Ознаки передоування добрив - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Дневники > My Blog
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Поиск Сообщения за день Все разделы прочитаны

Важная информация

Оценить эту запись

Ознаки передоування добрив

Запись от mikhail.glushko размещена 13.02.2016 в 21:05
Обновил(-а) mikhail.glushko 26.09.2022 в 19:17

В акваріумі з рослинами часто застосовуються додаткові мінеральні підживлення. При цьому розрахунок проводиться тільки за масою речовин, а реальний контроль концентрації у воді є доступним тільки для деяких елементів (азот, фосфор, залізо…). Більшість мікроелементів доступних тестів немає. У таких умовах одержати надлишок поживних речовин в акваріумі дуже просто. Зовнішні прояви надлишкового харчування у ряді випадків схожі на недолік, при цьому акваріуміст ще більше збільшує дози добрив, ніж погіршує ситуацію.

Надлишок, як і нестача поживних речовин, призводить до порушення біохімічних процесів, що виражається у уповільненні росту, відмиранні тканин або загибелі рослини.

Інформації про харчування водних рослин в акваріумній літературі не дуже багато, а про надлишок взагалі важко щось знайти. Трохи далі пішла агрохімія, але всі ці ознаки стосуються наземних рослин, переносити їх на водне середовище можна лише частково. Тим не менш, нижче будуть перераховані ознаки надлишку елементів живлення з моїми коментарями, а що з цих ознак стосується водних рослин, а що ні, ви зможете з'ясувати самі, спостерігаючи за рослинами та добираючи дози добрив.

Азот. При його надлишку в рослині відбувається затримка цвітіння та дозрівання. Зовнішньо перегодована рослина відрізняється темно-зеленим бадиллям, надмірно товстими стеблами. Подовжується вегетаційний період. Через накопичення органічних форм азотних сполук, особливо білків, тканини стають соковитими та м'якими. У деяких рослин ознаки надлишку азоту багато в чому подібні до нестачі калію. Хлороз розвивається спочатку по краях листя, потім між жилок і супроводжується коричневим некрозом; при цьому згортаються кінці листя по краях, черешки теж згинаються. Описано випадки, коли при сильному отруєнні рослини гинули протягом кількох днів.

При нестачі вуглеводів і, отже, органічних кетокислот, надлишкове надходження аміачного азоту в рослини може мати негативну дію. В цьому випадку аміачний азот не встигає використовуватися на синтез амінокислот і накопичується в тканинах, викликаючи «аміачне отруєння» рослин. (Агрохімія. Смирнов П.М., Муравін Е.А.). Аміачне отруєння швидше настає також за браку калію.

У акваріумних рослин аміачне отруєння може виявитися при передозуванні аміачної селітри. У рослин, що отримали таке підживлення, починає гнити стебло, вони зупиняються в рості. Через кілька днів некроз поширюється на головні жилки, саме листя при цьому може виглядати цілком здоровим. У кінцевій стадії листя опадає або вмирає прямо на стеблі. За такого отруєння рослина, зазвичай, гине.

фосфор. Надлишок фосфору у рослин призводить до загального пожовтіння, на них з'являються некротичні плями, листя опадає. Відбувається прискорений розвиток рослин, вони швидко старіють (для рослин із сезонним зростанням). В одних рослин симптоми надлишку фосфору схожі ознаки калійного голодування, в інших – ознаки надлишку азоту.

Оскільки багато солі фосфорної кислоти важкорозчинні, надлишок фосфатів може призвести до того, що деякі мікроелементи будуть випадати в осад у вигляді малорозчинних солей і їхня доступність для рослин стане нижчою, у них можуть проявитися ознаки дефіциту цих елементів. До таких елементів можна віднести магній, марганець, залізо, мідь, цинк, кобальт та ін. Розчинність солей цих елементів сильно залежить від рН, як правило, у кислому середовищі вона значно вища.

Калій. При надлишку калію затримується надходження азоту на рослину. Накопичення калію призводить до затримки росту рослин. Міжвузля подовжуються, листя світлішає. У пізніші фази на листі з'являються мозаїчні плями. Листя в'яне і опадає. Пошкодження місцеве, тканина некротична. Зменшення засвоєння азоту при надлишку калію можна пов'язати з тим, що іони калію та амонію засвоюються по одному механізму – через одні й ті самі іонні канали. Таким чином, надлишок калію зменшує надходження амонію за конкурентним механізмом.

Магній. При надлишку магнію листя стає темнішим, іноді спостерігається ненормальне скручування молодого листя. У ряді випадків листя може зменшуватися в розмірах.

Кальцій. Надлишок кальцію викликає міжжилковий хлороз тканин. Плями бліді, некротичні, іноді в них з'являються концентричні круги. На деяких рослинах починається посилене зростання листя, але пагони відмирають. Ознаки токсичності можуть бути схожими на симптоми нестачі магнію або заліза.
Ряд мікроелементів характеризується дуже вузьким інтервалом між дефіцитом та токсичністю.

Залізо. Симптоми надлишку заліза такі ж, як і при дефіциті: між жилками розвивається хлороз, пізніше листя жовтіє і блідне (дане для наземних рослин).

Марганець. Надлишок марганцю проявляється у вигляді міжжилкового хлорозу молодого листя, яке блідне і жовтіє. З'являються темно-бурі чи майже білі некротичні плями. На ураженому листі можуть з'явитися дрібні червоно-бурі крапки. В о
Размещено в УДО
Просмотров 2797 Комментарии 0
Всего комментариев 0

Комментарии

 Текущее время: 22:21. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах