Блок бесперебойного питания для аквариума. - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Разное
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 18.11.2022, 16:30   #1
Живу я тут
  
 
Аватар для BЛАДИМИP
 
Регистрация: 31.01.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 2,744
Поблагодарил(а) : 535
Поблагодарили 6,235 раз(а) в 1,351 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью ICQ Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью Skype™
Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Не совсем уверен, ГДЕ, надо размещать подобные темы.
Попробую тет.
Итак "асвабадители" закидали Киев ракетами, никуда особо не попали, однако вреда нанесли. Сейчас электрика в доме работает в режиме "моргайка" 4 часа есть, 4 часа нет.
Можно смириться, поскольку всю систему "форсажа" я снял еще в феврале... остался только свет и фильтр.
Но и когда это всё выключается на 4 часа светового дня в Ноябре растениям плохо, криптокорины листья сбрасывают, остальные растения тоже плохо себя чувствуют.

У меня получается 98W в сумме (8W фильтр и две светодиодные балки по 45W).
А теперь вопрос/просьба к "знатокам" какой мощности бесперебойник мне надо поставить под аквариум, чтобы вот те самые 4 часа он выдержал?
Или какой взять бесперебойник (с внешними аккумуляторами) и какие к нему аккумуляторы (AGM или тяговые) подключить?
Физики и инженеры просветите, пожалуйста, химика...
__________________
[URL="http://dramader.blogspot.com/"]Посетите мой блог[/URL]

BЛАДИМИP поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил BЛАДИМИP за данный пост:
Annatolya (14.12.2022)
Старый 18.11.2022, 20:09   #2
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 17.11.2022
Адрес: Кроп
Сообщений: 12
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 1 раз(а) в 1 сообщении
Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Зовнішні батареї це 100%.
Блок живлення з чистою синусоїдою. Потужність бери більшу, якшо в тебе 100Вт, то взагалі будь який мадубь підійде, бо вони з 500Вт починаються.

Емність акумулятору можно на глаз вираховувати - 11А*годин (12В) - 100Вт це на 1 годину. Але врахуй шо в тебе не 100Вт, а 200Вт, бо може ще шось будеш вмикать чи мобілу заряджати, ну і в ноль не треба висаджувати. Струм заряджання акума десь 10% від емності.
По часу також 4 години, це орієнтовно, хто зна може на 8 годин вимкнуть.

Тобто десь 100-120 А*годин акума вистачить з запасом для живлення десь на 8-10 годин.

Акум треба гелевий чи AMG, тягові не обов'язкові, автомобільні краще не використовувати (бо здохнуть швидко)

orb поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 18.11.2022, 23:50   #3
Живу я тут
  
 
Аватар для mikhail.glushko
 
Регистрация: 18.01.2015
Адрес: Київ
Сообщений: 374
Поблагодарил(а) : 331
Поблагодарили 136 раз(а) в 103 сообщениях
Записей в дневнике: 12
Відповідь: Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от orb Посмотреть сообщение
Зовнішні батареї це 100%.
Блок живлення з чистою синусоїдою. Потужність бери більшу, якшо в тебе 100Вт, то взагалі будь який мадубь підійде, бо вони з 500Вт починаються.

Емність акумулятору можно на глаз вираховувати - 11А*годин (12В) - 100Вт це на 1 годину. Але врахуй шо в тебе не 100Вт, а 200Вт, бо може ще шось будеш вмикать чи мобілу заряджати, ну і в ноль не треба висаджувати. Струм заряджання акума десь 10% від емності.
По часу також 4 години, це орієнтовно, хто зна може на 8 годин вимкнуть.

Тобто десь 100-120 А*годин акума вистачить з запасом для живлення десь на 8-10 годин.

Акум треба гелевий чи AMG, тягові не обов'язкові, автомобільні краще не використовувати (бо здохнуть швидко)
Зовсім не погоджуся - розрахунки і твердження не вірні в цілому!

1. Вати на безперебійнику говорять лише про те, яке максимальне навантаження він витримає.

2. Головним показником є Ват-години. Розрахувати їх можна знаючи параметри акумулятора. Наприклад 12 вольтовий акумулятор на 9 Ампер-годин 9*12=108 Wh (Ват-годин). Цей параметр говорить, яку потужність акумулятор потяне протягом 1 години. Врахувати треба ще КПД батареї, у нових акумуляторів ц е 0.9. Чистих отримуємо 98Wh.
Рахуємо далі, акумулятор не варто розраджяти нижче 20% - це ще один коефіцієнт 0.8 - отримуємо чистих 77Wh при умові, що батарею ми встигли зарядити до 100% за час подачі світла, ось тут є але ...
Батарею треба заряджати струмом не більше 10% від ємності батареї а це значить, що ви посадивши її в 0-20% не встигнете відновити за 4 години більше як на 40-50%, ітого маємо приблизно лише 40-50% від 77Wh - це приблизно чистих 35 Wh.
А далі знаючи, вхідний параметр 108Wh та реальний вихідний 35Wh рахуємо потрібну потужність акумуляторів.
Якщо потрібно підключити 100 Ват навантаження на 4.5 годити то потрібно не 450Wh а 1400 Wh (див розрахунки вище) - це 12 акумуляторів по 9ампер-годин на 12 вольт, або 6 акумуляторів по 9 ампер-годин на 24 вольта і т.д.

Тут вся проблема в тому, що я не зустрічав жожного безперебійника якого можна зарадити за 3 години.!!

Я не буду претендувати на авторитетну думку - я лише привів розрахунки з власного досвіду, новий упс з вищенаведеною батареєю тримає у мене зовнішній фільтр 12 ват лише 3 годин, так як не встигає відновитися між виключеннями.
Можна мати кілька комплектів змінних зовнішніх акумуляторів, які раряджати незалежно, тоді їх кількість для одного
комплекту можна скоротити, але враховуючи другий косплект - виходимо майже та тіж параметри.

На мою думку, можуть підійти зарядні станції, від 500 Wh що заряджаються за 1.5 години, наприклад Ecoflow river max, можливо Buetti EB55 або щось типу цього...

P.S. Прошу вибачення за граматичні помилки і якщо образив когось.
__________________
Если вас незаслуженно обидели - вернитесь и заслужите ...

mikhail.glushko поза форумом   Ответить с цитированием
4 пользователей поблагодарили mikhail.glushko за данный пост:
Andrew1 (19.11.2022), Володимир Романович (20.11.2022), Хелена (30.11.2022), Ю.В. (19.11.2022)
Старый 19.11.2022, 00:11   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 10.10.2013
Адрес: Одесса
Сообщений: 608
Поблагодарил(а) : 257
Поблагодарили 414 раз(а) в 237 сообщениях
Re: Відповідь: Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от mikhail.glushko Посмотреть сообщение



На мою думку, можуть підійти зарядні станції, від 500 Wh що заряджаються за 1.5 години, наприклад Ecoflow river max, можливо Buetti EB55 або щось типу цього...



P.S. Прошу вибачення за граматичні помилки і якщо образив когось.
Зарядні станції можливо використовувати як безперебійник? Та й коштують вони більше, ніж акваріум, принаймні, мій. При цьому ще й дефіцитні. Якщо є можливість вручну переключати живлення, то можливо використовувати інвертор (навіть з апроксимованою синусоїдою, фільтр та освітлення повинні працювати, ІМХО) та зовнішній акумулятор (бажано залізо-фосфатний) з зарядним пристроєм. Правда, такий комплект теж влетить в копійочку (. Простого, доступного і дешевого варіанту, на мою думку, не існує.

Трионикс поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Трионикс за данный пост:
Тарик (19.11.2022), Ю.В. (19.11.2022)
Старый 19.11.2022, 08:18   #5
Живу я тут
  
 
Аватар для mikhail.glushko
 
Регистрация: 18.01.2015
Адрес: Київ
Сообщений: 374
Поблагодарил(а) : 331
Поблагодарили 136 раз(а) в 103 сообщениях
Записей в дневнике: 12
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Трионикс Посмотреть сообщение
Зарядні станції можливо використовувати як безперебійник? Та й коштують вони більше, ніж акваріум, принаймні, мій. При цьому ще й дефіцитні. Якщо є можливість вручну переключати живлення, то можливо використовувати інвертор (навіть з апроксимованою синусоїдою, фільтр та освітлення повинні працювати, ІМХО) та зовнішній акумулятор (бажано залізо-фосфатний) з зарядним пристроєм. Правда, такий комплект теж влетить в копійочку (. Простого, доступного і дешевого варіанту, на мою думку, не існує.

Я не агітую за ЗС, я привів прості логічні розрахунки для УПС.

Рішення хорошого КПС, що вивє контролювати мін розряд, працювати з зовнішнім акумом, два акума плюс швидка зарчдка до них це теж не дешеве рішення.

Якщо нлянути в сторону акума і інвертора то теж треба не один акум і зарядне до нього.

У кожному з цих варіантів потрібне ручне втручання і поисутність оюдини хочам для переключення.

П.С. і тпк, все хороше і не дороге вже розпродано, зарядна станція на 500 Wh що швидко заряджається коштує від 40к грн.

Можна щось спробувати придбати і привезти з європи, якщо є можливість самому, але більшість з нас не може туди поїхати …
__________________
Если вас незаслуженно обидели - вернитесь и заслужите ...

mikhail.glushko поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил mikhail.glushko за данный пост:
Ю.В. (19.11.2022)
Реклама помогает развиваться
Старый 19.11.2022, 12:49   #6
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

В общем, генератор это наше всё)) Из переносных, например 800-ваттный берёт максимум литр топлива на 3 часа работы. За 50 грн полный комплект удовольствия на три часа- и свет, и фильтр, и свет в аквариуме, заряженные гаджеты, и даже холодильник)))


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Ю.В. за данный пост:
Andrew1 (19.11.2022), mikhail.glushko (19.11.2022)
Старый 19.11.2022, 13:03   #7
Живу я тут
  
 
Аватар для mikhail.glushko
 
Регистрация: 18.01.2015
Адрес: Київ
Сообщений: 374
Поблагодарил(а) : 331
Поблагодарили 136 раз(а) в 103 сообщениях
Записей в дневнике: 12
Відповідь: Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
В общем, генератор это наше всё)) Из переносных, например 800-ваттный берёт максимум литр топлива на 3 часа работы. За 50 грн полный комплект удовольствия на три часа- и свет, и фильтр, и свет в аквариуме, заряженные гаджеты, и даже холодильник)))

Особливо якщо живеш у власному будинку, а от для міських квартир він не дуже відходить : і шумить і пихтить і вогненебезпечно ;(
Я вже думав купити подовжувач до 4 поверху, підігнати авто у двір під вікно , завести авто і від перетворювача 12-220 подавати в квартиру електрику…
__________________
Если вас незаслуженно обидели - вернитесь и заслужите ...

mikhail.glushko поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 19.11.2022, 15:02   #8
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Відповідь: Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от mikhail.glushko Посмотреть сообщение
і шумить і пихтить і вогненебезпечно ;(
Да чудово вони працюють в Києві на балконах у людей)) Ну, да, трішки шумлять і пихтять, але зарядки сусідам гаджетів закривають цю проблему по моїм спостереженням за сусідами))


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили Ю.В. за данный пост:
Andrew1 (19.11.2022), mikhail.glushko (19.11.2022), РомаУж (28.11.2022)
Старый 19.11.2022, 23:17   #9
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 17.11.2022
Адрес: Кроп
Сообщений: 12
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 1 раз(а) в 1 сообщении
Re: Відповідь: Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от mikhail.glushko Посмотреть сообщение
Зовсім не погоджуся - розрахунки і твердження не вірні в цілому!

1. Вати на безперебійнику говорять лише про те, яке максимальне навантаження він витримає.

2. Головним показником є Ват-години. Розрахувати їх можна знаючи параметри акумулятора. Наприклад 12 вольтовий акумулятор на 9 Ампер-годин 9*12=108 Wh (Ват-годин). Цей параметр говорить, яку потужність акумулятор потяне протягом 1 години. Врахувати треба ще КПД батареї, у нових акумуляторів ц е 0.9. Чистих отримуємо 98Wh.
Рахуємо далі, акумулятор не варто розраджяти нижче 20% - це ще один коефіцієнт 0.8 - отримуємо чистих 77Wh при умові, що батарею ми встигли зарядити до 100% за час подачі світла, ось тут є але ...
Батарею треба заряджати струмом не більше 10% від ємності батареї а це значить, що ви посадивши її в 0-20% не встигнете відновити за 4 години більше як на 40-50%, ітого маємо приблизно лише 40-50% від 77Wh - це приблизно чистих 35 Wh.
А далі знаючи, вхідний параметр 108Wh та реальний вихідний 35Wh рахуємо потрібну потужність акумуляторів.
Якщо потрібно підключити 100 Ват навантаження на 4.5 годити то потрібно не 450Wh а 1400 Wh (див розрахунки вище) - це 12 акумуляторів по 9ампер-годин на 12 вольт, або 6 акумуляторів по 9 ампер-годин на 24 вольта і т.д.

Тут вся проблема в тому, що я не зустрічав жожного безперебійника якого можна зарадити за 3 години.!!

Я не буду претендувати на авторитетну думку - я лише привів розрахунки з власного досвіду, новий упс з вищенаведеною батареєю тримає у мене зовнішній фільтр 12 ват лише 3 годин, так як не встигає відновитися між виключеннями.
Можна мати кілька комплектів змінних зовнішніх акумуляторів, які раряджати незалежно, тоді їх кількість для одного
комплекту можна скоротити, але враховуючи другий косплект - виходимо майже та тіж параметри.

На мою думку, можуть підійти зарядні станції, від 500 Wh що заряджаються за 1.5 години, наприклад Ecoflow river max, можливо Buetti EB55 або щось типу цього...
Ви ще раз почитайте мій текст, ви шось не зовсім там прочитали чи багато додумали

1. Так і є, і я ніде не писав шо вати значать шось інше. Взагалі я інженер енергетик, тому трохи вчив 5 років чим вати відрізняються від амперів і все таке інше

2. Ви тут шось множете на 0,9, потім на 0,8, ... і якісь розрахунки у великій кількості. Я оце все ваше написав простіше:

>> Емність акумулятору можно на глаз вираховувати - 11А*годин (12В) - 100Вт це на 1 годину.

Оце і є суть в тому шо батарея 12В емністью 11 А*годин - будуть живити навантаження в 100Вт протягом 1 години
І тут враховано і ККД і середнестатична батарея і середне джерело живлення і те шо в нуль не розряджається.

Більшість ваших розрахунків помилкові та і взагалі я не розумію як у вас вишло з 77Вт отримати 35Вт. Ну тобто ідея зрозуміла, але ви не враховуєте просту річ: одне діло коли ви взяли акум + зарядник під ваші чіткі 108Вт, але таких не існує. А існують наприклад 500Вт джерело живлення і 100А*год акум і теперь порахуйте скіко вам зарядий такий девайс за 3 години потужності:
10А * 12В + 3 години = 360Вт
А в ночі зарядка буде більше чим 3 години і в результаті отримуємо шо оцей РЕАЛЬНИЙ девайс с головою покриє проблему
Якшо вам прям обов'язкоко треба шоб за 3 години зарядить 450 Вт, просто берем більшу батарею і там буде струм 15А на зарядку, чи для 200А*годин батареї струм буде взагалі 20А і ви за 3 години отримаєте ще й запасом

PS: Ecoflow буде коштувати приблизно в 2 рази дороще ніж система з акумами, а по друге в Ecoflow інші акумулятори яки не придатні до наших умов і не придатен для використання як повноцінне джерело безперебійного живлення (ну тобто завжди вімкнений в розетку. а потім працювати як інвертор з акумом), це переносний девайс в режимі ДБЖ строк служби в рази меньший

orb поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 19.11.2022, 23:23   #10
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 17.11.2022
Адрес: Кроп
Сообщений: 12
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 1 раз(а) в 1 сообщении
Re: Відповідь: Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от orb Посмотреть сообщение
Емність акумулятору можно на глаз вираховувати - 11А*годин (12В) - 100Вт це на 1 годину.
Доречі так і треба рахувати, "на глаз", а потім множити на 1,5-2 рази. Бо не має гарантій шо споживана потужність не подвоється чи переви відключення не будуть більшими

А отой ваш дотошний розрахунок де ви начебто врахували все, насправді не несе ніякого сенсу, бо всі зміні можуть коливатися у великих діапазонах. Навідь в розетці у різних людей від 210 до 240В і потужність девайсів яка написана на коробці не співпадає з реальною, тому ваші "точні" 108Вт можуть бути від 90 до 120Вт

orb поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 27.11.2022, 15:10   #11
Живу я тут
  
 
Аватар для BЛАДИМИP
 
Регистрация: 31.01.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 2,744
Поблагодарил(а) : 535
Поблагодарили 6,235 раз(а) в 1,351 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью ICQ Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью Skype™
Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Дякую панове за цікаві і корисні думки.

Але після 34 годин без електрики, води і тепла в батареї - в мене "трішки змінилось завдання".
4 години вже не актуальні.
Я вибираю дзеркала, щоби збільшити кількість денного світла в моєму акваріумі.

І мабуть трішки зміниться видовий склад рослинок.
__________________
[URL="http://dramader.blogspot.com/"]Посетите мой блог[/URL]

BЛАДИМИP поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили BЛАДИМИP за данный пост:
Timafey (28.11.2022), Ю.В. (27.11.2022)
Старый 03.12.2022, 14:01   #12
Живу я тут
  
 
Аватар для BЛАДИМИP
 
Регистрация: 31.01.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 2,744
Поблагодарил(а) : 535
Поблагодарили 6,235 раз(а) в 1,351 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью ICQ Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью Skype™
Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Купил вот такое -TECNOWARE Era Plus 1200 Schuco 840 Вт - на Розетке.
Отключил звук пищалки програмно.
Несколько провалов питания по 10 минут бесперебойник выдержал.
Балки светят, фильтр работает.

Ну а длинные отключения - отрапортую по мере их возникновения.
__________________
[URL="http://dramader.blogspot.com/"]Посетите мой блог[/URL]

BЛАДИМИP поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 03.12.2022, 17:22   #13
Нарушитель правил форума
  
 
Регистрация: 20.01.2017
Адрес: г. Новоазовск ДНР
Сообщений: 77
Поблагодарил(а) : 264
Поблагодарили 21 раз(а) в 15 сообщениях
Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

У луганчан и дончан спросите

Аркадий Паровозов поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2022, 19:35   #14
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 17.11.2022
Адрес: Кроп
Сообщений: 12
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 1 раз(а) в 1 сообщении
Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от BЛАДИМИP Посмотреть сообщение
Купил вот такое -TECNOWARE Era Plus 1200 Schuco 840 Вт - на Розетке.
Отключил звук пищалки програмно.
Несколько провалов питания по 10 минут бесперебойник выдержал.
Тут 840 Вт це не запас потужності, а максимальне навантаження яке можно увімкнути в це ДБЖ шоб у разі вимкнення світла у вас було пару хвилин на безпечне вимкнення компьютера.
Я не найшов у описі потужність акумулятора який в середені, але це десь 9А*годин (а може і 7А*годин) на 12 В, тому це десь 108Вт * годин, ще врахуйте ККД десь 0,85 вийде 91Вт*годин ну і саме ДБЖ не буде до нуля акум саджати.

orb поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2022, 19:36   #15
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 17.11.2022
Адрес: Кроп
Сообщений: 12
Поблагодарил(а) : 0
Поблагодарили 1 раз(а) в 1 сообщении
Re: Блок бесперебойного питания для аквариума. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от BЛАДИМИP Посмотреть сообщение
Дякую панове за цікаві і корисні думки.

Але після 34 годин без електрики, води і тепла в батареї - в мене "трішки змінилось завдання".
4 години вже не актуальні.
Я вибираю дзеркала, щоби збільшити кількість денного світла в моєму акваріумі.

І мабуть трішки зміниться видовий склад рослинок.
для такого генератор буде дешевше і надійніше

orb поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 21:13. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts