150 л, запуск не за правилами - Страница 2 - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Аквариум
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Аквариум "Колбы", обсуждение аквариумов, полностью укомплектованных оборудованием, тумбы, материал для изготовления....

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 06.06.2018, 17:55  
150 л, запуск не за правилами
 
Аватар для VitM
Живу я тут

Регистрация: 06.11.2017
Адрес: Киев, Позняки-Осокорки
Сообщений: 118
 

Поблагодарил(а) : 314
Поблагодарили 216 раз(а) в 79 сообщениях
VitM VitM поза форумом 06.06.2018, 17:55
Рейтинг: ()

Акваріум дістався несподівано. Виявилося, що куми давно хочуть позбавитися акваріума – він стояв у квартирі, яку здавали. А акваріум, за яким треба хоч мінімально доглядати, ускладнював пошук квартирантів. З іншого боку я у шкільні роки тримав рибок и вважав себе за доволі досвідченого акваріуміста . Та й для дітей це розвага та навчання відповідальності й компроміс між «заведемо собачку» .

5 листопада акву перевезли. Ось що ми отримали: банку на 150 л брутто, фільтр Fluval 204, компресор. З жителів: рослини - анубіас та коричнева криптокорина, риби – суматранські барбуси 4 шт., SAE – 4 шт., мінор, неон блакитний, скалярія та анциструс. Кілька великих каменів гальки та 4 корча. Ну і грунт – суміш гальки та битих мушель (!). Мій внутрішній досвідчений акваріуміст проти такого ґрунту не виказав якихось заперечень . Того ж дня засипав ґрунт, накидав каменів та корчів та посадив рослини. Води набрав з під крану. Рибу випустив у 20-ти літрову миску. Наступного дня нагуглив Аквафорум та зареєструвався – почав вивчати. Виявилося, що акваріумістика за час моєї відсутності з середини 80-х років 20 ст. пішла да-а-а-леко вперед. Скільки нового! Але часу було обмаль – рибі у мисці було тісно, один SAE вночі вистрибнув. Тому наступного дня перевів її в акваріум. А за кілька днів, не втримались і купили з малими кілька барбусів та неонів. Плюс жовтих ампулярій. Паралельно купив кілька рослин у Бахмута http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=63121&page=364
Ось так це виглядало. І, що цікаво – спочатку мені вигляд зробленого сподобався, це вже пізніше почало приходити розуміння – що у такому стані аква УГ

9.11.2017
Подарували молінезій та пару меченосців. Невибагливі з числа придбаних рослин потроху почали рости. Звичайно був біоспалах, але поступово все пройшло

8.12.2017
І ось, коли вода стала більш прозора було помічено, що заднє скло банки брудне Так, досвідчений акваріуміст не помив його, перед тим як чіпляти фон та заливати воду

Прийшлося робити ризиковану операцію – відсовувати тумбу від стіни, знімати фон, мити скло, клеїти фон назад та ставити тумбу з аквою на місце. Добре, що ці маніпуляції не зашкодили конструкції банки – результат ось:

Ну і була зроблена перша спроба скейпу із наявних матеріалів. А ще були докуплені рослини у Бахмута. Як показав час, велика частина рослин, які я замовляв, (а робив це я неодноразово) не прижилися, а вижили багато з тих які Богдан додавав до замовлянь як бонуси – окреме дякую йому за це!

Кінець грудня. - приблизно 1,5 місяці з моменту запуску. Зробив саморобну флейту. Не влаштовував сильний струмінь води яка йшла з фільтру. Довгостеблеві рослини від сильної течії стелилися паралельно ґрунту які б варіанти направлення течії я не обирав би. Єдине, що не вдалося знайти трубки нейтрального кольору – тому зупинився на відрізку шлангу блакитно-зеленого отрутного кольору )) Тепер вихід води був під її поверхнею в напрямку фронтального скла. Біля задньої стінки відповідно вже сповільнена течія йшла у гору – рослини тепер стоять вертикально! )
Але з’явилися бурі водорості. Не вистачало світла. А світло в мене було ой-ой! Я намагався виліпити щось пристойне з побутових ЛЕД-лампочок. Накрутив 7 шт. максимальної потужності, кришка була гарячою, а світла явно було мало. Я дозрів до нормального сучасного світла. Замовив світильник від RIVAL AQUA http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=239159


20.01.2018
На початку січня прийшов світильник. На фото різниця несильно помітна, але аква її, як покаже подальший розвиток, відчула. Під заміну світла я вирішив нарешті позбутися великих камінців гальки, які ніяк не суміщалися з карпатським камінням яке вже було присутнє у акваріумі. Заразом викинув і корчі. Докупив каміння і склав таку композицію. Тепер лишилося чекати, коли розростеться зелень.


11.02.2018
Зелень почала рости, але не та, на яку сподівався ) Дуже швидко за кілька днів скло вкривалося зеленим шаром. Крім того, каміння та рослини теж обросли ксенококусом. Почав шукати причину. Закупив 50 шт. теодоксусів. Думаю, що вони дуже зраділи, що потрапили сюди, бо почали швидко рости – їжі було вдосталь ). Ще один щабель на який піднявся – крім тестів на PH та GH, які в мене були купив тести на фосфати та нітрати. Ну і виявилося, що нітрати є і більш ніж достатньо, а фосфати 0. До цього часу я лив щоденно добрива AQUAYER (Мікро та Макро). На мою думку нітратів було достатньо від значної кількості риб. І збільшуючи дозу Макро проблема не вирішувалася. Тому придбав добрива P+K і почав їх вносити щоденно замість Макро.


10.03.2018
Не знаю чи правильна була гіпотеза стосовно браку фосфора – але після заміни макро добрива з N-K-P на P-K зелень зі скла майже зникла, на каміннях та рослинах ксен не ріс, а залишки доїдали жиріючі теодоксуси. Крім того прокинулася індійська ротала та дідіпліс діандра! Начебто життя налагоджувалася. Та все більше читаючи по темі, дійшов до висновку що бажаю мати травник. А мій поки що це визначення не тягнув. Із світлом проблема була вирішена. З добривами – наче теж. Залишалося підміна води та подача вуглекислого газу.
Воду щотижня і раніше підміняв - 25% з під крану, та тепер почав додавати 20 л кодацької. Про газ – почав думати )


31.03.2018
Подача газу найбільше лякала – та ще морока. Тому для початку обрав долив мінералки за АТБ. І через пару тижнів почалося! ) Ймовірно все подіяло у комплексі – газ + підміна води + добрива. Прокинулися всі рослини! Щодня можна було спостерігати пірлінг! ) Почало все заростати.
В цей же період вирішив позбутися частини великої риби – насамперед з великими ротами! ) Річ у тім, що ще 2 місяці назад прибав 20 неокардінок. Але побачити їх було складно – ховалися від риби. Тому скалярія, барбуси та меченосці були віддані. І вже наступного дня почали вилазити на світ Божий креветки! ) Через тиждень вони вже майже не лякалися і вільно паслися на рослинах та камінні. А замість злої риби придбав молодь мікрорасбор галактик.
Також у цей період позбувся Fluval 204. Я не знаю як ви з ним боретеся. Але після попередньої чистки він стояв у мисці 3 дні поки не припинив підтікати з під голови. А після чистки у березні так і не зміг підлаштувати голову так, аби не текла. Танці навколо голови набридли тому купив JBL CristalProfi e902. І з того часу забув, що є фільтр.


05.05.2018
Більше ніж через місяць аквас виглядав так, що виникло питання чи не зайві в ньому камінці? ) Про це веж не одноразово думав, мабуть залишу тільки два у лівій частині


03.06.2018
На початок червня вигляд такий. Сподіваюся, що не буду більше пересаджувати рослини і надалі будуть тільки косметичні зміни та стрижка. З’явилися нові мешканці – радостомуси. Креветок вже більше сотні точно. Теодоксуси вивели малят. А галактики вже роблять спроби нересту. Якщо це буде цікаво, буду і надалі знайомити з новинами цього акваріуму




червень:

Последний раз редактировалось VitM; 27.07.2018 в 15:32..
Просмотров: 7792
Ответить с цитированием
33 пользователей поблагодарили VitM за данный пост:
aleissandre (19.11.2018), Alexandr1989 (06.06.2018), anttoha (21.08.2018), Christoph (06.06.2018), Comandante (07.06.2018), drv (07.06.2018), Eri (25.07.2018), feniks (06.06.2018), flap4eg (10.06.2018), Gooners (18.11.2018), gulikov (07.06.2018), izoterik (09.06.2018), Knyaz (06.06.2018), Lena 5 (06.06.2018), mir_ (27.07.2018), Moonlander (24.08.2018), olyka (06.06.2018), r0man (19.11.2018), Rulik (06.06.2018), Sasha@ (06.06.2018), Sergey160481 (29.08.2018), slalf (07.06.2018), turner (18.11.2018), ukrsoldier (08.10.2018), vento (07.06.2018), voha778 (20.11.2018), Vpidlubny (27.07.2018), Yahho1982 (18.03.2019), ZiFed (06.06.2018), Кот Леопольд (26.07.2018), Митрич (07.06.2018), Саша88 (21.11.2018), Шалєний Летун (18.08.2018)
Реклама помогает развиваться
Старый 30.08.2018, 13:56   #16
Живу я тут
  
 
Аватар для VitM
 
Регистрация: 06.11.2017
Адрес: Киев, Позняки-Осокорки
Сообщений: 118
Поблагодарил(а) : 314
Поблагодарили 216 раз(а) в 79 сообщениях
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Natalka72 Посмотреть сообщение
А які розміри вашого акваріума? І ще питанячко. Якої серіїї світильник Ви брали?
Про світильник відповів вище.
Розмір: довжина 87, висота 48.
В центрі ширина 42, по боках - 32 см

Якби купував банку сам, то купував би не з випуклим склом. Не сильно мені подобається ефект лінзи. Та й місця більше )

VitM поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 30.08.2018, 14:08   #17
Я тут недавно
  
 
Аватар для Natalka72
 
Регистрация: 06.04.2016
Адрес: Хмельницкий
Сообщений: 49
Поблагодарил(а) : 8
Поблагодарили 20 раз(а) в 20 сообщениях
Отправить сообщение для Natalka72 с помощью Skype™
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

Я подивилась, що світильник, який взяли Ви складається з однієї балки. Вистачає його на вашу ширину, немає недосвітів по задній і передній стінках? Бо хочу собі взяти в цих хлопців світло на акваріум 200 л прямокутний, в нього ширина 40 см.

Natalka72 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 30.08.2018, 15:46   #18
Живу я тут
  
 
Аватар для VitM
 
Регистрация: 06.11.2017
Адрес: Киев, Позняки-Осокорки
Сообщений: 118
Поблагодарил(а) : 314
Поблагодарили 216 раз(а) в 79 сообщениях
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Natalka72 Посмотреть сообщение
Я подивилась, що світильник, який взяли Ви складається з однієї балки. Вистачає його на вашу ширину, немає недосвітів по задній і передній стінках? Бо хочу собі взяти в цих хлопців світло на акваріум 200 л прямокутний, в нього ширина 40 см.
Для мого акваріуму вистачає однієї балки. Але у мене світильник стоїть на максимумі, 12 годин на день, тобто на межі потужності. Якщо плануєте мати почвопокровку та подавати СО2, я би радив брати з двох балок. Тоді буде запас. А для таких рослин, як у мене - думаю вистачить і однієї.

VitM поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 30.08.2018, 16:04   #19
Я тут недавно
  
 
Аватар для Natalka72
 
Регистрация: 06.04.2016
Адрес: Хмельницкий
Сообщений: 49
Поблагодарил(а) : 8
Поблагодарили 20 раз(а) в 20 сообщениях
Отправить сообщение для Natalka72 с помощью Skype™
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

У Вас чудові рослини, я весь час мріяла, щоб червоні рослини були такого гарного кольору, як у Вас, але поки що так не виходить. В мене зараз стоїть 60-ти літровий аквас, то там світло з лед-планок, але без фіто-діодів. А ви залізо додаєте, чи тільки Р+К? І якої фірми добрива використовуєте? В 200-от літровому, який збираюсь скоро запускати, я теж планую без СО2, але мені хлопці з Rival запрпонували варіант серії S, але на двох балках, прада ця серія йде без контролера, але за дві з кусочком тисячі виходить світло 8200 Люм. Цього я, я думаю, буде достатньо для нерозігнаного травника.

Natalka72 поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Natalka72 за данный пост:
VitM (30.08.2018)
Старый 30.08.2018, 18:18   #20
Живу я тут
  
 
Аватар для VitM
 
Регистрация: 06.11.2017
Адрес: Киев, Позняки-Осокорки
Сообщений: 118
Поблагодарил(а) : 314
Поблагодарили 216 раз(а) в 79 сообщениях
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Natalka72 Посмотреть сообщение
А ви залізо додаєте, чи тільки Р+К? І якої фірми добрива використовуєте? В 200-от літровому, який збираюсь скоро запускати, я теж планую без СО2, але мені хлопці з Rival запрпонували варіант серії S, але на двох балках, прада ця серія йде без контролера, але за дві з кусочком тисячі виходить світло 8200 Люм. Цього я, я думаю, буде достатньо для нерозігнаного травника.
З початку використовував добрива Aquaer, а потім став брати тут: https://www.aquaforum.ua/showthread....19131&page=161.
Використовую Макро та Мікро. І вже десь місяць додаю калій та залізо при подмінах.
Коли писав про рослини - мав на увазі те, що вони не вибагливі і моїх умов вистачає - СО2 забезпечую дешевою мінералкою та сайдексом щоденно. Стосовно контролера - у мене він є, і з одного боку це зручно і прикольно - всі ці режими, схід/захід сонця та ін. А з іншого, можна і без нього обійтися таймером.

VitM поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 30.08.2018, 18:53   #21
Я тут недавно
  
 
Аватар для Natalka72
 
Регистрация: 06.04.2016
Адрес: Хмельницкий
Сообщений: 49
Поблагодарил(а) : 8
Поблагодарили 20 раз(а) в 20 сообщениях
Отправить сообщение для Natalka72 с помощью Skype™
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

А скільки лиєте мінералки? Берете звичайну столову?

Natalka72 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 30.08.2018, 20:36   #22
Живу я тут
  
 
Аватар для VitM
 
Регистрация: 06.11.2017
Адрес: Киев, Позняки-Осокорки
Сообщений: 118
Поблагодарил(а) : 314
Поблагодарили 216 раз(а) в 79 сообщениях
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

Беру найдешевшу з АТБ, головне - сильногазовану. Пляшку 2 л ділю на 4 дні. Це більше ніж рекомендують, але я експериментальним шляхом дійшов до такої порції. Небезпека додавання мінералки у тому, що різко змінюється концентрація со2. У мене акваріум витримує такі дози без шкідливих наслідків.

VitM поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили VitM за данный пост:
aleissandre (19.11.2018), Nem0 (30.08.2018)
Старый 30.08.2018, 21:41   #23
Живу я тут
  
 
Аватар для Шалєний Летун
 
Регистрация: 23.07.2009
Адрес: Днипро
Сообщений: 2,681
Поблагодарил(а) : 1,223
Поблагодарили 2,788 раз(а) в 1,221 сообщениях
Записей в дневнике: 4
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

Natalka72, вот еще тема о минералке в качестве со2
https://www.aquaforum.ua/showthread....F0%E8%F3%EC%E5

Шалєний Летун поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Шалєний Летун за данный пост:
ukrsoldier (08.10.2018)
Старый 18.11.2018, 20:14   #24
Живу я тут
  
 
Аватар для VitM
 
Регистрация: 06.11.2017
Адрес: Киев, Позняки-Осокорки
Сообщений: 118
Поблагодарил(а) : 314
Поблагодарили 216 раз(а) в 79 сообщениях
Re: 150 л, запуск не за правилами ===www.aquaforum.ua===

Сьогодні згадав, що пропустив день народження акваріуму . На початку листопада був 1 рік.




За час, що минув з попереднього запису відбулося таке:

- 1 вересня на виставці купив 6 отіків. Вони "порадували" стабільним результатом - вижили 50%. з 24 вересня з 3 дні померло 3 шт. З того часу лишилося 5 хвостів - 2, які живуть з весни и 3 осінніх. Доречі, куплені з виставки були з кругленькими хвостами - помітив, коли випустив у акву. Думав, якійсь підвид За 2 тижні хвостики відросли і стали нормальної форми.

- теодоксуси так з яєць і не вивелися. Чекав більше 2-х місяців з дати мору. Поступово яйця з камінців зникали, а маленьких равликів не з'являлося. Наступна подія насторожила ще більше. Разом з отіками купив і одну нерітіну. Кинув у хащі - і так її і не бачив. За місяць знайшов порожню мушлю. Тому, коли, наважився купити нових теодоксусів уже не був упевненим у позитивному результаті. Так і сталося. Через три дні вони завмерли і через тиждень після запуску були мертві. Не розумію, що стало причиною. Всі решта живих істот наче непогано себе почувають.

VitM поза форумом   Ответить с цитированием
7 пользователей поблагодарили VitM за данный пост:
Gooners (18.11.2018), Marty (19.11.2018), mir_ (21.11.2018), voha778 (20.11.2018), Yahho1982 (18.03.2019), Саша88 (21.11.2018), Федір (21.11.2018)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 23:30. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts