Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Террариумистика > Палюдариум > Конструкции, материалы для создания палюдариума
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 23.11.2017, 14:10   #1
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 02.03.2017
Адрес: Тернопіль
Сообщений: 59
Поблагодарил(а) : 24
Поблагодарили 110 раз(а) в 36 сообщениях
Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Поки заростає малий малюдаріум задумався над великим .
Планував заводити лише акву літрів на 120, та палюдаріум так сподобався, що вирішив поєднати.
Загалом конструкція буде 1500(В) Х 600 Х 600, в ній поміщений акваріум розміром, орієнтовно, 400(В) Х 600(Ш) Х 400(Г).
Задумався над конструкцією і матеріалами.
Спочатку планував скло і композит (алюмінієво-пластиковий сендвіч).
Та щось ніяк не міг технічно все продумати.
І от відвідуючи магазин виникла ідея використати вітринний профіль.
Повинна вийти симпатична і акуратна конструкція.
Якщо робити вітрину з фризом - то відразу отримуємо відсік для світла, кулерів, дощувалки та іншої елетричної техніки.
Можна зробити вітрину відразу і з тумбою знизу - де буде сховане обладнання для акви. Єдине - не впевнений,
що така тумба витримає без укріплення сам авкаріум (в мому випадку, тумбу буду робити окремо).
Нижче на схемах можна побачити як буде облаштований каркас.
Ще одне питання - двері. Робити розсувними не хочеться. З двох половинок отримуємо стик по центру, що буде псувати огляд,
якщо цільне скло - дуже велика тахля. Вихід дверка на завісах - але тут потрібно вивчити питання герметизації, та щоб волога завіси не їла.

Готовий до дискусій
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: pal_c0.jpg
Просмотров: 456
Размер:	28.7 Кб
ID:	613770   Нажмите на изображение для увеличения
Название: pal_c1.jpg
Просмотров: 455
Размер:	47.1 Кб
ID:	613771   Нажмите на изображение для увеличения
Название: pal_c2.jpg
Просмотров: 470
Размер:	122.4 Кб
ID:	613772  

wowilon поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 23.11.2017, 17:34   #2
Живу я тут
  
 
Аватар для min-kin
 
Регистрация: 21.12.2009
Адрес: Миколаївська обл.
Сообщений: 494
Поблагодарил(а) : 398
Поблагодарили 545 раз(а) в 223 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Як на мій погляд алюмініевий профіль зайвий. Не відомо як він буде поводитись в умовах підаищенної вологості. Він до неї не пристосований,тому можливо буде окислюватися, та мабуть і дорогий. Простіше на звичайний акваріум зклеїти силіконом надстройку зі звичайного скла потрібного розміру, з дверцятами зпереду. В мене вже кільа років існує така конструкція. Цілком нею задоволений і вважаю що за ними майбутнє.

min-kin поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 24.11.2017, 13:35   #3
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 02.03.2017
Адрес: Тернопіль
Сообщений: 59
Поблагодарил(а) : 24
Поблагодарили 110 раз(а) в 36 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Не заперечую. Але для збирання така конструкція зручніша. Мені склеїти коробку висотою 150 см буде проблематично і страшнувато, та й вона буде дуже важкою і габаритною, навіть в плані, якщо хтось склеїть, то привезти, занести. А так як конструктор - розклав-зібрав. Але все ще в процесі вивчення)

Сергію, а можна десь більш детально побачити фото Вашого палюдаріуму?

wowilon поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 24.11.2017, 20:58   #4
Живу я тут
  
 
Аватар для min-kin
 
Регистрация: 21.12.2009
Адрес: Миколаївська обл.
Сообщений: 494
Поблагодарил(а) : 398
Поблагодарили 545 раз(а) в 223 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Я клеїв самотужки на місці, при тому що в банці ще риби плавали. Вийшло спонтанно, після заміни вікон лишилося купа скла, ну не викидати ж його. Тому робив без планів і креслень - заміряв, відрізав, приліпив. Вийшло не дуже елегантно, але діє. На акваріум розміром 125Х50Х50 вийшла надбудова такого ж розміру, разом метр висотою. Додати тумбу і якраз як і у вас півтора метра виходить. Транспортувати її дійсно не можливо, тількі клеїти - збирати на місці.
Стосовно вашої конструкцїї - мені здається буде проблематично так поєднати акваріум з надбудовою. До того ж подвійне скло - якщо забрудниться з середини, його не помиєш. Втім досвіду поводження з вітринами я не маю. Може помиляюсь.
Якщо прохання що до фото до мене - що вас цікавить? Зфотографую, викладу.

min-kin поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 25.11.2017, 14:34   #5
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 02.03.2017
Адрес: Тернопіль
Сообщений: 59
Поблагодарил(а) : 24
Поблагодарили 110 раз(а) в 36 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от min-kin Посмотреть сообщение
Якщо прохання що до фото до мене - що вас цікавить? Зфотографую, викладу.
Та як взагальному виглядає, щоб розглянути, як все конструктивно влаштовано, що росте. Можна з описом . Дякую.

wowilon поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 26.11.2017, 14:50   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для min-kin
 
Регистрация: 21.12.2009
Адрес: Миколаївська обл.
Сообщений: 494
Поблагодарил(а) : 398
Поблагодарили 545 раз(а) в 223 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Взагалом виглядає якось так. Маю дві банки зроблених за такою схемою. Це спрба обєднати в одній пляшці акваріум, терраріум, біо і фіто фільтр. Працює воно так - вода забирається фільтром із акваріума і подається на гору, де більш меньш рівномірно стікае по фону назад в акву, проходячи через кармани з піском і омиваючи коріння рослин і все такє іньше. Чи працює воно так як замислювалось - сподіваюсь так, у всякому разі якщо хтось із мешканців тайком "зклеює ласти", на прозорість води це жодним чином не впливає.
Стосовно конструкції - це просто листи скла наклеєні сіліконом на акваріум, накриті склом якє утворює стелю, з вклеєнними зпереді розсувними дверцятами. Найважче при склейці цієї споруди було приклеїти два листи скла в кут, коли це зроблено і трохи схватилось - решта просто.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: 001.jpg
Просмотров: 587
Размер:	485.2 Кб
ID:	614038   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 004.jpg
Просмотров: 587
Размер:	522.4 Кб
ID:	614039   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 005.jpg
Просмотров: 553
Размер:	684.4 Кб
ID:	614040   Нажмите на изображение для увеличения
Название: 010.jpg
Просмотров: 600
Размер:	739.4 Кб
ID:	614041  

min-kin поза форумом   Ответить с цитированием
7 пользователей поблагодарили min-kin за данный пост:
7073523 (12.09.2023), balya (27.11.2017), flyboy (17.12.2017), Said-999 (13.01.2019), wowilon (28.11.2017), Аркадий Паровозов (12.12.2017), Трактирщик (07.12.2017)
Старый 27.11.2017, 15:08   #7
Живу я тут
  
 
Аватар для min-kin
 
Регистрация: 21.12.2009
Адрес: Миколаївська обл.
Сообщений: 494
Поблагодарил(а) : 398
Поблагодарили 545 раз(а) в 223 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Зі свого досвіду ще хочу зауважити що емність такої висоти тільки верхнім світлом освітити неможливо, тим більш якщо у водній частині також будуть рослини. В мене ця проблема вирішена за допомогою дворівневого освітлення на світлодіодах, які розташовані під кутом 45 градусів. Верхній рівень над дверцятами, нижній під ребром жорсткості акваріума.

min-kin поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил min-kin за данный пост:
wowilon (28.11.2017)
Старый 28.11.2017, 10:54   #8
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 02.03.2017
Адрес: Тернопіль
Сообщений: 59
Поблагодарил(а) : 24
Поблагодарили 110 раз(а) в 36 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Класні палюдаруми.
А при конструкції, коли по задньому фону тече вода у Вас нічого з рослин не загниває, не розвивається цвіль чи пліснява? Усі рослини витримують мокрий грунт?
На рахунок світла то згідний. І планую використати для освітлення світлодіодні прожектори (поки не знаю якої ватності і скільки штук буду ставити - або 2 по 30, або 3 по 20 ват спершу спробую, плюс один RGB - щоб рожевим підсвічувати час від часу рослини, і мати варіант вечірньої підсвітки), плюс як і у Вас, по верхньому ребру банки поставити світлодіодну смугу, профіль або лампу.

wowilon поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 28.11.2017, 19:03   #9
Живу я тут
  
 
Аватар для min-kin
 
Регистрация: 21.12.2009
Адрес: Миколаївська обл.
Сообщений: 494
Поблагодарил(а) : 398
Поблагодарили 545 раз(а) в 223 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Дякую. Гадаю не буде великою проблемою підібрати рослини якім такі умови підійдуть. Більшісті акваріумних рослин такі умови повинні подобатися. В мене там де тече вода ростуть анубіаси і якась папороть з родини нефролепісів, якій такі умови судячи по з усего подобаються. Решта рослин ростуть в окремих горщиках, хоча коріння проросло в пісок. Проблеми існують, одна з них пліснява, але вона не залежить від стікаючої по фону води і зявилася щє до цёго варианту оформлення. До речі в меньшому палюдариумі верхня флейта відімкнута і вода тече через нижню в емність з піском і в акву, але пліснява зявляється і там. Стосовно освітлення - світлодіодної ленти буде замало. В мене зверху і знизу стоїть по чотири десятиватних світлодиода (хватило б і трёх). Іншіх джерел світла нема. А прожектор під ребро жорсткості для освітлення водної частини запхати навряд чи вдасьця.

min-kin поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил min-kin за данный пост:
wowilon (28.11.2017)
Старый 11.12.2017, 17:07   #10
Живу я тут
  
 
Аватар для min-kin
 
Регистрация: 21.12.2009
Адрес: Миколаївська обл.
Сообщений: 494
Поблагодарил(а) : 398
Поблагодарили 545 раз(а) в 223 сообщениях
Re: Конструкція палюдаріуму з вітринного профілю ===www.aquaforum.ua===

Зробив фото розташування світлодіодів в своїх банках, може комусь стане у пригоді. На мій погляд це єдинний варіант більш меньш рівномірного освітлення високої ємністі. Перше фото - верхній рівень, другє і третє - нижній.
Нажмите на изображение для увеличения
Название: 009.jpg
Просмотров: 508
Размер:	506.6 Кб
ID:	615862 Нажмите на изображение для увеличения
Название: 005.jpg
Просмотров: 471
Размер:	575.2 Кб
ID:	615863 Нажмите на изображение для увеличения
Название: 004.jpg
Просмотров: 484
Размер:	638.7 Кб
ID:	615864

min-kin поза форумом   Ответить с цитированием
6 пользователей поблагодарили min-kin за данный пост:
A.Lonko (12.12.2017), flyboy (17.12.2017), fungicid (17.12.2017), Said-999 (13.01.2019), Walentin (17.08.2019), Трактирщик (14.12.2017)


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 01:35. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts