Освітлення акваріума і віялові відключення світла - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Освещение > Свет в аквариуме
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Свет в аквариуме Теоретические основы освещения, подбор ламп.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 08.11.2022, 13:50   #1
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Навіяно срачами в фейсбуці, куди люди заходять не допомогти комусь, а помірятися чимось. В даному випадку електронними таймерами- в кого круче

Ітак, що нам робити з освітленням акваріумов в умовах віялових відключень світла.. Поїхали розбиратись.
1. У вас акваріум без живих рослин.
Нічого не робити. Взагалі. Рибам достатньо паразитного освітлення в кімнаті. Вмикайте його вручну коли треба.
2. А вас в акваріумі є живі рослини і ви хочете світити 8-10-12, не важливо, годин на добу.
2.1 У вас електронний таймер з незбиваємим годинником. Що ви маєте? Те що він відпрацьовує в ті часи в які ви його виставили, незважаючи на те, чи є в тот момент єлектрика, чи ні. Тобто при нашому нинішньому київському (переважно, да, я розумію що Оболонь страждає більше, але все ж переважно в Києві діє той графік 5-4-5-4-5) графіку це буде максімум 6 годин. І то, якщо повезе. А як не повезе, то і 5. А як накладеться аварійне відключення, то і того меньше.
2.2. У вас звичайній механічний таймер. Ви виставляєте його на свої, наприклад, 10 годин, і в ранці (не важно, є в той момент електрика чи нема) підходите до нього і крутити його циферблатд допоки він не скаже "клац". В цей момент зупиняєтесь і йдете по своїх справах. Коли з'является електрика, таймер вмикається і вмикає акваріум. І він світить свой 5, чи скільки там є та електрика, годин. Електрика вимикається, вимикається і таймер. Щоб увімкнутися коли знов буде напруга і доробити таки свій цикл, скільки там йому залишилося. Тобто ви отримаєте свої 10 годин, правда з перевою на 4 години. Але це для рослин, як ми пам'ятаємо із срачів любителів "перерваного дня" прийнятне. Якщо таймер встиг відробити свої 10 годин- спокійно ідете спати. Якщо ні, і він може ввімкнути акваріум серед ночі, наробивши рибам стресу, то вимикаєте його на ніч із розетки. На наступний ранок робите все з початку- підходите, крутите циферблат до "клац" і йдете по своїх справах.
Тобто очевидно, що саме механічний таймер дасть змогу в наших теперішніх умовах більш-меньш нормально світити в акваріумі, а аж ніяк не електронний.
Якщо у вас світильник із контролером, то я би радив увімкнути контролер на постійне освітлення и подключити його через все той же механічній таймер.
3. У вас т.з. "умна розетка". Те що я знаю про них, те мені каже що проку з неї як з електронного таймера. Але я доволі давно не мав з ними справ., можливо чогось пропустив. Якщо хтось знає як за допомогою "умної розетки" вирішить питання освітлення акваріума в заданному обсязі під час віялових відключень електрики, буду вдячен.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили Ю.В. за данный пост:
Parsh (08.11.2022), slalf (08.11.2022), Олежище (08.11.2022), Трионикс (08.11.2022)
Старый 09.11.2022, 20:59   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для Yo-kroha
 
Регистрация: 06.12.2002
Адрес: Рівне
Сообщений: 188
Поблагодарил(а) : 262
Поблагодарили 186 раз(а) в 114 сообщениях
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Щодо "розумних розеток", то тут ситуація набагато краща ніж Вам здається. Нинішнї модифікації цих девайсів дуже прокачані.
Наприклад, я використовую розетки Sonoff. Їхні перші модифікації працювали лише на виключти/включити + таймер. Нинішні мають більший функціонал. Зокрема, щодо питання з відключеннями, то в них є режим запам'ятати останній стан. Тобто, якщо розетка працювала під час вимкнення світла, то після його появи - вона увімкнеться. Крім того, "розумні розетки" беруть час з інтернету, що набагато спрощує роботу з їх програмування.
Ще один нюанас, будь-де перебуваючи ви на смартфоні можете побачити її стан (ввімкнута чи ні). Відсутність оновлення їнформації по розетці - означає, що у вас вдома навряд чи є світло.
ПС я також своє хоббі починав з футбольної камери замість компресора і настільного світильника замість ламп. Треба вірити у прогрес і обов'язково використовувати його.
І ще одне зауваження, свої "розумні розетки" я купляв з доволі прозаїчної причини: для годівлі риб треба було відключати зовнішні фільтри в акваріумах, а розетки знаходяться у тумбах у дуже незручних місцях. Нині дістав смартфон, кілька маніпуляцій (вклячив програмку, відключив фільтр), і годуєш риб. Згодом включив, навіть перебуваючи не вдома.
__________________
Усе приходить із досвідом. І все має сенс у порівнянні. З повагою, Юрій

Yo-kroha поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Yo-kroha за данный пост:
Карача (15.11.2022), Ю.В. (09.11.2022)
Старый 09.11.2022, 21:19   #3
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Yo-kroha, дякую. Ну, тоді або розумна розетка, бажано із останніх, або, якщо її нема, на неї шкода грошей, глючить інтернет і т.і., тоді механічний таймер.
Скрытый текст


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 09.11.2022, 21:35   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для Yo-kroha
 
Регистрация: 06.12.2002
Адрес: Рівне
Сообщений: 188
Поблагодарил(а) : 262
Поблагодарили 186 раз(а) в 114 сообщениях
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Я дивився огляди на ці пристрої в Ю-туб, де їх розбирали. Повноцінного захисту від "значних кидків напруги" у них немає. По досвіду місцевого блекауту можу сказати, що вони витримали і раптові включення, і кілька разові включення/виключення протягом короткого часу. Поки в їх роботі нарікань особисто в мене немає. А щодо ціни, то я купляв в одному з київських інтернет-магазині по ціні близько 380 грн за штуку при чому зовсім нещодавно
__________________
Усе приходить із досвідом. І все має сенс у порівнянні. З повагою, Юрій

Yo-kroha поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 14.11.2022, 22:50   #5
Живу я тут
  
 
Аватар для Senturio
 
Регистрация: 19.02.2009
Адрес: ХАРЬКОВ
Сообщений: 2,379
Поблагодарил(а) : 1,378
Поблагодарили 1,454 раз(а) в 706 сообщениях
Отправить сообщение для Senturio с помощью ICQ Отправить сообщение для Senturio с помощью Skype™
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Yo-kroha Посмотреть сообщение
Щодо "розумних розеток", то тут ситуація набагато краща ніж Вам здається. Нинішнї модифікації цих девайсів дуже прокачані.
Наприклад, я використовую розетки Sonoff. Їхні перші модифікації працювали лише на виключти/включити + таймер. Нинішні мають більший функціонал. Зокрема, щодо питання з відключеннями, то в них є режим запам'ятати останній стан. Тобто, якщо розетка працювала під час вимкнення світла, то після його появи - вона увімкнеться. Крім того, "розумні розетки" беруть час з інтернету, що набагато спрощує роботу з їх програмування.
Ще один нюанас, будь-де перебуваючи ви на смартфоні можете побачити її стан (ввімкнута чи ні). Відсутність оновлення їнформації по розетці - означає, що у вас вдома навряд чи є світло.
ПС я також своє хоббі починав з футбольної камери замість компресора і настільного світильника замість ламп. Треба вірити у прогрес і обов'язково використовувати його.
І ще одне зауваження, свої "розумні розетки" я купляв з доволі прозаїчної причини: для годівлі риб треба було відключати зовнішні фільтри в акваріумах, а розетки знаходяться у тумбах у дуже незручних місцях. Нині дістав смартфон, кілька маніпуляцій (вклячив програмку, відключив фільтр), і годуєш риб. Згодом включив, навіть перебуваючи не вдома.
Как раз самый большой минус их это вещание в WiFi сети и привязка к интернету по времени. Загрязняют сеть до ужаса - в интернет не выйдешь потом. Попробовал и продал.
__________________
Системы кондиционирования вентиляции отопления. Тепловые насосы - за ними будущее!!!

Senturio поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Senturio за данный пост:
Ю.В. (15.11.2022)
Реклама помогает развиваться
Старый 25.12.2022, 12:43   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для Kove
 
Регистрация: 12.12.2008
Адрес: Киев, Оболонь
Сообщений: 387
Поблагодарил(а) : 44
Поблагодарили 170 раз(а) в 135 сообщениях
Отправить сообщение для Kove с помощью ICQ
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Как они могут загрязнять сеть? Они работают в 2.4 диапазоне, все современные устройства работают в 5 диапазоне. Врядли кто то сейчас выходит в интернет в ноутбука/телефона в интернет через 2.4

Kove поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Kove за данный пост:
Speedfire (27.01.2023), Yo-kroha (25.12.2022)
Старый 26.12.2022, 01:00   #7
Живу я тут
  
 
Аватар для Senturio
 
Регистрация: 19.02.2009
Адрес: ХАРЬКОВ
Сообщений: 2,379
Поблагодарил(а) : 1,378
Поблагодарили 1,454 раз(а) в 706 сообщениях
Отправить сообщение для Senturio с помощью ICQ Отправить сообщение для Senturio с помощью Skype™
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Kove Посмотреть сообщение
Как они могут загрязнять сеть? Они работают в 2.4 диапазоне, все современные устройства работают в 5 диапазоне. Врядли кто то сейчас выходит в интернет в ноутбука/телефона в интернет через 2.4
У кого интересно поддерживает 5 ггц оборудование в компе?
И нах покупать роутер с 5 ггц если есть хороший на 2.4ггц? Ради одного света в аквариуме? блютуза для общения с светильником выше крыши хватает.
__________________
Системы кондиционирования вентиляции отопления. Тепловые насосы - за ними будущее!!!

Senturio поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 26.12.2022, 11:14   #8
Живу я тут
  
 
Аватар для Kove
 
Регистрация: 12.12.2008
Адрес: Киев, Оболонь
Сообщений: 387
Поблагодарил(а) : 44
Поблагодарили 170 раз(а) в 135 сообщениях
Отправить сообщение для Kove с помощью ICQ
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Вам конечно виднее, но я уже пять лет не встречал нигде оборудование без поддержки 5ггц. Я так понимаю вы про умный дом даже не слышали? Датчики протечки, температуры?
Или хотя бы тот же Aquael termometr link?

Kove поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Kove за данный пост:
Speedfire (27.01.2023)
Старый 27.01.2023, 18:06   #9
Живу я тут
  
 
Аватар для Speedfire
 
Регистрация: 09.02.2006
Адрес: Киев, Борщаговка
Сообщений: 434
Поблагодарил(а) : 275
Поблагодарили 174 раз(а) в 99 сообщениях
Отправить сообщение для Speedfire с помощью ICQ Отправить сообщение для Speedfire с помощью Skype™
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

О, пожалуй и я отмечусь.
Юзаю электронный таймер Feron TM22. Толковая штука, настройки держит после выключения света. Но! Однажды по какой-то причине слетело время и все настройки.

Больше впечатлился умными розетками с любимого Аликспресс.
Поставил под каждый светильник, обогреватель, компрессор.
Удобный софт на телефоне с отчётом о потребляемой энергии за месяц, возможность дистанционного включения\выключения, удобно шедулить расписание, можно задавать состояние розетки после подачи электричества (стей он, стей офф, ремембер ласт стейт).

Что они загрязняют и куда - не понимаю.. Всё работает лучше часов.
Заказал очередную партию.
П. С. Насчёт 2.4 ГГц и каменный век - полностью согласен с Kove.
__________________
Inside my shell I wait and bleed...

Speedfire поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 27.01.2023, 21:51   #10
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 17.11.2022
Адрес: Кроп
Сообщений: 12
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 1 раз(а) в 1 сообщении
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

щось не зрозуміло, очого розетки при віялових вимкненнях світла?!?!?!?
Якщо не ма живлення, то взагалі нашо таймери, включили 2 рази по 5 годин і все, без таймерів.
Взагалі вже майже півроку минуло, і ціни на ДБЖ впали назад, тому купити ДБЖ і готово.
В мене ДБЖ + 100А*год акум в який увімкнуто все акваріумне обладдя 20Вт максімум + телек + лампа і вимкнення світла на акваріум взагалі не впливають, там таймер стоїть електроний, але за таймеров завжди є напруга, навідь коли район вимкнули

orb поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 27.01.2023, 21:53   #11
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 17.11.2022
Адрес: Кроп
Сообщений: 12
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 1 раз(а) в 1 сообщении
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

https://logicpower.ua/ua/production/...noj-sinusoidoj
офіційний сайт, є в наяності від 6000грн за 350Вт до 1000Вт за 10000грн (це при 12В акумі).
Самі оптимальні 500-700Вт, більше не має сенсу купувати

orb поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 28.01.2023, 11:52   #12
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2013
Адрес: Одесса
Сообщений: 608
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 414 раз(а) в 237 сообщениях
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от orb Посмотреть сообщение
В мене ДБЖ + 100А*год акум в який увімкнуто все акваріумне обладдя 20Вт максімум + телек + лампа і вимкнення світла на акваріум взагалі не впливають, там таймер стоїть електроний, але за таймеров завжди є напруга, навідь коли район вимкнули
Щось у вас дуже маленький акваріум, мабуть). У мене світильник 80 ват, фільтр 20 ват, нагрівач 200 ват. За 6 годин без світла акумулятор 100 А*год сяде в нуль (. А за 3 години наявності світла зарядиться максимум на 30%. На наступні 6 годин без світла його його вже не вистачить(. Тому для мене це не варіант (.

Трионикс поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 28.01.2023, 14:30   #13
Я тут недавно
  
 
Аватар для Human
 
Регистрация: 22.01.2018
Адрес: Хмельницька обл.
Сообщений: 62
Поблагодарил(а) : 177
Поблагодарили 43 раз(а) в 21 сообщениях
Re: Освітлення акваріума і віялові відключення світла ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Yo-kroha Посмотреть сообщение
І ще одне зауваження, свої "розумні розетки" я купляв з доволі прозаїчної причини: для годівлі риб треба було відключати зовнішні фільтри в акваріумах, а розетки знаходяться у тумбах у дуже незручних місцях. Нині дістав смартфон, кілька маніпуляцій (вклячив програмку, відключив фільтр), і годуєш риб. Згодом включив, навіть перебуваючи не вдома.
Для годування з вимкненим фільтром (щоб не забувати увімкнути фільтр після годування) використовую, на мій погляд, набагато простіше і надійніше рішення.
Це реле затримки включення. За аквою виведена кнопка (нормально увімкнена). При годуванні натискаєш кнопку, фільтри вимикаються, через встановлений проміжок часу вмикаються автоматично.
https://principal.ua/ua/p1120158302-...yucheniya.html

Human поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Human за данный пост:
Speedfire (02.09.2023), Yo-kroha (29.01.2023)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 08:14. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts