Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Террариумистика > Амфибии > Хвостатые
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 02.03.2019, 22:40   #1
Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий)
Живу я тут

Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
 

Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Semelena Semelena поза форумом 02.03.2019, 22:40
Рейтинг: ()

Вдруге в мене аксолотлі відклали ікру, незаплановано, до того було у 2012 році. Єдиний, що тоді лишився, прожив рік. Тих, що відразу не вижили, годувати до мотиля було нічим. Та й мотиль, як оце аж зараз з'ясувалося, наш місцевий їм зовсім не підходить. Їх треба годувати трубочником. А трубочник для мальків істота надто сильна, вертка і м`язиста. З усіх рекомендацій виконуваними були тільки щодо вареного яєчного жовтка - і він не поміг зовсім, швидше, прискорив фатальний кінець.

Ці мальки вийшли з ікринок два тижні тому. Тримаю у контейнері з невеличкими рослинами й низьким рівнем води. Почала їх годувати циклопом диким з-під льоду. Потім з'явилася дафнія з акваріумної культури. Два тижні все йшло значно краще, ніж в історії з яєчним жовтком.

Десь півтора тижні тому мальків лишилося 20 нетравмованих при пересадці в контейнер.
Тиждень тому - лишилося 15 тих, що гарно навчилися полювати на рачків і наїдатися. І весь тиждень так стабільно і лишалося. І от вчора-позавчора в них стало видно легені і пульс, вони почали дихати з поверхні. І менше їсти, але корму в контейнері не лишається. Тобто, рачків просто не вистачає на 1-2 годування на добу, це по-перше. І ще я не розумію, чи їдять вони нарізаний трубочник, бо я жодного разу цього не спостерігала, мабуть що ще ні.
По-друге, на них, можливо, від річкового циклопа, щось напало - якісь півпрозорі зернятка, подекуди скупченнями. Ті, на кого це приліпилося чи вискочило, ослаблені і вмирають. І на даний момент є 5 на вигляд чистих аксів і ще 3 в іншій посудині на вигляд уражені, хоч і рухливі. Решта загинули (чотирьох з них заморозила, бо пульс проглядався, але в купах покрученого і подертого лахміття замість тіл, вже розкладалися й розчинялися і не ворушилися ніяк). Розмір зараз до 3 см. Були пузаті, а тепер майже всі стали худі й пласкі.

Ну, і так - мальки від сиблінгів... але дуже живучих, там свої історії неймовірного виживання і регенерації.
Називається, відсаджувала двох сестричок віком 2 рочки - більшу й меншу, а воно через тиждень(!), ну максимум два тижні виявилося сестричка і братик, у півтора рази довший за ту "більшу" сестричку...
Просмотров: 21870
Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Semelena за данный пост:
strateg (14.01.2020)
Старый 03.03.2019, 16:06   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для Рэндольф Картер
 
Регистрация: 16.01.2018
Адрес: киев
Сообщений: 179
Поблагодарил(а) : 83
Поблагодарили 111 раз(а) в 74 сообщениях
Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

А вы артемией может в след раз попробуете. Я знаю, у рыб если личинка сильно маленькая, то они откусуют ноги у артемий, и это очень практично.
__________________
Всегда можно быть смешней

Рэндольф Картер поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 03.03.2019, 21:26   #3
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===



Лишилися... Атос, Портос, Араміс і Д'Артаньян.
Сподіваюся, що вони вже їдять трубочник. Наче хтось їсть, бо трубочника меншає.

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 03.03.2019, 21:38   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Рэндольф Картер Посмотреть сообщение
А вы артемией может в след раз попробуете. Я знаю, у рыб если личинка сильно маленькая, то они откусуют ноги у артемий, и это очень практично.
Ой, я пробувала колись розводити артемію з сухих яєць у фірмовій упаковці, причому вони вже були на кілька років прострочені (інших не дістала). В підсумку між тисяч мертвих яєць плавали кілька штук живих артемій, і я просто не знала, як їх звідти виловити (та й навіщо, бо толку з такої кількості). На даний момент цей корм-"зроби сам" знятий з виробництва. Взагалі не розумію, де я можу узяти тих артемій.

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 03.03.2019, 22:34   #5
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 29.09.2017
Адрес: Киев Куренёвка
Сообщений: 48
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 17 раз(а) в 17 сообщениях
Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Semelena Посмотреть сообщение
Взагалі не розумію, де я можу узяти тих артемій.
Я брала вот тут http://www.arowana-im.com.ua/advance...tion=1&x=0&y=0
и сачок в придачу http://www.arowana-im.com.ua/product...ducts_id=12374
А тут на форуме вычитала хороший способ выведения артемий - в неглубокой посуде на батарее. способ работает.

Eri поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Eri за данный пост:
Semelena (03.03.2019)
Реклама помогает развиваться
Старый 05.03.2019, 00:18   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для Рэндольф Картер
 
Регистрация: 16.01.2018
Адрес: киев
Сообщений: 179
Поблагодарил(а) : 83
Поблагодарили 111 раз(а) в 74 сообщениях
Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Я могу подарить мороженую. Можа купить на куреневе, понты стоит.
Методика такая: берете 1 стол ложка яйца/ 5 стол ложко соли с горкой/ на 3литрову банку воды с крана. Потом туда засовываете подогреватель, и розпылитель с кампресор, чтоб все мешалось и не задохнулось, потом дето через 3-5 дней непомню точно, там их будет тьма. Просто ставите банку на свет, вытягуете аппаратуру, часть скорлупи тонет часть всплывает, по середине все будет шевелиться. Собераете через трубочку самотеком в сачек и кормите. Банки нада савить две, с интервалом в 3 дня.
А то так я как-то шпорцовку цыклопом хотел поднимать, получилась аж 1 штучка с 10того раза и то случайно.
__________________
Всегда можно быть смешней

Рэндольф Картер поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 09:31   #7
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Рэндольф Картер Посмотреть сообщение
Я могу подарить мороженую. Можа купить на куреневе, понты стоит.
Методика такая: берете 1 стол ложка яйца/ 5 стол ложко соли с горкой/ на 3литрову банку воды с крана. Потом туда засовываете подогреватель, и розпылитель с кампресор, чтоб все мешалось и не задохнулось, потом дето через 3-5 дней непомню точно, там их будет тьма. Просто ставите банку на свет, вытягуете аппаратуру, часть скорлупи тонет часть всплывает, по середине все будет шевелиться. Собераете через трубочку самотеком в сачек и кормите. Банки нада савить две, с интервалом в 3 дня.
А то так я как-то шпорцовку цыклопом хотел поднимать, получилась аж 1 штучка с 10того раза и то случайно.
спасибі, та поки що відмовлюся від ідеї з артемією, бо бачу, що вони вже успішно полюють на трубочник. той єдиний заводчик, статті якого щодо розведення широко доступні і методично викладені, взагалі рекомендує не повертатися до рачків за найменшої можливості,бо це додатковий ризик -вони можуть полягти в будь-який момент і отруїти собою малька. крім того, черві в принципі засвоюються аксолотлями легше, ніж будь-які членистоноги зі своїм зовнішнім скелетом, причому включаючи мотиля... і аксолотлі на трубочнику реально здатні вирощувати собі нові кінцівки, і навіть подвійні на місці культі - в мене один такий 5-ногий. а до того була дісталася у 2010 році біла самочка з пошкодженою ногою, то що на мотилі, чи рибі, риб'ячому жирі, курці, цвіркунах перших розмірів, з УФ-лампою і без - так вона в неї завжди пошкоджена й лишалася.
щодо циклопа, то я купляла живий річковий, він у мене два тижні стояв живий при плюсовій температурі близько нуля, але я його викинула після того, як на мальків щось напало, обліпивши їх. може, так планарія почала виводитися з пилу, наприклад, чи щось подібне на неї маленьке. або вірусний висип. ну видно, що виступи з якоїсь живої незапаленої тканини. і кого обліпило, ті й "перекинулися" дуже швидко

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 13:06   #8
Живу я тут
  
 
Аватар для Рэндольф Картер
 
Регистрация: 16.01.2018
Адрес: киев
Сообщений: 179
Поблагодарил(а) : 83
Поблагодарили 111 раз(а) в 74 сообщениях
Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Я там чуть ошибся, артемии не столовая ложка а чайная.
А поповоду УФ, альбиносам это нельзя делать.
__________________
Всегда можно быть смешней

Рэндольф Картер поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 13:44   #9
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Рэндольф Картер Посмотреть сообщение
поповоду УФ, альбиносам это нельзя делать.
А "дикунам" це якраз і не потрібно, з мого досвіду...

По-перше, не факт, що це альбіноси. Вірніше, це точно не альбіноси, бо в них очі темні, морди сіруваті. В англомовних джерелах є форма "біла лейкідна" чи щось таке, в якої проступають іноді темні плями. А в альбіносів - відповідно, не проступають, шкіра навколо завжди червоних очей - завжди прозора і т.д. Це велика рідкість.

http://www.axolotl.org/genetics.htm

"На відміну від лейкізму, при альбінізмі клітки-меланоцити наявні, але не можуть синтезувати меланін. "

Мені легше було б погодитися, а не шукати ці слабенькі репті-гло двієчки за шалені гроші, або тулити і підбирати заміну їм.

Але така репті-гло разом з риб'ячим жиром врятувала мені паралізовану білу самичку, яка після того ще пару років жила, і навіть нерестилася!

Нинішні аксолотлі два роки в мене росли, розвивалия і зріли під старою репті-гло двійкою на повний світловий день, поки вона не перегоріла. Ну, з затіненнями від рослин...
В принципі, від дорогих хагенівських ламп я поки що відмовилася і спостерігаю за впливом синьо-червоних діодів, в яких так само є невеличкий пік UVA. Плюс якісь діоди денного світла, по яких спектрограми не маю. UVA представлений в абсолютно всіх акваріумних фіотолампах. І якщо цю складову спектру принципово усунути з освітлення, то тоді треба відмовлятися від живих рослин, котрі є природним оксигенатором. І тоді треба знижувати температуру з моїх кімнатних цілорічних 23-26 градусів до 18-20, щоб штучно внесений кисень почав нормально розчинятися і - хоч якось, куцо (порівняно з фітофільтрацією) "оздоровлював" воду...
Поза приміщенням УФ значно більше, ніж від тієї лампи.

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 14:35   #10
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 16.10.2012
Адрес: Львів
Сообщений: 472
Поблагодарил(а) : 71
Поблагодарили 330 раз(а) в 198 сообщениях
Відповідь: Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Semelena Посмотреть сообщение
спостерігаю за впливом синьо-червоних діодів, в яких так само є невеличкий пік UVA
трохи вас розчарую, UVA там нема в принципі, взагалі.
Цитата:
Сообщение от Semelena Посмотреть сообщение
якщо цю складову спектру принципово усунути з освітлення, то тоді треба відмовлятися від живих рослин
абсолютно всі LED світильники для прісноводних акваріумів теж без ультрафіолету. Як тоді, по вашому, під ними рослини чудово ростуть?
В деяких "наворочених" морських ( приклад Radion Pro LED) спеціально додають UVA світлодіоди, але то вже інша історія.

bobus поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 18:27   #11
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Відповідь: Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от bobus Посмотреть сообщение
трохи вас розчарую, UVA там нема в принципі, взагалі.
чесно - мені плювати.

Цитата:
абсолютно всі LED світильники для прісноводних акваріумів
я таким не користуюся.

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 18:39   #12
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 16.10.2012
Адрес: Львів
Сообщений: 472
Поблагодарил(а) : 71
Поблагодарили 330 раз(а) в 198 сообщениях
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Semelena Посмотреть сообщение
чесно - мені плювати.
помітно по ствердженню, що
Цитата:
Сообщение от Semelena Посмотреть сообщение
UVA представлений в абсолютно всіх акваріумних фіотолампах
посилання на таку лампу можна ? Або просто вкажіть її тип.

bobus поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 18:42   #13
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невеселий) ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от bobus Посмотреть сообщение
помітно по ствердженню, що

посилання на таку лампу можна ? Або просто вкажіть її тип.
Ок. Уточню: схоже, що UVA присутнє взагалі в усіх лампах



От цікаво, що людина, яку "дуже чеше", і що саме називається палюдаріумом, і який спектр у акваріумних ламп, не вміє користуватися пошуком, а чіпляється до мене у всіх темах зі спростуваннями і викриттями. В чім річ

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 19:05   #14
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 16.10.2012
Адрес: Львів
Сообщений: 472
Поблагодарил(а) : 71
Поблагодарили 330 раз(а) в 198 сообщениях
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Звіт про мальків білого аксолотля (невес ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Semelena Посмотреть сообщение
В чім річ
ну мені завжди цікава інформація, про котру чую вперше.
UVA - це 315-400нм.
Судячи з навкдених вами графіків, по UVA оптимальною є лампа розжарення, але вас то, схоже, не дивує.
Я просив посилання на лампу, а не на картинки з дилетантських сайтів.

bobus поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2019, 21:04   #15
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
ura Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Звіт про мальків білого аксолотля (н ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от bobus Посмотреть сообщение
Я просив посилання на лампу
Нормальна читабельна спектрограма складена тільки у бренда "Хаген/Екзо-Терра" для аналогу люмінесцентної "Репті-гло" 2.0 компакт 13 Вт, якою я користувалася, поки вона не перегоріла позаминулого місяця, але зараз вона під такою назвою не випускається. Аналог називається "Нечюрел лайт", її спектрограма з сайту виробника, ілюстрація спільна для ламп 13 Вт і 25 Вт:



Решта 5 ламп описані в моєму профілі і куплені нещодавно всі у одній мережі будівельних супермаркетів у одному відділі вуличного і спеціального фіто-освітлення. Там же, де і люмінесцентні трубки "Осрам Флуора". До слова, спектр "Осрам Флуори":


Дуже сумніваюся, що до моїх рослин не поступає УФ і що він їм не треба... І замість почати це бездоказово спростовувати, прошу краще пошукайте і дайте посилання на досліди з вирощування рослин в умовах повної ізоляції невидимого спектру з довжиною хвилі менше 400 нм! А тоді розказуйте, що цей універсальний фактор метаболізму - рослинам для росту не потрібен, попри те, що вся специфіка фітоламп грунтується на посиленні близьких до УФ та ІЧ зон спектру! Особливо в морських акваріумах, яким світла з віконця середньої кліматичної смуги явно не вистачить - і, мабуть, саме тому "морських голандських акваріумів" не буває.

Виходячи з чого я обирала діоди, які купила останніми:
Якийсь атлас-довідник від аграрної академії, стор.279-292

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 14:56. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts