Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Аквариум
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Аквариум "Колбы", обсуждение аквариумов, полностью укомплектованных оборудованием, тумбы, материал для изготовления....

Закрытая тема
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 11.01.2019, 12:25   #1
Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування
 
Аватар для Aleron
Живу я тут

Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
 

Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Aleron Aleron поза форумом 11.01.2019, 12:25
Рейтинг: ()

Я вже третій рік беру участь у Конкурсі біотопів вітчизняних водойм (і вдруге/традиційно займаю в суддів останнє місце )
Цього року я не сперечався з організаторами і суддями щодо свого результату, і цьому є причина.
Але всьому свій час, а ми починаємо.
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com
Просмотров: 6958
3 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (01.02.2019), vento (13.01.2019), Волина (23.01.2019)
Старый 11.01.2019, 12:40   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

І

Антибіотоп

Invaders
Загарбники

Люди впливають на природу, ламаючи крихкий біологічний баланс і просто нищачи її. Вони вбивають тварин, вирізають рослини, змінюють ландшафт і клімат. До такого антропогенного впливу природа пристосовується, поступово виробляє протиотруту і перемагає.
Але є один виплив людини, проти якого природа безсила - штучне підселення інвазивних видів, які, заселяючись, витісняють місцевих.

Ідея
У кінці травня в одному з приватних ставків вінницького Лісопарку випадково помітив під самим берегом зграйку гуппі. Рибки спокійно плавали, вишуковуючи в намулі корм. В очі кинулося тьмяне забарвлення самців. Це вкупі зі спокійною поведінкою підштовхнуло до висновку, що вони в тому ставку жили вже давно.




Дорогою до Гуральні є ще одна водойма - озеро Соцького, воно знаходиться на початку лісопаркової зони і є популярним об'єктом серед любителів шашликів. Озеро перебуває в муніципальній власності, і за ним доглядають, постійно прибирають берегову лінію і не дать браконьєрити. Але його майже щороку восени спускають, тому риби серйозної в озері не водиться.
9 липня, їдучи на Гуральню, помітив на озері Соцького темні плями, які плавно і хаотично рухались. Явище це було незвичайне, тому зупинився його познімати. Плями виявилися великими зграями сомиків, що виклюнулися цього року. Коли одна з них підпливла до прибережних очеретів, я зачерпнув її підсаком і відібрав додому 6 мальків. Риба виявилася інвазивним американським канальним сомом, який у нашій екосистемі представляє смертельну загрозу місцевій фауні.
Станом на кінець вересня мальки і в озері, і в домашньому акваріумі почувалися прекрасно і добре росли. Домашні активно об'їдали тіла інших риб, яких нищив ротань (жертви: 4 вівсянки, гірчак і 2 бички).
І що найдивніше, в попередні роки канальних сомів у вінницьких водоймах не було. Коли, як і звідки вони з'явилися в цьому багатостраждальному озері - не знають навіть люди, які займаються його утриманням і благоустроєм.








Канальні соми і стали для мене поштовхом створити цей антибіотоп і привернути ним увагу суспільства до проблеми інвазивних видів, яка в найближчі роки загрожує стати екологічною катастрофою.
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
11 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (01.02.2019), Mykhaylo (12.01.2019), myprog (17.01.2019), Nem0 (11.01.2019), r0man (13.01.2019), Rulik (12.01.2019), Ryukin_N3 (24.01.2019), ZUMMM (11.01.2019), Волина (12.01.2019), Ёшка (13.01.2019), РомаУж (12.01.2019)
Старый 12.01.2019, 12:31   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

ІІ

Вселенці, загарбники, інвейдери...

Найвідоміші з них:
Сонячний окунь;
Амурський чебачок (синька);
Ротань головешка;
Сом канальний;
Бички;
Гуппі (!), цього року попадались окремі зразки одразу в кількох озерах;
Амур;
Товстолобик;
Карась золотий (так, навіть наш "рідний" карасик насправді родом із Китаю)

Технічні параметри конкурсного акваріуму:
Об'єм, розміри акваріуму: 45,2 л (49,7*25,8*35,3 см)
Фон: лист синього картону, розміщений зовні за задньою стінкою
Освітлення: 1 діодна лампа 6 Вт, 4000 К, тривалість світлового дня - 14,5 годин (8:00-22:30)
Фільтрація: внутрішній фільтр Sunsun HJ 111B
Декор: грунт, граніт і річковий пісок, коряги, маленькі гілки і корені, пусті мушлі, листя дуба і верби, матеріал із місцевих водойм
Вода при запуску бралася з місцевого озера, при підмінах - магазинна фільтрована

Населення
Переважна більшість населення біотопу INVADERS - це інвазивні види, які в природі зустрічаються в різних географічних зонах і часто навіть не співіснують разом (полювання китайського ротаня на південноамериканських гуппі в українському озері виглядає сюрреалістично)

Рослини:
1. Елодея канадська (Elodea canadensis)
2. Валіснерія американська (Vallisneria americana)
3. Роголисник занурений (Ceratophyllum demersum)
4. Рдест вузликуватий (Potamogeton nodosus)

Тварини:
1. Сом канальний (Ictalurus punctatus, 6 риб)
2. Ротань головешка (Perccottus glenii, 2 риби)
3. Гуппі (Poecilia wingei >10 риб)
4. Чебачок амурський (Pseudorasbora parva, 2 риби)
5. Карась звичайний (Carassius carassius, 3 риби)
6. Ставковик звичайний (Lymnaea stagnalis, 3 молюски)















__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
10 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (01.02.2019), Juriarch (16.01.2019), Mykhaylo (12.01.2019), myprog (17.01.2019), Nem0 (12.01.2019), r0man (13.01.2019), Rulik (12.01.2019), Ryukin_N3 (24.01.2019), vento (13.01.2019), Волина (12.01.2019)
Старый 12.01.2019, 16:10   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 10,136
Поблагодарил(а) : 11,370
Поблагодарили 9,058 раз(а) в 4,069 сообщениях
Записей в дневнике: 43
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

А як чебраки в акваріумі призвичаюються? Як на мене візуально краще гірчаків виглядають, та й певно не такі вередливі в плані корму?


Последний раз редактировалось Mykhaylo; 12.01.2019 в 16:14.. Причина: канальним питання зняв. Може зимувати, раніше, коли вчився, наче стверджували зворотнє
Mykhaylo поза форумом  
Старый 12.01.2019, 16:28   #5
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

Чебачки - один із найпростіших в утриманні видів (принаймні у мене).
Без проблем переносять різкі зміни хімічного стану води, виживають при підвищеній температурі і в перенаселеному акваріумі. Їдять у мене як морожений корм (артемія, мотиль, циклоп, криль, трубочник, саморобний для цихлід), так і рослинний (акваріумний роголисник, елодея і трироздільна ряска), складаючи цим серйозну конкуренцію карасям.

Цікава в них і поведінка. Тоді, коли карасі, краснопери, вівсянки, гірчаки вільно плавають у товщі води, чебачки разом із окунем сидять у вербовому корінні або купі гіляччя як у засаді, вичікуючи появу корму. Під час годування відтісняють інших риб, навіть альфа самця гірчаків. Поводяться хитро, інколи навіть підло
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
5 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (01.02.2019), Mykhaylo (14.01.2019), vento (13.01.2019), Ёшка (13.01.2019), РомаУж (14.02.2019)
Реклама помогает развиваться
Старый 14.01.2019, 19:47   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

ІІІ


Прототип
Цього року на конкурсі переважна більшість біотопів були темними і тьмяними, а я навіть отримав критичний коментар, що наші водойми не можуть бути такими світлими і яскравими, як мій біотопний акваріум.
Що ж, кожен бачить своє.
Ось те, що я бачу у рідних подільських водоймах, які й стали прототипом мого конкурсного біотопу:

https://www.aquaforum.ua/showpost.ph...&postcount=284

не дуже схоже на те, що ви бачили в інших конкурсних роботах...

Цьогорічний конкурс із точки зору ідей і креативності трохи розчарував. Олег Лабутов не дарма висловився, що це "конкурс с ракамі".
Я засилля раків чекав, чесно кажучи, минулого року після успіху Сергія Гавриша, але жирафи теж сміються, знаєте...
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
2 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
Jenn (19.05.2019), Nem0 (14.01.2019)
Старый 14.01.2019, 20:13   #7
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 03.03.2018
Адрес: Харьков
Сообщений: 106
Поблагодарил(а) : 216
Поблагодарили 96 раз(а) в 47 сообщениях
Re: Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Aleron Посмотреть сообщение
ІІІ


Прототип
Цього року на конкурсі переважна більшість біотопів були темними і тьмяними, а я навіть отримав критичний коментар, що наші водойми не можуть бути такими світлими і яскравими, як мій біотопний акваріум.
Що ж, кожен бачить своє.
Ось те, що я бачу у рідних подільських водоймах, які й стали прототипом мого конкурсного біотопу:

https://www.aquaforum.ua/showpost.ph...&postcount=284

не дуже схоже на те, що ви бачили в інших конкурсних роботах...

Цьогорічний конкурс із точки зору ідей і креативності трохи розчарував. Олег Лабутов не дарма висловився, що це "конкурс с ракамі".
Я засилля раків чекав, чесно кажучи, минулого року після успіху Сергія Гавриша, але жирафи теж сміються, знаєте...
Странно, что судьям не понравился свет... В Украине не мало водоемов с достаточно прозрачной водой, где солнечные лучи проникают на глубину более 5 метров...


__________________

Nem0 поза форумом  
5 пользователей поблагодарили Nem0 за данный пост:
Aleron (16.01.2019), dvvd (21.02.2019), Mykhaylo (16.01.2019), vento (16.01.2019), РомаУж (14.02.2019)
Старый 16.01.2019, 17:09   #8
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

за суддів не знаю, акваріум яскравістю не сподобався частині публіки.

Стереотипи - страшна річ, боротися з якою дуже важко. А якщо ще взяти до уваги суддівські оцінки, то я впевнений, що й цього року на конкурсі світлий і сонячний буде тільки в мене
Темні і монохромні роботи (які б вони не були круті технічно й естетично) не додають популярності вітчизняним біотопам в очах простої публіки. Місцеві біотопи в нас приречені
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
2 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (21.02.2019), Mykhaylo (18.01.2019)
Старый 18.01.2019, 15:55   #9
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

ІV

Ідеальний український біотоп
В озері під вербою

Другий конкурсний варіант - ідеальний український біотоп, у якому присутні і гармонійно співіснують тільки місцеві види (у природі таких, боюсь, уже не існує)



Рослини:
1. Рдест блискучий (Potamogeton lucens L)
2. Жабурник звичайний або водокрас (Hydrocharis morsus-ranae L)
3. Уруть колосиста (Myriophyllum spicatum)
4. Ряска трироздільна (Lemna trisulca)
5. Роголисник занурений (Ceratophyllum demersum)
6. Лютик водяний (Batrachium aquatile)
7. Сальвінія плаваюча (Salvinia natans)
8. Глечики жовті (Nuphar lutea)

Тварини:
1. Bівсянка (Leucaspius delineatus, 7 риб)
2. Гірчак звичайний (Rhodeus amarus, 5 риб)
3. Окунь звичайний (Perca fluviatilis, 1 риба)
4. Лунка річкова (Theodoxus fluviatilis, 1 молюск)
5. Ставковик звичайний (Lymnaea stagnalis, 3 молюски)

Якщо самим не смітити й очистити водойми від сміття, контролювати фільтрування стічних вод і об'єми відбору ми ще можемо, то виловити з Бугу і Дніпра ротанів із сонячними окунями, а з озер усіх чебачків і канальних сомів - це вже фантастика. А впливають на екологію вони не менше...















Люди змінюють світ, і деякі зміни, на жаль, безповоротні.
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
7 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (21.02.2019), Machinist (02.02.2019), Mykhaylo (18.01.2019), turner (18.01.2019), VitM (18.01.2019), ZUMMM (18.01.2019), Волина (23.01.2019)
Старый 21.01.2019, 17:05   #10
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

V

Чому цього року, отримавши від суддів останнє місце, я не кіпішував як у 2016 році?
Усе просто. Я на більше не розраховував.
І цього року брав участь заради підтримки конкурсу і здобуття нового досвіду. Поставлене завдання виконав. А друге місце в глядацькому голосуванні стало приємною винагородою за виконану роботу. Дякую, друзі!

Тепер завдання вам усім.
Уважно передивіться ці фото і напишіть, що на вашу думку стало причиною "провалу". А я детально проаналізую ваші і свої власні думки - і разом будемо знати, що потрібно зробити для перемоги цього року.
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
Пользователь, который поблагодарил Aleron за данный пост:
dvvd (21.02.2019)
Старый 22.01.2019, 11:18   #11
Харьковский клуб аквариумистов
  
 
Аватар для SPACE
 
Регистрация: 08.02.2016
Адрес: Харьков-Дергачи.
Сообщений: 684
Поблагодарил(а) : 940
Поблагодарили 393 раз(а) в 267 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Re: Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

Aleron, цікаво! Дуже яскравий і чистий Ваш біотоп. Треба додати трохи "трешу" - муті і темряви . Може тоді... Справді і я не розумію чому судді так низько оцінили роботу.
...Може баночку взяти більшу для наступної спроби.


__________________

SPACE поза форумом  
2 пользователей поблагодарили SPACE за данный пост:
Aleron (22.01.2019), dvvd (21.02.2019)
Старый 22.01.2019, 19:09   #12
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 10,136
Поблагодарил(а) : 11,370
Поблагодарили 9,058 раз(а) в 4,069 сообщениях
Записей в дневнике: 43
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

Не вистачило закуски до пива І я таки вважаю, що головна причина - впізнаваність. Впевнений, що більшість з тих, хто слідкує за конкурсом, відгадав чия це робота, все ж значний відсоток композиції легко впізнавався. А ремейки люблять далеко не всі, які б гарні вони не були.

Ну і жмут коренів треба було кудись за правилом золотого перетину розмістити, а не в центрі - виглядає занадто природним і не скейпово


Последний раз редактировалось Mykhaylo; 22.01.2019 в 19:15..
Mykhaylo поза форумом  
2 пользователей поблагодарили Mykhaylo за данный пост:
Aleron (22.01.2019), dvvd (21.02.2019)
Старый 23.01.2019, 17:50   #13
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от SPACE Посмотреть сообщение
Aleron, цікаво! Дуже яскравий і чистий Ваш біотоп. Треба додати трохи "трешу" - муті і темряви . Може тоді... Справді і я не розумію чому судді так низько оцінили роботу.
...Може баночку взяти більшу для наступної спроби.
дякую. Про темряву я в цій темі вже висловився вище. а про муть і треш - ви праві, його можна було більше. але тут я просто не встигав із повноцінним визріванням роботи, та й не хотів, щоб вона була схожа на минулорічну.

Об'єм банки - це мій головний біль, цей акваріум - найбільший, що можу собі дозволити. Але це насправді проблема упередженості суддів (далеко не кожному виду риб потрібно 200 і більше літрів), причому не тільки наших.



Цитата:
Сообщение от Mykhaylo Посмотреть сообщение
І я таки вважаю, що головна причина - впізнаваність. Впевнений, що більшість з тих, хто слідкує за конкурсом, відгадав чия це робота, все ж значний відсоток композиції легко впізнавався. А ремейки люблять далеко не всі, які б гарні вони не були.

Ну і жмут коренів треба було кудись за правилом золотого перетину розмістити, а не в центрі - виглядає занадто природним і не скейпово
а хто вам сказав, шо то ремейк?!
і хто сказав, шо впізнаваність стилю - то погано?
Он _шут_ уже 3 роки відправляє роботи в одному стилі, всі його прекрасно і безпомилково пізнають, і всі 3 роки він бере призові місця.
Чи ви мали на увазі суддівську упередженість?

а я завдяки впізнаваному стилю (принаймні так думаю) взяв друге місце в глядацькому голосуванні, і це круто!

Про правила дизайну з вами повністю згоден. Я взагалі не слідую загальноприйнятим рамкам у своїх роботах, намагаюся відтворити максимальну природність. І цей принцип відстоював тут іще позаминулого року після першого конкурсу.

Друзі, дякую за ваші версії, маєте ще?
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
2 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (21.02.2019), SPACE (28.01.2019)
Старый 02.02.2019, 15:02   #14
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

VI

Про Мікрозим

все у нас робиться в останню мить. і не ми винні, життя таке...
Після продовження терміну прийому робіт на конкурс я розслабився і був упевнений, що все прекрасно встигну.
Але.
Часу, скільки б його не давали, нам завжди буде мало. З'являються нові масштабніші ідеї, які вкупі з новими проблемами з'їдають увесь доданий час. У результаті маємо те ж саме болото але з більшою морокою.
В середині жовтня виявилося, що дістати потрібну рибу не так і просто, як було влітку. Карасі, ротані і синька (чебачки) домінували в прибережній зоні, а плотви з гірчаками дістати було просто нереально.
На допомогу прийшов друг Володимир, який зараз організовує під Вінницею ставок для спортивного рибальства. Він напередодні фінальної зйомки привіз мені повний бутиль потрібного малька.
Але й тут виникла проблема - за пару днів до того я психанув і практично розформував уже зрілий біотоп. Залишив лише кілька літрів води поверх грунту для рослин, щоб перебули до повернення додому.
Довелося запускати все по-новому, магазини були вже закриті, воду мусив брати з крану (а вона в нас далеко не ідеальна). Тут і з'явився шанс випробувати чудо-препарат Microzyme. Його мені у вересні трохи налив один із клієнтів, який використовує Pond treat у фонтані перед своїм домом.
Не знаю, в яких пропорціях той Мікрозим був розведений до мене, але я його розвів іще (1 кубик із шприца на літр води, з нього в акву 500 мл). На ранок уся риба була жива і нормально почувалась, вода була ідеально прозора. Мікроби свою справу зробили.

__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  
2 пользователей поблагодарили Aleron за данный пост:
dvvd (21.02.2019), Machinist (02.02.2019)
Старый 09.02.2019, 18:58   #15
Живу я тут
  
 
Аватар для Aleron
 
Регистрация: 17.01.2016
Адрес: Вінниця
Сообщений: 513
Поблагодарил(а) : 408
Поблагодарили 1,769 раз(а) в 373 сообщениях
Відповідь: Гуральня 3. Загарбники у вербах і розчарування ===www.aquaforum.ua===

дивіться наступну сторінку
__________________
зараз усе тут: https://biotopeaq.wordpress.com

Aleron поза форумом  


Share/Bookmark

Закрытая тема

Метки
ukrainian biotope, vinnytsia, біотоп, Гуральня, конкурс біотопів


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 17:05. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts