Вразило цікаве рішення з підручних засобів - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Террариумистика > Палюдариум > Конструкции, материалы для создания палюдариума
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 28.02.2019, 11:09   #1
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
ura Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

На відео - міні-екосистема, що протрималася вже рік!


youtube.com/watch?v=OkuFdnurFHM&list=LL99iR-TvxPSl5iSgamKtAGg&index=18&t=0s
Англомовний акваріуміст оригінально оформив настільний акваріум для бети (півника), так що, швидше, вийшов навіть палюдаріум. Основа ідеї - занурити в акваріум для проростання клубні батата.
Я розумію, що тема більше для розділу палюдаріумних(?) рослин, але тут видатний сам підхід: біофільтрація замість фільтру-помпи.

З іншого боку, бета - не палюдаріумна тварина... Невідомо, як тварини з ніжнішою шкірою реагують на цю рослину...

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили Semelena за данный пост:
asvetl (28.02.2019), Mykhaylo (28.02.2019), Хелена (28.02.2019)
Старый 28.02.2019, 17:41   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для Cenzor
 
Регистрация: 10.09.2012
Адрес: м.Надвірна, Івано-Франківська обл.
Сообщений: 554
Поблагодарил(а) : 361
Поблагодарили 477 раз(а) в 305 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Semelena Посмотреть сообщение
тут видатний сам підхід: біофільтрація замість фільтру-помпи
Такий підхід у світовій практиці використовується вже давно і успішно. Та до палюдаріуму це, на мою думку, відношення не має. При бажанні легко можете зробити щось подібне у себе )
__________________
Desunt inopiae multa, avaritiae omnia

Cenzor поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 28.02.2019, 21:36   #3
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Cenzor Посмотреть сообщение
Та до палюдаріуму це, на мою думку, відношення не має.
Чому? Погуглила: Ipomoea aquatica- традиційна рослина для "мангрового палюдаріуму".
То чого б додавання до композиції Ipomoea batatas робило з палюдаріуму інший вид акваріуму...

У мене, наприклад, такі тварини, що від потоків води нервують. Або починають розважатися, роблячи з компресора собі якусь "карусель" і наковтуються бульбашок. Причому спостерігала, що таку дурню роблять і риби. Та й я цілодобове булькання, м'яко кажучи, не люблю. Не так легко знайти для акваріума живучу рослину з настільки потужною кореневою системою для біофільтрації, як на тому відео...

Правда, актуальне ще питання щодо токсичності. Але, по-моєму, це далеко не звичайна картопля в цьому плані. Бо зелень гірка, але чи не їстівна після вимочування.

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2019, 12:34   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 11.01.2019
Адрес: Киев
Сообщений: 146
Поблагодарил(а) : 273
Поблагодарили 107 раз(а) в 71 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Спасибо за интересное видео.
Мне кажется, это случай, когда аквариум для картофеля, а не картофель для аквариума.
Здоровенные клубни сладкой картошки, которые автор заботливо окунул в аквариум, имеют огромный запас питательных веществ, а потребляют из "петушатника" в основном воду, что вполне достаточно для роста кустов. К тому же ботве картофеля требуется приличное внешнее освещение, на большой высоте от покровного стекла аквариума.
В то же время, в аквариуме автора достаточно много быстрорастущих растений, которые он регулярно подрезает и удаляет. Учитывая, сколь умеренно кормится петух, выращиванием и прополкой именно этих растений вполне могут справиться с удалением продуктов жизнедеятельности одиночной рыбки.
Ещё важный момент, петуха кормят с пинцета или живой дафнией, которую он ловит всю до одной. Таким образом, нет остатков корма и продуктов его разложения, которые следовало бы "собирать" губкой работающего фильтра.
Ну и в целом: выбрана рыбка, способная проживать в стакане без фильтрации и аэрации, аквариум не засорятся и регулярно чистится.

Отвечая на ваш вопрос, о возможности функционирования подобной биосистемы, скажу, что всё достижимо и без картофельной грядки на покровом стекле. Если у вас будет проживать умеренное (на объём аквариума) количество рыб, даже не обязательно - лабиринтовых, при регулярных прополках большого количества быстрорастущих растений, например, валлиснерии с роголистником снизу и пистии с ряской сверху.

Ryukin_N3 поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Ryukin_N3 за данный пост:
Cenzor (01.03.2019), Semelena (01.03.2019)
Старый 01.03.2019, 12:41   #5
Живу я тут
  
 
Аватар для Cenzor
 
Регистрация: 10.09.2012
Адрес: м.Надвірна, Івано-Франківська обл.
Сообщений: 554
Поблагодарил(а) : 361
Поблагодарили 477 раз(а) в 305 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Батат, це Ipomoea batatas, а Ipomoea aquatica, це Водяний шпинат (має інші назви Берізка водяна, Іпомея водяна, Кангконг). Та справа не в цьому. Так, палюдаріум на відміну від акваріуму має надводну частину. Але цей "повітряний" простір відокремлений (склом чи його замінником) разом із підводним від решти кімнати, що принципово. Бо тим самим створюється підвищена вологість повітря характерна для болотяних умов. Ну, й легше контролювати температурний режим.
А тут швидше гідропоніка. Сама рослина розвивається над водою, але не в палюдаріумних умовах, лише коріння у "поживному розчині" (у даному випадку в акваріумі). Щодо токсичності батату не можу сказати нічого, але в наших реаліях його можна легко замінити, наприклад, гілочками верби, яка точно не токсична, надзвичайно живуча, з достатньо потужною кореневою системою, що швидко розвивається.
Якщо в акваріумі не влаштовує течія від помпи, чи внутрішнього фільтра, чи бульбашки компресора, можна поставити аерліфтний фільтр. Або взагалі нічого, тільки тоді треба дотримуватися певного співвідношення рослини/тварини, щоб кількість розчиненого кисню залишалася достатньою. А якщо утримується лабіринтова риба, то на кисневий режим води взагалі можна "забити".
__________________
Desunt inopiae multa, avaritiae omnia

Cenzor поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Cenzor за данный пост:
Semelena (01.03.2019)
Реклама помогает развиваться
Старый 01.03.2019, 13:05   #6
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Cenzor Посмотреть сообщение
Так, палюдаріум на відміну від акваріуму має надводну частину. Але цей "повітряний" простір відокремлений (склом чи його замінником) разом із підводним від решти кімнати, що принципово. Бо тим самим створюється підвищена вологість повітря характерна для болотяних умов. Ну, й легше контролювати температурний режим.
А тут швидше гідропоніка.
Так можна дуже довго жонглювати визначеннями, кажучи, наприклад, що принциповим для гідропоніки є призначення задля вирощування рослин, а не вписування їх у біотоп.

Якщо погуглити, палюдаріумами називають, наприклад, таке:

Або таке:


Мені здається, що палюдаріум під покровним склом можна вважати вже вологим тераріумом. А це зовсім інший рівень: і конструктивно складно, і потребує залучення приладів не лише освітлювальних.

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2019, 13:30   #7
Живу я тут. Автор года 2014
  
 
Регистрация: 20.05.2011
Адрес: -
Сообщений: 5,595
Поблагодарил(а) : 2,449
Поблагодарили 4,229 раз(а) в 1,816 сообщениях
Записей в дневнике: 7
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Semelena, это современное решение, потому что сейчас в моде открытые аквариумы, и выглядят они скорее как пруды и озера, а традиционное --- это как террариум, только с водой и там еще кто-то плавает и емкость закрытая. Свет такой же, как и в нормальном аквариуме, только на штанге, и вопрос во влажности воздуха или подборе растений.


__________________


Последний раз редактировалось Эглантина; 01.03.2019 в 13:39..
Эглантина поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2019, 14:18   #8
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2013
Адрес: Одесса
Сообщений: 608
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 414 раз(а) в 237 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Все новое - это хорошо забытое старое. Полистайте, мне было очень интересно. http://glassbox-history.com/content/...a-nim-1872#p=2

Трионикс поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили Трионикс за данный пост:
Mastacembelus (30.08.2020), nikolaha1 (01.03.2019), Ryukin_N3 (01.03.2019), Semelena (01.03.2019)
Старый 01.03.2019, 20:59   #9
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Трионикс Посмотреть сообщение
Все новое - это хорошо забытое старое. Полистайте, мне было очень интересно. http://glassbox-history.com/content/...a-nim-1872#p=2
Це дуже цікаве джерело, і я згадала, що таку коцепцію відкритого акваріуму я десь бачила і в менш старих джерелах.

Проте заради справедливості мушу зазначити, що мало того, що мову і, відповідно, термінологію більш ніж сторічної давності не можна вважати актуальними. І естетичний підхід і мода змінилися, як і засоби та матеріали для втілення ідей.
Дак і сама т.зв. "індустрія домашніх улюбленців" (pet industry) еволюціонувала до невпізнання. І, відповідно, якісно іншого рівня розгалуження теоретичних понять. Маленька ілюстрація: сто років тому "перс" і "британець" були однією породою котів, а "ангора" з сусіднього "демо-місця" котячої виставки могла бути відібраною з того самого з ними виводку!
Можливо, в тій антикварній книзі і трапляється слово "палюдаріум" -та або в процесі пошуку його правопис не вгадала, або в мене на клавіатурі і букв таких немає...
А в пошуковику Гугль до слова палюдаріум - даються, в тому числі, фото "просто акваріумів" з верхівками рослин, що з них стирчать. І якщо так хтось його називає- значить, в якомусь сенсі так воно і є.

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2019, 22:41   #10
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2013
Адрес: Одесса
Сообщений: 608
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 414 раз(а) в 237 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Слово "палюдариум" в антикварной книге не встречается, зато встречаются открытые аквариумы, из которых растут на воздухе растения, вокруг аквариума растения, и выглядят такие аквариумы как пруды и озёра, но никто их иначе, как аквариумы, не называет.

Трионикс поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2019, 23:06   #11
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Трионикс Посмотреть сообщение
открытые аквариумы, из которых растут на воздухе растения, вокруг аквариума растения, и выглядят такие аквариумы как пруды и озёра, но никто их иначе, как аквариумы, не называет.

ну як же ніхто не називає, якщо Гугл - показує, що називають! і вище я наводила фото того, що різні люди називають палюдаріумами.

вище в цій темі писали такі закиди, що палюдаріум нібито обов'язково має бути накритий покровним склом. і разом з тим стереотипна посудина для палюдаріуму - це черепашник з різновисокими фігурними гранями! ну чим можна накрити черепашник? і навіщо?

тепер уже, виявляється, він не повинен бути подібний до чогось, що півтора століття тому називалося "акваріум"!

що за дивний намір "розжалувати" з палюдаріумів щось, що претендує на це "горде звання". в чім смисл цього спору?

ваш улюблений розділ кілька років не поповнюється жодними прикладами - то палюдаріуми взагалі можуь існувати в реальності, чи це якесь фантастичне явище чи недоцільний термін? чи для "доведення" причетності до чогось "палюдаріумного" потрібен особливий темперамент... еммм... типу якась підвищена "консервативність" творця пасує цьому біотопу?

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Semelena за данный пост:
Mykhaylo (02.03.2019)
Старый 02.03.2019, 06:12   #12
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2013
Адрес: Одесса
Сообщений: 608
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 414 раз(а) в 237 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Semelena Посмотреть сообщение
в чім смисл цього спору?
А почему вы решили, что я с вами спорю? Я просто показал, что открытый аквариум с растениями снаружи - это не новшество, на заре аквариумистики это был единственный доступный способ фильтрации воды.

Трионикс поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Трионикс за данный пост:
Semelena (02.03.2019)
Старый 02.03.2019, 09:04   #13
Живу я тут. Автор года 2014
  
 
Регистрация: 20.05.2011
Адрес: -
Сообщений: 5,595
Поблагодарил(а) : 2,449
Поблагодарили 4,229 раз(а) в 1,816 сообщениях
Записей в дневнике: 7
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Свято верить Гуглу --- впервые вижу, можете для полноты картины спросить у Википедии и там даже ответят как появилось это название. По идее. Одним словом, многие вещи уже известны давно.


__________________

Эглантина поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 02.03.2019, 09:56   #14
Живу я тут
  
 
Регистрация: 29.10.2010
Адрес: Київ
Сообщений: 225
Поблагодарил(а) : 64
Поблагодарили 66 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Скрытый текст

Semelena поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 02.03.2019, 10:36   #15
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 16.10.2012
Адрес: Львів
Сообщений: 472
Поблагодарил(а) : 71
Поблагодарили 330 раз(а) в 198 сообщениях
Відповідь: Re: Вразило цікаве рішення з підручних засобів ===www.aquaforum.ua===

Оффтоп

bobus поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил bobus за данный пост:
Трионикс (02.03.2019)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 23:42. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts