Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування - Страница 2 - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Аквариум
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Аквариум "Колбы", обсуждение аквариумов, полностью укомплектованных оборудованием, тумбы, материал для изготовления....

Закрытая тема
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 11.01.2019, 12:25  
Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування
 
Аватар для Aleron
Живу я тут

Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
 

Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Aleron Aleron поза форумом 11.01.2019, 12:25
Рейтинг: ()

Я вже третій рік беру участь у Конкурсі біотопів вітчизняних водойм (і вдруге/традиційно займаю в суддів останнє місце )
Цього року я не сперечався з організаторами і суддями щодо свого результату, і цьому є причина.
Але всьому свій час, а ми починаємо.
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com
Просмотров: 6959
3 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (01.02.2019), vento (13.01.2019), Волина (23.01.2019)
Реклама помогает развиваться
Старый 09.02.2019, 18:59   #16
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

VII

Підсумки.

зважаючи на "надпопулярність" цієї теми, бажання її продовжувати не маю; це останній інформаційний пост.

Чому останнє місце? Ось моя версія.

1. Технічні проблеми
- об'єм акваріума/ 45,2 л. це НЕ МАЛО. При правильному підборі живності можна використовувати і значно менші об'єми, як ось:
https://showcase.aquatic-gardeners.o...8/show636.html
або ось (зверніть увагу ще й на автора роботи)
https://showcase.aquatic-gardeners.o...3/show285.html
- стан акваріума. він старий і зношений, на передній стінці серйозні царапини, які псують вигляд, особливо на відео. брудні кути, з яких неможливо зняти водоростевий наліт. Усе це моя проблема
- розмита риба на фото. цього разу я не використовував додаткового обладнання для зйомки роботи. Світло "природнє", постійне і максимально точно передає звичайний вигляд акваріума. А фізичний стан риб можна було роздивитися на відео та фото деталей
- нашвидкоруч зібраний і незрілий біотоп. Так, і це добре видно

2. Біотопність (25 балів із 40)
Тут мені судді традиційно знижують бали. Я на них уже й не ображаюсь, і навіть і не збираюся піднімати питання щодо компетентності деяких із них.
- усі матеріали, живність і частину води традиційно брав із місцевих водойм: субстрат і гранітний камінь - із Південного Бугу нижче Сабарівського кар'єру, живу вербу - із озера Соцького, що біля Гуральні, рослини - з Гуральні (звідти ж окунь) і Південного Бугу, решта риби - зі ставка під Вінницею. І всі ці види і матеріали в нашій природі успішно співіснують разом. Якщо судді цього не знають - чого ж вони судять?.. Щодо мушлі беззубки - вона пуста, її принесло течією/людьми/птахами/і інші варіанти, в переліку видів цього молюску немає.
Подивитися в чесні очі суддів і дізнатися справжні причини не можу, тому залишаю за собою право об'єктивно на них ображатись.

И судье №6 Алексей Малышев предлагаю индивидуальные бесплатные уроки по нашим биотопам, чтобы вы не осрамились в следующий раз, оценивая конкурсные работы.

3. Живучість (22,5 із 30)
внутрішній фільтр + потужна біофільтрація верби + живі рослини, яким такий об'єм є комфортним + гірчаки і вівсянки, яких за розрахунками можна було спокійно додати ще кілька штук + дорослий окунь + молюски, які боряться з водоростями і контролюють надмірне розростання вищих рослин. Самодостатня система.
- дотепер для мене єдиною причиною зниження балів є наявність у цьому об'ємі окуня (вони ж відповідно до суддівських стереотипів мають до 1,5-2 кг), але цей був узятий із озера, де вони виростають аж до 10-12 см. Інших причин не бачу

4. Художнє оформлення (10 із 20)
тут мої проблеми на 101 %
- поцарапаний акваріум зі страшними кутами, які вбивають увесь об'єм і простір
- не заховані зрізи на гілках
- не супер естетичний субстрат
- корені верби більше схожі на мочалку
- далеко не всі рослини в ідеальному стані. Але тут я парирую - ставковики ні в природі, ні в акві не дозволять рослинам виглядати як у каталозі. та й у природі все виглядає більше як у моєму акваріумі.
- ряска трироздільна під водою. фільтр загнав її між коріння верби, перед зйомкою я, крутячи тим корінням, пропустив ряску.
- об'єкти хардскейпу розміщені не за правилом золотого перетину. у мене у відповідь на це тільки матюки, звиняйте.
- "чистий" біотоп, без бруду і водоростей. але в минулі роки за них бали якраз і знижували.
- корінь у правому верхньому кутку виглядає не надто естетично, хоч і природно...

5. Креативність (6,6 із 10)
значним чином переплітається з художнім оформленням і не всі судді (та й конкурсанти теж) чітко усвідомлюють різницю між цими пунктами
-
Цитата:
Сообщение от Mykhaylo Посмотреть сообщение
Не вистачило закуски до пива
, друже, боюсь, ви праві
- світлий біотоп. але це проблема не моя, вона лежить виключно у площині стереотипного мислення суддів.
- усі проблеми, перераховані в пункті "Художнє оформлення"
- стереотипність моїх мислення і подачі. так, тут ви праві теж. я загрався в оптимістично сонячні біотопи, що вкупі із "зубом" на мене і зіграло
- цього року на конкурс відправлю lobster soup, і нехай тільки мені не дадуть за нього перемогу!
Якщо серйозно, мій друг і спонсор, який минулого року допоміг із живністю, в квітні передасть трохи раків, які маю намір протримати впродовж року.

З усього вищенаписаного можна зробити висновок, що шансів на перемогу в мене не було.
Але перемога мені й не потрібна. Мені потрібні були, в першу чергу, досвід і підтримка своєю участю нашого конкурсу (крім конкурсної роботи я ще єдиний, хто створює і веде тут теми, популяризуючи як конкурс, так і біотопний напрям загалом).

З іншого боку, просто вбиває пасивність форумлян у розвитку акваріумістики наших рідних біотопів. Амазонка - це круто, цихліди - це супер, Танга - це взагалі космос, але наші окуні в грамотно організованому акваріумі - цікавіші за них усіх.
Тому, хоч це і важко, але я прийняв рішення зменшити свою активність тут до участі в конкурсах і приватних переписок, надалі з усіх питань і пропозицій пишіть мені в приват і підписуйтесь на мою сторінку тут (надалі все цікаве буде саме на ній):
https://www.facebook.com/ukrainianbiotoper/

Всі питання, матюки і пропозиції до цієї теми пишіть тут і зараз, через тиждень я її закрию.
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
3 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (21.02.2019), Mykhaylo (10.02.2019), Nem0 (11.02.2019)
Старый 10.02.2019, 17:16   #17
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 10,136
Поблагодарил(а) : 11,370
Поблагодарили 9,058 раз(а) в 4,069 сообщениях
Записей в дневнике: 43
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

Якби "креативність" змінили б на більш зрозуміле "оригінальність", то непорозумінь було б менше.

Ну і все ж в таких конкурсах якісне фото - чи не найголовніший фактор, тому "відмазки", що ліньки було використовувати спалахи (додаткове світло), "шикувати" рибу розуміючи. що саме цього і очікують судді - свідомо наражати себе на заниження балів.

І таки да, люди, які звикли рибалити на водосховищах, не вірять що в маленьких водоймах, навіть з сильною течією той же окунь рідко виростає до 300 гр - його або з'їдять раніше, або йому просто немає на чому нагуляти вагу, бо кожна здобич вимагає чималої втрати енергії. Те ж саме стосується плотви, краснопірки (яка на водосховишах і в 1.5 кг не рідкість, а в річці у нас 150гр це вже монстр).

Але особисто мені все одно акваріум сподобався значно більше багатьох інших біотопно-депресивних

Mykhaylo поза форумом  
3 пользователей поблагодарили Mykhaylo за данный пост:
Aleron (11.02.2019), dvvd (21.02.2019), РомаУж (14.02.2019)
Старый 19.02.2019, 00:00   #18
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Mykhaylo Посмотреть сообщение
Ну і все ж в таких конкурсах якісне фото - чи не найголовніший фактор, тому "відмазки", що ліньки було використовувати спалахи (додаткове світло), "шикувати" рибу розуміючи. що саме цього і очікують судді - свідомо наражати себе на заниження балів.
я це повністю усвідомлював, іще готуючись до першого конкурсу.
і свідомо обрав для себе природність.

Будучи фотографом, я володію необхідними знаннями, маю досвід і купу корисної техніки, що вкупі із доступом до акви 24/7 могло б дати зовсім іншу за естетикою картинку, ніж та, яку ви всі бачили.

Проте тут є 2 моменти, які для мене важливіші за перемогу.
1. нечесна перевага над іншими конкурсантами (згадайте хоча б роботу Вячеслав69 у 2016 р., коли прекрасно реалізована ідея була вбита фотографією з мильнички і не могла конкурувати з професійними фото переможців, що були зроблені в мобільній студії)
2. невідповідність картинки, представленої суддям і глядачам, із реальним виглядом акваріума. І це, насправді, серйозна загальна проблема.
Коли фотограф виставляє 3-4 спалахи, рефлектори, затінювачі, щоб вигідніше показати виграшні елементи роботи і приховати проблеми - це є звичайнісіньким обманом. який прекрасно допомагає перемагати в самих різних конкурсах.

Шикування риби я взагалі не розумію і категорично проти нього в біотопних роботах. у дизайнерських конкурсах автори можуть робити що завгодно, хоч сунути хвоста одної риби в рот іншої, їм то заохочують, але їх роботи від природи не мають нічого. Проте заставляти окуня ставати в один ряд із вівсянкою чи знижувати бали, якщо цього не було зроблено - просто маразм.
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
Пользователь, который поблагодарил Aleron за данный пост:
dvvd (21.02.2019)


Share/Bookmark

Закрытая тема

Метки
ukrainian biotope, vinnytsia, біотоп, Гуральня, конкурс біотопів


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 02:12. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts