Запуск, не приймаються рослини - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Для новичков на форуме > Для тех, кто недавно на форуме. Первые вопросы, справочники и прочее. > Скорая помощь
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Скорая помощь Сюда задавайте вопросы, если необходима срочная помощь.

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 21.02.2020, 10:34   #1
Живу я тут
  
 
Регистрация: 19.11.2019
Адрес: Киев
Сообщений: 113
Поблагодарил(а) : 35
Поблагодарили 17 раз(а) в 17 сообщениях
Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

Доброго дня. Минулої неділі запустив акваріум
Перший день світло не вмикав, далі 4 години на день. Вніс УДО Єрмолаєва таблетки. Акваріум 54 літри. Світло 2 лампи по 24 Вт, 55 см. Лампи Осрам 830 і 865. З населення одна улітка, яка потрапила разом з рослинами)

Вчора правда таймер не вимкнув світло тому світловий день був годин 14, якщо не більше, бо був у відряджені і не знаю чи він добу не світив.
Чи варто в таких ситуаціях наступного дня не вмикати світло? Чи все по графіку?

Також помітив що деякі росилини відверто втрачають форму і колір. Не хочу щоб пропали. Фото тих, які не дуже себе почувають. На момент покупки були набагато кращі, листя рівніше і яскравіше. Є ще пара, але не зміг вдало сфотографувати, жовтіє і засихає ніжній ярус. Хоча не певен як можна засохнути в воді
https://ibb.co/P662Gk2
https://ibb.co/z8VRj6H
https://ibb.co/thzmM3K

І ще на корязі з'явився білий слиз. Що з ним робити? Просто змити? Кип'ятити чи як?


Последний раз редактировалось svion; 21.02.2020 в 10:42.. Причина: додав фото
svion поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 21.02.2020, 10:59   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для IS1971
 
Регистрация: 30.12.2011
Адрес: Івано-Франківськ
Сообщений: 542
Поблагодарил(а) : 456
Поблагодарили 171 раз(а) в 124 сообщениях
Відповідь: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от svion Посмотреть сообщение
Минулої неділі запустив акваріум
Акваріум визріває до трьох місяців. Рослини засаджені в сухий-пустий грунт. Добрива вони ще не можуть споживати, бо не прижилися. Зате добрива підуть на користь водорослям. Світла світіть мало, поступово нарощуючи тривалість. Запустіть хоча б якихось гуппіків, щоб вони пісяли-какали і їх виділення давали корм рослинам.
На перших порах я б не садив в такий грунт модні, кольорові рослини. Не виживуть.

Є багато тем про запуск акваріума. Зробіть усе по пунктах.
__________________
Сайт портфоліо https://logotyp.pp.ua/

IS1971 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 21.02.2020, 15:51   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

IS1971, ну що ви рекомендуєте всім підряд. Є і зерно істини у ваших словах, але в перемішку з дуже неоднозначними рекомендаціями. От чого не можна садити "модні" рослини одразу? Можна, при правильному підході вони виживуть.
Де тут написано що ґрунт пустий? Автор таблетки поклав в ґрунт.
І з чого це рослини не можуть споживати добрива? Не треба рослини мучити і ждати поки вони приживуться, не приживуться, якщо їм не вистачає поживних речовин на старті.

А тепер до автора.
4 години в перший тиждень нормально світити, що день пересвітили нічого страшного, далі світіть в нормальному режимі.
Кожного тижня на 1 годину треба збільшувати світловий день.
Щодо світла, у вас виходить 1 Вт/л. Це дуже багато.
З таким світлом без СО2 і рідких макро і мікро нічого хорошого не вийде.
Тому варіанти можливі такі, лишити тільки 1 лампу, давати мікро і макро в мінімальній рекомендованій виробником дозі(раз таблетки aquayer то і добрива їхні краще) і ніякого СО2. Альгіцид+СО2 НЕПОТРІБЕН. Замінити подачу газу він не може.
Другий варіант, це так званий форсований травник. Світло лишити, поставити установку СО2, бажано балон, але можливі і інші варіанти. Ну і добрив відповідно більше треба буде. Може і залізо додаткове знадобиться, окрім мікро і макро.
При першому варіанті ваші рослини цілком зможуть рости, але очікувати яскравих червоних кольорів як на картинці не варто, як і буйного росту.

Слиз на корязі мине. Навіть якщо корягу варити, він все одно скоріш за все вилізе. Поможуть його з'їсти равлики, креветки, риба(анциструси наприклад, але їм у вас тіснувато буде, можна отоцинклюсів, але простіше якусь живородку пецилії, молінезії прекрасно той слиз їдять)
Але і сам по собі слиз з часом мине

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили true_red за данный пост:
Andrew1 (22.02.2020), bobus (22.02.2020), slalf (21.02.2020), svion (21.02.2020), Виталий_tata (23.02.2020), Ю.В. (25.02.2020)
Старый 21.02.2020, 22:01   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 19.11.2019
Адрес: Киев
Сообщений: 113
Поблагодарил(а) : 35
Поблагодарили 17 раз(а) в 17 сообщениях
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

true_red,

По світлу і корязі ясно. Я правда ще не продумав кого взагалі селити, але матиму на увазі тих хто під'їдає)

Які є підводні камені в цих двох варіантах? І чи варто новачку починати з форсованого травника? ?

svion поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 22.02.2020, 11:38   #5
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

svion, скажу свою думку, дуже суб'єктивну.
Все залежить від того, який результат ви хочете отримати. Якщо простенький акваріум з простими рослинами(хоча поняття складні рослини досить відносне), то мабуть і не треба всяких наворотів як то балон з СО2.
Якщо це варіант не для вас, і хочеться щоб росли і радували рослини самих різних відтінків і форм, але ви при цьому новачок, то теж проблеми нема. Нічого страшного в добривах, поживних ґрунтах чи підложках, балонах з СО2 та іншому геть нема.
От тільки момент, тоді в акваріум треба вкласти гроші, і на цьому хоббі краще не економити. Але, вкласти гроші треба лише раз, якщо все якісне купити, то його вистачить на роки. А витрати на утримання акваріума, добрива, заправку балона - це мізер. Звісно, що скоріш за все, коли вам вдасться добитись бажаного у вашому акваріумі на 54 літри, то захочеться більшого об'єму, а це відповідно більші витрати. От мій акваріум мене цілком влаштовує, але вже давно планую більший, на 300 чи на 360 літрів. По моїх падрахунках обійдеться це десь 1000$, плюс мінус. Збираю поки, все ж на даний момент є важливіші пріорітети.
Звісно при наявності прямих рук і знань можна і бюджетніше зробити, але треба прямі руки і знання.
Насправді нічого складного в утриманні рослинного акваріума нема. Але базове розуміння процесів потрібне. Не треба бути ботаніком чи хіміком. Але почитати статті толкових акваріумістів треба. На форумах теж можна знайти корисну інфу, але дурниць на форумах написано не менше. Якийсь диссонанс відчуваю, коли бачу, як якийсь форумчанин дає поради(дурні поради причому) іншому, щодо боротьби з водорослями, а сам в паралельній темі на тому ж форумі задає такі дитячі питання і бореться з чорною бородою

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили true_red за данный пост:
bobus (22.02.2020), svion (23.02.2020)
Реклама помогает развиваться
Старый 22.02.2020, 12:51   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для Andrew1
 
Регистрация: 04.11.2007
Адрес: Червоноград
Сообщений: 6,046
Поблагодарил(а) : 6,229
Поблагодарили 5,166 раз(а) в 2,315 сообщениях
Записей в дневнике: 19
Re: Відповідь: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от IS1971 Посмотреть сообщение
Добрива вони ще не можуть споживати, бо не прижилися. Зате добрива підуть на користь водорослям.
Цитата:
Сообщение от IS1971 Посмотреть сообщение
Запустіть хоча б якихось гуппіків, щоб вони пісяли-какали і їх виділення давали корм рослинам.
Ви вже опредіться потрібні поживні речовини, чи ні!

Andrew1 поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили Andrew1 за данный пост:
bobus (22.02.2020), true_red (22.02.2020)
Старый 23.02.2020, 20:52   #7
Живу я тут
  
 
Регистрация: 22.07.2012
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 275
Поблагодарил(а) : 276
Поблагодарили 194 раз(а) в 139 сообщениях
Записей в дневнике: 71
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

Добрый.

Цитата:
Сообщение от svion Посмотреть сообщение
Також помітив що деякі росилини відверто втрачають форму і колір.
На момент покупки були набагато кращі, листя рівніше і яскравіше.
Больше всего, что Вы купили растения, из из так называемой "фермы - разогнанный аквариум" - обилие СО2/УДО/мощный свет, а то, ещё и спец водичка.

Как правило, такие растения в не подготовленном аквариуме, с простой водопроводной водой, без добавочного углекислого газа, без доз удобрений - стогнируют/чахнут и не приспособившиеся под ваши условия, в большинстве просто погибают.
Цитата:
Сообщение от true_red Посмотреть сообщение
З таким світлом без СО2 і рідких макро і мікро нічого хорошого не вийде.

В следующий раз, тратя деньги на растения, расспросите о месте и условиях проживания растений, если не сможете воссоздать определённых условий содержания - не берите или програмно, на свой страх и риск.
Покупайте растения у знакомых или на форуме - всё равно, предварительно расспросив.
Продавцу, а в большенстве перекупу на рынке - выгодно продавать такую травку - через некоторое время, опять принесёте свои денежки.

На увеличеном фото, видны хлопья на растениях(готовится питательная база под водоросли) и самом внутреннем фильтре - не есть хорошо.

Виталий_tata поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Виталий_tata за данный пост:
Ю.В. (25.02.2020)
Старый 23.02.2020, 22:40   #8
Живу я тут
  
 
Регистрация: 19.11.2019
Адрес: Киев
Сообщений: 113
Поблагодарил(а) : 35
Поблагодарили 17 раз(а) в 17 сообщениях
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

true_red,
Дякую за розгорнуто відповідь. Спробую спочатку вносити добрива на мінімумі як Ви і рекомендували, а там вирішиться чи треба СО2. Про протиріччя в темах я сам це давно помітив, тому і створюю ці теми)

Виталий_tata,
Дякую, тепер то знаю, але як загадаю скільки витратив гроші на цей набір рослин. Буде дуже прикро якщо помруть. Стосовно Вашого коментаря по водорослях. Як запобігти їх росту? Ніби все робив як в faq

svion поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 24.02.2020, 10:15   #9
Живу я тут
  
 
Регистрация: 22.07.2012
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 275
Поблагодарил(а) : 276
Поблагодарили 194 раз(а) в 139 сообщениях
Записей в дневнике: 71
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от svion Посмотреть сообщение
Як запобігти їх росту?
Водоросли, древнейшие микроорганизмы, споры водорослей окружают нас везде - воздух/вода/земля.
Питаются, практически, абсолютно всем(в составе водорослей обнаружены разнообразные хим. соединения, в плоть до тяж. металлов).
В подходящих условиях, ускоренное размножение и набор фитомассы.
Водоросли в акве, практически не победимы - но, их можно контролировать.

Можно много говорить о биобалансе, свете, УДО и т.д., но, среда в акве водная, даже в абсолютно пустом от гидробионитов аквариуме, из самой воды(разные процессы) выпадают хим соединения и мех.микро частицы - образуются хлопья/взвесь(наверное видели в тазу/бутыле), оно то и есть первейший корм(ёмкости для полива/бассейны - стенки обросшие, зелёная вода) - вывод прост: поддерживать чистоту воды как механически(фильтрация), биологически(растения/грунт), химически(активированный уголь, цеолит), в борьбе доступны препараты - перекись(нитчатые), сайдекс(красные/багрянки), более радикальный - затемнение, но страдают и высшие растения, так как водоросль более проще устроена.

Главные потребители хим.соединений в акве - растения, если аквариум с травкой(большое количество), правильно подобранный грунт/бактерии, мехфильтрация - фильтры.

Внутренние, фильтра как у Вас - это мешалки водных слоёв, они ущербны количеством фильтровального материала.
Обычная головка/помпа с насадкой конус(под мочалу) и достаточного объёма открытая мочалка/поролон(круглая/квадратная) - будут по лучше.
Внутренние фильтра не удобны в пользовании, как не вынимай для промывки, что не подставляй, все одно часть грязи вернутся в акву.

Более удобны - навесные(рюкзачки) и фильтры закрытые канистры.

То что на фильтре написано(китайскими друзьями 500Вт) можно смело делить на два, а то и больше.
Даже именитые Эвропейские производители, грешат завышением мощности.


Последний раз редактировалось Виталий_tata; 24.02.2020 в 10:22.. Причина: Допись
Виталий_tata поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Виталий_tata за данный пост:
true_red (24.02.2020)
Старый 24.02.2020, 12:24   #10
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

І ще момент, ось цей осад на рослинах, є не тільки субстратом для водоростей, а ще й перекриває рослині доступ до поживних речовин у воді. А головне погіршує газообмін і фотосинтез. Рослина внаслідок цього страждає і покривається водорослями

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил true_red за данный пост:
Виталий_tata (24.02.2020)
Старый 01.03.2020, 15:51   #11
Живу я тут
  
 
Регистрация: 19.11.2019
Адрес: Киев
Сообщений: 113
Поблагодарил(а) : 35
Поблагодарили 17 раз(а) в 17 сообщениях
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

Якщо чесно я заплутався. З одного бокеу всі радять вносити добрива, з іншого я так розумію вони підпитують і непотрібні водорослі. Невже даний фільтр на такий об`єм взагалі не підходить?
Почав вивчати питання СО2 і бачу що багато в продажу продається систем, які працюють на бродінні. Як вони і як вони перезаряджаються? Чи вони типу одноразові?

svion поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2020, 19:07   #12
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

svion, так а що за фільтр? Як називається?
Може в ньому і нормальна помпа, а губки фігові.

Про добрива свою думку я сказав, а вирішувати вам.

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 02.03.2020, 11:49   #13
Живу я тут
  
 
Регистрация: 19.11.2019
Адрес: Киев
Сообщений: 113
Поблагодарил(а) : 35
Поблагодарили 17 раз(а) в 17 сообщениях
Re: Запуск, не приймаються рослини ===www.aquaforum.ua===

true_red, aquael asap 300. В інтернеті наче нормальні відгуки
Вашу думку зрозумів. Вже взяв добрива. Зараз вивчаю інформацію по СО2 щоб зрозуміти як це все працює і як краще забезпечити) Тому добрива будуть в будь-якому варіанті, з СО2 чи ні то вже інше питання)

svion поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 03:12. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts