Вибираємо акваріум для лабірінтових! - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Клубы аквариумистов и террариумистов > Клубы аквариумистов > Клуб прихильників лабіринтових риб України "Лабіринт"
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 30.11.2013, 00:18   #1
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
ura Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Всім Доброго ранку/дня/вечора/ночі!

Ця тема в своїй більшості для тих, хто задумався вперше поставити вдома, в офісі видовий акваріум невеликого літражу і утримувати в ньому невибагливих, красивих і цікавих в поведінці риб. Для більшості моїх колег тут нічого нового не написано і можливо виникнуть якісь суперечки з того чи іншого питання, але все викладене нижче написано з власного досвіду та практичних рекомендацій.
З чого починається робота по встановленню акваріума, особливо видового? Таке питання собі задають початківці, новачки в цій справі.
А все починається з вибору місця де буде стояти ваш майбутній акваріум, вибір літражу, його оформлення, вибору технічної начинки і на останок - вибір його мешканців.
В даній темі хочу викласти своє бачення того, як має виглядати і яким повинен бути акваріум для найбільш мною (впевнений, що й не тільки мною) улюблених риб – ЛАБІРИНТОВИХ!!!
Звичайно, акваріум повинен бути таким, щоб рибам в ньому було комфортно. Для цього потрібно знати умови їх життя в природних умовах. Благо, що в наш час в кожному домі, квартирі, офісі, така техніка як комп’ютер і наявність в ньому інтернету зовсім не дивина і не дефіцит. Тому знайти інформацію про той чи інший вид риб і біотоп її проживання не складно.
Основна частина лабіринтових риб живе в Південно-Східній Азії, часто в непроточних дрібних водоймах з низьким вмістом кисню у воді, що в процесі сприяло виживанню тільки тих риб, які мали додаткові органи для добування кисню. Деякі з лабіринтових живуть в дрібних, непроточних калюжах, але є й такі, які живуть в струмках і річках з течією. Дрібні водойми прогріваються дуже швидко, тому вода там дуже тепла, температура може досягати 30 градусів і вище. Крім високої температури в невеликих непроточних водоймах ще й багато органіки, і вода інший раз настільки каламутна, що розгледіти, що в ній, не представляється можливим, в таких водоймах часто живуть дрібні лабіринтові типу сіамських півників.
Звичайно, нікому не прийде в голову перетворювати свій акваріум в імітацію природного водоймища з брудною, каламутною водою, з десятисантиметровим шаром мулу і бруду на дні... Тому необхідно задовольнити як потреби риб, так і потреби акваріуміста, тобто зробити такий акваріум, щоб і рибам в ньому жилося добре, і дивитися на нього було приємно.
Отже, що ж потрібно для створення ідеального акваріума для лабірінтових? Насамперед, сам акваріум. Його обсяг залежить від розміру і кількості у ньому риб. Наприклад, якщо планується утримувати там сім'ю сіамських півників з одного самця та двох-трьох самочок, потрібен акваріум об'ємом близько п'ятнадцяти - двадцяти літрів, а для пари місячних гурамі вже потрібен акваріум об'ємом не менше 100 літрів. Акваріум слід купувати відразу з кришкою, а якщо її немає, то необхідне покривне скло, так як лабірінтові - хороші стрибуни і легко можуть вистрибнути з акваріума. При цьому бажано, щоб акваріум не був квадратним, краще якщо він буде продовгуватий, прямокутний. Для прикладу наведу приблизні обсяги для утримання деяких видів лабірінтових риб (маються на увазі дорослі риби, причому в акваріумі містяться тільки вони) тобто видові акваріуми:
1. Півники:
- сім'я сіамських півників (самець і дві - три самки) - 15-20 літрів;
- 10 винних півників (B.coccina) - 30-40 літрів;
- 2 пари великих півників, що виношують ікру в роті (B.raja) - 40-50 літрів;
2. Трихопсіси:
- 10 карликових гурамі: 20-25 літрів;
- 10 воркотунів: 30-35 літрів;
3. Колізи:
- 10 медових коліз: 35-40 літрів;
- 3 пари ляліусів: 40-45 літрів;
- 2 пари лабіоз: 50-55 літрів;
- 2 пари смугастих коліз: 60-70 літрів;
4. Тріхогастери:
- Пара плямистих тріхогастерів: від 50 літрів;
- Пара перлинних тріхогастерів: від 50 літрів;
- Пара місячних тріхогастерів: від 100 літрів;
- Пара бурих тріхогастерів: від 150 літрів;
5. Пара хелостом: від 100 літрів;
6. Пара шоколадних гурамі: від 50 літрів;
7. Пара паросфроменусов Дейснера: 10-15 літрів;
8. Макроподи:
- сім'я макроподів будь-якого виду: (самець і дві - три самки) 30-40 літрів;
9. 2 пари псевдосфроменусов: 60-70 літрів;
10. 2 пари малпуллют: 20-25 літрів.
Після купівлі акваріума постає питання про його оформлення. Перш за все потрібен фон - лабірінтові погано виглядають на світлому фоні, крім того, на світлому фоні вони відчувають себе незахищеними, тому краще, щоб фон в акваріумі був. Особисто мені більше подобається тено-синій або чорний фон у вигляді плівки. А от за рельєфний фон лабірінтові зі своєю любов'ю до стрибків легко можуть застрибнути, але вибратися звідти вони самостійно вже не можуть, так що рельєфний фон в акваріумі з лабірінтовими можна застосовувати тільки якщо він міцно приклеєний до скла і між ним і склом немає щілин.
Необхідно сказати декілька слів про воду для акваріума. На Україні вода як правило жорстка, з рН близько 7-8 і трохи вище. Багато лабірінтових можуть жити, і навіть розмножуватися в такій воді (тріхогастери, деякі Колізи, сіамські півники, макроподи). Але багато хто любить воду м'якшу і кислішу. Часто риби можуть жити в звичайній воді, але розмножуються тільки в підкисленій і пом’якшеній (наприклад, малпуллюти, деякі півники). І, нарешті, є риби, які можуть жити тільки в м'якій і кислуватій воді, це, наприклад, паросфроменуси.
Так як в акваріумі для лабірінтових має бути багато рослин, то, відповідно, грунт повинен бути такий, щоб рослини в ньому добре росли. Я віддаю перевагу грунту фракцією в 3-5 мм. Грунт, звичайно, повинен бути натуральним, не фарбованим (галька, базальт). Колір - будь-який, краще темний і головне, не білий, так як в акваріумі з живими рослинами він позеленіє, що не дуже естетично і риби на фоні такого грунту почувають себе не дуже комфортно. Із декорацій найбільш красиво в акваріумі з лабірінтовими виглядають коряги. Для деяких лабірінтових (купануси, паросфроменуси, малпуллюти) в акваріумі бажані укриття типу печерок, на мій погляд для цього добре підходять кокосова шкаралупа. Можна, звичайно, використовувати і глиняні горщики, але як на мене, вони не природно виглядають в акваріумі, хоча застосовувати можна замаскувавши їх тими ж рослинами або обмотавши мохом (наприклад яванським).
Дуже красиво лабірінтові рибки виглядають на фоні заростей живих рослин. Але, крім того, що лабірінтові просто добре виглядають на фоні рослин, вони необхідні і для гарного самопочуття риб. Рослини розмежовують територію акваріума на зони, і кожна риба має свою власну невелику територію, що позитивно впливає на характер риби - вона стає спокійнішою. Крім того, в заростях рослин може сховатися слабша рибка, або самка, якій докучає переслідуваннями занадто активний самець. Дуже важливі плаваючі рослини (пістія, ричія, роголистник, ряска), їх можуть замінити листя рослин, що стеляться по поверхні (наприклад валіснерія, криптокорина), або плаваючі в товщі води (наяс). Якщо поверхня води чиста, риби відчувають себе невпевнено, пригнічено, знаходяться в постійному стресі і більше схильні до хвороб. Плаваючі рослини є опорою для гнізда, або будівельним матеріалом для нього, а якщо у риб немає можливості віднереститись, то дуже велика вірогідність, що ікра у самки перетвориться на кісту, і призведе до її загибелі. Таким чином відсутність рослин можуть привести до загибелі риб, або від кісти, або від стресу, з чого можна зробити висновок, що рослини необхідні в акваріумі з лабірінтовими рибками. Не має значення, якими рослинами засаджувати акваріум, рибкам це всерівно, так, що вибір рослин залежить від освітленості акваріума. Лабіринтові риби не псують рослини за кількома винятками, найвідомішим з них є місячний гурамі, які із задоволенням їдять всі м'яколистяні рослини.
З приводу технічного оснащення акваріума думки суперечливі. На мій погляд з техніки необхідний світильник, хороший фільтр, нагрівач з терморегулятором.
З приводу компресора все зрозуміло - він потрібний лише при вирощуванні мальків, так як лабірінтовий орган у них розвивається тижнів через три після народження.
Обігрівач потрібен для підтримки температури деяких видів риб, які комфортно себе почувають тільки при високих температурах (наприклад, Betta albimarginata). Зараз у квартирах досить тепло, але я все рівно його використовую, крім того, він потрібен для підвищення температури при стимуляції нересту. Хочу нагадати також про необхідність термометра - зрозуміло, що він не прикрашає акваріум, але він повинен бути, щоб контролювати роботу обігрівача.
Найзапекліші суперечки точаться навколо питання про присутність в акваріумі з лабірінтовими фільтра. Особисто я вважаю, що він обов'язковий в любому випадку. Єдиний нюанс в тому, щоб налаштувати його таким чином, щоб на поверхні води не було так би мовити течії. Лабіринтові не люблять течій, воно заважає їм будувати гнізда, а як зазначалося вище, якщо самку не віднерестити, то ікра закістується і самка загине. Якщо фільтр в акваріумі є, потрібно зменшувати протік – і на вихід фільтра надягати флейту, спрямовуючи її до стінки акваріума, створювати спокійні зони за допомогою плаваючих рослин... Якщо такої можливості настройки фільтра нема то необхідно влаштовувати планові нерести в окремих акваріумах-нерестовиках невеликих об’ємів. Зазвичай для нересту більшості лабіринтових вистачає акваріума на 10-15 літрів без аерації та фільтрації. Обігрів в нерестовику необхідний для підняття температури води з метою стимуляції нересту і для нормального розвитку ікри і личинки. Не слід забувати про підміни води, і, бажано, мати набір тестів для контролювання параметрів води.
Годівниця в акваріумі з лабіринтовими небажана, оскільки часто буває, що найбільш великий, домінантний самець, займає місце під годівницею і не підпускає туди інших риб - виходить, що він об'їдається, а інші риби голодують.
Ось коротко як я особисто бачу видовий акваріум для утримання лабіринтових. Звісно це не догма і наведені тут цифри та кількості риб в акваріумах можуть коливатись в ту чи іншу сторону. Звісно я намагаюсь брати більший літраж на деяку кількість рибин. Але в кінцевому результаті велику роль відіграє (часто буває у нас акваріумістів) – нехватка вільного, необхідного місця під акваріум.
Всім бажаю, щоб ваші бажання по встановленню акваріума необхідного літражу збулись і в ньому поселились ті види лабіринтових риб які вам подобаються, які будуть радувати вас своєю поведінкою і красотою!
Успіхів вам!
В подальшому прошу дуже викладати своє бачення даного питання, власного досвіду, фото своїх акваріумів, корисні і практичні поради.
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________


Последний раз редактировалось chelovek_73; 30.11.2013 в 01:04..
chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
13 пользователей поблагодарили chelovek_73 за данный пост:
alexbrutalcore (01.09.2016), AmantE (02.02.2014), Bo.Br. (01.12.2013), keys (02.02.2014), Kondor (30.11.2013), kozlov (28.12.2013), Kusaka (02.12.2013), Valera_Lvov (22.02.2014), Walentin (03.02.2024), Маркес (12.12.2013), Маркес Ира (04.12.2013), Роксолана (10.01.2014), юси (01.12.2013)
Старый 01.12.2013, 18:29   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Вчора якраз робив запуск 50 літрового видового аваріума для майбутній Ктенопом Анзорга або Купанусів звичайних. Для зразку фото викладу завтра.
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________

chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 02.12.2013, 11:39   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Ось обіцяні фото запущеного позавчора акваріума на 50 літрів. Муть пройде, це бактерія Сера нітрівек + від грунту (як не мий всерівно муть трохи буде). На слідуючий день вода стала прозоріша (фото не робив бо аква в товариша). Рослини (німфоідес, сагітарія, мох бабл, гігрофіла багатосемінна, папоротник нано, ротала), коряга, камінь чорний базальт. Ще скоріше всього дизайн буде мінятись по ходу приживання рослин. Ще думаю присадити ехінодорус ніжний (на передній план) і добалю ще одну лампу. Поки так. За якість фото не сваріть - ну не фахівець я в цьому.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: 2013-11-30 21.54.17.jpg
Просмотров: 564
Размер:	48.9 Кб
ID:	387760   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 2013-11-30 21.55.00.jpg
Просмотров: 535
Размер:	57.7 Кб
ID:	387761  
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________


Последний раз редактировалось chelovek_73; 05.12.2013 в 12:29..
chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
5 пользователей поблагодарили chelovek_73 за данный пост:
alexbrutalcore (27.08.2016), Bo.Br. (06.12.2013), keys (02.02.2014), Маркес (12.12.2013), Роксолана (10.12.2013)
Старый 24.12.2013, 00:01   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Освіжу тему. Акваруму після запуску 21 день. Політ нормальний, баквспишки не було, коряга не обросла слиззю (хоча анциків там не було до позавчорашнього дня). Запущено 5 шт молодих анцитрусів (3,5-4 см). Сера нітрівек більше не заливаю (7 днів повністтю достатньо). Вода кристально чиста. Скоро запускаю медових гурамі або коліз смугастих. Растюху ще буду досажувати і пересажувати. Світло також добавляти потрібно. Поки так.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: 2013-12-16 14.49.58.jpg
Просмотров: 612
Размер:	65.6 Кб
ID:	393861  
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________

chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили chelovek_73 за данный пост:
alexbrutalcore (27.08.2016), keys (02.02.2014), Sl@vik (24.01.2014), Valera_Lvov (08.02.2014), Маркес (24.12.2013), Роксолана (10.01.2014)
Старый 24.12.2013, 23:25   #5
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 15.08.2013
Адрес: Украина Комсомольск
Сообщений: 905
Поблагодарил(а) : 396
Поблагодарили 555 раз(а) в 361 сообщениях
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Красивая баночка и уютный домик из коряги, мне нравится, даже критиковать нечего

юси поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил юси за данный пост:
chelovek_73 (25.12.2013)
Реклама помогает развиваться
Старый 25.12.2013, 10:20   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

юси, дякую! Там ще звісно багато роботи по облаштуванню, наприклад світла мало і растючка ще буде добавлятись. Мох буду крутити на кояжку. От ще б навчитись фото якісне робити... Але думаю в цій акві твоїм медовим буде комфортно.
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________


Последний раз редактировалось chelovek_73; 26.12.2013 в 09:20..
chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 10.01.2014, 19:27   #7
Лидер клубного раздела
  
 
Аватар для Роксолана
 
Регистрация: 07.07.2012
Адрес: Київ
Сообщений: 760
Поблагодарил(а) : 211
Поблагодарили 814 раз(а) в 326 сообщениях
Відповідь: Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

chelovek_73, Я б німфейку збоку посадила. =)


__________________

Роксолана поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Роксолана за данный пост:
chelovek_73 (10.01.2014)
Старый 10.01.2014, 19:31   #8
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Відповідь: Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Роксолана, радий бачити і чути! Не вийде там нісфейки, висота в 30 см + коряга займає нівроку. Та й Німфея як на мене закриє перспективу глибини яку видно через арку коряжки!!! Там би це все нормально приживити. Ще не дойшли руки добавити світла. Наростити мхів потрібно. Все в думках і вариться в голові.
Дякую за пораду.

В любому випадку викладайте свої думки, зауваження. Я з цікавістю їх розгляну і буду вносити по ходу зміни та доповнення!
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________

chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 10.01.2014, 19:37   #9
Лидер клубного раздела
  
 
Аватар для Роксолана
 
Регистрация: 07.07.2012
Адрес: Київ
Сообщений: 760
Поблагодарил(а) : 211
Поблагодарили 814 раз(а) в 326 сообщениях
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

chelovek_73, я мала на увазі той німфеоідес (можу помилятись), що по центру в пості №4.
Сама дуже люблю рослини такого плану, але не дуже вони підходять для не високих акваріумів.


__________________

Роксолана поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Роксолана за данный пост:
chelovek_73 (10.01.2014)
Старый 10.01.2014, 19:40   #10
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Я зрозумів. Так я Німфоідес буду пересаджувати в любому випадку десь на бік. Поки посадив в центрі під лампу шоб прижився, хоча рослина дуже неприхотлива. Скоріш за все приберу її звідти в інший аквас.

При такому світлі мені подобається, та й для лабіринтових якраз підходить приглушене світло, та от растюха при такому освітленні рости не дуже хоче.
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________

chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 10.01.2014, 19:41   #11
Лидер клубного раздела
  
 
Аватар для Роксолана
 
Регистрация: 07.07.2012
Адрес: Київ
Сообщений: 760
Поблагодарил(а) : 211
Поблагодарили 814 раз(а) в 326 сообщениях
Відповідь: Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Роксолана Посмотреть сообщение
chelovek_73, Я б німфейку збоку посадила. =)
Я ж це і мала на увазі - посабити б її збоку.=)


__________________

Роксолана поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 24.01.2014, 02:20   #12
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

От декілька свіжих фото того ж акваріума, тільки трішки змінено розміщення деяких рослин, намотано ще мох на корягу. Німфоідес переміщено на задній план за корягу. Мох Пламя гарненько прийнявся і направляється вверх до світла. Запущені Колізи смугасті (від ЮСИ). Вони добре підросли вже.
Якість фото як завжди не особо. Вода після пересадки і додавання препарату Сера Нітрівек мутновата. Муть через 16 годин пропала і вода стала кришталево читса. Колізи адаптувались там і почувають себе чудово, апетит відмінний.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164000.jpg
Просмотров: 492
Размер:	54.1 Кб
ID:	401557   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164046.jpg
Просмотров: 440
Размер:	69.0 Кб
ID:	401558   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164101.jpg
Просмотров: 417
Размер:	77.3 Кб
ID:	401559   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164110.jpg
Просмотров: 407
Размер:	72.8 Кб
ID:	401560   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_165058.jpg
Просмотров: 450
Размер:	71.7 Кб
ID:	401561  

Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164412.jpg
Просмотров: 402
Размер:	75.1 Кб
ID:	401562   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164342.jpg
Просмотров: 420
Размер:	78.0 Кб
ID:	401563   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164719.jpg
Просмотров: 403
Размер:	76.3 Кб
ID:	401564   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164641.jpg
Просмотров: 454
Размер:	77.4 Кб
ID:	401565   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 20140118_164450.jpg
Просмотров: 406
Размер:	88.5 Кб
ID:	401566  

__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________


Последний раз редактировалось chelovek_73; 24.01.2014 в 18:41..
chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили chelovek_73 за данный пост:
keys (02.02.2014), ser1980 (05.02.2014), Sl@vik (24.01.2014), ~viktorman~ (04.05.2014)
Старый 02.02.2014, 13:04   #13
Днепропетровский клуб аквариумистов
  
 
Аватар для keys
 
Регистрация: 15.05.2011
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 452
Поблагодарил(а) : 883
Поблагодарили 242 раз(а) в 97 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

24 литра с карликовыми медовыми гурами, переднее стекло овальное, что крайне негативно сказывается на процессе фотографирования.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_1.jpg
Просмотров: 388
Размер:	67.2 Кб
ID:	404009   Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_2.jpg
Просмотров: 403
Размер:	110.9 Кб
ID:	404010   Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_3.jpg
Просмотров: 394
Размер:	91.8 Кб
ID:	404011   Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_4.JPG
Просмотров: 423
Размер:	316.3 Кб
ID:	404012   Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_5.JPG
Просмотров: 383
Размер:	259.7 Кб
ID:	404013  

Нажмите на изображение для увеличения
Название: IMG_6.jpg
Просмотров: 370
Размер:	115.6 Кб
ID:	404014  
__________________
Tarantulas Dnepr Club

keys поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили keys за данный пост:
aleco (02.02.2014), alexbrutalcore (06.09.2016), chelovek_73 (04.02.2014)
Старый 04.02.2014, 13:17   #14
Днепропетровский клуб аквариумистов
  
 
Аватар для keys
 
Регистрация: 15.05.2011
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 452
Поблагодарил(а) : 883
Поблагодарили 242 раз(а) в 97 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

Подскажите, может был у кого то опыт, насколько комфортно себя будут чувствовать лялиусы и карликовые гурами в 300 литровом аквариуме? Вопрос возник, потому что эти рыбки, вроде живут в относительно мелких водоемах или столб воды в 60 см на них не как не отразится?
__________________
Tarantulas Dnepr Club

keys поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил keys за данный пост:
chelovek_73 (04.02.2014)
Старый 04.02.2014, 13:39   #15
Живу я тут
  
 
Аватар для chelovek_73
 
Регистрация: 10.01.2012
Адрес: Хмельницкий (093-693-25-67)
Сообщений: 2,447
Поблагодарил(а) : 2,247
Поблагодарили 1,428 раз(а) в 849 сообщениях
Re: Вибираємо акваріум для лабірінтових! ===www.aquaforum.ua===

keys, ну як на мене то нема необхідності такого великого літражу для них, але якщо у вас є така можливість то чого б і ні... Правда рибки такого розміру там загубляться. Хоча по 20-25 шт кожного виду буде напевно норм. А стовб в 60 см не проблема. Пробуйте, спостереження і фото в студію. Удачі!
__________________
093-693-25-67 Михайло.


__________________

chelovek_73 поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил chelovek_73 за данный пост:
keys (04.02.2014)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 20:40. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts