Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику - Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів
На сайт Всеукраинской Ассоциации аквариумистов
На главную страницу форума



 


Вернуться   Аквафорум - форум акваріумістів та тераріумістів > Аквариум и оборудование > Вода
Аукцион Регистрация Дневники Справка Пользователи Календарь Сообщения за день

Важная информация

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 25.07.2023, 11:48   #1
Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику
Живу я тут

Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
 

Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Valeriy123 Valeriy123 поза форумом 25.07.2023, 11:48
Рейтинг: ()

Цікавить дієвість заходів, як більш традиційних (часткове заморожування води, її кіп'ятіння); застосуванняс балоної системи подачі СО2 (до норми за поксзниками індикатора дропчекера); застосування засобів рН, КН Мінус, а також підходу запропонованому у відео, там запропоновано використовувати охолоджену воду з гарячого крану (в силу технологічних потреб, задля зменьшення вапняних відкладень на трубах) вона значно стабільниша та м'якша ( за твердженням автора).
Назва відео на уоutube:
Понижаем КН и РН воды сразу из крана
https://youtu.be/LjPEoQY5pCs
Цікавить орієнтовні показники води, на які можна розраховувати у Києві (район м. Лук'янівська). До використання осмосу на даному етапі не зовсім готовий.
Наперед вдячний.

Последний раз редактировалось Valeriy123; 25.07.2023 в 21:20.. Причина: Не вдається вставити відео, url не показує
Просмотров: 3063
Ответить с цитированием
Старый 26.07.2023, 17:42   #2
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Стосовно роліка. Маячня сивої кобили. А що ви хотіли від тупого москаля? Осмоллят через ГВП? Ага))
З горячого крана в Києві тече звичайна холодна вода, тільки підігріта.
В опаленні так, використовується т.зв. «гостра» вода. Вона таки підготовлена, але її пити не бажано.
Взагалі і термінологія, і подача в ролику- повний капець. «Можете подивитись на мої акваріуми»- нема на що дивитись.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
3 пользователей поблагодарили Ю.В. за данный пост:
Serpentarius (27.07.2023), slalf (26.07.2023), Valeriy123 (26.07.2023)
Старый 26.07.2023, 20:30   #3
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Шановний Ю.В., дякую вам за відповідь. Хотілося б почути вашу думку щодо дієвості доволі традиційних заходів пом’якшення води київського водогону:
- виморожування (на форумі наводилися дані, що « В наших опытах применялась лейпцигская водопроводная вода со средней жесткостью 14 градусов. Вода была заморожена приблизительно до половины объема. Вода, образовавшаяся из растаявшего льда, имела жесткость 2-2.5 градуса.» https://www.aquaforum.ua/archive/ind.../t-57154.html;
- кип’ятіння впродовж 5-10 хвилин, з подальшим використанням верхніх 2/3;
- застосування засобів рН, КН Мінус (багато хто не радить);
- є рекомендації щодо використання води із київських бюветів, стверджують – майже осмос (викликає сильні сумніви).

Valeriy123 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 26.07.2023, 21:10   #4
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Valeriy123 Посмотреть сообщение
виморожування
Працює. Берете пластиковий пакет потрібного об'єму, заливаєте воду, кладете в морозилку і чекаєте доки наружний шар не замерзне, а в середині залишиться рідина. Рвете свій пакет, робите отвір і зливаєте рідину з середини. Решту розморожуєте- це Ваша пом'якшена вода. Вам треба цей гімор?

Цитата:
Сообщение от Valeriy123 Посмотреть сообщение
кип’ятіння впродовж 5-10 хвилин, з подальшим використанням верхніх 2/3
Я би кип'ятив хвилин 20, відстоював декілка годин (можно і коагулянту налить), а потім шлангом зливав би оті пресловуті 2/3. Багато наробитесь?
Цитата:
Сообщение от Valeriy123 Посмотреть сообщение
застосування засобів рН, КН Мінус
рН-... Ну, наллєте Ви якусь кислоту і що? Ну впаде рН, і що? Рибам і рослинам від цього ані тепло, ані холодно. Принаймні абсолютній більшості. Хімічне підкислення ніяким чином не впливає на зміну коліру дропчекера, да простить мене Хазяйка Розділу за таку алегорію. Хімічно підкислювати воду треба тільки в тих випадках, коли воно треба- тим рідкісним рибам та рослинам, яким це конче необхідно. Навіть жителі т.зв. "чорної води" далеко не завжди без неї не можуть обходитись. Спочатку з'ясуйте нащо підкислювати.
Цитата:
Сообщение от Valeriy123 Посмотреть сообщение
є рекомендації щодо використання води із київських бюветів, стверджують – майже осмос (викликає сильні сумніви)
Якось не міряв бювети. Як на мене, то там забагато запаху сірководня, щоб викристовувати цю воду без доочищення в акваріумі.

Забули ще "КН-". Як на мене, то любий засіб на якому це написано- лохотрон.
Забули ще "картрідж для пом'якшення води". Теж лохотрон, але на термінологіі. Так, ці картріджі міняють йон кальція на йон натрія, так, накип перестає випадати, але гідрокарбонат-йон нікуди не дівається, а значить формально "тимчасова" твердість зменьшується, а фактично лужність остається незмінною.

Ну і головне питання. Взагалі нащо воно Вам? 99% риби це повність однаково, як однаково і 80% рослин, які ми вирощуємо в акваріумах. У Вас є рослини, які не можуть жити в київській воді? Вона, доречі, в основному доволі непогана.

Резюме. На мійпогляд регулювати кислотність треба подачею СО2, а що стосується того що мі звемо "КН", то воно впливає виключно на кількість надутого в воду СО2. Чим КН вище, тим більше треба дути. Повторюю- в Київі це не запредельно.
Якщо ж вже таки конче треба знизити твердість води (для яких рослин, це краще Вам розповість чарівна пані Ольга (я бачу що slalf в темі)), то реальної альтернативи осмосу чи дістіляту немає. Принаймні на сьогодні.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Ю.В. за данный пост:
Serpentarius (27.07.2023), Valeriy123 (26.07.2023)
Старый 26.07.2023, 22:06   #5
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Вчергове велика дяка за практично вичерпну відповідь.
Щодо моєї мотивації, чекаю на рослини, які вирощувалися у ремінералізованому осмосі, деякі з них:
- Микрантемум «Монте Карло» (Micranthemum sp. Monte Carlo);
- Погостемон ХЕЛФЕРИ (Pogostemon helferi);
- Бликса японская Blyxa japonica;
- Людвигия Инклината Куба / Ludwigia Inclinata Cuba;
- Лимнофила ароматика сп. (Limnophila aromatica var.);
- Аммания изящная (Ammannia gracilis);
- Ротала крупнотычинковая или ротала краснолистная (Rotala macrandra);
- Ротала макрандра тигр (Rotala macrandra variegate!d);
- Погостемон Эректус (Pogostemon erectus).
Інші базові питання утримання (світло, балонна система подавання СО2, фільтрація, регулярне внесення УДО, встанослення певного балансу в акваріумі) в цілому вирішені.
Тому й виникла, як на мене, проблема дещо «пом’якшити процес первинної адаптації».
Ще раз дякую, Ви відповіли не тільки на поставлене мною питання, але й на ряд тих, що тільки виникали в мене.

Valeriy123 поза форумом   Ответить с цитированием
Реклама помогает развиваться
Старый 26.07.2023, 23:34   #6
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

З цього переліка в мене на водогоні не росли тільки людвігія куба і блікса. Хоча пострибати навколо декого з них з бубеном прийшлось)))


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Ю.В. за данный пост:
Serpentarius (27.07.2023), Valeriy123 (26.07.2023)
Старый 26.07.2023, 23:57   #7
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
З цього переліка в мене на водогоні не росли тільки людвігія куба і блікса. Хоча пострибати навколо декого з них з бубеном прийшлось)))
От саме й Людвігію Кубу хочу бачити центром композиції, також переживаю за Ротали макрандра, щодо блікси, як на мене, вона менш критична задля загального сприйняття акваріуму. Як вважаєте, чи надасть мені Людвигия Инклината Куба / Ludwigia Inclinata Cuba хоча б днів десять після її висадження задля переходу до ремінералізованого осмосу (обрати та купити систему, змонтувати її, визначитися із ремінералом тощо). Наперед вдячний.

Valeriy123 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 27.07.2023, 00:40   #8
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Думаю що дасть. Але я не дуже знайомий з цією рослиною. Її добре знає пані Slalf. Давайте в неї спитаємо))
Макрандра повинна рости.


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил Ю.В. за данный пост:
Valeriy123 (27.07.2023)
Старый 27.07.2023, 00:52   #9
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Ю.В. Посмотреть сообщение
Думаю що дасть. Але я не дуже знайомий з цією рослиною. Її добре знає пані Slalf. Давайте в неї спитаємо))
Макрандра повинна рости.
Сподіваюся, що шановна пані Ольго доєднається до обговорення.

Valeriy123 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 27.07.2023, 06:52   #10
Super Moderator
  
 
Аватар для slalf
 
Регистрация: 30.07.2012
Адрес: Полтава
Сообщений: 2,723
Поблагодарил(а) : 1,934
Поблагодарили 3,660 раз(а) в 1,274 сообщениях
Записей в дневнике: 7
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Людвігія Куба рослина, яка ну дуууже швидко росте, а також дуже швидко реагує на зміну параметрів води, але, як на мене, у Київі вода не дуже критична для неї (у відмінності від Полтави), тобто можна спробувати висадити. На людвігію Кубу більш впливає наявність або відсутність добрив, рослина, яка дуже полюбляє поїсти, а також гарне світло.
__________________
Друзья – единственное, что стоит накапливать... (О67 663 О1 2О Ольга)

Конкурс "Аквариум месяца"


__________________

slalf поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили slalf за данный пост:
Valeriy123 (27.07.2023), Ю.В. (27.07.2023)
Старый 27.07.2023, 07:25   #11
Живу я тут
  
 
Регистрация: 04.03.2013
Адрес: Киев
Сообщений: 190
Поблагодарил(а) : 34
Поблагодарили 42 раз(а) в 41 сообщениях
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от slalf Посмотреть сообщение
Людвігія Куба рослина, яка ну дуууже швидко росте, а також дуже швидко реагує на зміну параметрів води, але, як на мене, у Київі вода не дуже критична для неї (у відмінності від Полтави), тобто можна спробувати висадити. На людвігію Кубу більш впливає наявність або відсутність добрив, рослина, яка дуже полюбляє поїсти, а також гарне світло.
Пані Ольго, вдячний за Ваш допис, Ваша думка дуже важлива для мене.

Якщо дозволите, ще три запитання:
- по-перше, щодо Людвігії Куба, чисельні джерела тиражують фразу «висаджувати не ближче ніж 20 см одну від одної», чи не забагато для моїх 180 літрів (дуже хочу надати їй центральне місце, що займала Тоніна белем у Вашій чудовій композиції у темі «Запуск 225 л. "Разнотравье для души"»;
- по-друге, пам’ятаю Вашу прихильність до добрив від DEPS (світла йому пам'ять), добрива чого виробництва Ви б порадили зараз. Добре розумію не достатню коректність запитання, тому був би дуже вдячний за приватну відповідь;
- по-третє, чи не маєте Ви власної думки щодо Pogostemon sp. "Australia" (практично повна відсутність інформації у мережі, тиражується одне фото). Перед усім цікавить: загальний розмір (габітус), зовнішня ефектність та ступень вимогливості.
Наперед вдячний за відповідь.


Последний раз редактировалось Valeriy123; 27.07.2023 в 07:38..
Valeriy123 поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 27.07.2023, 08:53   #12
Super Moderator
  
 
Аватар для slalf
 
Регистрация: 30.07.2012
Адрес: Полтава
Сообщений: 2,723
Поблагодарил(а) : 1,934
Поблагодарили 3,660 раз(а) в 1,274 сообщениях
Записей в дневнике: 7
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Valeriy123 Посмотреть сообщение
- по-перше, щодо Людвігії Куба, чисельні джерела тиражують фразу «висаджувати не ближче ніж 20 см одну від одної», чи не забагато для моїх 180 літрів (дуже хочу надати їй центральне місце, що займала Тоніна белем у Вашій чудовій композиції у темі «Запуск 225 л. "Разнотравье для души"»;
Я ніколи не притримувалася таких порад, думаю це черговий міф.

Цитата:
Сообщение от Valeriy123 Посмотреть сообщение
по-третє, чи не маєте Ви власної думки щодо Pogostemon sp. "Australia" (практично повна відсутність інформації у мережі, тиражується одне фото). Перед усім цікавить: загальний розмір (габітус), зовнішня ефектність та ступень вимогливості.
Ніколи не тримала таку рослину, тут я вам не допоможу.
__________________
Друзья – единственное, что стоит накапливать... (О67 663 О1 2О Ольга)

Конкурс "Аквариум месяца"


__________________

slalf поза форумом   Ответить с цитированием
Пользователь, который поблагодарил slalf за данный пост:
Valeriy123 (27.07.2023)
Старый 27.07.2023, 10:46   #13
Super Moderator
  
 
Аватар для Ю.В.
 
Регистрация: 10.02.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 8,682
Поблагодарил(а) : 6,567
Поблагодарили 9,140 раз(а) в 3,937 сообщениях
Записей в дневнике: 5
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Valeriy123 Посмотреть сообщение
Добре розумію не достатню коректність запитання
Нормальне питання))) Якщо цікавить і моя думка, то я користуюсь добривами від aquaexotic Т.зв. "лінійка Техі".


__________________

Ю.В. поза форумом   Ответить с цитированием
2 пользователей поблагодарили Ю.В. за данный пост:
slalf (28.07.2023), Valeriy123 (07.08.2023)
Старый 01.09.2023, 15:50   #14
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 06.02.2023
Адрес: Харків
Сообщений: 8
Поблагодарил(а) : 1
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

У мене в Харкові pH 8, KH 12-14. Рослини майже всі дубові: анубіаси (хай спочивають у мирі, а я більше не буду вірити, що можна білизною чорну бороду вбити), кріптокоріни, буцефаландри та яикйс невбиваємий стоурогін. До травника мені ще дуже далеко, та він мені і не потрібен, хіба що у гуппятнику. Але СО2 я потрохи подаю в аквас з дискусами, бо треба тримати рН хоча б на рівні 7,5. Дропчекер синій, але рН тримається навіть з щоденними підмінами по 10-15%.
Звичайно найкраща вода в маленькому кубику на 30л, бо туди я купляю артезіанську.

Крістіна Aquariuss поза форумом   Ответить с цитированием
Старый 02.09.2023, 18:50   #15
Я тут недавно
  
 
Регистрация: 29.08.2023
Адрес: Ирпень
Сообщений: 4
Поблагодарил(а) : 3
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
Re: Ефективність заходів щодо зниження рН та КН у акваріумі-травнику ===www.aquaforum.ua===

Цитата:
Сообщение от Valeriy123 Посмотреть сообщение
Цікавить дієвість заходів, як більш традиційних (часткове заморожування води, її кіп'ятіння)
День добрый!
Делаю не частичное, а полное замораживание воды. Т.е. вода замораживается полностью, а потом размораживается. На дне - солидный такой осадок. Сливаю до осадка и использую.
Вода не Киевская, а Ирпенская.
Изменения (до заморозки/после):
pH: 9 / 6,5
gH: 9 / 6
kH: 10 / 7
Но, как верно выше заметили, - геморрой. Ну на кубик 20-40 литров для подмены ещё можно заморочиться, а вот больше... Тем боле что, например у меня, в морозилке баклажка 6 л (вода не под завязку, т.к. при замерзании она расширяется) полностью промерзает за 2-3 суток, а потом ещё почти 2 суток оттаивает.
В общем эффект несомненно есть, но применять на постоянной основе очень трудозатратно.

Evgen_L поза форумом   Ответить с цитированием


Share/Bookmark

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход




Текущее время: 14:08. Часовой пояс GMT +3.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(с)Бешлега Олександр Анатолійович, 2002-2024. Використання матеріалів сайту без посилання на джерело заборонено.
Дякуємо за ліцензійну версію форума компанію Барбус, представника торгової марки Sera в Україні.

Друзі форуму: Зоомагазин byCOLLAR.com; waudog.ua

AQA.ru  - все об аквариумах

no new posts