"On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE - Страница 10 - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Другие вопросы пресноводной аквариумистики > Аквариумный дизайн
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 26.05.2020, 15:16   #136
Я тут недавно
  
 
Аватар для atrax
 
Регистрация: 19.02.2017
Адрес: Украина
Сообщений: 81
Поблагодарил(а) : 60
Поблагодарили 31 раз(а) в 25 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

true_red,
Сколько получается железа всего в неделю (мг/л) ?? Включая микро и отдельное железо??

atrax поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил atrax за данный пост:
true_red (26.05.2020)
Старый 26.05.2020, 16:53   #137
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

atrax, в мене тут комплексне добриво, де і мікро і макро в одному флаконі aquayer комплекс N°3 до живого ґрунту. Склад добрива виробник тримає в таємниці, скільки там заліза - не ясно.
А якщо я правильно порахував додаткове залізо, то виходить десь 0,1-0,14 мг/л на тиждень

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил true_red за данный пост:
atrax (26.05.2020)
Старый 26.05.2020, 17:00   #138
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

atrax, Мабуть заліза все ще мало? Може тоді не по 1 мл а по 2 на день давати?

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 26.05.2020, 17:32   #139
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

От тільки помітив, що Єрмолаєв мені відповів на своєму форумі. Він вважає, що це скоріше недостача калію, при надлишку нітратів. Про калій я думав теж. Мабуть послухаю Єрмолаєва, комплексне добриво буду давати трохи менше, і калій при підмінах

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 26.05.2020, 21:09   #140
Живу я тут
  
 
Аватар для Ветал
 
Регистрация: 07.05.2007
Адрес: г. Николаев
Сообщений: 3,507
Поблагодарил(а) : 1,826
Поблагодарили 2,096 раз(а) в 1,260 сообщениях
Отправить сообщение для Ветал с помощью ICQ
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Круто, красиво, молодца!!!
__________________
Удобрения на ДТПА . https://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=251890

Ветал поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Ветал за данный пост:
true_red (26.05.2020)
Реклама помогает развиваться
Старый 31.05.2020, 12:52   #141
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Все ж проблему буду вирішувати своїм шляхом, наскільки він вірний покажуть найближчі тижні.
Залізо додатково лити не буду, хоча і стаурогін за час внесення заліза прийшов в дуже хорошу форму, не факт, що це пов'язано, може просто збіг. Бо от роталі грін за час внесення додаткового заліза стало набагато гірше, дуже багато листя відмерло, і знову таки, не факт, що це пов'язано із цим додатковим залізом. А ротала H'ra, тільки ще більше зеленіти почала, якщо до того була скоріше помаранчево-коричнева і трохи рожева, то тепер майже позеленіла, такого я точно не очікував. Але сама рослина в чудовій формі, добре росте, листя нормального розміру і форми, міжвузля теж звичайні, бокових коренів теж не пускає, тільки колір не дуже.
Калій лити додатково теж не буду, позавчора при підміні влив 12 мл, але на цьому все.
Що я зробив позавчора, зрізав всі ротали. Намагався акуратно ще і коріння з ґрунту трохи дістати, щоб потім не гнило і не було додатковим джерелом зайвої органіки. Сподівався це зробити акуратно, але звісно з поживним ґрунтом це неможливо. Підняв страшну муть. Але зате розворушив верхній шар ґрунту, і заодно трохи просифонив. Хоч і поживні ґрунти не прийнято сифонити, але за більш ніж півтора роки життя акваріума субстрат досить замулився, особливо поряд з вхідною трубкою фільтра. Довелось поміняти певно 80% води, ще і коагулянт на ніч залив, бо вода попри таку підміну лишалась мутною. Наступного дня вода норм, прозора майже ідеально.
В ґрунт поклав поживні таблетки aquayer залізо плюс, таблеток певно 15-20 на досить невелику площу, і ще штук 5-7 звичайних, без підвищеного вмісту заліза. В тих залізо плюс, як помітив, не лише заліза підвищений вміст, а і калію дуже багато. Ну і само собою там ще азот, фосфор і мікроелементи.
Ну і посадив ротали. Ротали грін придатної до посадки виявилось дуже мало, більшість стебел були з жовтим листям, або взагалі листя коричневе і мертве.
Ех, а така гарна шапка з ротал була, ну нічого сподіваюсь відросте.
Оскільки рослин стало набагато менше, то комплексне добриво буду давати поки по 5 мл, поступово збільшуючи дозу. Після пересадки рослин ввечері даю комплекс 1, той що з фітогормонами, лишилось його ще трохи виллю залишки, там ще на кілька днів лишилось, якщо лити по 3 мл. Рослини після нього краще переносять стрижки.
Більше нічого лити не буду, а поки спостерігаю.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00531-114804.jpg
Просмотров: 213
Размер:	408.7 Кб
ID:	673946   Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00531-124026.jpg
Просмотров: 243
Размер:	576.7 Кб
ID:	673947   Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00531-124008.jpg
Просмотров: 260
Размер:	618.9 Кб
ID:	673948  

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
9 пользователей поблагодарили true_red за данный пост:
A.Lonko (01.06.2020), Andrew1 (31.05.2020), atrax (31.05.2020), gulikov (31.05.2020), Marty (31.05.2020), mir_ (01.06.2020), nikopol (30.09.2020), Yo-kroha (31.05.2020), ZiFed (31.05.2020)
Старый 12.06.2020, 19:15   #142
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Всім доброго дня. Прошу поради.
Якась дурня в акваріумі останні півтора тижні відбувається.
Спробую відтворити хронологію подій, для розуміння ситуації.
02.06.20 було звичайне обслуговування акваріума, підміна води, чистка скла.
Заодно вирішив синтепон поміняти у фільтрі, бо візуально наче потік води впав. Міняю синтепон в середньому раз на місяць, і якраз місяць з минулої заміни пройшов. До того ж перед цим була пересадка рослин і муті з ґрунту багато підняв, от він і забився. Решту наповнювачів не діставав(JBL micromec, губки). Але в корзині видно було, що чимало бруду поміж кульками біонаповнювача, і весь цей бруд попливе у чистий сінтепон. Що я зробив, закрив фільтр без сінтепону, тобто спочатку йдуть грубі губки префільтра(нагадаю, що в мене JBL 701), в нижній корзині штатні губки, в середній micromec, верхня корзина порожня, бо я дістав з неї синтепон(синтепон теж JBL). Після цього трубку викиду води я опускаю у відро, включаю фільр, і трохи похитую в руках фільтр туди-сюди. Таким чином бруд з фільтра вимивається, заодно вода зливається з акваріума, ну і зайвий раз чіпати біонаповнювач не доводиться.
Коли з фільтра вже тече чиста вода, я його відкриваю, кладу синтепон і вмикаю в звичайному режимі. Ще момент, підмінив більше половини води. Робив таку маніпуляцію не раз і не два, все було добре. Наступного дня в акваріумі помітив муть, не сильну, але помітну.
До чистки фільтра вода була ідеально прозора. Перша думка була, що це муть механічного походження, залишки бруду(чи бактеріального нальоту з наповнювачів, роторного відсіку і шлангів). Наступного дня 04.06.20 муть стала сильніша. Вирішив застосувати коагулянт, а саме aquayer кристал. Ближче до вечора вимкнув СО2, щоб підвищити ph, влив 1,5 мл коагулянта. Одразу помітно було реакцію у вигляді білої муті у воді. Ну думаю має помогти, як і раніше помагало, коли піднімав механічну муть з ґрунту. Наступного дня ситуація була краща, здавалось вода прозора. Але акваріум я бачив лише пару хвилин, до ввімкнення світла, і пішов на добове чергування на роботу, повернувся 06.06.20 вранці, вода знову мутна. Тоді і закралась думка, що муть певно бактеріального походження, чи цвітіння води. З можливих причин думав про втручання у фільтр, ну і потепління значне, але в акваріумі було максимум 25-26 градусів, та і то, потепліло вже після того, як з'явилась муть. І температура 25-26 була ну максимум один день, я поставив вентилятор, і в акваріумі в середньому тримається +23, як зазвичай. 6 чи 7 червня вирішив поставити ультрафіолетовий стерилізатор на 10Вт. Пропрацювала ця штука 5 днів, вчора вимкнув. Ефекту 0. Ще раз чи два лив коагулянт, на ранок вода майже ідеально прозора, але протягом дня знову мутніє.
10.06.20, тобто позавчора, було планове обслуговування, підміна води, також постриг рослини на середньому плані, буквально на п'ятачку 10 на 10 см, треба було зрізати альтернантеру, ранункулус і гідрокотілу вирвати. Ну і все це посадити заново, бо дуже розрослось в кашу.
Ще звернув увагу на те, що стінки акваріума покрились незвичним нальотом. Зазвичай раз на два тижні чищу стінки від зеленувато нальоту, а тут за тиждень покрилось все нальотом, але не зеленим, а скоріше білим. Дивно якось.
А вчора взагалі казус, посеред дня, під час тіньової паузи(світло нагадаю у мене з 08:00 до 13:30, потім тіньова пауза і знову світить з 19:00 до 23:30, СО2 цілодобово), помічаю, що еритрозонуси всі біля поверхні води і хапають ротом повітря. Глянув на дропчекер, колір майже жовтий, перевірив подачу газу - подача така ж як і була. Ще звернув увагу на те, що на рослинах нема пірлінгу, от взагалі нема. Хоча зазвичай вже через годину після ввімкнення світла починають "пузиряти". Зробив термінову підміну води, підняв лілі пайп повище, щоб краще вода киснем наситилась, знизив подачу СО2 до мінімуму. За пів години риба оклигала.
Не думаю, що це пов'язано з невеликою стрижкою.
Вчора ввечері відкрив фільтр, бо потік води підозріло впав. Сінтепон геть забитий, повністю чорний(хоча я новий поклав 02.06.20), враження що я його місяць не міняв, до того всього таке враження, що бруд якийсь маслянистий. Короче промив всі наповнювачі, в тому числі micromec, в акваріумній воді, поклав свіжий синтепон.
Сьогодні от теж, пірлінгу нема, газу подаю вдвічі менше ніж зазвичай, а дропчекер зелений, хоча при такій подачі газу, він мав би бути синій. Висновок - рослини стали в рості і не засвоюють СО2. Добрива подаю як зазвичай останні кілька тижнів по 5 мл.
Я розумію, що певно занадто багато дій з мого боку було. Але тим не менш, причина цих всіх негараздів певно в іншому. В чому саме, я на жаль не маю уявлення. Може у водопроводі якась гидота тече. І просто це все співпало із заміною синтепону і стрижкою рослин.
Поміряти ph, KH, GH і нітрати зможу сьогодні ввечері, результати напишу.
Підкажіть, з чим це все може бути пов'язано і що робити?
Я розглядаю два варіанти, купити і лити якісь бактерії, типу біостартера або щось схоже, шкоди від такого точно не буде і раптом поможе.
Другий варіант - залишити акваріум у спокої на якийсь час і не чіпати, і підміни робити не кожні 4 дні по 30-40%, як я роблю останні кілька тижнів, а як і раніше, по 50% раз на 8 днів.

P. S
Проблемні рослини(Ротала грін, стаурогін) зараз виглядають чудово, але зважаючи на те, що накопичується СО2 у воді і нема пірлінгу, то не факт, що з ними і надалі все буде ок, якщо вони не засвоюють поживні речовини і порушений фотосинтез.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00612-121311.jpg
Просмотров: 208
Размер:	480.2 Кб
ID:	674363   Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00612-181700.jpg
Просмотров: 192
Размер:	362.8 Кб
ID:	674364   Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00612-181632.jpg
Просмотров: 204
Размер:	366.0 Кб
ID:	674365  

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил true_red за данный пост:
nikopol (30.09.2020)
Старый 12.06.2020, 21:40   #143
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Зробив тести
ph 7,0 наскільки можна вірити тесту ptero.
GH 10-11 тест aquayer
Kh 6 тест aquayer
NO³ 1 мг/л тест JBL
TDS 206
Оце так сюрприз, схоже вдалось вимити "зайві" нітрати частішими підмінами, але результат не той, на який я очікував.
Що ж, такий низький нітрат може пояснити те, чому погіршилось споживання СО2. Але чи пов'язано це з мутною водою?

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.06.2020, 14:32   #144
Живу я тут
  
 
Аватар для Andrew1
 
Регистрация: 04.11.2007
Адрес: Червоноград
Сообщений: 6,046
Поблагодарил(а) : 6,229
Поблагодарили 5,166 раз(а) в 2,315 сообщениях
Записей в дневнике: 19
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

На мою думку, не варто під час підміни води перемивати фільтр. Я мию фільтр або за добу, або після підміни води. Можливо ще й якась "кака" у водогоні була... ХЗ...

Andrew1 поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили Andrew1 за данный пост:
slalf (13.06.2020), true_red (13.06.2020)
Старый 15.06.2020, 14:31   #145
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Продовження.
Вчора зайшов в зоовідділ епіцентру, той що на берковецькій, і в зоомагазин зайшов. Купив AQUAYER біостартер, Tetra Biocoryn, активоване вугілля(знайшов тільки китайске фірми Dophin).
Порадувало, що в епіцентрі тепер ще і живі рослини продаются. Причому в гарному стані і по адекватній ціні. Та і вибір непоганий, прикупив собі Hygrophila 'Araguaia'.
Прийшов додому, муть така як і була, а може навіть стало гірше. Але рослини порадували, пірлінгу хоч і нема, однак рослини ростуть, добре це видно по росту ротал, і по тому, що є нові листки ранункулуса, яких не було, коли я бачив акваріум востаннє.
На стінках бридкий наліт білого кольору. На дотик слизький. Зчищається легко, як його зчистити пластиковою карткою, то плаває в товщі води у вигляді пластівців. Потік води з фільтра дуже сильно впав, фільтр почав шуміти, хоча я чистив от на днях(правда трубки, голову фільтра не чіпав). Ретельно почистив фільтр, все в нальоті було. Гірше від того вже не буде, все одно біології фільтра капець. Прибрав сінтепон, бо муть хоч і явно бактеріальна, цей фільтруючий матеріал швидко забиватися став, тільки 4 дні пройшло, а весь брудний. Поклав дві капсули Tetra Biocoryn, заповнив одну корзину вугіллям.
Ще одну капсулу додав прямо у воду акваріума. Також тиждень по інструкції буду давати біостартер. Воду не міняв.
Все ж думаю якась гидота у водопроводі стала причиною, але і без косяків з мого боку не обійшлось.
Лити чи не лити коагулянт поки вагаюсь, мабуть не буду. Щодо УФ-стерилізатора, теж не знаю, ефекту при його застосуванні не було. Та і який сенс додавати корисні бактерії і при цьому вбивати їх ультрафіолетом.
Що робити з об'ємом і частотою підмін? Наступна підміна через 3 дні буде, тоді і вирішу. А поки спостерігаю і сподіваюсь на краще.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00614-175502.jpg
Просмотров: 212
Размер:	338.3 Кб
ID:	674428   Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00614-175006.jpg
Просмотров: 201
Размер:	161.5 Кб
ID:	674429   Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00614-175033.jpg
Просмотров: 226
Размер:	517.8 Кб
ID:	674430  

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили true_red за данный пост:
A.Lonko (16.06.2020), nikopol (30.09.2020), ZiFed (15.06.2020)
Старый 15.06.2020, 14:45   #146
Живу я тут
  
 
Аватар для Yo-kroha
 
Регистрация: 06.12.2002
Адрес: Рівне
Сообщений: 188
Поблагодарил(а) : 264
Поблагодарили 186 раз(а) в 114 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Коагулянт реально зайвий. Також через це пройшов. Проте в мене після загибелі бактерій різко почалася водорослевий спалах. Білу муть забрав фільтром "блондинкою". Голова насоса+картридж на 50 мкм. Працював цей фільтр 2 доби + світло лише 4 години на добу. Подачу мікро та макро припинив. За тиждень з таким світлом все нормалізувалося. Правда ротали сильно витяглися. З відновленням 9-годинного світла рослини нормалізувалося. Зараз все ок. Підміни проводив раз на сім днів: 50 відсотків осмос + ремінералізатор для підвищення gh.
__________________
Усе приходить із досвідом. І все має сенс у порівнянні. З повагою, Юрій

Yo-kroha поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Yo-kroha за данный пост:
true_red (15.06.2020)
Старый 15.06.2020, 18:41   #147
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Та я теж думав про "блондинку", але підходящої помпи дома нема, та і картридж треба, ну і руки не зовсім з того місця ростуть. Поки спробую біологічний спосіб, раптом бактерії поможуть. А як ні, то прийдеться робити "блондинку".
Дякую за пораду

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2020, 12:33   #148
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Мда, толку від цих бактерій поки нема.
Я звісно їх продовжую давати, але проблему це не факт, що вирішить.
Зробив от щойно фільтр "блондинку", дійсно проста штука, потратив часу хвилин 5. Ще 10 хвилин шукав флейту, бо схоже надто потужну помпу купив(китайський Resun на 700 л/год, а ще сумнівався чи брати на 1000 л/год. По факту вистачило б і на 400). Флейта від зовнішнього фільтра JBL підійшла, з нею нема такого урагану в акваріумі. Картриджі купив на 10, 5 і 1 мікрон. Поки поставив той, що на 10. Дивлюсь як піде діло і при необхідності заміню на картридж тоншої очистки. Впринципі правильно зробив, що спочатку цей поставив, бо потоком води підняло дуже багато каках і дрібного сміття з мохів і різних закутків акваріума.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: P00618-122431(1).jpg
Просмотров: 222
Размер:	612.7 Кб
ID:	674569  

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили true_red за данный пост:
A.Lonko (18.06.2020), Andrew1 (18.06.2020), ZiFed (18.06.2020)
Старый 20.06.2020, 12:54   #149
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Фух, нарешті є видимий результат.
А то я вже почав засмучуватись, майже три тижні мутна вода. А тепер детальніше.
В попередньому пості забув сказати, що крім того, що поставив фільтр з картриджем на 10 мікрон, зробив підміну 50% води, заодно довелось стригти мохи. Дуже розрослись, і що сумно, поміж мохами якісь нитчасті водорості виявив, що впринципі очікувано. Також є трохи схожих водоростей на папоротях і буцефаландрах, ех. Також вже днів 5 як прибрав з акваріума chihiros doctor, маю великі сумніви щодо користі цієї штуки в нестабільному акваріумі.
Вчора зранку вода така ж сама мутна була, картридж за менш ніж добу став коричневий. Але оскільки якогось видимого ефекту не було, то поміняв на той, що на 1 мікрон. Цілий день був зайнятий, працював хоч і вдома, але в акваріум якось не заглядав. Ввечері як хотів погодувати рибу трохи офігів. Вода наче з молоком, такої сильної муті за ці три тижні не було ні разу. А картридж фільтра між іншим тільки злегка забруднився. Мда, думаю, що ж робити. Хоч і вже ставив УФ-стерилізатор і ефекту не було, вирішив знов включити, все ж тоді не було фільтра "блондинки". Увімкнув вчора ввечері, акваріум накрив тканиною і вимкнув світло, бо явна закономірність є між освітленням і муттю. Заглянув от буквально щойно в акваріум, а вода майже ідеально прозора. Трохи не повірив своїм очам, і увімкнув світло, щоб глянути, вода чиста. А картридж весь брудно-коричневий. Схоже ультрафіолет вбив бактерії, а "блондинка" їх відфільтрувала. Сьогодні поставлю чистий картридж і залишу акваріум без світла і з увімкненим УФ-стерилізаторором як мінімум до післязавтра. Само собою СО2 не подаю, добрив теж. Рибу годую по мінімуму.

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил true_red за данный пост:
nikopol (30.09.2020)
Старый 23.06.2020, 11:53   #150
Живу я тут
  
 
Аватар для true_red
 
Регистрация: 28.04.2013
Адрес: Київ
Сообщений: 600
Поблагодарил(а) : 452
Поблагодарили 894 раз(а) в 329 сообщениях
Re: "On the Other Side" - 60 cm AQUASCAPE ===www.aquaforum.ua===

Вода ідеально прозора була вже вчора, але про всяк випадок до сьогоднішнього ранку лишив працювати УФ-стерилізатор і "фільтр-блондинку".
Ротали витягнулись аж до поверхні води за кілька днів без світла. Верхівки ротали H'ra позеленіли, не дуже гарно виглядало, тому постриг.
Вугілля у фільтрі хочу залишити ще на кілька тижнів, бо схоже з водопровідною водою не все було гаразд і це стало однією з причин муті. Кілька днів тому оголошення в під'їзді побачив, що якісь ремонтні роботи проводять і можливі проблеми з тиском води , а ще пригадав, що десь в кінці травня трубу біля будинку прорвало, і води пів дня не було. Навряд це просто збіг.
Тому питання, наскільки вугілля здатне адсорбувати добрива? Чи це все дурня і можна звичні дози лити? Раніше вугілля застосовувати якось не доводилось.

true_red поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил true_red за данный пост:
nikopol (30.09.2020)


Share/Bookmark

Ответ

Метки
aquascape, nature aquarium


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 04:56. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts