Мінеральне живлення рослин. - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Растения > Освещение, удобрения, СО2, осмос...
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Освещение, удобрения, СО2, осмос... Вопросы по интенсификации содержания растений, системам удобрений, подаче СО2, использованию осмоса и т.д.

Закрытая тема
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 26.09.2008, 16:27   #1
Живу я тут
  
 
Аватар для Noe
 
Регистрация: 24.01.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 328
Поблагодарил(а) : 953
Поблагодарили 236 раз(а) в 141 сообщениях
Отправить сообщение для Noe с помощью ICQ
Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Доброго дня всім!
Маю питаннячко: що сприяє поглинанню нітратів рослинами?
Питання виникло із наступної ситуації. Авкваріум 220 л., про рослинне наповнення можете судити з фото, із риб 6 скалярок і 9 неонів. Підміна води раз на тиждень 50літрів, 4 лампи Т5 Аквамедік по 54 Вата, є система подачі СО2 (зранку до включення СО2 РН=8,2 у вечері, РН=6,8), рослини завжди активно виділяють кисень. Жорсткість води КН=20 Gh=25. В акваріумі рівень нітратів як завжди становить близько 15-20 мг/л. У свіжій воді (КН=13 Gh=16), яку я вношу при підміні, теж рівень нітратів близько 10 мг/л.
Якщо ранком поміняти воду а на другий день ранком заміряти рівень нітратів, то він дорівнює нулеві! Потім я додаю нітрати (Кno3) і доводжу до рівня 20 мг/л то такий рівень так і тримається аж до наступної заміни води. Потім знову "скачок" до нуля і ... все спочатку.

А тепер власне питання: чому рослини активно поглинають нітрати при свіжій воді, і відмовляються їх так само активно поглинати при штучному внесенні нітратів?

І ще одне питання. Звідки беруться фосфати? Рівень фосфатів в моєму акваріумі стабільно однаковий - приблизно 0,1 мг/л. Лише коли я "забуду" поміняти воду, то рівень зростає до 1.0 мг/л. Я б хотів добитися нульового рівня фосфатів - пробую побороти нитчатку.

P.s.: жорсткість в акваріумі більша ніж жорсткість у водопровідній воді тому, що поганий грунт (я так думаю).
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: акварiум.JPG
Просмотров: 620
Размер:	213.3 Кб
ID:	17068  

Noe поза форумом  
Пользователь, который поблагодарил Noe за данный пост:
BЛАДИМИP (01.10.2008)
Старый 29.09.2008, 09:59   #2
Координатор раздела Растения
  
 
Аватар для Vasnecov
 
Регистрация: 15.02.2007
Адрес: Харьков
Сообщений: 2,046
Поблагодарил(а) : 1,119
Поблагодарили 2,956 раз(а) в 700 сообщениях
Отправить сообщение для Vasnecov с помощью ICQ
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Внесіть для спроби СО2, і відразу відчуєте різницю.
__________________
[URL="http://aquaforum.kiev.ua/nominate_topic.php?do=findallnominations"]Лучшие статьи месяца.[/URL]

С уважением.

Vasnecov поза форумом  
Старый 29.09.2008, 10:38   #3
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.07.2007
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 675
Поблагодарил(а) : 71
Поблагодарили 216 раз(а) в 133 сообщениях
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Vasnecov Посмотреть сообщение
Внесіть для спроби СО2, і відразу відчуєте різницю.
Так вроде СО2 вносится (из описания).

Михаил Иванович поза форумом  
Старый 29.09.2008, 11:44   #4
Живу я тут
  
 
Регистрация: 16.12.2004
Адрес: Kyjiv
Сообщений: 410
Поблагодарил(а) : 59
Поблагодарили 247 раз(а) в 95 сообщениях
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
... чому рослини активно поглинають нітрати при свіжій воді, і відмовляються їх так само активно поглинати при штучному внесенні нітратів?
І ще одне питання. Звідки беруться фосфати? Рівень фосфатів в моєму акваріумі стабільно однаковий - приблизно 0,1 мг/л. Лише коли я "забуду" поміняти воду, то рівень зростає до 1.0 мг/л. Я б хотів добитися нульового рівня фосфатів - пробую побороти нитчатку.
P.s.: жорсткість в акваріумі більша ніж жорсткість у водопровідній воді тому, що поганий грунт (я так думаю).
Теж маю до Вас питання:
чому Ви так багато замінюєте води?
Чого Ви цим хочете досягти?
Ви кип'ятите воду перед заміною, чи шуруєте відстояну або прямо з крану?

Спробуйте заміняти частинами з чайника міст. 6 л. - так Ви уникните стрибків і зможете стабільно культивувати криптокорин.
Спробуйте кип'ятити воду - так ви уникните зростання щоразу (стрибків) тимчасової жорсткості.

Почніть із заміни 10-20% (частинами) від заг. об'єму.
І починайте гратися з залізом, тривалістю освітлення та спектром.
Раджу віддати перевагу Флорастіму - з причини того, що він досить добре вже перевірений і від нього не слід чекати ніякої шкоди окрім користі.

Будуйте композицію як ви її собі уявляєте (купуйте рослини, плекайте їх), а вона все Вам підкаже.
Композиція - це шлях до самовдосконалення і естетичного зростання.
Все пізнаєте через експерименти із декоруванням підводного саду.

З повагою,


__________________

nature поза форумом  
3 пользователей поблагодарили nature за данный пост:
BЛАДИМИP (01.10.2008), Noe (29.09.2008), Кокан (30.09.2008)
Старый 29.09.2008, 13:27   #5
Член Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
Лауреат конкурса "Аквариумист года 2006"
  
 
Аватар для Михаил Погребиский
 
Регистрация: 30.11.2002
Адрес: Киев
Сообщений: 3,653
Поблагодарил(а) : 2,631
Поблагодарили 2,939 раз(а) в 1,102 сообщениях
Отправить сообщение для Михаил Погребиский с помощью ICQ
Відповідь: Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от nature Посмотреть сообщение
Раджу віддати перевагу Флорастіму - з причини того, що він досить добре вже перевірений і від нього не слід чекати ніякої шкоди окрім користі.
Як сильно сказано!
__________________
Все не так уж плохо, все гораздо хуже.


__________________

Михаил Погребиский поза форумом  
Реклама помогает развиваться
Старый 29.09.2008, 14:24   #6
Живу я тут
  
 
Аватар для BЛАДИМИP
 
Регистрация: 31.01.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 2,744
Поблагодарил(а) : 535
Поблагодарили 6,235 раз(а) в 1,351 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью ICQ Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью Skype™
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Борис прав, очень похоже на неэффективно работающую систему Со2 (при такой высокой временной жесткости воды, Со2 надо очень много...).
Смена воды - приносит Со2 - и он позволяет растениям проглотить азот... потом Со2 опять мизер и азот не потребляется...
Возможен вариант торможения процесса ассимиляции азота по какому-то другому, неучтенному, фактору (свет, Со2, Удобрение - Макро-Микро-Fe)
биофильтрация...
Чтобы жесткость не скакала - нади осмос ставить и смешивать...
Плохо когда базовые параметры воды скачут...

Попробуйте одну из комплексных систем снабжение элементами...
Бара или Эдварса... тогда будет меньше "неучтенных факторов".

С уважением
__________________
[URL="http://dramader.blogspot.com/"]Посетите мой блог[/URL]

BЛАДИМИP поза форумом  
Пользователь, который поблагодарил BЛАДИМИP за данный пост:
Noe (29.09.2008)
Старый 29.09.2008, 18:17   #7
Живу я тут
  
 
Аватар для Noe
 
Регистрация: 24.01.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 328
Поблагодарил(а) : 953
Поблагодарили 236 раз(а) в 141 сообщениях
Отправить сообщение для Noe с помощью ICQ
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Дякую за відповіді!
СО2 вношу і якщо вірити таблицям (залежність насичення СО2 від кислотності при заданій жорсткості КН), то насичення СО2 десь близько 30 мг/л. Інший признак досить високого СО2 в акваріумі це те, що під вечір скаляри вже плавають виключно біля поверхні води, можу судити що газу СО2 в воді дуже багато.
Залізо, Калій додаю. Осмос лив, тільки от біда - жорсткість води постійно зростає, тому ефект від осмосу нівелюється...
Читав, що коли вода жорстка то замість нітратів краще додавати мочевину. Хтось щось знає про це?
А затіяв я ці всі штуки з одною метою - пришвишдити ріст рослин і побороти нитчатку. Акваріум виглядає негарно, бо бавитися з дизайном, коли пре нитчатка, якось нерозумно. Поки що нитчатка є і не збирається пропадати.

Noe поза форумом  
Старый 29.09.2008, 19:26   #8
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 01.01.2008
Адрес: Киев (Виноградарь)
Сообщений: 388
Поблагодарил(а) : 576
Поблагодарили 220 раз(а) в 105 сообщениях
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Не кажется ли Вам, что много подаете СО2? Все таки такой перепад по рН с 8.2 до 6.8 ,при такой карбонатной жесткости? Интересно какой стоит у Вас реактор и сколько и каких пузырей подаете?

Виктор У поза форумом  
Пользователь, который поблагодарил Виктор У за данный пост:
Noe (29.09.2008)
Старый 29.09.2008, 19:42   #9
Живу я тут
  
 
Аватар для Noe
 
Регистрация: 24.01.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 328
Поблагодарил(а) : 953
Поблагодарили 236 раз(а) в 141 сообщениях
Отправить сообщение для Noe с помощью ICQ
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

В якості реактора використовую головку від фільра Атман. На вхід подається СО2, на виході головки стоїть розгалужувач на 2 шланги, довжиною по 30 см, які подають вже "розбиті" дрібні бульбашки СО2 в два різні боки акваріума.
Кількість СО2 регулюю саморобоним пристроєм - інжекторна форсунка від автомобіля, яка керується електронною схемою. Форсунка працює із частотою, яку сам виставлю - від трьох раз на секунду до одного разу на три секунди. Порція газу регулюється редуктором. Трохи надумано, але дешевше ніж Камоці.
Відносно кількості СО2, то при такій високій жорсткості багато СО2 не розчиниш. Тай і риби невибагливі. Неонам взагалі паралельно, скаляри правда відчувають.

Noe поза форумом  
Старый 29.09.2008, 21:16   #10
Живу я тут
  
 
Аватар для BЛАДИМИP
 
Регистрация: 31.01.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 2,744
Поблагодарил(а) : 535
Поблагодарили 6,235 раз(а) в 1,351 сообщениях
Записей в дневнике: 1
Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью ICQ Отправить сообщение для BЛАДИМИP с помощью Skype™
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
В якості реактора використовую головку від фільра Атман. На вхід подається СО2, на виході головки стоїть розгалужувач на 2 шланги, довжиною по 30 см, які подають вже "розбиті" дрібні бульбашки СО2 в два різні боки акваріума.
Кількість СО2 регулюю саморобоним пристроєм - інжекторна форсунка від автомобіля, яка керується електронною схемою. Форсунка працює із частотою, яку сам виставлю - від трьох раз на секунду до одного разу на три секунди. Порція газу регулюється редуктором. Трохи надумано, але дешевше ніж Камоці.
Відносно кількості СО2, то при такій високій жорсткості багато СО2 не розчиниш. Тай і риби невибагливі. Неонам взагалі паралельно, скаляри правда відчувають.
Переходи на микропузырьки (Hydor Areo) или ADA/JBL дифузоры... они позволяют намного больше Со2 растворить в воде, и выйти за пределы 30 мг/л.. растениям от этого только лучше...
А рыбы вообще ничего не должны чувствовать - поскольку весь Со2, что попадает в аквариум, должен поглощаться растениями - растений надо много... очень много... и удо им кидать много...
Тогда будет постоянная весна в аквариуме...
__________________
[URL="http://dramader.blogspot.com/"]Посетите мой блог[/URL]

BЛАДИМИP поза форумом  
2 пользователей поблагодарили BЛАДИМИP за данный пост:
Noe (29.09.2008), Кокан (30.09.2008)
Старый 29.09.2008, 21:37   #11
Бан за нарушения
  
 
Регистрация: 01.01.2008
Адрес: Киев (Виноградарь)
Сообщений: 388
Поблагодарил(а) : 576
Поблагодарили 220 раз(а) в 105 сообщениях
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Как же так? Выходить за пределы 30мг/л, значит опустить рН в данном случае еще ниже 6.8 и это при том, что утром было 8?

Виктор У поза форумом  
Пользователь, который поблагодарил Виктор У за данный пост:
BЛАДИМИP (01.10.2008)
Старый 29.09.2008, 21:57   #12
Живу я тут
  
 
Аватар для Noe
 
Регистрация: 24.01.2008
Адрес: Львів
Сообщений: 328
Поблагодарил(а) : 953
Поблагодарили 236 раз(а) в 141 сообщениях
Отправить сообщение для Noe с помощью ICQ
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Гм-м-м-м-м... В мене є дифузор, правда не відомих фірм. Дифузор фірми SunSun схожий на цей. Розчиняє він не погано, але суб"єктивно, лише в одній частині акваріума. В мене склалося враження, що цей дифузор працює єфективно тільки там де стоїть і чим далі від дифузора тим менше СО2 дістається рослинам. А от головка від фільтра робить деякий потік води і "доставка" СО2 чисто суб"єктивно ефективніша по всьому об"єму акваріума.
Якщо судити по рослинах, то вже через годину на нижніх краях листових пластин видно бульбашки кисню. Тому вважаю що СО2 достатньо. Правда можу і помилятися.
До Bactrian, Ви вважаєте, що потрібно більшого насичення СО2? Тобто, при більшому насиченні СО2 (вище ніж 30 мг/л) я одержу якісно краще поглинання нітратів?

Noe поза форумом  
Старый 29.09.2008, 23:25   #13
Живу я тут
  
 
Регистрация: 16.12.2004
Адрес: Kyjiv
Сообщений: 410
Поблагодарил(а) : 59
Поблагодарили 247 раз(а) в 95 сообщениях
Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
Розчиняє він не погано, але суб"єктивно, лише в одній частині акваріума. В мене склалося враження, що цей дифузор працює єфективно тільки там де стоїть і чим далі від дифузора тим менше СО2 дістається рослинам.
А кому тоді він "дістається"?

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
А от головка від фільтра робить деякий потік води і "доставка" СО2 чисто суб"єктивно ефективніша по всьому об"єму акваріума.
Якщо судити по рослинах, то вже через годину на нижніх краях листових пластин видно бульбашки кисню. Тому вважаю що СО2 достатньо. Правда можу і помилятися.
Напевно помиляєтесь не лише Ви, а й багато інших, хто вважає, що СО2
має бути багато. Його має бути достатньо.

Скільки, на Вашу думку?

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
До Bactrian, Ви вважаєте, що потрібно більшого насичення СО2? Тобто, при більшому насиченні СО2 (вище ніж 30 мг/л) я одержу якісно краще поглинання нітратів?
Звідки така цифра?
Це поріг токсичності для мешканціа авкваріума і не лише для риб.
Лише поступова адаптація захищає гідробіонтів від отруєння вуглекислотою.

За будь-якої умови трава не має рости швидко.
Це ні до чого доброго не веде.
Ви ж не збираєтесь влаштувати підприємство по вирощуванню
рослинної біомаси і торгувати?

Рослинній композиції потрібна стабільність і прогнозованість.
Як би швидко вона не росла, вона не "поборе" нитчатку.
Еволюційно це неможливо. Це - нонсенс.

Для нитчатки треба створити фактор турбування - для цього є інші засоби.

Раджу замінити риб і підібрати види, які не потребують високобілкових кормів, а споживатимуть водорослі.
Я бачив у Вас у Львові на пташиному ринку чудових пецилій з блакитним відливом - просто чудо, а не рибки. Ось ваш варіант!
Нічого іншого - кращого за пецилій для голандця ніхто ще не придумав.
Петітела, неони, що зграями блискавками носяться між рослин - це для виставкового акваріума.
У повсякденному житті все значно прозаїчніше.
У справжньому травнику СПРАВЖНІМИ господарями є пецилії, лисички та інші корисні альгоітери.
Вони не такі еффектні, але напрочуд потрібні.

Нитчатка - не найгірша з воростей. З нею можна відносно легко справитись.

І наостанок: розраховуйте на побудову композиції на основі тих видів, які закріпляться і добре себе почуватимуть в унікальних умовах саме Вашого акваріума.
Адже двох однакових акваріумів створити неможливо.

З повагою,


__________________

nature поза форумом  
3 пользователей поблагодарили nature за данный пост:
BЛАДИМИP (01.10.2008), Floyd (30.09.2008), Кокан (30.09.2008)
Старый 30.09.2008, 00:49   #14
Живу я тут
  
 
Регистрация: 28.06.2003
Адрес: Киев
Сообщений: 757
Поблагодарил(а) : 831
Поблагодарили 833 раз(а) в 397 сообщениях
Відповідь: Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
СО2 вношу і якщо вірити таблицям (залежність насичення СО2 від кислотності при заданій жорсткості КН), то насичення СО2 десь близько 30 мг/л.
Noe, у першому повідомленні Ви писали, що KH=20, а pH=6,8. Цій парі значень відповідає 101 мг/л CO2, а не 30 мг/л.

Щось дивне відбувається з нітратами. З метою перевірки правильності тестування, раджу набрати банку води з акваріуму після підмінювання, а наступного ранку перевірити концентрацію нітратів і в акваріумі, і в контрольній банці. Якщо нітрати дійсно поглинаються рослинами, то в акваріумі має бути 0, а в контрольній банці - не менше 10 мг/л.

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
Звідки беруться фосфати?
Фосфати беруться з кормів, з виділень риб та равликів, а у випадку наявності поживного субстрату - ще й з субстрату.

Цитата:
Сообщение от Noe Посмотреть сообщение
Читав, що коли вода жорстка то замість нітратів краще додавати мочевину.
Сечовину додавати не раджу. Вона гідролізується з утворенням вуглекислого газу та амміаку. При досить високому pH (наприклад, pH=8,2) це може призвести до отруєння риб.

Цікаво було б встановити, чому вранці такий високий pH. Чи працює вночі аерація? Чи сильно хвилюється поверхня води? Чи одночасно вмикається світло та подача CO2?

Володя Череп поза форумом  
3 пользователей поблагодарили Володя Череп за данный пост:
BЛАДИМИP (01.10.2008), Кокан (30.09.2008), Михаил Погребиский (30.09.2008)
Старый 30.09.2008, 00:50   #15
Член Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
Лауреат конкурса "Аквариумист года 2006"
  
 
Аватар для Михаил Погребиский
 
Регистрация: 30.11.2002
Адрес: Киев
Сообщений: 3,653
Поблагодарил(а) : 2,631
Поблагодарили 2,939 раз(а) в 1,102 сообщениях
Отправить сообщение для Михаил Погребиский с помощью ICQ
Відповідь: Ответ: Мінеральне живлення рослин. ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Bactrian Посмотреть сообщение
они позволяют намного больше Со2 растворить в воде, и выйти за пределы 30 мг/л.. растениям от этого только лучше...
А рыбы вообще ничего не должны чувствовать - поскольку весь Со2, что попадает в аквариум, должен поглощаться растениями.
Что-то я не понял. Почему рыбы "НЕ ДОЛЖНЫ" чувствовать "НИЧЕГО" - при повышении концентрации СО2? До какого предела в данном случае ты предлагаешь повышать СО2 (понижать рН) ? Тем-более, если верить значениям КН и рН в конце дня, то СО2 там... - это ж сумашедшие цифры получаются!
__________________
Все не так уж плохо, все гораздо хуже.


__________________


Последний раз редактировалось Михаил Погребиский; 30.09.2008 в 00:55..
Михаил Погребиский поза форумом  
3 пользователей поблагодарили Михаил Погребиский за данный пост:
BЛАДИМИP (01.10.2008), Floyd (30.09.2008), nata_boa (30.09.2008)


Share/Bookmark

Закрытая тема


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 16:48. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts