Революційне рішення в освітленні акваріума "Juvel" - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Освещение > Свет в аквариуме
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Свет в аквариуме Теоретические основы освещения, подбор ламп.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 30.09.2012, 15:59   #1
Активный участник форума
  
 
Аватар для Олександр Миколайович
 
Регистрация: 03.09.2012
Адрес: Рівне
Сообщений: 143
Поблагодарил(а) : 70
Поблагодарили 11 раз(а) в 8 сообщениях
Революційне рішення в освітленні акваріума "Juvel" ===www.aquaforum.ua===

Повинно буте цікаво для всіх колег у кого присутній в господарстві акваріум "Juvel rio".
В моїй ситуації ця модель у 180 літровому об’ємі.
Маю цей акваріум уже пів року з хвостиком. Завжди були проблеми з рослинами. Досить такі багато вечорів провів на цьому форумі і загалом в інтернеті, щоб вияснити вчому причина. Причина чому чорніють рослинкі...
Відразу зреагую на майбутню критику, так би мовити: "причин може бути багато" . Все це вже вивчено як вимовився я спочатку, і було принято радикальних мір. Але результатів як таких, окрім тимчасового покращення, не виявилось. Ось для прикладу, тількі воду я замінював 35% через кожен день на протязі останніх 2 місяців. За 7 місяців зробив три перезапускі...Після цього всього я зрозумів, потрібно добавити світла, а саме червоного спектрального кольору. Саме в недостачі цього відтінку і полягала моя проблемма, саме в цьому німецькі інженери затупили реально,
І ось я вирішив добавити освтітлення.......


Перечитавши багато інформації на данний рахунок в інтернеті я зрозумів, що не один із описаних мені методів не підходить. Чому саме? Тому що всі кругом ліплять дві лампи.Ліплять в основному на алюміневий корпус. Дві лампи сильно гріють воду, а алюміневий корпус держача тим паче. І взагалі навіщо дві лами? Зі штатним освітленням в акваріумі "Juvel" на 180 літрів (реальних 141) виходить 0.63ватт/літр. Добавляємо ОДНУ ламу в задную частину акваріума (зновуж тики, навіщо спереду насищене освітлення якщо в основному там ніхто нічого не садить...) і отримуєм 0.9 ватт/літр. Без лишніх затрат і з раціональним використанням енергії. Цікаво? Поїхали)

Першими моїми покупками стали електронний балласт "ЕПРА" і безпосередно сама лампа Sylvania Grolux 39 ватт в місцевому магазині.

Вибрав саме цей балласт із-за деяких причин. Поперше, до нього можна підключати як одну так і дві лампи ( мало які ідеї з’являтся в майбутньому) По друге, він іде як для Т5, Т8 і Т4!!!! По третє, це не китай це Іспанія) Патрони придбав в магазині "креветка" (доречі дуже довго вони мені їх висилали)
А ось на рахунок самого корпусу для лампи довго думав і багато магазинів об’їздив в пошуках потрібної речі. А річ ця лежала в коморі і чекала на мене. Це був фрагмент підвіконня, який лишився з ремонт)

Плюси саме цього матеріала в слідуючому:
1)Легкий, не грієтся
2)Проводку можна сховати в середину (пластикове підвіконня пустотіле)
3)Легість в обробці
Вирізавши підвіконня по розмірам ось що у мене вийшло:

Потім трішкі помучився протягувати провід (через маленькі діркі на виході та вході досить такі проблематично)

І ось таке у мене вийшло в кінці)

Ось так виглядає зверзу з виключенним світлом

Ось так з включеним

А ось вигляд збоку, без добавочного світла

З добавочним

Ось навіть моя улюблениця задивилась що це за світло таке цікаве прибавилось)

Ну і про ціни...
Балласт 130 грн.
Лампа 160 грн.
Патрони 2 по 27 грн.
Кабель 10 грн.
Вилка 10 грн.
Відбивач (фіромовий) 100 грн
Підвіконня халявне ( в моїй ситуації лишилось з ремонту)
І того 464 гривні. Дорого? Я думаю воно того коштує. Не прошло і пів години після включення, як рослинки начали дружньо побулькувати на радість мені)


Последний раз редактировалось Олександр Миколайович; 30.09.2012 в 16:29..
Олександр Миколайович поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Олександр Миколайович за данный пост:
Koroba (01.10.2012), nickanya (30.09.2012)
Старый 01.10.2012, 23:23   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для Koroba
 
Регистрация: 04.01.2009
Адрес: ПОЛТАВА (Kerch)
Сообщений: 10,916
Поблагодарил(а) : 8,274
Поблагодарили 9,368 раз(а) в 4,703 сообщениях
Re: Революційне рішення в освітленні акваріума "Juvel" ===www.aquaforum.ua===

Ознакомый фон))-тоже такой был пока он не рассыпался в акве-я его по дурости внутрь налепил))
Доработали хорошо,но революции не было,тоесть она была когдато, ну уже давно и не один раз.Каждый дорабатывает свою крышку и многие варианты одинаковы.
По поводу перегрева, опять таки все решается просто-небольшой кулер от компа внутрь и никаких перегревов.Ну вобщем гуд))))
__________________
Желаю, что бы все!...))))


__________________

Koroba поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 02.10.2012, 08:54   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для СЕРГЕЙ_1972
 
Регистрация: 19.05.2011
Адрес: УКРАЇНА
Сообщений: 4,578
Поблагодарил(а) : 1,162
Поблагодарили 3,053 раз(а) в 1,399 сообщениях
Відповідь: Революційне рішення в освітленні акваріума "Juvel" ===www.aquaforum.ua===

вы думаете что если вы добавили свет до 0,9 Вт/л то все сразу начнет расти. я думаю что ничего от этого не поменяется. 0,63 Вт/л как у вас было раньше вполне достаточно практически для любых растений у меня сейчас придлизительно тоже 0,65 Вт/л. при 0,9 Вт/л нужно подавать СО2 и УДО.
__________________
мой террариум http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=143546

СЕРГЕЙ_1972 поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил СЕРГЕЙ_1972 за данный пост:
Koroba (02.10.2012)
Старый 02.10.2012, 09:46   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для Anya_V
 
Регистрация: 05.06.2011
Адрес: Киев
Сообщений: 941
Поблагодарил(а) : 602
Поблагодарили 524 раз(а) в 360 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Re: Революційне рішення в освітленні акваріума "Juvel" ===www.aquaforum.ua===

Мне тоже по моей просьбе мастерили дополнительную балку 2х39 Вт к моему Juwel RIO 180 из черного вспененного ПВХ. Я все таки склонна считать, что литров в нем около 180 (100*40*50 минус недолив до верхней кромки). Без учета грунта, декораций и т.п., но их по моему при подсчете Вт/л их не отнимают. Но вздохнула я с облегчением только когда купила еще одну фирменную осветительную балку Juwel 2х45 Вт. Самодельную убрала. И надо же было такому случиться. Мне предложили забрать аквариум. Никакой информации о нем не было. Долго отказывалась, а потом согласилась. Хоть и б/у но бесплатно, да еще и с доставкой. Ждала чего угодно, только ни еще один Juwel RIO 180, но со старым светом Т8 (а не Т5 как в новом) 2х30 Вт. Опять проблема. Собираюсь менять Т8 на Т5. А в душе надеюсь опять купить родную балку. Все таки эстетичнее.

Anya_V поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 08:08. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts