Помогите советом с водорослями - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Растения > Водоросли и способы борьбы с ними
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 12.12.2019, 23:07   #1
Я тут недавно
  
 
Аватар для rain_cbc
 
Регистрация: 07.04.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 22
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для rain_cbc с помощью ICQ Отправить сообщение для rain_cbc с помощью Skype™
Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Доброго времени суток. Помогите избавится от водорослей, уже 2 месяца борюсь. Пробовал использовать еретромицин, сайдекс, частые подмены, убирал в ручную, ничего не берет. Чем больше убираю тем быстрее наростают.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_20191212_220436.jpg
Просмотров: 230
Размер:	431.3 Кб
ID:	666669   Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_20191212_220431.jpg
Просмотров: 223
Размер:	438.5 Кб
ID:	666670   Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_20191211_095434.jpg
Просмотров: 215
Размер:	398.5 Кб
ID:	666671  
__________________
0631777420

rain_cbc поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 08:24   #2
Живу я тут
  
 
Регистрация: 21.09.2019
Адрес: Киев
Сообщений: 126
Поблагодарил(а) : 30
Поблагодарили 37 раз(а) в 30 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Надо бороться с причиной. Что бы помочь советом нужны данные.
Литраж,как давно запущен,мощность света,сколько часов светит,температура,фильтр,со2,показания воды pH,KH,PO4(фосфаты),NO3(нитраты).количество гидробионтов.

Motmot поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 09:54   #3
Я тут недавно
  
 
Аватар для rain_cbc
 
Регистрация: 07.04.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 22
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для rain_cbc с помощью ICQ Отправить сообщение для rain_cbc с помощью Skype™
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Так, 54 литра, запущен месяца 4 назад но они практически сразу после запуска и появились, запускался на фильтрировной воде с рн7.5 фосфатов и нитратов там небыло и жёсткость по нулям была ли около 1.сейчас месяц добавляю свою воду р-н 7.5, gh 8, kh 6.
По свету 20 ватт лёжа, световой день 7-9 часов
Температура 25 градусов
СО2 не добавляю добавлял, но почвопокровка отлично пузыряет особенно после сайдекса.
Фосфаты сейчас померять нечем, но нитраты мерял вчера 2мг/л,а гидробионты не знаю что этт и как померять)
__________________
0631777420


Последний раз редактировалось rain_cbc; 13.12.2019 в 10:00..
rain_cbc поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 15:34   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

А який ґрунт? Який фільтр і чим наповнений? І яке населення? Добрива додаєте? Якщо додаєте, то які і скільки?

А вода з крану непогана, приблизно така сама і в мене по KH і GH, в якому районі живете? Про який фільтр для води йде мова? Зворотній осмос чи якийсь побутовий фільтр?

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 15:58   #5
Активный участник форума
  
 
Регистрация: 05.05.2017
Адрес: Днепр сити
Сообщений: 148
Поблагодарил(а) : 36
Поблагодарили 58 раз(а) в 49 сообщениях
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

потяните за ниточку водорослей и сфотографируйте, что вытяните

1dm поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 13.12.2019, 16:16   #6
Живу я тут
  
 
Регистрация: 21.09.2019
Адрес: Киев
Сообщений: 126
Поблагодарил(а) : 30
Поблагодарили 37 раз(а) в 30 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

20 ватт. Чего! Лед? люминесцентные ламы,
7 часов это максимум. Больше не нужно.
Гидробионты-это населения аквариума рыбы,улитки,креветки и т.д.
Так вроди параметры у вас хорошие. Удобрение не добавляете?

Motmot поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 16:37   #7
Я тут недавно
  
 
Аватар для rain_cbc
 
Регистрация: 07.04.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 22
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для rain_cbc с помощью ICQ Отправить сообщение для rain_cbc с помощью Skype™
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Аквариуму 4 месяца, 3 месяца рыб не было, месяц назад запустил сомика Севилью, неделю назад с десяток креветок. Вода имелась ввиду покупная была. Фильтр обычный внутренний с губкой и маленьким отсеком с керамикой. 20 ватт это 2х10 ватт лед прожекторы. Ну улитки есть немного, с растючкой занеслись. Добавлял первый месяц Микро и макро акваер, по дозировка с бутылки, потом когда начали разрастаться водоросли перестал добавлять.
__________________
0631777420

rain_cbc поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 17:07   #8
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Скажу як проблему бачу я, тут факторів декілька могло зіграти роль. Світла забагато, тим паче зважаючи на те, що нема СО2 і акваріум був без живності, і без добрив по суті. Ґрунт так розумію нейтральний? Чи який? Ви не відповіли. Те, що добрива перестали лити теж не є добре. Водорості лізуть не від добрив. Антибіотики в акваріумі це зло, за винятком хіба випадків, коли лікуєте бактеріальну інфекцію у риб. Та і то, тоді краще брати спеціальні засоби для акваріума. З Вашого дозволу продовжу свою думку, після відповіді щодо ґрунту

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 17:48   #9
Я тут недавно
  
 
Аватар для rain_cbc
 
Регистрация: 07.04.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 22
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для rain_cbc с помощью ICQ Отправить сообщение для rain_cbc с помощью Skype™
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Обычный аквариумный базальт, с другого аквариума просушен был потом лежал с пол года потом промыл и в этот насыпал.
Была ещё коряга, на ней с начало и начало рости, но я её вынул когда увидил что растёт.
__________________
0631777420

rain_cbc поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 18:47   #10
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

І так, що я думаю. Це суто моє бачення засноване на скромному практичному досвіді і прочитаному та побаченому. Слухати мене чи ні, вирішувати вам. Якщо хтось не згоден, то виправте і доповніть, тільки аргументовано.
Отже, для початку треба було визначитись з тим, який акваріум планується, чи це лоу тех акваріум, з простими рослинами, без СО2 і прибамбасів, чи все ж хочеться грунтопокривні і довгостебельні рослини, яскраве світло, СО2.
Що у вас пішло не так, ґрунт порожній, світло яскраве, СО2 нема, добрива ймовірно по мінімуму даєте. В результаті, рослини на початку почуваються наче і непогано, навіть ростуть, але ресурсів для росту із зовнішнього середовища до них не надходить, а якщо і надходять, то рослини не здатні це все "з'їсти"(бо яскраве світло і нема СО2). Плюс важливий, може і найголовніший фактор, це бактерії. Якщо запускати акваріум з нуля, на пустому ґрунті, то акваріуму треба час, щоб "дозріти", щоб колонії бактерій розмножились і змогли переробляти органічні речовини в неорганічні, які в свою чергу будуть поглинатись рослинами. Поки акваріум "дозріває" світловий день потрібен мінімальний години 4 вистачить, а потім можна поступово збільшити, як ви світили не вказано. Добрива вважаю необхідним подавати з першого ж дня, тим паче, що ґрунт порожній, СО2 при яскравому світлі теж одразу давати треба. Тут два варіанти, або потужне світло, СО2 і добрива одразу, або помірне не яскраве світло, ніякого СО2(сайдекс альтернативою вуглекислому газу я не вважаю) і добрив по мінімуму. І не забувати про підміни води. Живність якась в акваріумі теж повинна бути, равлики(прості котушки чи фізи) з першого ж дня можуть поселитись. А за тиждень-два і рибу з креветками по трохи можна підселяти. Я в більшості випадків нажаль рибу саджу одразу, в перший-другий день, але ж говорим про те як правильно. Тримати акваріум місяцями порожнім не зовсім вірно, якщо ми хочемо, щоб сформувався якийсь там баланс.
А у вас вийшла ситуація, коли в недозрілому акваріумі, рослини або ж недоотримують поживних елементів, або ж не можуть їх засвоювати, або і те і друге. В результаті домінувати починають водорослі, а ви в свою чергу геть лишаєте рослин поживи. Плюс до того починаєте лити хімію і антибіотики, чим ситуація тільки плгіршується, бо гине мікрофлора ґрунту. А водоростям це тільки на руку, бо мертві бактерії це додаткова органіка і аміак. І маємо замкнене коло.
Як вирішення проблеми бачу я, найпростіше звісно перезапустити і зробити все як треба.
Але можна інший, цікавіший варіант спробувати. По перше, як вже писав визначитись що це буде, лоу тех чи хай тех. Ну і відповідно або прикручувати світло, або ставити СО2.
Далі, по максимуму скільки можливо забмраємо ці водорості з акваріума, зубною щіткою, зубочисткою, чим завгодно. Листя яке найбільш вражене - зрізати. Робимо серію підмін води щоб вимити ту всю гидоту і продукти гниття. З ґрунту теж треба позбирати решти гнилих рослин і водоростей. Легка сифонка теж зайвою не буде, все одно біології ймовірно і так хана. Дуже добре було б якісь бактеріальні препарати використати, типу тетра бактозім, біостартер акваєр, чи від фірми рікка, забув як називається їх препарат. Можна і все разом, передозування цими препаратами неможливе. Та і чи різноманітніша буде мікрофлора в акваріумі, тим краще. Ну і подавати добриво якесь фірмове, що Вам до вподоби більше, згідно інструкції виробника. А далі дивитись по стану і росту рослин, чи треба більше давати чи ні. Ну і само собою має бути нормальна циркуляція води, не має бути перенаселення і перекорму. Але вам це і так зрозуміло.

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 19:53   #11
Я тут недавно
  
 
Аватар для rain_cbc
 
Регистрация: 07.04.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 22
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для rain_cbc с помощью ICQ Отправить сообщение для rain_cbc с помощью Skype™
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Да, я вас понял,это планировался креветочник,просто не первый раз запускаю аквариумы но с таким нашествие сталкиваюсь первый раз, я уже думал над перезапуск ом но 2 растения жалко, там почти все листы заросли. Ну вначале когда запускал я каждый день вносил удобрения и кстати когда запускал я литров 5 залил из действующего аквариума воды. Попробую ещё без перезапуска, я 2й день добавляю препарат против водорослей но названия не помню, давно не пользовался ним, буду дома напишу что за препарат.
__________________
0631777420

rain_cbc поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 20:26   #12
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Ну воно то так, багато запусків може пройти гладко, а на якийсь раз так складуться різні фактори, що полізуть водорості, чи ще якась біда.

Вода зі старого здорового акваріума це добре. Що ще згадав, замість, або ж разом з бактеріальними препаратами можна додати "жижу" з здорового акваріума. Це може бути відсифонений ґрунт з мулом, чи "вижимка" з фільтра, де є багато потрібних бактерій

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 21:04   #13
Я тут недавно
  
 
Аватар для rain_cbc
 
Регистрация: 07.04.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 22
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для rain_cbc с помощью ICQ Отправить сообщение для rain_cbc с помощью Skype™
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от 1dm Посмотреть сообщение
потяните за ниточку водорослей и сфотографируйте, что вытяните
Вот
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_20191213_210332.jpg
Просмотров: 187
Размер:	286.9 Кб
ID:	666734  
__________________
0631777420

rain_cbc поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 21:15   #14
Активный участник форума
  
 
Регистрация: 05.05.2017
Адрес: Днепр сити
Сообщений: 148
Поблагодарил(а) : 36
Поблагодарили 58 раз(а) в 49 сообщениях
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от rain_cbc Посмотреть сообщение
Вот
Отдельная нить этой гадости кустится или нет? Похоже на спирогиру, лечится перекисью.

1dm поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.12.2019, 21:21   #15
Я тут недавно
  
 
Аватар для rain_cbc
 
Регистрация: 07.04.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 22
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Отправить сообщение для rain_cbc с помощью ICQ Отправить сообщение для rain_cbc с помощью Skype™
Re: Помогите советом с водорослями ===www.aquaforum.ua===

На фото первых видно что оно на растении нитками а на почвопокровке и грунте куста и заростает сплошным.
А перекись в какой дозировка?
__________________
0631777420

rain_cbc поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 22:39. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts