110 литров нервов - Страница 56 - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Для новичков на форуме > Для тех, кто недавно на форуме. Первые вопросы, справочники и прочее. > Я новичок
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Я новичок Ничего не понимаю в аквариумистике, только начинаю, но очень хочу научиться! Новичкам писать сюда

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 24.12.2020, 19:29  
110 литров опыта
 
Аватар для НаЧнеМ со 110
Живу я тут

Регистрация: 17.11.2020
Адрес: Жемчужина у моря
Сообщений: 512
 

Поблагодарил(а) : 151
Поблагодарили 68 раз(а) в 49 сообщениях
НаЧнеМ со 110 НаЧнеМ со 110 поза форумом 24.12.2020, 19:29
Рейтинг: (1 голосов - 5.00 средняя оценка)



Честное слово - не хотел создавать подобную тему, думал вычитаю, создам пару точечных тем с вопросами и все будет ок, но создать функционирующую замкнутую систему оказалось не так просто.

Поэтому да бы не засорять форум кучей тем, ПРОШУ помочь/подсказать по ряду вопросов.

Оборудование и декорСкрытый текст

РастючкаСкрытый текст

ЖивностьСкрытый текст

Запуск – от идеи до облома.Скрытый текст

Ну а теперь о наболевшем…Скрытый текст

ПЕРВЫЕ ФОТОСкрытый текст

Показания воды + УДО (химия) до СО2Скрытый текст

Показания воды + УДО (химия) ПОСЛЕ СО2Скрытый текст

ЗаметкиСкрытый текст

Последний раз редактировалось НаЧнеМ со 110; 16.08.2021 в 21:59..
Просмотров: 106265
Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил НаЧнеМ со 110 за данный пост:
Реклама помогает развиваться
Старый 11.08.2022, 12:17   #826
Живу я тут
  
 
Аватар для НаЧнеМ со 110
 
Регистрация: 17.11.2020
Адрес: Жемчужина у моря
Сообщений: 512
Поблагодарил(а) : 151
Поблагодарили 68 раз(а) в 49 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Shiroko Посмотреть сообщение
Я від почвокровки відмовився - у мене якраз повільний травник з анубіасами, криптами, папороттю, буциками, валькою - їм потрібно не так багато світла, а от почвокровка потребує багато світла, навіть таж марсілія. Анабуаси навпаки тіневиносливі от і виходить невідповідність. У мене нитка з'являється від перебору світла, якщо посадити рослини що не потребують стільки світла думаю нитка піде. З мого досвіду під умови утримання анубіасів добре підходить в якості почвокровки єхінодорус ніжний.
Ну і при такому виборі рослин удо потрібне мінімальне, а то і взагалі відмовитись. Максимум торфяні таблетки під корінь крініума.
У мене в акві куча риб, я подаю СО2, але добрив не використовую вже років два, на старті калій давав. Ще посадив на задньому плані роталу Нру- вона витривала і нітрати добре під'їдає. Раджу все ж таки мати швидкоростучу рослину для підтримки балансу.
На рахунок білого кварцу - зробив аля пляж в себе в акві, розділив коричневий грунт і полоску білого кварцу спереду, але риби все одно грунт перемішують, щомісяця я в Золушку граюсь - відділяю білий кварц від камінців основного грунту. Ну і він все одно зеленіє - замочую в розчині хлорки. Не знаю чи надовго хватить мого терпіння
Ось до такого акваріуму я і йду. Цікаво було б подивитись на Ваш.

Тоді мабуть у ванну з сайдексом піде не тільки анубіас, а й почвокровка, хто виживе той виживе.

Грунт через сіфон продую, потім під краном промию та й у духовку.
Питання з мочалками. Їх теж можно було б промити та й у білизну щоб перестрахуватися від нитки, але бактеріїї - як з ними бути?

Коли акваріум стане порожній, то зливаю воду у відро, туди ж риб і туди ж аератор. При такому переселені цікаво скільки в мене є часу - 1 світовий день чи можно розраховувати на 2? Бо каміння штука не передбачувана, може все швидко поробити, а можно і завошкатись на кілька днів...

НаЧнеМ со 110 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 11.08.2022, 13:32   #827
Живу я тут
  
 
Аватар для Shiroko
 
Регистрация: 31.05.2017
Адрес: Україна
Сообщений: 456
Поблагодарил(а) : 169
Поблагодарили 251 раз(а) в 179 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

На мій акваріум можна подивитись зайшовши на мій профіль, фото старе, ще без пляжу але загальна концепція думаю буде зрозуміла.
Я робив перезапуск теж з кучою рибок, все зробив за 1 день. Мав два відра, і аератор.
1.Етап витянув рослини, і каміння. Каміння спочатку в РОЗЧИН хлорки на годину, а то і більше щоб зелені водорості відстали, потім щіткою. Муть осіла за цей час, далі виловив рибок.
Правда я з дезінфекцією грунту не заморочувався, так злегка промив.
2 .Етап - поставив мішки з лавою щоб збільшити рельєфність. Засипав це грунтом.
3. З грубшого розставив каміння і корягу - я зразу знав що це не кінцевий варіант скейпу, потім ще тиждень переміщав, але в акві вже була вода і риби.
4. Долив стару воду - скільки зміг зберегти і нову воду, приблизно половину ємкості акви.
5. Переніс риб і скільки зміг висадив рослини.
Тепер на рахунок дизінфекції, на мою думку вона мало що дає, ну залиєте ви стару воду і опля там спори нітчатки. А з трубками фільтра як бути, залити хлоркою і пів години ганяти ? А як хоть трохи хлорки в акву з рибками попаде ?! Всі передохнуть. Далі якщо ви хочете все продезінфікувати то це фактично перезапуск з 0, з встановленням нового аеробного циклу, помутнінням води, аміаком і т.д.

Shiroko поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 11.08.2022, 20:41   #828
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2013
Адрес: Одесса
Сообщений: 608
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 414 раз(а) в 237 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Shiroko Посмотреть сообщение
Каміння спочатку в РОЗЧИН хлорки на годину, а то і більше щоб зелені водорості відстали, потім щіткою.
Ви ніколи не пробували використовувати замість розчину хлорки засіб для прочистки труб "Кріт"? Або просто їдкий натр? Скляні та пластикові деталі відмилися від водоростей на ура). Промив під проточною водою і в акваріум. Ніяких наслідків для живності.

Трионикс поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Трионикс за данный пост:
Shiroko (12.08.2022)
Старый 12.08.2022, 11:42   #829
Живу я тут
  
 
Аватар для Shiroko
 
Регистрация: 31.05.2017
Адрес: Україна
Сообщений: 456
Поблагодарил(а) : 169
Поблагодарили 251 раз(а) в 179 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Дякую спробую.

Shiroko поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 12.08.2022, 13:33   #830
Живу я тут
  
 
Аватар для НаЧнеМ со 110
 
Регистрация: 17.11.2020
Адрес: Жемчужина у моря
Сообщений: 512
Поблагодарил(а) : 151
Поблагодарили 68 раз(а) в 49 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Вже всі каміння просохли, але якісь чорняві вкраплення залишились після водоростей.
Питання - чи можна так залишити якщо візуально мене це влаштовує, чи ця чорнота може ожити та вилізти у майбутньому?

Питання порада - де розмістити краще помпу для піскопада так щоб і зручно і корисно було?
Фільтр внутрішній в задньому правому куті вмонтований, аератор в передньому правому буде. Гора буде в лівому куті та йти на спад до протилежних кутів. Більшість людей монтує помпу біля самої гори, ховаючи за нею. Я ж думаю протягнути трубу до самого фільтра і там поряд з ним встановити помпу, щоб для обслуговування лізти не за гору було. Як порадите краще? Чи все ж таки за горою, щоб труба не вийшла занадто довгою і не зменшила потужність помпи

НаЧнеМ со 110 поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 12.08.2022, 22:20   #831
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2013
Адрес: Одесса
Сообщений: 608
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 414 раз(а) в 237 сообщениях
Re: 110 литров опыта ===www.aquaforum.ua===

А чому б не використати ейрліфт ? Колись будував піскопад без помпи). Вертикальна (або близька до вертикальної) трубка, внизу збоку робиться отвір для подачі повітря від компресора, низ трубки занурюється в ємність з білим піском (я використовував мармурову крихту). Під дією повітряних бульбашок пісок засмоктується в трубку та висипається зверху. І вода аерується, і піскопад працює. І ніякої допоміжної помпи.

Трионикс поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.08.2022, 21:01   #832
Живу я тут
  
 
Аватар для НаЧнеМ со 110
 
Регистрация: 17.11.2020
Адрес: Жемчужина у моря
Сообщений: 512
Поблагодарил(а) : 151
Поблагодарили 68 раз(а) в 49 сообщениях
Re: 110 литров опыта ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Трионикс Посмотреть сообщение
А чому б не використати ейрліфт ? Колись будував піскопад без помпи). Вертикальна (або близька до вертикальної) трубка, внизу збоку робиться отвір для подачі повітря від компресора, низ трубки занурюється в ємність з білим піском (я використовував мармурову крихту). Під дією повітряних бульбашок пісок засмоктується в трубку та висипається зверху. І вода аерується, і піскопад працює. І ніякої допоміжної помпи.
Це був мій перший варіант, але з початку війни, кімната де розташований акваріум стала тимчасовим прихистком, згідно правил 2ох стін. У тій кімнаті частенько ночуємо, тому зайвий шум м'яко кажучи буде зайвим.

Помпа куплена, 10кг білого кварцу також.
Вже майструю гори, але робити це з карпатського каміння - просто жах.
Маліна виявилась якимось непорозумінням, завтра в епік змотаюсь за трубами.

Питань стає з кожним днем тільки більше. З нуля було значно легше все робити. Ось так зараз виглядає банка та конструктор карпатський.
Нажмите на изображение для увеличения
Название: DSC_1009.jpg
Просмотров: 37
Размер:	123.1 Кб
ID:	690970

НаЧнеМ со 110 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 13.08.2022, 22:17   #833
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2013
Адрес: Одесса
Сообщений: 608
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 414 раз(а) в 237 сообщениях
Re: 110 литров опыта ===www.aquaforum.ua===

Ви, мабуть, мали на увазі не аератор, а атомайзер). Тому і запропонував, що думав, що ви користуєтеся компресором). Піскопад на ніч можна вимикати, це ж не фільтр).

Трионикс поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 23.08.2022, 20:25   #834
Живу я тут
  
 
Аватар для НаЧнеМ со 110
 
Регистрация: 17.11.2020
Адрес: Жемчужина у моря
Сообщений: 512
Поблагодарил(а) : 151
Поблагодарили 68 раз(а) в 49 сообщениях
ura Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Редізайн

Нарешті закінчив з редізайном акваріума або більш доречне висловлювання - спростив все на скільки можливо.
Була мета - спростити обслуговування банки, довести до балансу траву та каміння, позбутися нитки та вьєтнамки.

Зроблені такі кроки:

1. як планувалось так і вийшло - залишився тільки еліохаріс міні, марселія, анубіас петіт та крінум. Всі вони пройшли 3 кола пекла - двічі вимочені в сайдексі з перекисем та 1 1раз в лимонці. Стан в них зараз жахливий
2. каміння все вичещене від водорослі;
3. грунт перемитий
4. губки та матрікс вимиті та залишені у воді для збереження колонії, хоча б якоїсь частки;
5. всі риби збережені та 1 равлик неретина
6. криль зварився але 3 шт все ж таки зберіг,
7. редизайн з урахуванням минулих помилок - дзеркало прибрано з дна (ніякого більше нез'ємного декору), простір навколо фільтра звільнений (відсутність перешкод для циркуляції води), ніяких більше мхів та довгостебельок


А тепер наступні питання, на які прошу допомогти знайти відповідь:

1. я хочу повернутись до розбитого світового дня. В цій темі я таке вже робив, але мета була інша, зараз - це повільний травник. Тому питання який має бути загальний час світового дня???
Поки у планах така формула: пів години на світанок + 2 години світла - нічний режим 0,5% десь 8 годин - 3 години світла + пів години на захід

2. взагалі не розумію що робити з УДО Дві почвокровки та крінум - це майже 100% грунт, а анубікам взагалі нічого не треба аби не трогали їх.
Може є сенс натикати у грунт 90шт Єрмолаєва та у дозаторі встановити РО4 1мл/одноразово на 3 дні, нітрат мабуть взагалі не треба з 30 какадушками, мікро 1мл/одноразово на 7 днів, а залізо взагалі вилити...
Їсти ці удо нема кому, а ось спровакувати нижчих воно може легко

3. Водопровод, СО2 та поніжайка КН ? Поніжайка раніша була необхідна щоб збити КН до 4 та дропчик СО2 ставав салатовим, а не десь зеленим, зараз питання чи є в цьому необхідність....
Поки в планах встановити СО2 на весь світовий день та навіть на час затемнення на мінімальномі рівні 30пуз/хв та подивитись на стан елєохаріса, якщо буде жовтіти, то збивати КН.

4. Ксен. Як світло не виставляй, але якщо каміння вище середини рівня води, то ксен неминуч. Краще тедіків тільки тедіки. Але СО2 з поніжайкою = максимум 1 місяць життя. Знову таки питання до п.3 - чи є така необхідність у цій поніжайці

5. пуріген - зараз його вимочую в білизні, обнуляю. Чи є сенс його повертати? Є підозра, що він сильно вибиває якісь елементи нітратів та стає наслідком дісбалансу. Мені взагалі здається,що йому місце у цихлідніках. З іншої сторони в мене майже цихліднік




НаЧнеМ со 110 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 23.08.2022, 23:32   #835
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 18.04.2022
Адрес: Düsseldorf
Сообщений: 52
Поблагодарил(а) : 6
Поблагодарили 14 раз(а) в 9 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Если Вы делаете медленный травник то УДО вроде как не про него.
Ну и СО2 про то же.
С другой стороны, по моему скромному опыту, мне не удалось на жёсткой воде получить красивую траву. Мой эхинодорус стал белый от кальция, а лимонник весь покрыт Ксеном и похож на облезшего кота. Сейчас перевожу 200л банку на 50% осмос и играюсь с газировкой (системы пока нет).
Мне кажется что капать углекислоту в минимальных дозах, для разнородного травника нужно по любому.

Забирал у одного аквариумиста папоротник. У него открытый аквариум литров на 500. Из растений 2 вида папоротника, камни, белый гравий и рыба непонятная, крупная, хвостов 15 длинной сантиметров 14-18. Так и не понял как оно называется (на немецком же). Фильтр встроенный - биологический: насос да горка синтепона. Так из всего обслуживания долив раз в неделю 20 литров с под крана и раз в 3 месяца подмена воды около 100л. Прополка раз в год ибо джунгли наростают. Света нет, только комнатный. Даже стекла не может.
Как у них это все получается - Я хз...
Тут как говорится "колеса накачал, фару проёр, а оно не едет никак..."

Sadam поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 24.08.2022, 17:11   #836
Живу я тут
  
 
Аватар для Shiroko
 
Регистрация: 31.05.2017
Адрес: Україна
Сообщений: 456
Поблагодарил(а) : 169
Поблагодарили 251 раз(а) в 179 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Ну получилось з водопадом класно. Вигляд чудо.
А от як далі буде... доріжки як від ксену плануєте очищати ? Можливо їх треба було камінцями відділити від основного грунту.
Далі по перервах в освітленні, на Грін аква не радять цього робити, це не природньо. Рослини проснулись, тільки почали харчуватись і тут бац, знову ніч, через кілька годин, знову день. Хіба в природі таке існує ? На мою думку краще безперервний світловий день на 8-10 годин.
СО2 я б залишив, а от по УДО подивився по ситуації.

Shiroko поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 24.08.2022, 21:11   #837
Живу я тут
  
 
Аватар для НаЧнеМ со 110
 
Регистрация: 17.11.2020
Адрес: Жемчужина у моря
Сообщений: 512
Поблагодарил(а) : 151
Поблагодарили 68 раз(а) в 49 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Спробуємо розібрати все крок за кроком:

Цитата:
Сообщение от Shiroko Посмотреть сообщение
Ну получилось з водопадом класно. Вигляд чудо.
А от як далі буде... доріжки як від ксену плануєте очищати ?
п.4 моєї доповіді - ТЕДІКІ. Це перевірений факт, тільки вони здатні з ним боротись. Я навіть замовив вже, щоб встигнути під акцію 1грн в почтомат НП, але продавець на лох.юа ігнорить і не відповідає Доречі, доріжки ксену не бояться, це дно і там його не буде 100%, а ось скеля, яка навіть трохи вилазить з води, то вже інша справа і ксен не минуч, який би я світ не ставив. І в цьому було питання - тедікі + со2 + кн поніжайка = смерть тедікам

Цитата:
Сообщение от Shiroko Посмотреть сообщение
Можливо їх треба було камінцями відділити від основного грунту.
А навіщо? Я трохи переживав за єдиного коріка, але він виявився охайним коріком і нічого не змішується. Тобто з доріжкою все файно.


Цитата:
Сообщение от Shiroko Посмотреть сообщение
Далі по перервах в освітленні, на Грін аква не радять цього робити, це не природньо. Рослини проснулись, тільки почали харчуватись і тут бац, знову ніч, через кілька годин, знову день. Хіба в природі таке існує ? На мою думку краще безперервний світловий день на 8-10 годин.
Я цю тему вивчав і навіть ексерементував. Але, по-перше, не побачив різниці, окрім тої що СО2 став економніше використовуватись без цих вкл/викл, по-друге, полізла водоросль саме з довгим світовим днем, по-третє, все ж таки в природі є така річ як хмарки , і саме головне - подивіться які в мене рослини лишились, це ж тепер повільний травник, де не треба багато світла, я навпаки хочу мало світла, щоб зменшити вирогідність появи водорослі.

Цитата:
Сообщение от Shiroko Посмотреть сообщение
СО2 я б залишив, а от по УДО подивився по ситуації.
Добре, лишив. Навіть пів години тому висунув базуку, яку вимочував 4 дні в білизні, а потім знезаражував натрієм тіосульфатом. Встановив її на задню стінку, зняв носик з фільтру, щоб помпа дула на бульбахи, а ті рівномірно заповнювали весь простір банки. І тут питання №3 вилазить з моєї доповіді - ЩО робити з поніжайкою КН ? СО2 без кн=4 марнотратство, бо в мене ж не осмос, а водопровід, де кн якщо пам'ять не підводить близько 8, тобто со2 взагалі не усвоюється, більш того рн на рівні 8, дропчик синющого кольору. Але якщо я застосую КН - хана тедікам, хана тедікам - привіт ксен.

Ось маленький відосік розповсюдження со2 по банці


НаЧнеМ со 110 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 24.08.2022, 23:33   #838
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 18.04.2022
Адрес: Düsseldorf
Сообщений: 52
Поблагодарил(а) : 6
Поблагодарили 14 раз(а) в 9 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
. Добре, лишив. Навіть пів години тому висунув базуку, яку вимочував 4 дні в білизні, а потім знезаражував натрієм тіосульфатом. Встановив її на задню стінку, зняв носик з фільтру, щоб помпа дула на бульбахи, а ті рівномірно заповнювали весь простір банки. І тут питання №3 вилазить з моєї доповіді - ЩО робити з поніжайкою КН ? СО2 без кн=4 марнотратство, бо в мене ж не осмос, а водопровід, де кн якщо пам'ять не підводить близько 8, тобто со2 взагалі не усвоюється, більш того рн на рівні 8, дропчик синющого кольору. Але якщо я застосую КН - хана тедікам, хана тедікам - привіт ксен.
Вот только тест-полоской воду в аквариуме пачкал - кН +/- 10. СО2 вообще пол литра в судок перевернутый набираю. Растения явно неспешно бульбашат. Даже цвет набрали. А без газа совсем не бульбашат. Так что все там усваивается. Может не на 100% но эффект явно есть.
Нужно пробовать.

А кто такие "тедики"?

Sadam поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 25.08.2022, 11:00   #839
Живу я тут
  
 
Аватар для Shiroko
 
Регистрация: 31.05.2017
Адрес: Україна
Сообщений: 456
Поблагодарил(а) : 169
Поблагодарили 251 раз(а) в 179 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

А кто такие "тедики"?[/QUOTE]

Теодокуси равлики такі, дуже класно очищають наліт на декорація. Ендемічні для багатьох річок України

Shiroko поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Shiroko за данный пост:
Sadam (25.08.2022)
Старый 25.08.2022, 11:06   #840
Живу я тут
  
 
Аватар для Shiroko
 
Регистрация: 31.05.2017
Адрес: Україна
Сообщений: 456
Поблагодарил(а) : 169
Поблагодарили 251 раз(а) в 179 сообщениях
Re: 110 литров нервов ===www.aquaforum.ua===

Ну в мене вода теж досить жорстка, понижайок не використовую, заправка СО2 балона коштує копійки. 50грн/1 кг. Тому хай дує, а от по тедіках подивитись, якщо почнуть дохнути- ну тоді або СО2 прибрати або неритин завести. Дорожче але теж справляються з нальотом.

Shiroko поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 12:55. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts