Многослойный грунт для травника - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Грунт, декорации > Обычные грунты
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 26.02.2020, 10:18   #1
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Многослойный грунт для травника ===www.aquaforum.ua===

Стою перед запуском разогнанного травника, аквариум Ювель180 литров. Свет 1 Вт/л — специализированные ЛЛ (Arcadia Plant Pro 39W/850mm Т5, Arcadia Original Tropical Pro 39W/850mm Лампа T5, Aqua Medic Plant Grow 39 W/850 mm T5, вода — деминирализованный осмос, баллонная система подачи СО2 с подачей по таймеру на время включения освещения, регулярные подача удобрений и контроль параметров воды, фильтрация — внешник заточенный под механическую фильтрацию (с прогоном 6-8 объемов в час), подмена воды 2 раза в неделю по 20-25%.
По рыбе планирую штучек 25-30 красных неонов и 3-4 штучки апистограм рамирези.
Хочу посадить довольно сложные растения роталы (макранда, тигр, Валлиха…), различные погостемоны, лимнофилы, почвопокровка, пару кустиков небольших эхинодорусов (Dark Beauty, Simply Round, Frans Stoffels и думаю даже попробовать пару видов тонин и т.п.
Очень актуален вопрос с грунтом, так как есть в наличии: питательная подложка Tetra Plant Complete Substrate (около 5 литров) и 7 литров грунта JBL Manado, планирую следующее. Нижний слой подложка Тетра, вторым слоем распределить грунт JBL Manado (или купить AQUAYER Живой грунт, 5л) , на верхний слой купить 10 кг окатанного кварца (продается под названием янтарный, фракция 2-4 мм), или кварц жемчужный, фракцией 2-3 мм. Или все засыпать поверх подложки грунтом JBL Manado (без верхнего слоя кварца), но боюсь, что он будет излишне «пылить».
Ну и последний совсем дилетантский вопрос, насколько возможны в аквариуме такого типа несколько L-сомиков (397, 340) или анцитрус супер ред вуаль. Думаю, что или почвопокровка, или L-сомики.

Буду благодарен за любые подсказки и рекомендации.

Valeriy123 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 26.02.2020, 13:07   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Многослойный грунт для травника ===www.aquaforum.ua===

Valeriy123, якось все дуже сумбурно і неясно для чого.
При такому підході отримати геморой на голову можна на раз два.
Визначтесь продукцією якого виробника будете користуватись, і робіть по інструкції, все ж не дурні люди це все розробляли.
Якщо підложка тетра, то зверху кварцовий пісок. Ну і добрива тетровські теж.
Робити пиріг ще з шаром живого ґрунту, для чого? Добрива які будете з цим пирогом використовувати? Якщо хочеться погратись і "ловити баланс" шляхом експериментів, то пробуйте.
Живий ґрунт розроблений в якості єдиного субстрату для рослин. Як підложка можна хіба лавову крихту класти, не дуже дрібну і не дуже крупну. Це у випадку, якщо в акваріумі планується рельєф і треба високий шар ґрунту. Сам так робив, акваріум запущений в жовтні 2018, політ нормальний. Тим більше, живий ґрунт зняли з виробництва, бо є браковані партії і ґрунт будуть допрацьовувати, хоча у продажу ще є. Пощастить вам взяти нормальний чи ні - лотерея.
Манадо по інструкції не потребує якоїсь підложки(хоча садити рослини в пустий ґрунт я би не став, та і манадо брати не став би загалом), але бажано термокабель на дно класти, хоча і не обов'язково. Він має пористу структуру і накопичує в собі поживні речовини, а потім віддає їх. В акваріумі в друга манадо, без підложки і кабелів, все росте дуже добре.
З чого б це монадо пилив, хіба якщо брудний. Так його промивати потрібно.

Про ехінодоруси питання дискутабельне. З вашого списку у мене був колись давно Франс Штоффельс. Не сказав би, що він невеликий. В мене вимахував 40 см, може і більше. Загалом в ехах я не спец, бо не люблю їх.
Про L-сомів теж нічого сказати не можу, але схиляюсь до того, що ви праві, або почвопокровка, або соми по типу анциструсів. Може я і неправий.

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил true_red за данный пост:
Valeriy123 (26.02.2020)
Старый 26.02.2020, 13:40   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для mir_
 
Регистрация: 05.11.2010
Адрес: Луганск
Сообщений: 2,457
Поблагодарил(а) : 3,827
Поблагодарили 3,683 раз(а) в 1,350 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Отправить сообщение для mir_ с помощью ICQ
Відповідь: Многослойный грунт для травника ===www.aquaforum.ua===

про живой грунт желательно забыть (пока), как уже сказали выше снят с производства из за брака, я мучаюсь с ним уже месяц (воду красит в желтый цвет, не аквариум а мутняк). По остальному согласен с true_red , пироги вам не нужны! либо пустой грунт с упором на жидкие удобрения, либо брендовый (питательный) грунт и удобрения рассчитанные под него, манадо на любителя.
Сомы в травнике мягко говоря не лучший вариант.


__________________


mir_ поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили mir_ за данный пост:
true_red (26.02.2020), Valeriy123 (26.02.2020)
Старый 26.02.2020, 13:50   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Многослойный грунт для травника ===www.aquaforum.ua===

З сомів норм варіант коридораси. Багато їх зараз є різних маленьких(панди, венесуела блек і оранж, штерба, лазери дуже круті і багато інших), і зовсім маленьких, як то пігмеї чи хастатуси. Двох останніх до донних риб можна віднести з натяжкою, на відміну від своїх родичів, вони багато часу проводять в товщі води, плавают зграєю по акваріуму.

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 26.02.2020, 14:05   #5
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Многослойный грунт для травника ===www.aquaforum.ua===

true_red,
Щиро дякую за Вашу думку. В той же час, не в повній мірі поділяю Ваш довід щодо припустимості сумісного використання шарів грунту та добрив від одного виробника.
Щодо Вашої тези "незрозуміло для чого", то тут все більш-ніж прагматично та, як на мене, очевидно - це є у наявності.
На форумі є приклади створення ШИКАРНИХ травників на "голому" ґрунті, яскравий приклад у темі шановної полтавчанки Ольги (https://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=196746).
Очевидно, що я не планую зразу висаджувати тоніни та близькі за складністю рослини. Зразу висаджу у великій кількост невибагливі рослини, які швидко ростуть.
Ще раз дякую.

Valeriy123 поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 26.02.2020, 14:48   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Многослойный грунт для травника ===www.aquaforum.ua===

Оффтоп
Я нічого проти субстрату в кілька шарів не маю. У випадку, якщо технологія виробника передбачає підложку і поверх нейтральний ґрунт, або поживний, як от в ADA чи JBL. У випадку з JBL їх підложка до сойла не зовсім то і поживна, то просто лава(маю пакет такої, чекає свого часу), правда до тої лави ще є якась присипка.
Використовувати субстрат і добрива різних виробників теж можна. Але треба розуміти що ти робиш і навіщо. Можна і по системі Юдакова запуститись, на землі з городу і піску з річки. І можна отримати гарний результат, але то варіант не для мене. Я не біолог і далеко не хімік. Та і часу в мене вільного мало, щоб робити тести, коригувати параметри води і підбирати на основі цього всього добрива. Тому таким нехай краще займаються люди, в яких досвіду і знань більше ніж у мене. Я краще буду робити по інструкції, само собою корективи вносити потрібно, бо кожен акваріум індивідуальний. Але дотримуватись основної концепції вважаю необхідним.

Цитата:
Щодо Вашої тези "незрозуміло для чого"
То не теза була, а запитання. На яке ви відповіли, тепер мені зрозуміло, чому ви такі варіанти розглядаєте

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 26.02.2020, 17:22   #7
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Многослойный грунт для травника ===www.aquaforum.ua===

true_red,
Ну якось не лежить душа до корідоросов, хоча до венесуела оранж і лазерів слід придивитися.

Valeriy123 поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 12:43. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts