Потрібні професійні поради для облаштування «травника» на 400 л - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Растения > Освещение, удобрения, СО2, осмос...
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Освещение, удобрения, СО2, осмос... Вопросы по интенсификации содержания растений, системам удобрений, подаче СО2, использованию осмоса и т.д.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 23.06.2013, 21:44   #1
Живу я тут
  
 
Аватар для ogon
 
Регистрация: 30.09.2004
Адрес: Ужгород
Сообщений: 243
Поблагодарил(а) : 114
Поблагодарили 111 раз(а) в 66 сообщениях
khm Потрібні професійні поради для облаштування «травника» на 400 л ===www.aquaforum.ua===

Народ, щоби реалізувалася мрія, потрібні поради професіоналів щодо облаштування не перенасиченого рослинами «травника» з ухилом в акваскейпінг в об’ємі 400 літрів (довжина 130 см, ширина – 60, висота – 55). Щось в стилі http://ssheltonimages.com/img/57/576...erZoo_2012.jpg (відео - http://www.youtube.com/watch?feature...FPGjdD0#t=125s Див. з 2:05 хв.)

У дизайні – камені та, на перших порах, виключно Eleocharis sp. Mini , Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', а потім, поступово, додаватиметься ще щось на взірець Ammania sp. bonsai, Alternanthera reineckii sp. Mini і далі по наростаючій, але без фанатизму. Тому обладнання відразу має бути розраховане і на вирощування вибагливих щодо освітлення і СО2 рослин.

З «населення» в акваріумі передбачаються виключно креветки і зграйка харацинок, швидше всього – неонів, а також кілька отоцинклюсів.

«Травник» і акваскейпінг для мене нове, тому перечитав купу тем, але поради там, часом, суперечать одна одній. Зрозуміло, що вчитися доведеться на власному досвіді, але не хочеться набивати ґулі там, де не потрібно.

Тому, потрібні підказки щодо:

1. Світильник
Для виготовляти його вручну немає часу – «банка» вже готова і чекає на наповнення. Тому хочеться порад з посиланнями на заводські варіанти з потрібними параметрами, а також адекватним співвідношенням ціни та якості;

2. Фільтр
Передбачається зовнішній каністровий фільтр, але такий, щоби надаремно не ганяв «хвилю», не виганяв СО2 і не відфільтровував надміру добрива, а оптимальний для такого об’єму. Фактор співвідношенням ціни та якості тут також актуальний. Планував Tetratec EX 1200 NEW, 1200 л/ч. або JBL CristalProfi GreenLine e1501, 1400 л/ч., але потім зрозумів, що це занадто;

3. СО2
Оскільки в перспективі передбачається облаштування ще кількох «травничків» меншого розміру, зокрема і нано, хотілося б підключити їх всіх до одного стандартного «радянського» великого балона. Але проблема, як я зрозумів, у тому, що в імпортних акваріумних балонів і, відповідно, редукторів різьба 22 мм, а в наших, що використовуються для пивних установок – 24 мм. Тому, закономірно, виникли запитання:
А. Вихід тільки в тому, щоби виточити перехідник? Чи є готові, фірмові перехідники? Чи, можливо, є високоточні акваріумні редуктори до балонів з різьбою 24 мм?
Б. Чи підходить для розводки СО2 до кількох акваріумів краник типу AQUAXER 5 ?
В. Можливо є готові варіанти установок СО2 для одночасно кількох акваріумів для балонів з різьбою 24 мм?

4. Підложка і грунт
Вони перебачаються ADA (до речі, буду вдячний за підказки з приводу того, де їх можна купити дешевше). Але налаштований почути поради щодо бюджетніших, але не значно гірших за якістю варіантів.

5. Рослини
Куплю (бажано з одних рук) вищезазначені Eleocharis sp. Mini , Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', Ammania sp. bonsai, Alternanthera reineckii sp. Mini і т.д. у кількостях, потрібних для запуску цієї акви і позбавлених водоростевих обростань. За адекватною, зрозуміло, ціною.

6. Добрива
Досвіду тут - нуль, тому хотілося б почути який готовий комплексний варіант, щоби капати з певною періодичністю, а не морочити собі голову.



Фотки процесу оформлення цього акваріума і в часових зрізах буду викладати на форумі. Тому, вважаю, і мій досвід потім буде цікавим. Тим більше, що, як уже сказав, одним акваріумом обмежуватися не збираюся.

Саме тому дуже розраховую на поради і підказки фахівців – і з вище окреслених питань і, взагалі, з усіх дотичних до теми, що їх я не зміг передбачити або сформулювати.

Неспеціалістів, аматорів, дилетантів, а також просто продавців, що мають на меті втюрити своє обладнання, прошу самим не турбуватися і не турбувати мене зайвими коментами.


Последний раз редактировалось ogon; 24.06.2013 в 00:01..
ogon поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 24.06.2013, 17:54   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для ogon
 
Регистрация: 30.09.2004
Адрес: Ужгород
Сообщений: 243
Поблагодарил(а) : 114
Поблагодарили 111 раз(а) в 66 сообщениях
Re: Потрібні професійні поради для облаштування «травника» на 400 л ===www.aquaforum.ua===

І ще запитання.

Десь вичитав, що під важкі камені на дно акваріума треба ставити пінопласт. Оскільки планую зробити ландшафт з гірками, то мені би треба підкласти сантиметрів 10-15 - заодно щоби зекономити на дорогому грунті.

Запитання: пінопласт токсичний? Він якусь шкідливу хімію у воду виділяє?..

ogon поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 21.10.2013, 00:20   #3
Живу я тут
  
 
Регистрация: 07.06.2012
Адрес: Ужгород
Сообщений: 165
Поблагодарил(а) : 36
Поблагодарили 102 раз(а) в 95 сообщениях
Re: Потрібні професійні поради для облаштування «травника» на 400 л ===www.aquaforum.ua===

Ну як, уже запустився?

Michael поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 21.10.2013, 00:40   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для ogon
 
Регистрация: 30.09.2004
Адрес: Ужгород
Сообщений: 243
Поблагодарил(а) : 114
Поблагодарили 111 раз(а) в 66 сообщениях
Re: Потрібні професійні поради для облаштування «травника» на 400 л ===www.aquaforum.ua===

Ні, підвели з обладнанням. Сьогодні засипав підложку і грунт - вони приїхали вчора. Залив воду. Світильник має бути на днях. Затримка ще з фільтром.

Як будуть суттєві зрушення - викладу фото...

ogon поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 21.10.2013, 02:02   #5
Живу я тут. Мохоманьяк
  
 
Аватар для GOREZ
 
Регистрация: 25.06.2009
Адрес: Елисаветград
Сообщений: 5,602
Поблагодарил(а) : 7,745
Поблагодарили 6,779 раз(а) в 3,166 сообщениях
Отправить сообщение для GOREZ с помощью Skype™
Re: Потрібні професійні поради для облаштування «травника» на 400 л ===www.aquaforum.ua===

Наразі, кубу, в адекватній кількості, можна взяти тут - http://www.aquafanat.com.ua/forum/in...howtopic=48115
__________________
P.S. Внимание! Мнение автора может не совпадать с его собственным!


__________________

GOREZ поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 21.10.2013, 02:49   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для ogon
 
Регистрация: 30.09.2004
Адрес: Ужгород
Сообщений: 243
Поблагодарил(а) : 114
Поблагодарили 111 раз(а) в 66 сообщениях
Re: Потрібні професійні поради для облаштування «травника» на 400 л ===www.aquaforum.ua===

Дякую. Вже визначився, що основним "грунтопокровником" буде елеохаріс мініма. Якби не це, ваша підказка була б дуже доречі... ))
До речі, Львівський форум виявився значно доброзичливішим у плані підказок. А тому все на цю тему можна почитати тут - http://aquaforum.lviv.ua/forum/showthread.php?t=12365

ogon поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ

Метки
акваскейпінг, со2, травник


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 14:59. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts