Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Освещение > Свет в аквариуме
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Свет в аквариуме Теоретические основы освещения, подбор ламп.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 17.02.2013, 17:40   #1
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 08.12.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 8
Поблагодарил(а) : 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

Доброго дня,

Перечитавши гілки форумів про освітлення вирішив переробити трішки свою акваріумну кришку.

Перш за все замінити тримачі на лампи зі звичанйих на вологозахищенні та додати ще дві лампи, оскільки висота водяного стовпу сягає 45 см. При виборі ламп зупинився на варіанті 2х20W Hagen Flora-Glo, Hagen Life-Glo 20W та Hagen Power-Glo 20W. Чи вдастся таким чином добитися освітлення природнього кольору і яке було б добре для рослин ?

Можливо порекомендуєте кращі комбінації інших виробників, я розумію що це дуже субєктивно і багато було запропоновано в форумі але цікаво почути думки щодо комбінації яку збираюсь використати.

Щодо підключення даних ламп, зараз використовую одне ЕПРА на 2 18W лампи. Відповідно вагаюсь чи використати 2 ЕПРИ по 2 лампи на кожен, чи наприклад такий варіант 4х18: ELT-BE-418.

Серед переваг другого варіанту більш компактне розміщення зовні задньої стінки кришки та менша кількість дротів для підключення. Але наскільки я зрозумів лампи включаються послідовно і при перегоранні жодна не працює. Хоча це просто вирішується запасною лампою. Більш цікавіше інше питання, чи такої кількості освітлення не буде забагато для 12 годинного освітлення акваріуму ? Наскільки читав на форумі, деякі акваріумісти використоють повну потужність зранку і ввчері а на обід зменшують, цього б наприклад можна було досягнути відключеннням двох ламп таймером, але знову ж таки це більша кількість дротів і 2 ЕПРА, чого хочеться по можливості уникнути.

Також вагаюсь щодо використання світловідбивачів, оскільки моя кришка обклеєна дзеркальним металізованим скотчем, хоча розумію, що відбивач допомагає відбити світло в правильному напрямку, але вагаюся чи вартує віддавати за відбивачі 400 грн ?
http://www.arowana-im.com.ua/product...oducts_id=2514
Хоча на передні лампи відбивачі все одно мабуть доведеться поставити через не дуже вдалу зроблену знімну кришку для годування рибок.

От і виникає питання, чи не переробити повністю всю кришку

Буду вдячний за поради та Ваші думки ?

adventurer поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2013, 17:52   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для EGOIST
 
Регистрация: 08.03.2011
Адрес: Украина; Киев; Позняки - Центр
Сообщений: 2,325
Поблагодарил(а) : 746
Поблагодарили 886 раз(а) в 611 сообщениях
Записей в дневнике: 3
Отправить сообщение для EGOIST с помощью ICQ Отправить сообщение для EGOIST с помощью Skype™
Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

начало положено теперь осталось ответить на пару вопросов.
- какую траву вы хотите выращивать???
- сколько хотите получить освещения в розщете 1 вт./л.
- какой бюджет?
- рассматривается ли как вариант подвесной светильник а не крышка ?

EGOIST поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2013, 18:34   #3
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 08.12.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 8
Поблагодарил(а) : 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Відповідь: Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от EGOIST Посмотреть сообщение
начало положено теперь осталось ответить на пару вопросов.
- какую траву вы хотите выращивать???
З цим на даному етапі не визначився, недавно тільки поборові водорослі і засадив чим простішими травками валіснерією, анубіас, криптокарини. Але на майбутнє хотілось би спробувати щось цікавіше і підійти до вибору серйозніше.
Цитата:
- сколько хотите получить освещения в розщете 1 вт./л.
Хоча б 0.5 Вт/л, якщо використати 4х18 буде 0.65, наскільки я читав це є майже мінімально необхідним для нормального росту більшості рослин ?
Цитата:
- какой бюджет?
Скажімо до 1000 грн, ну але, як завжди хочеться, якщо є можливість ,зробити дешевше, якщо це не шкодить якості
Цитата:
- рассматривается ли как вариант подвесной светильник а не крышка ?
Не зовсім зручно з рошташуванням підвісної кришки, ну і тоді наскільки я розумію акваріум потрібно накривати шклом. Все ж таки я віддав би перевагу кришці.

adventurer поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2013, 19:10   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для EGOIST
 
Регистрация: 08.03.2011
Адрес: Украина; Киев; Позняки - Центр
Сообщений: 2,325
Поблагодарил(а) : 746
Поблагодарили 886 раз(а) в 611 сообщениях
Записей в дневнике: 3
Отправить сообщение для EGOIST с помощью ICQ Отправить сообщение для EGOIST с помощью Skype™
Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

Ну крышка так крышка, коль душа лежит к класичискому травнику а не к новомодному акваскейпу.
У меня на таком же обеме стоит 4х24 Вт.
Что и вам можно сделать особо не затрачиваясь.
Это вам обойдется в 700 грн. "+ -"
Но это в том варианте если планируются требовательные растения и СО2 + УДО
Если же будут Ехи, Анубиасы и Мхи то можно и 2 х 24 Вт. поставить и не заворачиваться.
Решать вам.

EGOIST поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2013, 19:51   #5
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 08.12.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 8
Поблагодарил(а) : 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Відповідь: Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

24 Вт T8 лампи мають довжину 74 см, довжина мого акваріуму - 70см, хіба що використовувати лампи з цоколем T5 але наскільки я помітив їх вибір набагато менший. Орієнтовна вартість комплекту 4-х Т8 ламп, що я підібрав, становить близько 400-500 гривень. Наскільки ці лампи підходять для використання разом і чи створять вони природнє освітлення ?

adventurer поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 17.02.2013, 20:02   #6
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 08.12.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 8
Поблагодарил(а) : 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Відповідь: Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

Таки передивився за Вашою порадою варіант з аквасейпом виглядає досить цікавим. Треба буде більше про це почитати, тільки відразу виникає питання, як накривати акваріум, щоб рибки не вистрибували з нього, чи це досягається просто зниженням рівня води ? І як бути з випаровуванням води в такому акваріумі. Мабуть це питання не по темі, але не зміг знайти ще відповідний розділ

adventurer поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2013, 20:12   #7
Живу я тут
  
 
Аватар для EGOIST
 
Регистрация: 08.03.2011
Адрес: Украина; Киев; Позняки - Центр
Сообщений: 2,325
Поблагодарил(а) : 746
Поблагодарили 886 раз(а) в 611 сообщениях
Записей в дневнике: 3
Отправить сообщение для EGOIST с помощью ICQ Отправить сообщение для EGOIST с помощью Skype™
Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

по поводу ламп однозначно Т5 (54 см.)
рыбы не такие уж и прыгучие как вы думаете.
испарения никуда не денешь, но долить воду не так то и сложно...

EGOIST поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил EGOIST за данный пост:
adventurer (17.02.2013)
Старый 17.02.2013, 20:21   #8
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 08.12.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 8
Поблагодарил(а) : 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Відповідь: Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

Дякую за пораду.
На перший погляд прикинув ось таку кришку
SunSun HDD- 800B

Наскільки я розумію з Ваших коментарів. цього повинно вистачити для хорошого росту простих рослин чи є кращі недорогі варіанти ?
Ціна досить прийнятна, тільки наскільки я розумію лампи потрібно буде замінити, яку саме комбінацію T5 ламп Ви могли б порекомендувати ?

adventurer поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2013, 20:26   #9
Живу я тут
  
 
Аватар для EGOIST
 
Регистрация: 08.03.2011
Адрес: Украина; Киев; Позняки - Центр
Сообщений: 2,325
Поблагодарил(а) : 746
Поблагодарили 886 раз(а) в 611 сообщениях
Записей в дневнике: 3
Отправить сообщение для EGOIST с помощью ICQ Отправить сообщение для EGOIST с помощью Skype™
Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

Лучше сразу взять.
Светильник SunSun HFL-800, 4х24W
И две лампы поставить GRO ну а там уже смотреть по вашей банке
ТО ли 2 лампы включать то ли все 4 там есть попарное включение ламп.

EGOIST поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил EGOIST за данный пост:
adventurer (17.02.2013)
Старый 17.02.2013, 20:34   #10
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 08.12.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 8
Поблагодарил(а) : 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Відповідь: Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

Сам щойно знайшов його, цікавий і доволі непоганий варіант. Дякую.

Єдине що хвилює все ж таки. чи з рибок які в мене зараз живуть - малабарський даніо, анцитрус, рожевий даніо, хасеманія, неон, гурамі мармуровий, ніхто не має поганої звички вистрибувати з води ?
І скільки см до верху акваріуму треба залишати незаповненими ? Чи все ж таки можна прикрити ще зверху шклом, хоча без сумніву це суттєво зіпсує ефект від вигляду

adventurer поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 17.02.2013, 21:13   #11
Живу я тут
  
 
Аватар для EGOIST
 
Регистрация: 08.03.2011
Адрес: Украина; Киев; Позняки - Центр
Сообщений: 2,325
Поблагодарил(а) : 746
Поблагодарили 886 раз(а) в 611 сообщениях
Записей в дневнике: 3
Отправить сообщение для EGOIST с помощью ICQ Отправить сообщение для EGOIST с помощью Skype™
Re: Оцінка вибору освітлення для акваріуму 110 л. ===www.aquaforum.ua===

ну если у вас есть стяжки или ребра жесткости тогда можно и покровное стекло придумать на них, ну а если нет я бы не портил им внешнего вида.
По поводу рыбы из всего что вы перечислили выпригывать могут только гурами и то если они будут друг друга ганять, ну или если они будут гаразда крупнее всех остальных рыб и будут за ними нанятся, лично у меня гурами выбивали криль, с банки....

EGOIST поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 12:46. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts