трупів і гибелі рослин які і так тільки прочали відходити від попереднього двойного лікування манки пару тижнів тому.. Тоді лікував в акві, а потім переслив риб в карантин, а акву перезапустив і тримав акву без риби більше 7 днів. Маю пару номерних сомів, які залишилися живими від тих двох лікуваннь. Переживаю, що їм може бути занадто багато хімії. Пройшов тільки місяць.

Всі риби що вмирають- нові. Сьогодні здох молодий акантофтальмус (з нових риб). Дуже рвався до поверхні і падав на дно. Підривався і тікав, допоки знесилений не впав. Візуально від центру тіла ан спині до голови пропала пігментація. То не слиз, не грибкова плесінь, нікого нальоту. Роздивлявся в лупу. Тільки пропала пігментація. Шкіра чиста. Але справа на боку біля жабер помітив червоні кровяні точечки. Наче полопали капіляри. Або то укупи саразита. Можливо схоже було і у сомика.

Нові риби мруть кожен день. (

Уже замовив стерилізатор. Але не знаю чим лікувати , парацид пошкодить креветкам.. Може виловити креветки і парацидом? Але то чи не занадто хімії буде на місяць для риб, особливо для номерних сомиків?...

07,09,19 закінчився 6-й дель лікування Омніпуром. Після 4 дня змінив 20 л води і докапав 20 капель Омніпура (на 20 літрів води).
Риби не дохли більше. Але 06,09,19 зранку помітив що у двох із трьох дермогенсів повністю порвані хвостові плавники. Так сильно, що плавають як сардельки- тілом. Топто не можуть плавати взагалі. Третій без змін, в нормі. Я не знаю, чи відгнили за ніч хвости, чи вони їм їх пообривали..
Відсадив у еміксть пластикову, добавив солі, капнув пару капель масла чайного дерева і капнув пару капель парациду. За день води наче ожили. Пізніше поставив обігрівач (без фільта, тому що фільтр їх просто центрифужив, вони плавати ж не можуть, просто на місці стоять за рахунок інших плавників. На вечір вони померли, або зварилися. Бо вода була сильно теплою. Перевірити не встиг, бо були спрваи термінові. Хоча перед цим перевіряв, то була 28.2С.

Тоді ж при огляді риб основного акваріума помітив на хвості апістограми бляду плямку десь 2-3 мм (доволі здорова, як наче помутніння в виді круга). І на деяких пірі інших риб ледь помітні плямки по 1-2 штуки на спинах і боках.
Планую 08,09 замінити 20-30 л води (з 160л), профільтрувати добу вуглем і почати лікування метронідазолом.







Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_20190902_233837.jpg
Просмотров: 177
Размер:	333.3 Кб
ID:	662241   Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_20190903_194853.jpg
Просмотров: 166
Размер:	283.4 Кб
ID:	662242   Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_20190903_194327-1.jpg
Просмотров: 163
Размер:	690.3 Кб
ID:	662243   Нажмите на изображение для увеличения
Название: DSC05896-2.jpg
Просмотров: 158
Размер:	20.4 Кб
ID:	662319  


Последний раз редактировалось Vitamin_Rosta; 08.09.2019 в 00:50.. Причина: доповнення
Vitamin_Rosta поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 06:08. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts