PDA

Просмотр полной версии : Три дилеми


Сергій
30.06.2009, 21:49
Зіштовхнувся днями з трьома дилемами, які не можу розв'язати, можливо, хтось щось зможе підказати.

Отже, дилеми наступні:
Маю пару молодих седженят, які пару-трійку тижнів тому відклали ікру (мальок поплив вісім днів тому). Батьки малих не підгодовують. втім в усьому іншому проявляють нормальну турботу.
Маю на руках квитки на тиждень у Карпати (буду відсутній з 6 по 10 липня), які купував ще до нересту. Довірити догляд за малими нікому. Теоретично можна домовитись із годуванням риб, включаючи малих, раз на день. Практично неясно, як цього вистачатиме на цілий день.
Також неясно, як підтримувати в цей час баланс в банці. Воду точно підмінювати буде нікому. Досвід використання Easy balance є, але не в таких екстремальних умовах.
Не завадило б всю цю сімейку переселити до вдвічі більшого акваріума. З досвіду знаю, що це справа ризикована, може завершитись винищенням батьками всього виводку (втім, з того ж досвіду знаю, що може і не завершитись).
Простим рішенням видається розділення сім'ї з віддачею малька в надійні руки, але не факт, що батьки це адекватно переживуть, та й малим це може не піти на користь.
Є якісь конструктивні думки з цього приводу?

тернеция
01.07.2009, 00:17
Сергій, Из моего опыта:
Семья Седжиков с 2х- недельными детьми "на руках" была оставлена в закрытой на ключ квартире на 6 дней. Банка - 60 л. немного грунта, горшок - больше ничего. Последний раз кормила в день отъезда. Из оборудования был только компрессор. По приезде на глаз уменьшения количества мальков не было. Вполне возможно, что в банке, которую последний раз чистила за неделю до отъезда, на остатках корма и прочей органике развелись инфузории и прочая мелочь, которой питался малек.

Сергій
01.07.2009, 00:23
У мене в 50 л вода досить швидко псується, я. правда, зараз годую перетертими пластівцями, бо трубочник та стрептоцефалуса малим розжовувати батьки не хочуть. Міняю по 10, інколи 20 л на день. Внутрішній фільтр AquaEl Fan 1.
Але мабуть можна спробувати поекспериментувати.
Дякую за пораду.

тернеция
01.07.2009, 00:28
Сергій, Шпану такого возраста кормлю заморозкой планктона - часто и понемножку. Какие бы фильтры не ставила - все были забиты мальком, даже самые малюсенькие, потому от них отказалась - кроме распылителя от компрессора в банке больше ничего нет. Подмены 2 - 3 раза в неделю - по 30%, чем меньше малек - тем чаще подмены.
Сама очень боялась, что загублю выводок. К счастью - все были живы.

Сергій
01.07.2009, 00:57
У мене отвори фільтра забиті кладофорою (кулі порозпадались і розповзлись по всіх банках, досі не вивів), тим не менше, сьогодні, коли мив фільтр, знайшов там 3 хвостики. Після повернення фільтра на місце він знову одразу забився, та й мальки вже величенькі, але мабуть таки наступного разу фільтр буду замінювати на розпилювач перед тим, як личинка попливе.
Планктон в продажу не знайшов, а циклоп тільки зараз почали дзьобати. Втім, більшість виводку таки нормально розвивається.

mazapura
01.07.2009, 02:07
Сергію, а уяви, що в тебе в акваріумі сталася стихія - відсутні дощі та присутня спека...
Що буде з мальком в природі у випадковій калюжі?...

Я думаю, що варто залишити все так як є і поїхати на відпочинок, по приїзді щось да буде...

До того ж, якщо батьки не вигодовують мальків, то, напевно, мальки не матимуть пам'яті про вигодовування своєї малечі (здається у дискусів є така ж проблема), або для батьків це рання кладка... Будуть ще, більш вдалі...

Blue Hole
01.07.2009, 02:41
Можно в банку накидать какого то живого корма, типа планктона или ещё что то и пусть себе плаваяет, а они когда захотят поедят.

Blue Hole
01.07.2009, 02:42
На птичке обычно всякую эту мелочь продают в тазах

Сергій
01.07.2009, 12:21
Можно в банку накидать какого то живого корма, типа планктона или ещё что то и пусть себе плаваяет, а они когда захотят поедят.
Цю ідею я прораховував із самого початку. На жаль, максимум, який можна в такий спосіб забезпечити - два дні (перевіряв свого часу на практиці), якщо ж "переборщити" із кількістю корму, то спочатку риби переїдять, потім і риби, і корм будуть страждати від нестачі кисню, врешті-решт всі почнуть масово code20
Хіба що влаштувати умови, наближені до природних - десь кубик води на всю родину, світло, течію, відкритий простір, щоб дати можливість селитись в цій "банці" різноманітним кормовим об’єктам. І перед тим 3-5 місяців на встановлення біологічної рівноваги :)

MSNc
01.07.2009, 17:35
Сергій зроби простіше. Постав акву на підоконник зі східної сторони. Залий в нього воду зі старої акви (рівновага) і накидай катушок. Компресор і накидай багато плаваючих рослин (гігрофіла і тд і тп). Забери батьків однозначно. День-два покорми сухарями потрошки, а потім їх лишай собі. Тиждень відсидять без проблем.

Сергій
01.07.2009, 18:14
Сергій зроби простіше. Постав акву на підоконник зі східної сторони. Залий в нього воду зі старої акви (рівновага) і накидай катушок. Компресор і накидай багато плаваючих рослин (гігрофіла і тд і тп). Забери батьків однозначно. День-два покорми сухарями потрошки, а потім їх лишай собі. Тиждень відсидять без проблем.
У мене вікна лише із західної сторони :) та й підвіконня завузьке для досить великої банки :) Втім, спробувати можна
Але я не зрозумів, для чого накидати котушок? І з якою метою батьків однозначно забирати?

MSNc
01.07.2009, 18:35
Катушки є носії інфузорій і всякої іншої дрібноти (живуть вони на і в котушках). Батьків забирай щоб не товклися між собою з мальком. Правда можна самку лишити, а самця забрати (якщо мальок не виживе щоб один одного не повбивав, такі випадки бували). А за 5 днів їм точно нічого не станеться. Попробуй зараз, якщо маєш морожену артемію зробити наступне - ложкою/ножем легенько пошкрябай брусок мороженої артемії і дай мальку те що зішкрябав :).

Сергій
01.07.2009, 19:44
Катушки є носії інфузорій і всякої іншої дрібноти (живуть вони на і в котушках).
Ну, це стосується всіх равликів, котушки, фізи і меланії з тіарами там вже є, ампулярій підсаджувати не буду :)
Батьків забирай щоб не товклися між собою з мальком. Правда можна самку лишити, а самця забрати (якщо мальок не виживе щоб один одного не повбивав, такі випадки бували).
Із цим важче, всі 5 акваріумів забиті не цілком сумісними між собою гідробіонтами :)
А за 5 днів їм точно нічого не станеться.
Що ж, побачимо
Попробуй зараз, якщо маєш морожену артемію зробити наступне - ложкою/ножем легенько пошкрябай брусок мороженої артемії і дай мальку те що зішкрябав :).
Я, власне, вже почав їм давати шкрябаного стрептоцефалуса (та ж артемія, тільки в профіль) :)
Батьки постійно писка сунуть в дитяче їдло :)

MSNc
01.07.2009, 21:46
Я, власне, вже почав їм давати скрябаного стрептоцефалуса (та ж артемія, тільки в профіль) :)
Батьки постійно писка сунуть в дитяче їдло :)

Сергій а батьків кормити пробував, кажуть помагає code50 :).

Сергій
01.07.2009, 22:25
Сергій а батьків кормити пробував, кажуть помагає code50 :).
Я батьків годую тричі на день - трубочником, пластівцями та стрептоцефалусом code50 Щоразу перед годуванням малих, але все одно не допомагає :) Самиця зараз навіть пузатіша, ніж перед нерестом :023:

Сергій
02.07.2009, 19:53
Дилеми розв'язано автоматично - я нікуди не їду :)

MSNc
02.07.2009, 19:58
Та не треба так жертвувати. Карпати зараз суперові. Їдь і нічого не видумуй.

Сергій
02.07.2009, 21:06
Та я не жертвую - на роботі різко змінились обставини, не відпускають :(