Нерест торакатумів - потрібна допомога! - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Пресноводные животные > Разведение аквариумной рыбы
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 14.11.2013, 09:28   #1
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Нерест торакатумів - потрібна допомога! ===www.aquaforum.ua===

Всім доброго ранку/дня/вечора!
Моя проблемка заключається в тому, що утримую я торакатумів давно. Періодично їх оновлюю (великих відношу на базар), і купляю нових розміром від 3-4 см декілька штук і знову підрощую їх. Мені подобається цей сом, він відмінний "прибиральник" в акваріумі, бере любі корма, мирна риба іпросто гарно дивиться в акваріумі.
І ось якось я вирішив, а чому б не попробувати віднерести торакатумів, тим більше що якось так виходить, що постійно в мене є пара (самка і самець). Скажу відразу в розведенні торакатума я повний "чайник", ну не доходили до цього ніколи руки та й не задумувався над цим! Так як в мене в акваріумі нема великих рослин з плаваючими рослинами то я примінив (читав в якійсь темі) прямокутний кусок пінопласту розміром 8х10х1 см (шир. х дов. х товщ.) і помістив його в акву. Тим більше, що самка виглядає як великий дирижабль (наповнена ікрою). Через деякий час я почув вночі цьмокання, які доносились з тої кімнати де стояв акваріум з торакатумами. Це загальний акваріум в якому крім них є дві пари скалярій дорослих (нерестових), мечі, молі, анцитруси. Підсвітивши фонариком я побачив як самець торакатума плаває вверх животом і пінить під пінопластом. Температуру води перед цим не піднімав, була підміна води за пару днів до того. Вода в мене з криниці, по параметрам: GH води з криниці 22 градуси, в акві 19; рН7,5-8; температура постійно 26-28 градусів. Зранку глянувши під пінопласт я побачив, що там самець надув гніздо. Я в акаваріум поставив скло, яке розділило акву на дві частини і в одній частині помістив пару торакатумів. Прийшов з роботи ввечері я побачив під пінопластом дуже багато світло рожевого кольору ікринок. Ікра як намене крупніша за ікру скалярій, але менша за ікру анцитрусів.
Відловити самку з тої половини ніяк не міг, бо самець настільки ревносно охороняв кладку, що тільки но я занурював сачок як він кидався на нього. Самку ганяв, знаходив її навіть в трубі. Так от приблизно до вечора вже тієї ікри там не було, ну може декілька штук залишилось.
З'їсти ікру крім самця не було можливості нікому. Така ситуація повторюється вже чотири нереста. Думав, що може в самці причина. Мав я ще одного самця, зробив заміну в команді, самка та ж, а самця взяв іншого (правда десь на пів року молодшого за самку). Та сама ситуація, після нереста ікра поїдається. Вік торакатумів 2-2,5 роки старшим і 1,5 роки молодшому самцю. Нерести практично через місяць. Пробував навіть в окремій акві, довго сиділи там практично два-три місяці і нарешті позавчора був нерест і вчора ікра пішла туди звідки не повертаються!
Будь ласка відгукніться хто розводить торакатумів, порадьте в чому може бути причина такої поведінки самця, що я роблю не так? Маю можливість збору дощової води. Може їм її перед нерестами доливати?
Дякую всім хто відгукнеться на мою проблемку!
Хочу таки отримати малька торакатума, але як лобом об стінку!
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________

chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 18.11.2013, 00:18   #2
Живу я тут
  
 
Регистрация: 12.08.2012
Адрес: Запорожье
Сообщений: 705
Поблагодарил(а) : 547
Поблагодарили 1,176 раз(а) в 354 сообщениях
Re: Нерест торакатумів - потрібна допомога! ===www.aquaforum.ua===

Попробуйте инкубировать без самца.Его присутствие необязательно.Воду перед нерестом лучше подмягчить,а в вашем случае и подкислить немного.

Александр Фомуляев поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Александр Фомуляев за данный пост:
chelovek_73 (18.11.2013)
Старый 18.11.2013, 00:21   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Нерест торакатумів - потрібна допомога! ===www.aquaforum.ua===

Александр Фомуляев, тобто я так розумію, що пінопласт з ікрою я можу забрати (ікра приклеєна до нього)? Чи краще самця забрати? Чим краще підкисляти? Дощова вода нормально на підміни і стимуляцію?
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________

chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 18.11.2013, 17:30   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 12.08.2012
Адрес: Запорожье
Сообщений: 705
Поблагодарил(а) : 547
Поблагодарили 1,176 раз(а) в 354 сообщениях
Re: Нерест торакатумів - потрібна допомога! ===www.aquaforum.ua===

chelovek_73, я забирал самца.Дождевая вода в моем случае не приемлема-плохая экология(Запорожье),как у Вас-не знаю... Подкислять проще ортофосфорной кислотой,есть и другие способы(описаны в литературе).Методом проб и ошибок найдёте для себя оптимальный вариант.Удачи.

Александр Фомуляев поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 18.11.2013, 17:40   #5
Лидер клубного раздела
  
 
Аватар для Роксолана
 
Регистрация: 07.07.2012
Адрес: Київ
Сообщений: 760
Поблагодарил(а) : 211
Поблагодарили 814 раз(а) в 326 сообщениях
Відповідь: Нерест торакатумів - потрібна допомога! ===www.aquaforum.ua===

Чому мені не написали зразу?


__________________

Роксолана поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 18.11.2013, 19:07   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Нерест торакатумів - потрібна допомога! ===www.aquaforum.ua===

Александр Фомуляев, в нас з дощовою нормально. Підливаю собі там де растюха і все гуд. Дякую вам буду пробувати за тиждень.
Роксолана про шо? Про проблему в нересті торакатумів?
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________

chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 14:41. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts