Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Пресноводные животные > Рыбы > Африканские цихлиды
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 17.02.2018, 11:59   #1
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Вже біля року в моїй колекції цихлід оз. Танганьїки є представник роду Chalinochromis. А саме Chalinochromis sp. "Ndobhoi". Зараз, коли вони в віці вже більше року, сподіваюсь на те що підуть на нерест, а поки цього ще не відбувається, перечитую все що можливо знайти в і-неті на цю тему, яка мене цікавить. Хотілось поділитись деякими аспектами питання..
Звернув увагу на істотну невідповідність між тим, що пишуть в і-неті і тим що спостерігаю в себе. А саме неоноразово читаю про високу генетичну подібність між рибами роду Chalinochromis та родом Julidochromis. Відповідно до цієї тези і рекомендації по утриманню аналогічні з умовами утримання юлідохромісів, і описи поведінки нібито геть подібної на поведінку юліків. В мене ж чомусь С. показують зовсім іншу поведінку.
1) С. на відміну від J. значно менше прив'язані до печер. Більшість часу вони не ховаються між камінням, а плавають на вільному просторі. Та й на відміну від явної тенденції J. триматися придонних шарів води в акві, С. більше риба середніх рівнів.
2) в них значно менше виражена територіальність (принаймі в не нерестовий період) та міжвидова агресивність. Та і внутрішньовидова агресивність (в не нерестовий період) не висока. Це при тому, що я не перенаселяю акваріуми і в мене риба не плаває з подавленими стресом інстинктами. В 300 л 5 дорослих вже С. мирно уживаються. Тоді як в цьому ж акві в інший час дві пари в 2 рази менших по розміру J. транскриптусів активно суперничали, ділячи "сфери впливу".
3) по опису іноземних авторів у нерестовий період поведінка С. також відрізняється від поведінки J. У перших самець займає іншу печеру ніж самка і допускається нею на її територію тільки для запліднення ікри. Подібно як у бушерів чи лелеупі, але аж ніяк не у юліків.
4) та і харчова поведінка у С. відрізняється. Їдять не багато але голодні часто. Майже постійно вертяться біля місця подачі корму. J. геть не такі. Тим одноразового годування в день дорослим рибам вистарчає щоб не показувати ознак голоду.
От я і подумав, а на основі чого конкретно, два роди, демонструючі таку різну поведінку, пов'язують як близько споріднені? В англомовній Wiki. пише що у них значна генетична подібність mtDNA NADH дегідрогенази 2 типу. Не будучи генетиком ніяк не хочу применшити цього важливого факту. Але чи є він аж таким визначальним, якщо поведінка риб таки досить відрізняється? Знаю, знаю, дегідрогеназа необхідний фермент, займає важливу роль в циклі Кребса, а цикл Кребса це "наше всьо", ще на 3 курсі мед вузу проходили.. І тим не менше, от у людини і людиноподібних приматів до 95% спільних генів, але це не робить нас аж такими подібними у поведінці Ну хіба що окремих екземплярів)))
До чого я це все вище написав. Щось так видається, що чимало ресурсів в і-неті черпає свою інформацію не з власних спостережень, а з десь прочитаного.. Наприклад про генетичну подібність)))
І прочитану інформацію треба добряче таки "фільтрувати"

далі буде..

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (17.02.2018), barvinok62 (17.02.2018), myprog (17.02.2018), SLAVA TROPICAN (17.02.2018), Володимир Романович (17.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018)
Старый 17.02.2018, 17:51   #2
Активный участник форума
  
 
Аватар для Володимир Романович
 
Регистрация: 11.10.2013
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 1,182
Поблагодарил(а) : 2,027
Поблагодарили 1,858 раз(а) в 565 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

1. Та цим Халінохромісам, здається, взагалі схованки не потрібні. То майже Циприхроміси))) Вся зграя ЗАВЖДИ на виду.

2. Олеже, не забувай, що нерестів у Халінохромісів ще не було, тому про аґресію ще рано щось судити... Хоча їм вже давно час нереститись, риба 10+ см, в самця вже досить виражений жировий наріст на чолі))

Не знаю, хто там в цій рибі побачив юлідохроміса...))
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_5446.JPG
Просмотров: 394
Размер:	498.1 Кб
ID:	622059  


__________________

Володимир Романович поза форумом   Ответить с цитированием
5 пользователей поблагодарили Володимир Романович за данный пост:
ander67 (17.02.2018), barvinok62 (17.02.2018), Cognitio rerum (17.02.2018), myprog (17.02.2018), SLAVA TROPICAN (17.02.2018)
Старый 17.02.2018, 18:20   #3
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Володимир Романович Посмотреть сообщение
Хоча їм вже давно час нереститись, риба 10+ см, в самця вже досить виражений жировий наріст на чолі))
Напевно справді час нереститись , але щоб аж вже так "давно пора" то не факт. Рибу я одержав приблизно 1 травня минулого року (плюс-мінус 2-3 дні) на вигляд їм було десь з 5 міс, хай пів року. Значить їм десь рік і 2-3 місяці.. той же лелеупі якраз в такому віці тільки починає..
(Володя, згадай, ми тоді двоє рибу одержували - ти міліагрісів))


Последний раз редактировалось Cognitio rerum; 17.02.2018 в 19:18..
Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
5 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (17.02.2018), barvinok62 (17.02.2018), myprog (17.02.2018), SLAVA TROPICAN (17.02.2018), Володимир Романович (17.02.2018)
Старый 18.02.2018, 11:08   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Cognitio rerum Посмотреть сообщение
далі буде..
а далі я хотів би написати про те, з чого, власне, потрібно було починати - про деякі цікавинки які я нагуглив спробувавши проаналізувати таксономію роду Chalinochromis.
З англомовної Wiki дізнаємось що в роді Chalinochromis на сьогодні описано 3 види:
- Chalinochromis brichardi Poll, 1974
- Chalinochromis cyanophleps S. O. Kullander, Mi. Karlsson, Ma. Karlsson & Norén, 2014
- Chalinochromis popelini Brichard, 1989
і дві ще не остаточно систематизовані форми:
- Chalinochromis sp. "bifrenatus"
- Chalinochromis sp. "ndobhoi"
І от звернув я увагу на якусь ніби не логічність: перший з описаних видів - Chalinochromis brichard, описаний Полом а названий в честь Брішара, другий описаний Брішаром і названий не в честь того, хто описав.. Вирішив погулити і все стало зрозумілим
Chalinochromis brichard - описаний Максом Полом в 1974р. але з Озера виловлена ця риба була таки Брішаром ще на 3 роки раніше - в 1971р. А саме в 1971р Брішар власне заклав на Танганьїці свою станцію по вилову і експерту риби. То й зрозуміло, описувати все виловлене в нього ні часу не було, ні можливо кваліфікації (молодий ще був, треба було практичною справою займатись, гроші заробляти, а не в теорію заглиблюватись)) От Пол, описавши науково новий вид, благородно назвав його іменем того хто перший виловив..
А коли в 1989р Брішар виловив Chalinochromis popelini, то назвати його іменем себе любимого він вже не міг, навіть якби захотів (вже зайнято було його імя в іншому виді) І був він на цей час вже іменитим, авторитетним дослідником, якому якраз і личить види систематизовувати ))) Я довго шукав що ж саме значить в перекладі назва виду, ніде на російських чи і англо- німецько мовних сайтах цього нема.. Видаю ексклюзивчик (знайшов аж на одному французькому сайті) - Chalinochromis popelini названий на честь Еміля Попеліна, бельгійського офіцера, який загинув на Танзанійському узбережжі в 1881р. Що він там робив? Ну звісно, Конго було колонією Бельгії в ті часи. Отже діяв в інтересах Батьківщини))) А Брішар бельгієць за походженням - отже все сходиться.
До речі в 1965 р на берегах Озера побував і полумяний борець за права знедолених і терорист по сумісництву товариш Е. Че Гевара. Тренував там солдат з Замбії (от жиш широкий круг інтересів у чоловіка був - Куба, Латинська Америка, Африка)). Так що є всі шанси що може котрийсь з нововідкритих видів юлідохромісів чи лампрологусів назвуть на його честь. правда болівійські чи кубинські комуністи цихлідами танги якось не дуже цікавляться)))

далі буде (не встигаю все зразу..)

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (18.02.2018), barvinok62 (18.02.2018), myprog (18.02.2018), SLAVA TROPICAN (18.02.2018), Володимир Романович (18.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018)
Старый 18.02.2018, 13:51   #5
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

..третій з описаних на сьогодні видів роду Chalinochromis - С. cyanophleps було відкрито тільки недавно, в 2014 р групою вчених. Сyanophleps - в перекладі "синя вена" чи "бліда жила" щось таке.. Чого синя зрозуміти можна, риба синюватого кольру, а от чому вена? Може через видовжену форму тіла? Дивне якесь почуття гумору у людей)) англійський якийсь гумор..
З видовою назвою Chalinochromis sp. "bifrenatus" все зрозуміло - у риби дві чорних полоси вздовж тіла. А от з самою таксономічною орієнтацією таки не зовсім зрозуміло. Не дивно що вид цей остаточно не систематизовано.. От чим він від від Chalinochromis popelini відрізняється? І у тих і у тих ті ж полоси по тілу. На одному іноземному форумі дописувачі визначились що "bifrenatus" ніби як меншого розміру, тіло їх видовженіше і морда гостріша.. І десь я ніби читав (шкода що сайт не запамятав, а зараз знайти проблематично) що вище описану mtDNA NADH дегідрогеназу 2 типу, однакову для юлідохромісів та халінохромісів саме у біфренатусів досліджували.. Якщо це так, то чи не є біфренатус таким собі природним гібридом між С. та J.? Вони справді на юліків орнатусів подібні.. Думаю для генетиків та систематизаторів є ще робота в цьому напрямку
Chalinochromis sp. "ndobhoi" виловлений з Озера та описаний Едом Конінгсом в 1988р. Що означає в перекладі видова назва "ndobhoi" я так і не зміг знайти.. Знайшов тільки що слово це з котроїсь з мов тамтешніх африканських племен. Що воно означає і-нет замовчує.. Залишається сподіватись що у Еда К. з гумором все в порядку і це не якийсь тубільський матюк ))
А взагалі таксономія як наука видається ще повна неточностей. От саме формування родових чи видових назв: родова назва Chalinochromis як відомо походить з грецької - халіна - "вуздечка" (три темні полоси на голові у першовідкритого виду) і хроміс "красень",(в давньогрецькій міфології тих хромісів цілий возик і ще малий візочок як героїв так і антигероїв)
а якщо взяти наприклад видову назву людини - Homo sapiens (людина розумна) то вона вже не грецьої, а з латини походить. Чому так, хто зна?


P.S. - все вище написане написане мною самим, ні звідки не здерто, є тільки моїм скромним імхо, на науковість не претендує, вимагає критичного оцінювання;
- все написане в цій темі написано мною спеціально для Аquaforum. Копіювати на будь які приватні ресурси електронні чи паперові не дозволяю.


..далі буде)))

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
7 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (18.02.2018), barvinok62 (18.02.2018), Gorn (27.02.2018), myprog (26.02.2018), SLAVA TROPICAN (18.02.2018), Володимир Романович (18.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018)
Реклама помогает развиваться
Старый 18.02.2018, 14:20   #6
Активный участник форума
  
 
Аватар для ander67
 
Регистрация: 19.11.2015
Адрес: Витебск . Беларусь
Сообщений: 930
Поблагодарил(а) : 7,466
Поблагодарили 3,784 раз(а) в 805 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Cognitio rerum Посмотреть сообщение
З видовою назвою Chalinochromis sp. "bifrenatus" все зрозуміло - у риби дві чорних полоси вздовж тіла. А от з самою таксономічною орієнтацією таки не зовсім зрозуміло. Не дивно що вид цей остаточно не систематизовано.. От чим він від від Chalinochromis popelini відрізняється? І у тих і у тих ті ж полоси по тілу
Chalinochromis sp. "bifrenatus" уже объединили с Chalinochromis popelini .
Цитата:
Лишен статуса самостоятельного научно неописанного вида C. sp. "bifrenatus" и синонимизирован с видом C. popelini. Пьер Бришар проводил описание C. popelini в 1989 году, на основе экземпляров из района Моба (центральная часть побережья Конго), а разновидность известная аквариумистам как C. sp. "bifrenatus" обнаружена в центральной части танзанийского побережья. Эд Конингс (1989) отмечает, что популяци C. popelini имеют определенные цветовые изменения, и например в районе острова Улвиле (Танзания) присутствуют особи C. popelini с разной окраской, от практически безполосых экземпляров с сероватым оттенком в окраске, до контрастно полосатых. Но это не стоит выделения этих цветовых вариаций в самостоятельный вид.
источник http://www.tanganyika.ru/articles/ar...&cat=13&igen=1
__________________
Какая бы хрень ни пришла в голову, всегда найдутся единомышленники..


__________________

ander67 поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили ander67 за данный пост:
barvinok62 (18.02.2018), Cognitio rerum (18.02.2018), myprog (18.02.2018), SLAVA TROPICAN (18.02.2018), Володимир Романович (18.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018)
Старый 26.02.2018, 18:28   #7
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

..Продовжити тему хочу описом одного мого хоч і негативного але досвіду. Ще коли планував завести Халінохромісів і шукав по них інформацію в і-неті, звернув увагу що на деяких російськомовних сайтах дають рекомендації додавати в воду з цими рибами йод (1 - 2 краплі на 10л води) Причому звернув увагу що на англо-німецько чи і ще будь-яких інших іноземно мовних сайтах такої рекомнедації ніхто не дає.. Ще тоді задався питанням: звідки така інформація про необхідність додавання йоду рибам роду Chalinochromis саме у росіян? Видимо що це не калька з іноземних джерел, значить власні дослідження?.. Словом, ростив я своїх риб без йоду. Ніякої патології не відмічав. Риба росла активною, з хорошим апетитом і не відстаючи в розмірах стосовно описів їх розмірів. Але коли став готувати рибу до нересту (залишив їх самих в 300л акві, звільнивши від сусідів і почав частіше міняти воду) надумав таки капнути йоду згідно рекомендованих доз. Все-таки Івано-Франківська область, де я живу, регіон ендемічний по зобу, який виникає внаслідок саме недостатності природнього йоду у воді.. Отже при підміні води додав біля 1,5 краплі йоду 5% (з стандартної баночки купленої в аптеці) на 10л води. Зміни наступили одразу. риба сіла на дно, поблідла, стала важко дихати.. Вирішивши що виловлювати і відсаджувати рибу в такому стані стало б для неї додатковим стресом, який міг би стати і фатальним став я міняти в акві воду, спершу 50% свіжої, потім знов 50% з інших акваріумів, потім ще 30%.. словом пару днів риба ховалась між камінням і тільки потім потроху знов стала випливати і брати корм.. Добре що все закінчилось без втрат. Тут я вже був вмотивований прицільніше вивчити це питання в інтернеті. І здається таки докопався. Ще надцять років тому на одному часто відвідуваному російському сайті один авторитетний дописувач опублікував інфу про вилікувану ним самку Chalinochromis в якої був з його описів гігантських розмірів зоб з допомогою йоду (а саме розчину йодинолу в концентрації 3 - 4 кр на літр води). А далі вона буцімто ще активно нерестилась і приносила потомство.
Відомо що в розчині йодинолу в 100мл - 100мг йоду; в 1 мл спиртового розчину 40 кр. отже якщо було використано 3 -4 кр на 1 л то отже на 1л води вийшло трохи менше 0,1 мг йоду..
В 5% розчині йоду (а в 1мл спиртового розчину - 0,789 г) то в 1 мл такого розчину 0,03945г тобто 39,45 мг. Оскільки в 1 мл - 40 кр то в 1 кр біля 1 мг йоду. Рекомендовано 1 - 2 кр на 10 л води то виходить тих же 0,1 - 0,2 мг йоду на 1 л.
Виходить або рекомендації неправильні, або я щось не розумію?
Можливо в водопровідну воду в нас йод додають вже при подачі води в будинки? можливо частина спирту з баночкияку я використовував випарувалась і тому концентрація йоду в ній стала більшою? Але як би там не було, в медицині також багато медикаментів токсичні при збільшенні рекомендованих доз, але такого щоб препарат був смертельно небезпечний при перевершенні дози всього нехай в 2 рази (як ще максимум могло статись в моєму випадку з йодом).. та його б одразу заборонили..
Може хтось використовував з якоюсь метою йод в своєму акваріумному господарстві? Відпишіться, цікаво було б порівняти результати експерименту..
Зараз звичайно розумію що про додавання чого би там не було думати варто хіба при якихось ознаках хвороби чи порушень. не знаю точних симтомів недостатку йоду у риб, але у людей при йодній недостатності спостерігається відставання у рості, подавленість, відсутність апетиту. Думаю щось подібне імовірно відбувається у риб. Поки таких ознак немає, імхо ніякого йоду додавати не потрібно. Це вже з власного досвіду

..далі буде, але вже сподіваюсь після нересту)))


p.s. запощу пару фоток моєї риби на цей день (ось такі вони, Chalinochromis sp. "ndobhoi")
Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_7867.jpg
Просмотров: 266
Размер:	358.3 Кб
ID:	623152

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8103.jpg
Просмотров: 256
Размер:	590.3 Кб
ID:	623153

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_7965.jpg
Просмотров: 257
Размер:	497.4 Кб
ID:	623154

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
9 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (26.02.2018), barvinok62 (26.02.2018), Gorn (27.02.2018), myprog (26.02.2018), SLAVA TROPICAN (26.02.2018), Володимир Романович (26.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018), Игорь Колосан (26.02.2018), мишка (29.11.2018)
Старый 26.02.2018, 21:31   #8
Живу я тут
  
 
Аватар для Игорь Колосан
 
Регистрация: 12.03.2012
Адрес: IS
Сообщений: 2,597
Поблагодарил(а) : 11,519
Поблагодарили 8,553 раз(а) в 1,684 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Вийшла чудова стаття. Таке можна і на наш сайт викласти.Сам прочитав с захопленням.
__________________
***Виготовлення об,ємного декору та 3D -фону для акваріумів та терраріумів.***


__________________

Игорь Колосан поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 26.02.2018, 21:53   #9
Живу я тут
  
 
Аватар для barvinok62
 
Регистрация: 22.09.2011
Адрес: Хмельницкий
Сообщений: 2,898
Поблагодарил(а) : 21,080
Поблагодарили 12,478 раз(а) в 2,293 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Cognitio rerum, ещё давно , будучи активным , прочитал статью(не помню какую) тоже добавил йод согласно инструкции из этой статьи , симптомы те же , рыбу спасал так же подменами воды.


__________________

barvinok62 поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили barvinok62 за данный пост:
ander67 (26.02.2018), Cognitio rerum (26.02.2018), SLAVA TROPICAN (26.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018)
Старый 26.02.2018, 22:37   #10
Активный участник форума
  
 
Аватар для Володимир Романович
 
Регистрация: 11.10.2013
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 1,182
Поблагодарил(а) : 2,027
Поблагодарили 1,858 раз(а) в 565 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

barvinok62, Ваш експеримент стосується Халінохромісів (йодотерапія), чи якогось іншого виду?


__________________

Володимир Романович поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Володимир Романович за данный пост:
Cognitio rerum (26.02.2018)
Старый 26.02.2018, 23:02   #11
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от barvinok62 Посмотреть сообщение
Cognitio rerum, ещё давно , будучи активным , прочитал статью(не помню какую) тоже добавил йод согласно инструкции из этой статьи , симптомы те же , рыбу спасал так же подменами воды.
Крім рекомендації додавати 3 -4 краплі йодинолу автор тієї статті описує про те що пізніше рибу було поміщено в посудину з водою, в якій додали стільки йодинолу що вода в ній забарвилась в голубий колір.. як риба там вижила не знаю..
Ось дослівно, цитата:
"..шансы на выздоровление были невелики, добавили в воду йодинола из расчета 3–4 капли на 1 литр. Но состояние рыбы не улучшалось и она продолжала отказываться от корма. Налицо была необратимость происшедших изменений, и оставалось только скормить обреченную цихлиду хищным рыбам. И все же жалко было терять 12-сантиметрового редкого халинохрома. Давая рыбе "последний шанс", в 20-литровый отсадник налили столько йодинола, что вода окрасилась в голубой цвет. И хотя концентрация была очень велика, рыба была жива и по внешним признакам не чувствовала дискомфорта. К исходу третьих суток зоб стал уменьшаться, а к недельному сроку сидения в сильно йодированной воде он совсем исчез, и самка в первый раз поела."
Ссилку на статтю спеціально не подаю, думаю не важливо хто саме що писав, важливо щоб інші не повторяли наших з Вами помилок

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
5 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (27.02.2018), barvinok62 (27.02.2018), myprog (29.11.2018), SLAVA TROPICAN (26.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018)
Старый 26.02.2018, 23:13   #12
Живу я тут
  
 
Аватар для SLAVA TROPICAN
 
Регистрация: 29.01.2015
Адрес: г.Николаев
Сообщений: 182
Поблагодарил(а) : 201
Поблагодарили 168 раз(а) в 88 сообщениях
Відповідь: Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Игорь Колосан Посмотреть сообщение
Вийшла чудова стаття.Сам прочитав с захопленням.
Всем привет!Полностью с Игорем согласен,cтатья отличная!!Олег,буду надеяться что и дальше будешь динамично развивать свой замечательный творческий, заслуживающий уважения потенциал в написании очень необходимого и редкого материала,для всех поклонников аквариумистики!!Тем-более ты с душой и сердцем это делаешь!!По почерку написания,это сразу читаемо!!Да и думаю Олег,ты на данной ветке Африканских цихлид,сможешь еще более раскрыть все свои скрытые философские способности,рассказывая о различных видах морф рыбы!И очень мне понравилось написанное ранее в соседском клубе нашим форумчанином "Вячеслав 69",стихотворение Лесине:"Слово,чом ти не твердая криця?"С ув.


Последний раз редактировалось SLAVA TROPICAN; 26.02.2018 в 23:41.. Причина: Дополнение текста.
SLAVA TROPICAN поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили SLAVA TROPICAN за данный пост:
ander67 (27.02.2018), barvinok62 (27.02.2018), Cognitio rerum (26.02.2018), myprog (02.03.2018), Вячеслав69 (28.02.2018), Игорь Колосан (27.02.2018)
Старый 27.02.2018, 08:30   #13
Живу я тут
  
 
Аватар для barvinok62
 
Регистрация: 22.09.2011
Адрес: Хмельницкий
Сообщений: 2,898
Поблагодарил(а) : 21,080
Поблагодарили 12,478 раз(а) в 2,293 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Оффтоп


__________________

barvinok62 поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили barvinok62 за данный пост:
ander67 (27.02.2018), Cognitio rerum (27.02.2018), myprog (29.11.2018), SLAVA TROPICAN (27.02.2018), Вячеслав69 (28.02.2018), Игорь Колосан (27.02.2018)
Старый 28.11.2018, 23:28   #14
Живу я тут
  
 
Регистрация: 05.12.2015
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 401
Поблагодарил(а) : 590
Поблагодарили 1,507 раз(а) в 355 сообщениях
Re: Рід Chalinochromis. очевидне-неймовірне ===www.aquaforum.ua===

Щоб логічно завершити тему:

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_8991.jpg
Просмотров: 232
Размер:	428.4 Кб
ID:	646805

Cognitio rerum поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили Cognitio rerum за данный пост:
ander67 (30.11.2018), myprog (29.11.2018), SergP (30.11.2018), Володимир Романович (28.11.2018), іВан я (05.01.2019), мишка (29.11.2018)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 01:53. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts